نبض بازار

همه چیز درباره ژل بهداشتی【سال1403】❤️+ خرید آنلاین

ژل بهداشتی

با خرید ژل بهداشتی بهداشت خود را رعایت کنید . بیشتر مردم تصور می کنند ، بهداشت شخصی فقط مسواک زدن ، استفاده از نخ دندان ، حمام کردن و کارهایی از این قبیل است . این افراد ، فقط زمانی به فکر مراقبت های مخصوص ناحیه ی تناسلی خود می افتند که دچار عفونت شده باشند . باید بدانید ، رعایت بهداشت ناحیه ی تناسلی هم برای مردان و هم برای زنان مهم است . وقتی می توانید با رعایت نکاتی ساده از بوی بد ، خارش ، خشکی و عفونت واژن (با منشأ قارچ، ویروس و باکتری) جلوگیری کنید ، دلیلی برای تعلل وجود ندارد . پس ، با خواندن متن ساده و کوتاه زیر در مسیر سلامت و آسایش خود گام بردارید .

وقتی دختران به دوران بلوغ می رسند ، تغییرات زیادی در بدن آنها رخ می دهد : شروع عادت ماهیانه ، رشد موهای زائد ، ترشحات واژن و تغییر فلور طبیعی بدن در نواحی مختلف و … . این تغییرات کاملاً طبیعی و نرمال هستند . اما در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی ، ممکن است اختلال ایجاد کنند .

ژل بهداشتی چیست؟

بطور کلی دستگاه تناسلی یکی از نقاطی است که بسیار زیاد مناسب برای تجمع و رشد باکتری ها و قارچ ها می باشد ، به همین دلیل باید حساسیت زیادی بر روی این ناحیه داشته باشید ، مخصوصاً خانم ها به دلیل ترشحاتی که دارند بیشتر از آقایان باید نکات بهداشتی را رعایت نمایند تا دچار مشکل نشوند اما این سوال مطرح میشود که چرا باید از ژل بهداشتی استفاده نمود ؟ ژل های بهداشتی با استفاده از فرمول ساخت مخصوص به خودشان نسبت به سایر شوینده های بدن PH کمتری دارند که این ویژگی باعث میشود که به ناحیه حساس تناسلی آسیبی وارد نکنند ، همچنین ژل های بهداشتی دارای خاصیت آنتی باکتریال هستند که این ویژگی از رشد باکتری ها جلوگیری می نماید و آن ها را از بین میبرد .

ژل بهداشتی چیست؟

شستشوی واژن

ممکن است این مثل را شنیده باشید، واژن مانند اجاقی است که خودش را تمیز می کند. که البته همین‌طور هم هست. طبق انجمن پزشکان زنان آمریکا واژن شما به طور طبیعی خود را با لوبریکانت داخلی (ترشحات واژن، مواد لغزنده ی طبیعی که خودش ترشح می کند) تمیز می کند ؛ در واقع با این کار ، موجب واژن تنظیم PH و حفظ سلامت خود می شود . درنتیجه ، نیازی به استفاده از ژل شستشوی بانوان برای این بخش از دستگاه تناسلی نیست . واژن کمی اسیدی است و باکتری های مفید زیادی دارد . این باکتری ها تعادل PH واژن را حفظ می کنند . در حقیقت ، به دلیل اسیدی بودن واژن ، باکتری های مضر نمی توانند منجر به عفونت واژن شما شوند .

باید بدانید وقتی که از صابون ، اسپری ، ژل شستشوی واژن و حتی آب برای شستشوی واژن خود (بخش داخلی دستگاه تناسلی) استفاده می کنید ، تعادل باکتری ها را بر هم می زنید . این کار آسیب زاست و سبب ایجاد التهاب باکتریایی واژن (واژینوسیس باکتریال) ، عفونت قارچی (مثل کاندیدا) و تحریکات دیگر می شود . همچنین ، شستشوی داخل واژن ، ممکن است بر توانایی آن در تمیز کردن خودش اثر بگذارد . بنابراین ، اگر واژن تمیزی می خواهید ، به آن کاری نداشته باشید و بگذارید خودش خود را تمیز کند .

بهداشت واژن چگونه از عفونت های ویروسی جلوگیری می کند؟

گاهی خودِ عفونت باکتریایی ، قارچی یا انگلی به تنهایی بیماری زا نیست . بلکه این میکروارگانیسم ها بستری را فراهم می کنند تا واژن ، میزبان عوامل بیماری زای دیگری شود که خطرناک ترند ؛ از جمله :

 • ویروس هرپس سیمپلکس ( HSV ) : عامل بیماری هرپس
 • ویروس نقص ایمنی انسانی ( HIV ) : عامل بیماری ایدز
 • ویرس پاپیلومای انسانی ( HPV ) : عامل سرطان دهانه ی رحم و تبخال تناسلی

بهداشت واژن چگونه از عفونت های ویروسی جلوگیری می کند؟

چگونه ناحیه ی تناسلی خود را با ژل شستشوی بانوان بشویید؟

در ادامه خواهید خواند که چگونه ناحیه ی تناسلی خود را با یک شوینده ی مخصوص بانوان بشویید و آن را سالم و با بوی مطبوع نگه دارید :

 1. ابتدا دست‌های خود را بشویید .
 2. ناحیه خارجی دستگاه تناسلی را با آب مرطوب نموده و با استفاده از ژب بهداشتی بانوان شستشو دهید .
 3. از ایجاد فشارهای غیر ضروری که سبب ورود شوینده ها به واژن می شود ، جلوگیری کنید .
 4. همانطور که می دانید ، بخش بیرونی واژن چین هایی دارد ، بکوشید آنها را با حرکات دایره ای دستان خود تمیز کنید .
 5. هنگام شستشو تمام مناطق اطراف واژن تا خط بیکینی را بشویید .
 6. از شوینده های مخصوص بانوان تا محل مقعد استفاده کنید .
 7. وقتی شستشو را تمام کردید ، تمام آن منطقه را به طور کامل با آب بشویید و خشک کنید .
 8. نکته ی اصلی در انتخاب یک ژل شستشوی بانوان خوب و مناسب برای بهداشت بانوان، این است که محصولی را برگزینید که عطر قوی نداشته باشد . زیرا محصولاتی که عطری قوی دارند تعادل PH را تغییر می ‌دهند .

نحوه استفاده از ژل بهداشتی

ممکن است برای شما این سوال پیش آید که نحوه استفاده از ژل های بهداشتی چگونه است؟ برای استفاده از این محصولات پرکاربرد اصلاً نیازی به سختی کشیدن نیست تنها کافیست این کار هارا انجام دهیدابتدا قسمت خارجی دستگاه تناسلی را مرطوب نماییدبه مقدار کافی از ژل بهداشتی را برداشته و بر روی کف دست ها و یا دستمال تمیز و بهداشتی مالیده، سپس بر روی موضع مورد نظر استعمال نموده و پس از حدود ۱ دقیقه آبکشی نمایید، عمل شستشو را ۲ بار طی شبانه روز تکرار نمایید تا اثربخشی این محصول بیشتر شود به همین سادگی میتوانید از این محصول استفاده نمایید.

نحوه استفاده از ژل بهداشتی

بعنوان سخن آخر اگر ترشحات دستگاه تناسلی شما زیاد است، اگر دستگاه تناسلی شما بوی بدی دارد و یا اینکه از تجمع باکتری در این ناحیه ترس دارید، تنها کافیست از یک محصول بسیار دوست داشتنی به نام ژل بهداشتی لابورن استفاده نمایید تا همگی این مشکلات از بین برود استفاده از این محصول بسیار ساده میباشد و با یکبار استفاده از آن، طرفدار آن خواهید شد

نکات مهم بهداشت ناحیه ی تناسلی

 • همیشه لباس زیر نخی بپوشید . همان طور که می دانید، وجود عرق و رطوبت در ناحیه ی تناسلی موجب ناراحتی و عفونت می شود . لباس زیر نخی با برقراری جریان هوا در این ناحیه از باقی ماندن رطوبت جلوگیری می کند .
 • لباس های زیر نو را قبل از استفاده بشویید .
 • لباس های زیر خود را با شوینده های ملایم و بدون عطر شست وشو دهید .
 • مایو و زیرپوش های خیس خود را در اسرع وقت عوض کنید . این کار هم برای سلامت عمومی و هم برای سلامت ناحیه ی تناسلی شما مفید است . یادتان باشد ؛ باقی ماندن رطوبت برابر است با ایجاد عفونت .
 • لباس تنگ نپوشید . شلوارهای جین تنگ ، استرچ و … باعث تعریق زیادی در ناحیه تناسلی می شوند . محیط های مرطوب ، مکان مناسبی برای رشد قارچ و باکتری هستند.
  نکات مربوط به رابطه ی جنسی :
 • از کاندوم استفاده کنید به این ترتیب می توانید هم رابطه ی جنسی ایمنی داشته باشید . به این ترتیب ، هم از ابتلا به عفونت های مقاربتی در امان می مانید .
 • بعد از رابطه ی جنسی ، ناحیه ی مقاربتی را از جلو به عقب بشویید تا از پخش شدن باکتری ها هم جلوگیری کنید .

نکات مهم بهداشت ناحیه ی تناسلی

نکات مربوط به تغذیه :

 • هر روز سیر بخورید! سیر ضد قارچ است و به سلامت واژن کمک می کند.
 • ماست بخورید ! مصرف ماست در کنار رعایت اصول بهداشتی ، از عفونت قارچی واژن جلوگیری می کند . حتی برای درمان آن هم مفید است .
 • زیاد میوه بخورید ! مصرف روزانه ی میوه ، راهی مؤثر و بی خطر برای رفع بوی بد واژن و حفظ سلامت ناحیه ی تناسلی است .
 • آب فراوان بنوشید . موادی که عامل بوی بد بدن هستند ، به همراه آب از آن خارج می شوند .
 • علاوه بر ژل شستشوی بانوان ، برای حفظ تعادل باکتری ها و pH طبیعی واژن می توانید از محصولات حاوی پروبیوتیک استفاده کنید . این محصولات به صورت مکمل‌ خوراکی ، قرص ، شیاف و ژل واژینال و حتی در محصولات خوراکی مثل ماست و شیر هم وجود دارند

آیا شستشوی واژن ضروری است ؟

همان‌ طور که در ابتدای مقاله خواندیم ، شستشوی واژن یکی از مسائل مهم زنان است . بعد از خواندن مقاله ، حتما متوجه شده‌اید که شستشوی واژن نه تنها ضروری نیست ، بلکه کاملا اشتباه است . اما فراموش نکنید که فرج یا وولوا باید شسته شود . منظور از فرج ، بخش هایی از دستگاه تناسلی است که از خارج قابل مشاهده است . از مونس پوبیس (ناحیه ای که رشد موها آغاز شده) گرفته تا جسم پرینه (ناحیه ی عضلانی و چروکیده نزدیک به مقعد) .

آیا شستشوی واژن ضروری است ؟

ویژگی های ژل بهداشتی خوب؟

 1. فرمول بسیار ملایم ژل بهداشتی ، فرمول و PH مورد استفاده در این ژل بهداشتی بسیار حساس و ملایم می‌باشد تا باعث سوزش و خارش بعد از استفاده در بانوان نشود پس هنگام خرید ژل بهداشتی توجه کنید که فرمول مورد استفاده آن phباشد .
 2. آرام بخش و ضد التهاب و کاهش خارش و سوزشیکی از ویژگی های مهم ژل بهداشتی در خانم ها ، آرام بخش و ضد التهاب بودن این ژل ها می‌باشد ، شما تاثیر استفاده از این محصول را بعد از استفاده اول مشاهده خواهید نمود.

 3. خنک کننده و خوشبو کنندهبوی بد ناحیه تناسلی خصوصاً در خانم ها یکی از آزاردهنده ترین مشکلات است ، برای از بین بردن این بوی بد ، استفاده ی مکرر از ژل بهداشتی میتواند به حد چشمگیری موثر باشد، 

 4. حفظ رطوبت طبیعی ژنیتال و پیشگیری از خشکی مخاط بسیاری از افراد تصور می‌کنند استفاده از ژل های بهداشتی رطوبت طبیعی ژنیتال را از بین میبرند و باعث خشکی مخاط که خود مشکل بزرگتری نسبت به بوی بد می‌باشد را پدیدار می‌ نماید ، البته اگر ژل بهداشتی کیفیت خوبی نداشته باشد ممکن است این اتفاق رخ دهد پس هنگام خرید ژل بهداشتی به این نکته نیز توجه داشته باشید  . 

 5. پیشگیری از ابتلا به عفونت های ناحیه تناسلی و کنترل تکثیر باکتری های مضرباکتری ها در نقاط گرم بسیار راحت تکثیر و تجمع می‌کنند، بنابراین ناحیه تناسلی نسبت به سایر نقاط بدن بسیار بیشتر در معرض تکثیر و رشد باکتری ها وقارچ ها قرار دارد، استفاده از یک ژل بهداشتی خوب میتواند از بروز این مشکل جلوگیری نماید، فرمول ساخت این ژل بهداشتی آنتی باکتریال می باشد و باعث از بین رفتن باکتری ها و قارچ ها می شود .

 6. مورد استفاده قبل و بعد از شنا و یا هر ورزشی که موجب تعریق میشود: ژل بهداشتی ضد آب می باشد و شما می توانید این ژل را قبل از شنا نیز استفاده نمایید و یا خانم هایی که ورزش های سنگین مانند بدنسازی ، دوندگی و … که باعث تعریق می شود را انجام میدهند می توانند قبل و بعد از ورزش از این محصول استفاده نمایند .

 7. مناسب برای بانوان و دوشیزگان با توجه به اینکه ترشحات و حساسیت ناحیه تناسلی قبل و بعد از ازدواج تغییر می نماید ، PH مورد استفاده در ژل بهداشتی مخصوص بانوان با دوشیزگان باید با یکدیگر تفاوت داشته باشد ، ژل بهداشتی بانوان لابورن طوری طراحی شده است که هم مناسب برای دوشیزگان می باشد و هم مناسب برای بانوان .

ویژگی های ژل بهداشتی خوب؟

خرید ژل بهداشتی به صورت اینترنتی

برای خرید زل بهداشتی می توانید از لینک زیر می توانید از بهترین نوع ژل های بهداشتی برخوردار باشید همچنین با خرید ژل های بهداشتی می توانید با کیفیت ترین و پرفروش ترین ژل های بهداشتی را دیدن کنید و خریدی مطمئن داشته باشید .

از این که مارا تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای دراین زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

4.5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا