عمومی

لیزر موهای زائد چیست؟【سال 1403】❤️

لیزر موهای زائد یکی از روش های بسیار پرطرفدار بین افراد می باشد. افرادی که با انجام اپیلاسیون، موبر، مومک، تیغ و … دچار جوش ها و موهای زیر پوستی می‌شوند می‌توانند با مراجعه به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد از این روش استفاده کنند. با استفاده از روش لیزر موهای زائد تمامی موهای زائد بدن و صورت از بین خواهند رفت و نیازی به استفاده از روش هایی که سبب ایجاد جوش ها و موهای زیر پوستی می شوند نیست. ما در این مقاله مطالبی درباره لیزر موهای زائد در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

لیزر موهای زائد

این روش تاثیر بسیاری در زیبایی پوست صورت و بدن دارد. افراد با استفاده از این روش می توانند به بدن و صورتی بی مو دست یابند. استفاده از روش هایی مانند مومک، تیغ، وکس و … می تواند سبب ایجاد جوش و در نهایت لک و همچنین موهای زیر پوستی شوند ولی با استفاده از روش لیزر موهای زائد تمامی موهای زائد صورت و بدن از بین خواهند رفت. فناوری‌های الکساندریت و دایوت لیزر های بسیار پرکاربرد برای حذف موهای زائد می باشند. این لیزر ها از لحاظ کاربرد با هم تفاوت دارند.

الکساندریت برای افرادی موثر می باشد که دارای پوستی روشن هستند و دایوت برای کسانی مناسب است که دارای پوست تیره می باشند. لیزر سبب داغ شدن پیاز مو و همچنین آسیب دیدن فولیکول ها می شود و این امر می‌تواند سبب توقف رشد مو شود. گرمایی که از لیزر خارج می شود آسیبی به پوست نمی زند ولی در برخی از مواقع خطای اپراتور می تواند سبب آسیب به پوست شود. لیزر موهای زائد می تواند 70 تا 90 درصد مو های زائد را برای همیشه از بین ببرد. افراد می توانند با مراجعه به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد از این روش استفاده کنند.

لیزر موهای زائد

ویژگی های بهترین مرکز لیزر موهای زائد

برای انجام لیزر موهای زائد افراد باید به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران مراجعه نمایند تا به نتایج مطلوبی بعد از انجام این کار دست یابند. ما در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین مرکز را در اختیار شما قرار داده ایم. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • بهترین مرکز لیزر دارای مجوز از وزارت بهداشت می باشد. به مرکزی مراجعه نمایید که دارای مجوز باشد و همچنین مرکزی بسیار معتبر باشد. در این صورت می‌توانید به نتایج دلخواه خود دست یابید.
 • بهترین مرکز لیزر موهای زائد دارای افرادی بسیار متخصص و مجرب برای ارائه خدمات به مراجعین می باشد. به مرکزی مراجعه نمایید که دارای افراد متخصصی باشد، در این صورت هیچ گونه مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.
 • بهترین مرکز لیزر دارای پرسنلی بسیار خوش اخلاق می باشد. بهترین مرکز دارای افرادی است که به خوبی با مراجعین برخورد می کنند و همچنین با صبر و حوصله بسیاری به تمامی سوالات مراجعین پاسخ می دهند.
 • فردی که در بهترین مرکز لیزر موهای زائد مشغول فعالیت است همواره می کوشد تا تمامی نکات مورد نیاز را به افراد مراجعه کننده توضیح دهد و همچنین افراد باید به خوبی توصیه ها و نکات را رعایت نمایند تا دچار هیچ گونه عوارضی نشوند.
 • بهترین مرکز دارای تجهیزاتی بسیار مناسب و پیشرفته برای ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مراجعین می باشد. به مرکزی مراجعه نمایید که دارای بهترین تجهیزات باشد و مرکزی بسیار مجهز برای ارائه خدمات به افراد باشد.

عوارض لیزر موهای زائد

تغییر رنگ: یکی از عوارض لیزر موهای زائد روشن تر یا تیره تر شدن ناحیه تحت درمان از حالت قبل می باشد. افرادی که دارای پوست تیره هستند و کسانی که قبل از لیزر در معرض نور خورشید قرار گرفته اند ممکن است دچار این عارضه شوند.

تاول: تاول یکی از عوارض نادر لیزر موهای زائد می باشد. از عوارض نادر این روش می‌توان به پوسته پوسته شدن زخم و یا سایر تغییرات در بافت پوست اشاره کرد که این عوارض در پوست های تیره تر بیش تر اتفاق می افتند.

تحریک پوست: از شایع ترین عوارض این روش می توان به قرمزی و تورم و همچنین ناراحتی موقتی بعد از لیزر اشاره کرد که این عوارض موقتی هستند و بعد از گذشت چند ساعت از بین خواهند رفت.

سوختگی: یکی از شایع ترین عوارض لیزر سوختگی می باشد. سوختگی از عوارض طبیعی لیزر موهای زائد می باشد و بسیار خفیف است. البته گاهی ناشی از خطای اپراتور بوده و بسیار شدید می باشد. اگر در حین لیزر دچار سوختگی شدید حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

در صورت از بین رفتن این عوارض و همچنین طولانی شدن آن ها باید هرچه سریع تر به پزشک خود مراجعه نمایید. در صورت مراجعه به مراکز نامعتبر و همچنین افراد غیر متخصص عوارض بسیار شدیدی می تواند برای افراد رخ دهد. تمام تلاش خود را بکنید به بهترین و معتبر ترین مراکز و همچنین بهترین پزشک جهت انجام لیزر موهای زائد مراجعه نمایید با انتخاب بهترین پزشک می توانید بسیاری از عوارض این روش را کاهش دهید.

عوارض لیزر موهای زائد

اقداماتی قبل از انجام لیزر

 • تا یک ماه قبل از انجام لیزر موهای زائد از هیچ روشی برای از بین بردن موها مانند بند، وکس، اپیلاسیون و … استفاده نکنید.
 • 24 ساعت قبل از لیزر افراد باید سطح پوست خود را با ژیلت اصلاح کنند. اصلاح باید طوری انجام شود که هیچ ساقه مویی روی پوست باقی نماند. اگر مویی روی پوست افراد باقی بماند این امر می‌تواند سبب سوختگی پوست شود.
 • تا یک ماه قبل از انجام لیزر از برنزه کردن با آفتاب و یا سولاریوم خودداری نمایید. پوست افراد نباید توسط آفتاب و سولار سوختگی و التهاب داشته باشد.
 • اگر دارای بیماری هایی مانند بیماری‌های عصبی و روحی، اختلالات هورمونی، نازایی، حساسیت پوستی و دارویی، سابقه تبخال و دیابت و … هستید حتماً باید قبل از انجام لیزر موهای زائد به اپراتور لیزر اطلاع دهید.
 • قبل از انجام لیزر موهای زائد از کرم، لوسیون و بادی اسپلش، اسپری و هرگونه مواد آرایشی در نواحی مورد نظر نباید استفاده کنید. اگر از این موارد استفاده کرده اید باید قبل از لیزر حتماً به خوبی آن نواحی را تمیز کنید.
 • افرادی که برای بارداری اقدام کرده اند و یا کسانی که باردار هستند نباید از روش لیزر استفاده کنند. همچنین کسانی که در دوران شیردهی هستند قبل از انجام این روش باید با پزشک خود مشورت کنند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های فعال پوستی مانند کهیر، زگیل، تبخال، اگزما و جوش فعال می باشند از این روش نباید استفاده کنند.

اقداماتی بعد از انجام لیزر

 • تا 12 ساعت بعد از انجام روش لیزر آرایش نکنید. اگر مجبور به آرایش هستید می توانید از پودر های بسیار سبک 6 ساعت بعد از انجام لیزر استفاده نمایید.
 • بعد از انجام این روش پوست افراد بسیار حساس می شود و به همین دلیل نباید به پوست فشار بیاید، تا سه روز بعد از لیزر از اسکراب ها استفاده نکنید و از مواردی مانند کیسه کشیدن پرهیز کنید. زیرا نباید به پوست افراد بعد از لیزر فشار وارد شود.
 • بعد از انجام لیزر در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرید و در صورت خارج شدن از منزل حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و سعی کنید هر چند ساعت کرم خود را تمدید نمایید. تا جلسه بعدی لیزر نباید آفتاب بگیرید و از کرم های برنزه کننده استفاده نکنید.
 • بعد از انجام لیزر موهای زائد از روش های حذف موهای زائد مانند بند انداختن، وکس و … نباید استفاده کنید، این امر می تواند به پوست شما آسیب برساند.
 • تا دو روز بعد از استفاده از این روش از حمام آب داغ، رفتن به جکوزی و سونا و همچنین انجام فعالیت های ورزشی خودداری نمایید.
 • برای رفع التهابات و سوختگی بعد از انجام لیزر سه بار از کرم ترمیم کننده در روز استفاده کنید و همچنین برای رفع خارش می توانید از قرص سیتریزین استفاده نمایید. حتماً با پزشک خود در این باره مشورت کنید.
 • تعداد جلسات با توجه به رنگ پوست، نوع ضخامت مو متغیر می باشد. افراد باید سعی کنند تمامی جلسات را به طور مرتب بروند. اگر قبل از جلسات تعیین شده رویش مو متوقف شود نباید جلسات را قطع کنید. برای گرفتن نتایج مطلوب بعد از استفاده از این روش تمامی جلسات را شرکت نمایید.
اقداماتی بعد از انجام لیزر موهای زائد

کاندیدای مناسب روش لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای موهای مشکی هستند روش مناسبی می باشد. لیزر برای انجام کار به رنگدانه نیاز دارد پس روی موهای بلوند و قرمز تاثیر کم تری دارد و بر روی موهای خاکستری و سفید کار نمی کند. در برخی از پوست ها ممکن است لیزر دارای نتایج بهتری باشد. افرادی که دارای پوست های روشن با موهای تیره هستند افراد بسیار مناسبی برای انجام لیزر می باشند. موهای خاکستری، سفید، بور و بلوند نمی توانند نور لیزر را به خوبی دریافت کنند.

افرادی که پوست های تیره دارند ممکن است نتایج خوبی را دریافت نکنند و همچنین افرادی که دارای موهای ضخیمی هستند افراد بسیار مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد هستند. لیزر موهای زائد برای برخی از افراد نیز ممنوع می باشد. افرادی که برنزه کرده اند و آفتاب گرفته اند و کسانی که دارای بیماری های پوستی هستند و افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا می باشند، کودکان و همچنین زنان باردار و شیرده افراد مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد نیستند و لیزر موهای زائد برای چنین افرادی ممنوع می باشد.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه لیزر به عواملی مانند نوع دستگاه، تعداد جلسات، اپراتور، مرکزی که به آن مراجعه می کنید و همچنین به عوامل متعددی بستگی دارد. مرکزی که دارای دستگاه های بسیار پیشرفته و ایمن باشد هزینه بیش تری نسبت به مراکز دیگر دارد. همچنین اگر تعداد جلسات افراد بیش تر باشد باید هزینه بیش تری را پرداخت نمایند. برای انجام لیزر موهای زائد سعی کنید به بهترین و معتبرترین مرکز و بهترین پزشک مراجعه کنید تا به نتایج مطلوبی دست یابید.

کلام آخر

استفاده از روش هایی برای کندن موها مانند تیغ، مومک و … سبب ایجاد جوش و موهای زیر پوستی می شوند و می توانند لکه هایی را در پوست افراد ایجاد کنند. لیزر روش بسیار مناسبی برای حذف موهای زائد می باشد. افرادی که دارای پوست روشنی هستند و همچنین دارای موهای بسیار ضخیم می باشند افراد بسیار مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد هستند. برای انجام این روش سعی کنید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه نمایید. لیزر موهای زائد دارای عوارضی می باشد که از عوارض آن می‌توان به تاول، تحریک پوست، سوختگی و تغییر رنگ اشاره کرد. افراد باید اقدامات قبل و بعد از لیزر را به خوبی انجام دهند تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوند و به نتایج مطلوبی دست یابند.

بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با روش لیزر موهای زائد آشنا کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با مراجعه به سایت نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

درد لیزر موهای زائد در مقایسه با درد اپیلاسیون بسیار ناچیز است. بسیاری از افراد حین انجام لیزر موهای زائد تنها احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه موردنظر دارند که بلافاصله بعد از اتمام تاباندن نور لیزر، درد ناشی از آن هم تمام می‌شود. با این حال، تحمل درد لیزر کاملا به آستانه تحمل درد شما بستگی دارد.

آیا ماندگاری لیزر موهای زائد دائمی است؟

اگر فولیکول‌های مو به‌طور کامل از بین بروند، نتیجه لیزر موهای زائد هم دائمی خواهد بود. اما در بسیاری از مواقع تمام فولیکول‌ها از بین نمی‌روند و موهای ناحیه مورد نظر حتی بعد از اتمام جلسات لیزر هم ممکن است دوباره رشد کنند. با گذشت زمان، امکان لیزر مجدد موهای زائد همان نواحی برای کاهش تعداد موهایی که دوباره رشد کرده‌اند وجود دارد.

آیا لیزر موثر است؟

سازمان FDA از لیزر به عنوان یک روش دائمی برای کاهش موهای زائد نام می‌برد. با یک دوره لیزر درمانی می‌توانیم حداقل ۷۰ درصد موهای زائد بدن را از بین ببریم. در برخی موارد این درصد تا ۹۰ یا ۹۵ درصد هم می‌رسد. موهای باقی مانده را می‌توانیم با جلسات سالانه لیزر از بین ببریم و نتایج را بهبود بخشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

سمیه اسدی

سلام، من سمیه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا