کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit【سال 1403】❤️

بعد از کاشت مو چه باید کرد

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit ، متاسفانه بیشتر افراد با افزایش با ریزش مو روبرو هستند که بیشتر مردم وقتی به سن خاصی می رسند با حجم زیادی از موهای از دست رفته مواجه می شوند‌. اما خوشبختانه روش های زیادی رفع طاسی سر وجود دارد.

کاشت مو بهترین روش برای جایگزین کردن موهای از دست رفته است که در ان فولیکول های مو از بانک مو برداشته و در ناحیه طاسی سر کاشته می شود.حال به کارهایی که باید بلافاصله بعد از عمل انجام دهید ، می پردازیم.

 • بعد از عمل جراحی یک بطری اسپری و یک محلول آب سالین در اختیار شما قرار می دهند که بعد از مصرف کردن آن ها می توانید از آب لوله کشی استفاده کنید.
 • برای روز اول باید هر ۲۰ دقیقه یک بار ناحیه پیوند شده مو و بخیه را سپری بزنید. برای تمیزی کار یک حوله روی شانه های خود قرار دهید.
 • نباید از اسپری کردن دست بردارید. برای اینکه از پوشش تمام نواحی مطمئن شوید از هر دو دست استفاده کنید اما هرگز به موهای کاشت شده دست نزنید.
 • بعد از ۱۲ ساعت می توانید برای چند ساعت بخوابید.
 • در طول زمان بهبودی سعی کنید زیاد آب بنوشید و به مقدار کافی غذا میل کنید.
 • بخاطر استفاده از آرام بخش در حین جراحی نباید بلافاصله بعد از عمل رانندگی کنید.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit

بعد از کاشت مو به روش  fit چکار کنیم

 • از روز چهارم تا چهاردهم برای شستن سر از شامپوی درخت چای استفاده کنید. بعد از چهارده روز می توانید شستشوی معمولی موهایتان را شروع کنید.
 • توصیه می شود از انجام فعالیت های سنگین ورزشی برای ۴ هفته خودداری کنید تا فشار خاصی بر روی زخم ها وارد نشود.
 • برای شروع فعالیت های ورزشی دوباره از حرکات سبک شروع کنید.
 • از مصرف ویتامین ها ، آسپرین ، ایبوپروفن ، داروی آرتروز برای سه روز بعد از جراحی پرهیز کنید. چرا که مصرف این گونه داروها باعث رقیق شدن خون می شود. برای کاهش سردرد می توانید از داروهای بدون آسپرین مانند استامینوفن استفاده نمایید.
 • اقدامات بعد از کاشت مو به روش fitکمپرس یخ را روی پانسمان قرار دهید. این کار برای ساعتی یک بار تکرار کنید.
 • روز بعد از پیوند جهت برداشت پانسمان به مطب دکتر مراجعه کنید. سپس محل کاشت مو کاملا تمیز می شود فقط کمی فقط کمی قرمز و متهلب می باشد که بعد از یک یا دو هفته برطرف می شود.
 • بعد از جراحی در قسمت گرافت دلمه هایی به وجود می آید. اما بعد از یک هفته می افتند. ممکن است در هنگام افتادن دلمه ها ، موها نیز بریزند. این امر طبیعی است و اصلا جای نگرانی ندارد. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که دلمه ها را هرگز نخراشید. چرا که ممکن است موجب عفونت شده و ماندگاری گرافت ها را تهدید کند.

نحوه شستن سر بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit ، یک کاسه تمیز برداشته و با آب ولرم پر کنید. توجه داشته باشید ، استفاده از آب داغ اصلا توصیه نمی شود. سپس شامپو را با آب ولرم مخلوط کنید و با استفاده از یک فنجان محلول را روی سر و ناحیه پیوند شده ریخته و سر خود را بشویید. در آخر می توانید با یک حوله نرم به آرامی روی سر خود بکشید. این کار را به طور مرتب برای هر روز و در مدت دو هفته بعد از کاشت انجام دهید.

نحوه شستن سر بعد از کاشت مو

نکته مهم این است که در مدت زمان بهبودی هرگز زیر دوش حمام قرار نگیرید و یا از کلاه استفاده نکنید. برای خشک شدن موها از سشوار استفاده نکنید.

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

برای ۳ تا ۴ روز اول در هنگام خوابیدن سر و بالا تنه خود را روی چند بالش قرار دهید. این کار از تورم در ناحیه پیشانی جلوگیری می کند. هم چنین می توانید برای خوابیدن در روز اول از مبل های تخت خواب شو استفاده کنید در صورتی که سر و بالا تنه بالا باشد.

رویش موها بعد از کاشت مو به روش fit

ممکن است چند هفته بعد از جراحی شاهد رویش موها به درون پوست باشید. این واقعه چیزی شبیه یک برجستگی کوچک بر روی پوست سر می باشد. اگر رویش اتفاق نیافتاد از کمپرس یخ برای سه بار در روز و هر بار به مدت ۱۰ دقیقه بر روی نواحی اهدا دهنده و دریافت کننده استفاده نمایید. در صورتی که تورم و برجستگی از بین نرفت ، به پزشک خود مراجعه کنید.

اهمیت اسپری زدن بعد از کاشت مو به روش fit

 • در زمان بیداری باید هر نیم ساعت یک بار اسپری بزنید و شب ها به طور معمولی بخوابید.
 • استفاده از سپری از تشکیل دلمه بر روی محل پیوند و ناحیه ی اهدا کننده جلوگیری می کند.
 • سپری پاشی می تواند برای تسکین خارش کمک کند. در صورتی که خارش ناحیه بخیه ادامه داشت ، اسپری زدن را ادامه دهید.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit

عوارضی که ممکن است بعد از جراحی ایجاد شود

خونریزی

خونریزی بعد از جراحی ممکن است اتفاق بیافتد که در صورت مشاهده ، با اعمال فشار با گاز پانسمان برطرف می شود.

تورم

تورم در ناحیه پیشانی که ممکن است تا ابروها ایجاد شود. این عارضه بسیار نادر است. این گونه تورم بعد از ۴۸ تا ۷۲ ساعت خود به خود برطرف می شود.

درد

بعد از جراحی ، درد در قسمت های اهدا دهنده و دریافت کننده ممکن است احساس شود. مصرف سولپادین و نوروفن به صورت روزانه به  کاهش درد کمک می کند.

عفونت

هر جراحی امکان بروز عفونت وجود دارد. در صورت به وجود آمدن نشانه های عفونت مانند قرمزی و درد موضعی یه پزشک خود اطلاع دهید.

عوارضی که ممکن اس بعد از جراحی ایجاد شود؟

بی حسی

در بعضی مواقع اختلالات حسی در قسمت موهای کاشته شده ممکن است رخ دهد که کم کم برطرف می شود. این عوارض ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد.

حرف آخر

روش fit در کاشت مو سریع جز موثرترین روش های کاشت مو برای رسیدن به بهترین نتیجه شناخته می شود. در این روش از یک پانچ گرد کوچک برای خارج کردن واحدهای کوچک فولیکولی مو کمک می گیرند. نام دیگر این روش برش واحد فولیکولی نام دارد. مزیت این روش انجام عمل کاشت مو با حداقل تهاجمی بودن است که زمان بهبودی بسیار کم است.

5/5 - (2 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا