عمومی

بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم تا پایان این مبحث با ما همراه باشید. کف لگن شامل مجموعه ای از احشا نظیر رکتوم، ارگان های جنسی و مثانه می شود که در لگن قرار گرفته اند که دیواره ای از عضلات آن ها را مورد حمایت قرار می دهد اما گاهی ممکن است به دلایل مختلف عضلات این ناحیه از بدن دچار اختلال شده و منجر به بروز مشکلاتی نظیر بی اختیاری ادراری، افتادگی مثانه، دردهای لگنی و … شود که در چنین موردی با توجه به نظر پزشک لازم است برای درمان به مرکز فیزیوتراپی کف لگن مراجعه کنید.

فیزیوتراپی کف لگن چیست؟

بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن به تقویت عضلات کف لگن و درمان مشکلات و اختلالاتی که در این ناحیه ایجاد شده می پردازد. عارضه هایی نظیر بی اختیاری ادرار و مدفوع، مقاربت دردناک، دردهای لگنی و … که به دلیل مشکلات ناحیه کف لگن رخ می دهد توسط فیزیوتراپی قابل درمان می باشد و حتی می توان گفت که در صورتی که دوره درمان را کامل طی کنید بهبودی بدون بازگشت خواهد بود.

بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران از تخصص و دانش لازم در زمینه مشکلات کف لگن آگاه می باشد و آموزش های لازم برای درمان ضعف عضلات در این ناحیه را به بیمار ارائه می دهد. در حقیقت فیزیوتراپیست بعد از معاینه کامل کف لگن یک برنامه درمانی را بر اساس مشکلات بیمار تنظیم می کند که شامل تمریناتی نظیر رهاسازی و تقویت کف لگن، الکتروتراپی، درمان دستی و … می باشد. البته قابل ذکر است که این برنامه درمانی در بیماران مختلف با هم فرق دارد و در بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن تمامی تمرینات درمانی به صورت دقیق آموزش داده می شود و مشاوره های لازم در این زمینه صورت می پذیرد.

فیزیوتراپی کف لگن چیست؟

روش های درمان در بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن در تهران

بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن از موثرترین روش های درمانی برای بهبود اختلالات عضلات کف لگن استفاده می کند که برخی از آن ها به قرار ذیل است:

 • الکتروتراپی: برای درمان بیمارانی که به دلیل تصادف و یا وارد آمدن ضربه های شدید در حادثه با مشکلات کف لگن مواجه شده اند  از جریان های الکتریکی که تحت عنوان الکتروتراپی استفاده می شود. در این روش درمانی بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن جریان اینترفرنشیال را به عمق ناحیه تحت درمان وارد کرده و از این طریق ضعف ایجاد شده در عضلات کف لگن را بهبود می بخشد.
 • لیزرتراپی: روش دیگر که برای درمان نواحی مختلف کف لگن در مراکز فیزیوتراپی استفاده می شود لیزر تراپی است که از طریق تابش اشعه های لیزر سلول های آسیب دیده تحریک شده و تغذیه سلولی آن صورت می پذیرد و در صورت وجود التهاب در عضلات کف لگن و یا درد در این ناحیه از این طریق بهبود پیدا می کند و بیمار نتایج خوبی از این شیوه درمانی دریافت خواهد کرد.
 • منوآل تراپی یا درمان های دستی: فیزیوتراپیست از حرکات و تمرین های کششی برای درمان عضلات ناحیه تحت درمان در کف لگن استفاده می کند و از این طریق ضمن گرم شدن عضلات ضعیف شده توانایی حرکتی آن ها نیز بهبود پیدا می کند.

5 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن در تهران را بشناسید!

فیزیوتراپی صبای سلامت (دکتر غزال هاشمی زنوز)

فیزیوتراپی صبای سلامت (دکتر غزال هاشمی زنوز)

کلینیک فیزیوتراپی صبای سلامت در غرب تهران بلوار مرزداران، با دارا بودن فیزیوتراپیست های متخصص و با دانش، خدمات فیزیوتراپی تخصصی مبتنی بر روشهای علمی به روز و دستگاههای مدرن شامل الکتروتراپی، لیزر پرتوان، شاک ویو، تکار، بیوفیدبک، CPM و کمپرشن تراپی را به شما مراجعین گرامی ارائه می نماید. همچنین برای بیماران خاص امکان ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل با بهترین شرایط توسط فیزیوتراپیست های مجرب قابل انجام می باشد. در ایام کرونا، ما با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به شما عزیزان خدمات رسانی می کنیم.

بلوار مرزداران، خیابان البرز، کوچه البرز۱، پلاک ۱۰، طبقه دوم

خدمات کلینیک فیزیوتراپی صبای سلامت:

 • درمان دردهای تیرکشنده سر و گردن، دیسک گردن و دیسک کمر
 • اصلاح انحرافات ستون فقرات (اسکولیوز)، گوژپشتی و گودی کمر
 • ارزیابی و درمان اختلالات ساختاری مانند چرخشهای لگن، زانوی ضربدری و پرانتزی
 • درمان آرتروز زانو، پارگی های مینیسک و زانو دردهای مزمن
 • فیزیوتراپی بیماری های روماتیسمی، MS،  پارکینسون،سکته مغزی
 • درمان ضایعات شانه و التهابات تاندونی (تاندونیتها)
 • درمان تنیس البو و ضایعات ورزشی اعم از: پیچ خوردگی مچ پا،کشیدگی تاندنی و عضلانی و تروماها
 • روش اسپاسم و گرفتگی عضلات سر و گردن با تکنیک سوزن خشک
 • درمان اختلالات جنسی و مشکلات بی اختیاری با دستگاه بیوفیدبک
 • درمان میگرن و سردردهای تنشنی
 • رفع مشکلات گوارشی، نفخ، یبوست و غیره با روش های طب سوزنی
 • چاقی و لاغری موضعی با روش های طب سوزنی

مشکلات رایج در عضلات کف لگن

عضلات کف لگن همانند سایر عضلات دیگر اندام های بدن ممکن است به دلایل مختلفی نظیر ضربه و یا آسیب دچار ضعف شده یا در مواردی بیش از حد سفت می شود.

 • عضلات کف لگن ضعیف: بروز این مشکل موجب بی اختیاری فشاری خواهد شد به گونه ای که بیمار در زمان عطسه، سرفه و یا خندیدن بی اختیاری فشاری ادرار برای او رخ داده و ادرار می کند. از دیگر مشکلات ضعف عضلات در این ناحیه افتادگی اندام لگن است طوری که عضلات توانایی لازم را برای نگه داشتن اندام های لگنی نداشته و موجب پایین افتادن رحم، مثانه و یا حتی مقعد خواهد شد. بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن با ارائه برنامه تمرینی و درمانی مناسب با شرایط جسمی بیمار به درمان این عارضه پرداخته و با تقویت عضلات کف لگن مشکلات فوق الذکر را درمان و بهبود می بخشد.
 • عضلات کف لگن سفت: در صورتی که این مشکل در ناحیه کف لگن به موقع تشخیص داده نشده و برای درمان اقدام نگردد می تواند منجر به بروز مشکلات جدی تر نظیر تکرر ادرار، درد جنسی در زمان مقاربت، درد در ناحیه لگن و یبوست شود. مرکز فیزیوتراپی کف لگن برای درمان عضلات کف لگن سفت درمان دستی عملی، تنفس دیافراگمی و تمرینات ورزشی کاهش وزن را برای رهاسازی و ایجاد کشش در کف لگن توصیه می کند.
مشکلات رایج در عضلات کف لگن

مزایای فیزیوتراپی کف لگن

بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران برای درمان مشکلات و دردهای ایجاد شده به دلایل مختلف در ناحیه لگن، فیزیوتراپی کف لگن را توصیه می کند زیرا این روش درمان در مقایسه با عمل جراحی دارای مزایای ذیل می باشد:

 • هزینه کمتر: اگر با مشاهده اولین آثار ایجاد اختلال در کف لگن برای درمان آن به بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن مراجعه کنید در مدت زمان کمتر و با هزینه بسیار ارزان تر بهبود پیدا می کنید به این نکته توجه داشته باشید که عدم توجه به مشکلات و درد در نواحی لگن می تواند موجب حادتر شدن این بیماری شود که در چنین موردی برای درمان تنها بایستی جراحی انجام گیرد.
 • درد و عوارض کمتر: اقدام برای درمان اختلالات کف لگن در مراکز فیزیوتراپی موجب کوتاه تر شدن دوره نقاهت شده و علاوه بر این بیمار با عوارضی نظیر عفونت بعد از جراحی و دردهای مزمن نیز مواجه نخواهد شد.

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 5 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که مراکز درمانی نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام بایستی از طریق تحقیق و پرس و جو اطلاعات لازم را کسب نمایید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4/5 - (5 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا