پزشکان

بهترین دکتر کلیه در شیراز【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

بهترین دکتر کلیه در شیراز

معرفی بهترین دکتر کلیه در شیراز + لیست ۱۰ تایی _ متخصص کلیه تنها پزشکی است که دارای متخصص مجاری ادراری و دستگاه تناسلی آقایان می باشد. زمانی که پزشک تشخیص بدهد بیمار دچار مشکلات مربوط به کلیه ، مجاری ادراری ، حالب و غدد آدرنال می باشد نیاز است به یک دکتر کلیه یا اورولوژیست مراجعه کند.

این تشخیص معمولاً توسط دکتر عمومی یا دکتر خانواده انجام می شود. همچنین دکتر کلیه به درمان بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی مردان می پردازد که شامل بیضه ، کیسه منی ، پروستات و بیضه آلت تناسلی می شود. اما این معنا نیست که متخصص اورولوژی به درمان مشکلات آقایان می پردازد ، بلکه در زمینه درمان بیماری های مجاری اداری زنان نیز فعالیت دارد.

برخی از علائم هشدار دهنده برای مراجعه به یک متخصص کلیه شامل مواردی مانند تکرر ادرار ، درد در ناحیه پشت و پهلوها ، ترشح ادرار و ادرار خونی می باشد. پس حتما این علائم را جدی بگیرید.اگر شما نیز تشخیص داده اید ، به یک متخصص کلیه نیاز دارید و یا دکتر عمومی شما را به یک دکتر کلیه ارجاع داده است ، بهتر است حتما خواندن ادامه مقاله را از دست ندهید.

هدف از ارائه این مقاله معرفی ده تا از بهترین پزشکان کلیه در شیراز می باشد تا شما نیز با آن ها آشنا شوید.

دکتر عباس حسن پور

بهترین دکتر کلیه در شیراز کیست

درمان مشکلات کلیه نیز همانند سایر دیگر درمان ها بسیار مهم است و بهتر است به یک متخصص کلیه خوب مراجعه شود. پس اگر قصد دارید انتخاب بهترین دکتر کلیه در شیراز را پیش رو داشته باشید ، لازم است یک سری معیارها در نظر بگیرید. به طور کلی ، هر فردی نسبت به درمان مشکل پیش آمده دکتر ایده ال خود را انتخاب می کند. اما یک سری معیارهای اصلی وجود دارد که برای داشتن انتخاب خوب ، می توان از آن کمک گرفت.

داشتن رابطه صمیمانه با پزشک

زمانی یک پزشک به عنوان بهترین دکتر کلیه در شیراز انتخاب می شود که بتواند با بیماران خود رابطه خوبی برقرار کند. و بیماران نیز سعی کنند تمام مشکلات خود را با او در میان بگذارند.داشتن یک رابطه خوب بین دکتر و بیمار کمک می کند تا روند درمان بهتر طی شود.

سابقه کاری درخشان

یک پزشک خوب باید در تمام سال های فعالیت خود بتواند به بهترین شکل ممکن به درمان بیماران بپردازد. هر چه قدر دکتر کلیه سابقه کاری درخشانی در حوزه کاری خود به ثبت رسانده باشد ، بیشتر به عنوان بهترین دکتر کلیه در شیراز انتخاب می شود.

فارغ التحصیل در دانشگاه معتبر

دکترهای خوب همیشه در یکی از بهترین دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی فارغ التحصیل شده اند.بنابراین خوب است ، برای انتخاب بهترین دکتر کلیه در شیراز به سوابق تحصیلی دکترها دقت داشته باشید. برای بدست آوردن چنین اطلاعاتی می توانید به صفحات و وب سایت های رسمی دکتر های مختلف کلیه و ارولوژیست ها سر بزنید و در مورد سوابق تحصیلی آن ها با خبر شوید. سپس بهترین تصمیم را بگیرید.

بهترین دکتر کلیه در شیراز کیست

اگر بیشتر مواقع احساس ادرار دارید ، حتما به یک متخصص کلیه مراجعه کنید

عوامل زیادی وجود دارد که فرد نیاز می شود به یک متخصص کلیه مراجعه کند. برای مثال ، بیمار دچار مشکلاتی مانند سنگ کلیه یا پروستات بزرگ شده باشد.اگر شما هنگام ادرار احساس سوزش دارید یا بیش از تعداد معمولی ادرار می کنید و هر با مشکلی که در دستگاه ادراری خود دچار شدید ، حتما به یک متخصص خوب کلیه مراجعه کنید.مواردی که نیاز است به یک متخصص کلیه مراجعه کنید ، شامل موارد زیر است:

  • سرطان
  • تستوسترون پایین
  • مشکلات جنسی مردان
  • عوارض بعد از یائسگی
  • پرولاپس ارگان های لگن
  • عفونت های ادراری

اورولوژی به چند زیر شاخه تقسیم می شود:

برای پرداختن به مشکلات کلیه و مجاری ادراری ، انتخاب بهترین دکتر کلیه در شیراز نسبت به شرایط پیش آمده بهتر است از زیر شاخه های تخصصی کلیه و مجاری ادراری آگاهی بدست آورید.

اندوارولوژی یکی از زیر شاخه جدید اورولوژی

اندوارولوژی زیر شاخه ای از تخصص اورولوژی است که تازگی به روی کار آمده است. هدف از روی کار آمدن این شاخص اورولوژی این است که برای درمان مشکلات کلیه و مجاری ادرای از روش‌های کم تهاجمی‌تر درمانی استفاده شود و بکارگیری جراحی‌های تهاجم تر را به حداقل برسد.

این روش از دوربین ها و دستگاه های استفاده می شود که وارد دستگاه تناسلی شده و جراحی لازم توسط این دستگاه انجام می شود بدون اینکه قسمتی از اندام های بدن آسیب برسد.با استفاده از این تخصص می توان به بیشتر ناحیه های دستگاه ادراری از طریق مجرای ادرار دسترسی داشت و عمل هایی همانند جراحی پروستات ، جراحی تومورهای اپیتلیوم ادراری ، عمل جراحی سنگ ، و جراحی های ساده مجرای ادراری به راحتی انجام داد.

اگر بیشتر مواقع احساس ادرار دارید ، حتما به یک متخصص کلیه مراجعه کنید

انکولوژی اورولوژی برای درمان بیماری های بدخیم

این شاخه از اورولوژی در رابطه با جراحی لازم در شرایط بد به وجود آمده است. برخی بیماری های بدخیم مانند  غدد فوق کلیه ، سرطان پروستات ، مثانه ، حالب ، آلت تناسلی و بافت پوست و عضله و … با بکارگیری این شاخه درمان می شود.

متخصص انکولوژی برای بیماری همچون سرطان تناسلی باید حداکثر تلاش خود را چه از طریق درمان دارویی و چه از لحاظ جراحی به بهترین راه ممکن به نتیجه برساند. متخصصان این زمینه باید به عنوان بهترین دکتر کلیه در شیراز ، برای درمان از متدهای کم تهاجمی مانند روش های لاپاراسکوپی استفاده کنند.

نوروارولوژی ، کنترل سیستم عصبی سیستم ادراری

زمانی که فرد دچار ادرار غیرطبیعی شود ، خوب است به یک متخصص کلیه که دارای مدرک نوروارولوژی است ، مراجعه کند. این شاخه در رابطه با کنترل سیستم عصبی دستگاه ادراری فعالیت دارد. برخی از بیماری های ناشی از اختلالات عصبی مانند بیماری پارکینسون ، آسیب نخاعی ، سکته مغزی و … ممکن است بر روی دستگاه ادراری تحتانی تاثیر بگذارد.

این بیماری موجب مشکلاتی مانند بی اختیاری ادرار ، بیش فعالی ادرار و غیره خواهد شد.برای درمان اختلالات عصبی دستگاه ادراری مواردی مانند قرار دادن کاتتر برای مثانه ، تزریق سم بوتولینوم به دیواره مثانه و درمان های پیشرفته و داروهای آنتی کولینرژیک  تجویز می شود.

برخی علت های نورولوژیکی هم وجود دارد که باعث ایجاد مشکلات اورولوژی می شود. اما این دلیل ها کمتر شناخته شده است.  یکی از این علت ها ، اختلالات سیستم عصبی حسی می باشد که تاثیر مستقیمی در ایجاد اختلالات ادرار بدخیم یا مکرر دارد.

نوروارولوژی ، کنترل سیستم عصبی سیستم ادراری

لاپاراسکوپی

لاپارسکوپی به عنوان متد جدید رشته اورولوژی به تازگی جایگزین روش های جراحی باز می شود. این روش برای جراحی های کلیه ، مثانه و رباتیک پروستات استفاده می شود. اما مشکل جراحی های روباتیک هزینه آن هاست و درمان با این روش برای خیلی ها امکان پذیر نیست.

زمانی که کلیه ها به خوبی کار نکند ، مواد اضافی در بدن جمع می شود

بیشتر مواقع بیماری کلیوی هر دو کلیه را درگیر می کند و در نتیجه باعث می‌شود که کلیه ها به خوبی کار نکنند ، توانایی دفع مواد اضافی و تنظیم مواد شیمیایی را نداشته باشد و علائمی مانند ورم کلیه پیش می آید. معمولاً عوامل مختلفی مانند وراثت یا مشکلات مادرزادی موجب مشکلات کلیوی می شود.اختلالات ارثی کلیه بیشتر مواقع از سنین نوجوانی شروع شده و تا میانسالی ادامه دارد.

این دسته ، شامل بیماری هایی مانند کلیه پلی کیستیک می باشد.بیماری های مادرزادی کلیوی شامل جملاتی مانند بدشکل یا بد فرم بودن دستگاه تناسلی و ادراری می باشد. اختلالاتی همچون عفونت و تخریب کلیه را به همراه دارد ، به گونه‌ای که تخریب بافت کلیه همچنان ادامه داشته و در آخر مشکل نارسایی مزمن کلیه را شکل می دهد.

کلمه آخر

در کلام آخر باید بیان کنیم ، دکتر های نام برده شده در این مقاله صرفا برای معرفی بوده است و در صورت انتخاب هر کدام از آنها بهتر است اطلاعات بیشتری به دست آورید.

ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا