جراحی زیبایی

بهترین روش های جوانسازی و لیفت گردن【سال1403】❤️

جوانسازی پوست گردن

بهترین روش های جوانسازی و لیفت گردن زیبا بودن و کشیده بودن گردن در زیبایی صورت نقش مهمی دارد زیرا در نگاه اول هر فرد ابتدا به ناحیه سر توجه می کند.متاسفانه عواملی وجود دارد که باعث می شود به مرور پوست گردن افتاده شده و یا چین و چروک زیبایی آن را تحت تاثیر قرار دهد که مهمترین آنها را می توان کهولت سن ، وراثت و کاهش وزن دانست.

امروزه با پیشرفت علم روش هایی ابداع شده است که فرد می تواند جوانی پوست را در نواحی مختلف بدن بازیابد. گردن نیز از این قاعده مستثنی نیست.در صورتی که به هر دلیلی در قسمت گردن و غبغب دچار افتادگی پوست شده اید ، در صورتی که چین و چروکی در ناحیه گردنتان ایجاد شده است و یا میزان زیادی چربی در گردنتان انباشته شده است می توانید از روش های مختلف زیبایی گردنتان را مجددا به دست آورید.

در صورتی که میزان چربی انباشته شده در ناحیه گردنتان زیاد باشد بهتر است ابتدا به کمک ورزش و داشتن رژیم غذایی مناسب میزان چربی را کاهش دهید و سپس به کمک انواع روش های مرسوم زیبایی گردن را بازگردانید؛ اما در صورتی که برایتان مقدور نیست قبل از انجام روش های زیبایی پوست گردن باید از طریق روش های خارج نمودن چربی مانند لیپوماتیک و یا لیپوساکشن چربی های ناحیه گردن را تخلیه نمایید.

دانستن این موضوع نیز خالی از لطف نیست که در صورتی که بعد از جوانسازی پوست گردن ، این داشتن زندگی سالم است که باعث می شود مجددا با این مشکل رو به رو نشوید.

روش های لیفت گردن

بهترین روش های جوانسازی و لیفت گردن امروزه روش های تهاجمی و غیر تهاجمی مختلفی برای زیباسازی گردن و جوانسازی پوست آن ابداع شده است.در ابتدا باید به پزشک متخصص پلاستیک مراجعه نمایید تا وی با توجه به میزان افتادگی پوست و چین و چروک های موجود در آن بتواند راه موثرتر را به شما توصیه نماید.

اما اصولا اگر میزان افتادگی در گردن در سطح پایینی باشد پزشک روش های غیر تهاجمی را که در کلینیک های زیبایی انجام می گیرد را پیشنهاد خواهد داد این در حالی است که اگر میزان افتادگی بیش از اندازه بود برای انجام عمل جراحی لیفت گردن باید به بیمارستان مراجعه نمایید.هر کدام از روش ها معایب و محاسن خاص خود را دارد و بسته به شرایط بدنی شما انتخاب می شود.

روش های لیفت گردن
روش های تهاجمی طبیعتا با خونریزی و درد همراه است و در صورتی که مواظب وزنتان باشد و مجددا افزایش وزن نداشته باشید ، از آن ماندگاری طولانی مدت را انتظار داریم.در روش های غیر تهاجمی ماندگاری موقت است و فرد باید به صورت دوره ای این کار را انجام دهد ولی درد و خونریزی این روش ها با روش عمل جراحی غیرقابل مقایسه است.

عمل جراحی لیفت گردن

عمل جراحی لیفت گردن جهت تغییر ظاهر گردن انجام می گیرد و هدف این جراحی خارج نمودن چربی های اضافی ناحیه گردن و کشیدن پوست و تقویت ماهیجه های گردنی است.پزشکان متخصص پلاستیک بسته به نوع مشکل گردن فرد مراجعه کننده می توانند از متدهای زیر برای زیباسازی گردن استفاده کنند.

در صورتی که چربی اضافه ای در ناحیه گردن انباشته شده باشد ابتدا باید آن را از گردن خارج نمود. برای این کار اصولا پزشکان از روش هایی مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک استفاده می کنند. با تخلیه چربی ، پوست ناهنجاری های گردن خود را بروز می دهند و پزشک به کمک دو روش دیگر برای رفع آنها تلاش می کند.

 • سرویکوپلاستی

در صورتی که پوست اضافه ای در ناحیه گردن ایجاد شده باشد و یا میزان چین و چروک آن زیاد باشد پزشک از این روش استفاده کرده و پوست را لیفت می کند. اصولا بعد از تخلیه چربی از زیر پوست ، پوست گردن شل و آویزان خواهد شد که برای رفع این مشکل سرویکوپلاستی بهترین روش است.

عمل جراحی لیفت گردن

در پلاتیسماپلاستی پزشک معالج روی ماهیچه های گردنی فعالیت می کند و با برداشتن و تقویت آنها شکل ظاهری گردن را بهبود می بخشد. با ترمیم ماهیچه ها گردن شما خطوط خود را از دست خواهد داد و ظاهری کشیده و زیبا به دست می آورد.اصولا عمل زیبایی لیفت گردن به همراه لیفت صورت انجام می شود اما برش هایی که برای لیفت گردن روی صورت ایجاد می شود در نواحی از صورت است که کمتر در دید باشد.

اصولا زیر چانه و زیر گوش ها نواحی هستند که بهترین کاندید برای برش و لیفت گردن مطرح هستند. عمق برش ها نیز بسته به افتادگی پوست دارد. در صورتی که ماهیچه های گردنی هدف پزشک باشند طبیعتا برش ها عمق بیشتری خواهد داشت اما اصولا طول برش ها کم است و بعد از جراحی اسکار آن قابل توجه نخواهد بود.

مراقبت های قبل و  بعد از عمل زیبایی لیفت گردن

بهترین روش های جوانسازی و لیفت گردن  نیز مانند دیگر عمل های زیبایی معایب و محاسنی دارد که فرد قبل از رفتن به زیر تیغ جراحی باید از آنها مطلع باشد.کاندید عمل زیبایی باید بداند در ازای زیبایی که به دست می آورد چه خطراتی او را تهدید می کند و برای کاهش خطرات چه راهکاری پیش رویش وجود دارد.

بعد از انجام عمل زیبایی لیفت گردن شما تا مدت ها گردنی کشیده با پوستی صاف خواهید داشت. چربی های انباشته شده در آن حذف شده است و یا پوست افتاده گردن شما به صورت کامل برداشته می شود.اولین پیشنهاد قبل از انجام عمل زیبایی لیفت گردن انتخاب پزشک مجرب و ماهر است.

انتخاب پزشک اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که پزشک به کار خود آشنایی کامل نداشته باشد عوارض جبران ناپذیری همچون آسیب رسیدن به اعصاب ، باقی ماند جای زخم ، خونریزی و کبودی بیش از اندازه ، مرگ پوست و عدم تقارن را تجربه کنید.بهتر است با نکاتی که قبل از عمل لیفت گردن باید انجام دهید شما را بیشتر آشنا نماییم.

مراقبت های قبل و  بعد از عمل زیبایی لیفت گردن

 • ترک سیگار و انواع دیگر دخانیات
 • درباره تمامی بیماری هایی که دارید پزشک را مطلع نمایید.
 • در صورتی که پزشک مصرف داروی خاصی را منع نمود و یا داروهای خاصی را تجویز نمود همه را با دقت مصرف نمایید.

اما بعد از انجام عمل زیبایی لیفت گردن نیز باید مواردی را رعایت کنید تا دچار عوارضی همچون عفونت ، باز شدن زخم ها ، خونریزی و کبودی نشوید. این مراقبت ها شامل موارد زیر خواهد شد.

 • به بهداشت زخم ها رسیدگی کنید.
 • پانسمان ها را به موقع تعویض نمایید.
 • خون آبه خارج شده را مدیریت کنید تا عفونت ایجاد نشود.
 • داروهای تجویز شده مخصوصا آنتی بیوتیک ها را به موقع مصرف نمایید.
 • برای جلوگیری از تورم و کبودی می توانید از کمپرس آب سرد استفاده نمایید.
 • مراجعات منظم به پزشک می تواند روند درمانی شما را بهبود ببخشد.
 • داشتن یک همراه که بتواند 24 ساعته از شما مراقبت کند در روند درمان شما تاثیر خواهد داشت.

تزریق بوتاکس

بهترین روش های جوانسازی و لیفت گردن همانطور که می دانید بوتاکس روشی غیر تهاجمی است که به کمک آن می توان چین و چروک های سطحی تا کمی عمیق را در پوست از بین ببرد. در این روش مقدار مشخصی از مواد بوتاکس به چین و چروک های پوست گردن تزریق می شود و همین پوست گردن را زیبا و کشیده می نماید.

بوتاکس ماندگاری مشخصی دارد و باید بعد از 4 تا 6 ماه مجددا برای تزریق مراجعه نمایید. بعد از انجام بوتاکس ظاهر گردن کشیده و و پوست آن نرم خواهد شد.

تزریق بوتاکس

انجام مزوتراپی

همانطور که می دانید در مزوتراپی محلولی به پوست تزریق می شود که حاوی انواع ویتامین‌ها ، مواد معدنی ، داروها و آمینو اسیدهای لازم پوست است. پوست با دریافت آنچه به آن نیاز دارد تحریک می شود و روند تولید کلاژن و الاستین در آن سریع تر خواهد شد. با تولید الاستین و کلاژن پوست جوانی و قوام خود را مجددا به دست می آورد.برای درمان افتادگی و چین و چروک پوست گردن نیز می توان از مزوتراپی استفاده نمود.

یکی از دلایل پیری زودرس در پوست عدم دستیابی پوست به مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز است. از این رو می توانید آنچه پوستتان برای زیبایی نیاز دارد به او هدیه دهید و نتایج آن را به مرور مشاهده نمایید.درمان به روش مزوتراپی چندان طولانی مدت نیست و فرد می تواند بالافاصله بعد از تزریق به زندگی عادی خود بازگردد.بعد از چند روز از تزریق مشاهده می نمایید که پوست گردن درخشان تر شده ، پوست چین و چروک خود را به مرور از دست می دهد و پوست گرن جوان تر شده است.

لیفت گردن با لیزر

تکنولوژی لیزر برای لیفت گردن نیز کارساز است. با تاباندن پرتوهای لیزر به پوست گردن ، آن را به کلاژن سازی تحریک می کند و بعد از ساخت کلاژن پوست شروع به بازسازی و جوانسازی خود خواهد نمود.
در واقطع پرتوهای لیزر با گرم نمودن لایه های زیرین پوست باعث جوان شدن پوست و کشیدگی آن می شوند.

لیفت گردن با لیزر
برای انجام لیزر ابتدا پوست را با ژل های خنک کننده پوشش می دهند و سپس از دستگاه لیزر را برای انجام لیفت گردن استفاده می کنند.از مزایای این روش نداشتن دوران نقاهت است. بلافاصله بعد از انجام لیزر فرد می تواند به زندگی عادی خود بازگردد. درد و خونریزی در این روش بی معنی است.

از لیزر برای لیفت گردن حتی در صورتی که قبلا تزریق بوتاکس و یا ژل انجام داده باشید نیز می توان استفاده نمود.اولین نتایج را بعد از جلسه دوم مشاهده می نمایید. بهتر است برای تکمیل درمان خود حداقل 4 یا 5 جلسه مراجعه را هر 3 یا 4 هفته یک بار در نظر داشته باشید تا طول درمانتان کامل شود.بد نیست بدانید در بین هر 10 نفر کاندید انجام لیزر برای لیفت گردن 8 تا 9 نفر نتیجه دلخواه خود را به دست آورده اند.

استفاده از نخ برای لیفت گردن

استفاده از نخ این روزها طرفداران زیادی دارد. شاید مزایای این روش دلیل این محبوبیت باشد. کشیدن و لیفت اجزای افتاده بدن با نخ دارای مزایایی است که از جمله آنها می توان به موقتی بودن آن ، داشتن ظاهری بهتر بعد از انجام لیفت گردن با نخ ، درد و خونریزی کم و دوران نقاهت کوتاه آن اشاره داشت.

استفاده از نخ برای کشیدن پوست گردن نیز کارایی دارد.برای این کار ابتدا پوست گردن به کمک پماد بی حسی ، بی حس می شود و پزشک به کمک سوزن های بسیار باریکی نخ ها را وارد بدن می نماید.

این نخ ها پوست را بالا کشیده و تا مدت ها ظاهر شما زیبا خواهد ماند اما بعد از اتمام دوران ماندگاری می توانید با تجدید این کار مجددا زیبایی خود را به دست بیاورید. بعضی پزشکان ادعا دارند بعد از انجام چندین جلسه لیفت گردن با نخ دوران ماندگاری آن افزایش خواهد یافت.

استفاده از نخ برای لیفت گردن
البته به دلیل تعداد بالای نخ هایی که برای لیفت گردن استفاده می شود ممکن است ورم ایجاد شده کمی زیاد باشد و رفع آن بیشتر از 2 روز زمان ببرد. بهتر است بعد از انجام لیفت گردن با نخ از آنتی بیوتیک استفاده کنید و مراقب باشید قسمت های که زخم سطحی دارند دچار عفونت نشود.

تزریق ژل

اگر بعد از کاهش وزن دچار افتادگی در ناحیه پوست گردن شده اید و یا پوست گردنتان دچار افتادگی و چین و چروک سطحی است تزریق ژل نیز می تواند روش مناسبی برای پرکردن گردن و از بین بردن چین و چروک آن باشد. تزریق ژل می تواند گردن شما را کمی چاق تر نموده اما پوست آن را صاف و کشیده نماید.

بد نیست بدانید بسته به نوع ژلی که در پوست تزریق می کنید می توانید نتایج طولانی مدت تری از این روش انتظار داشته باشید.از این روش در موارد خاص می توان استفاده کرد و اگر گردن چاقی دارید بهتر است از روش های دیگر برای جوانسازی پوست خود استفاده نمایید.

کلام آخر

در صورتی که از وضعیت گردن خود ناراضی هستید می توانید با انتخاب پزشکی قابل و با تجربه وضعیت آن را بهبود ببخشید و یا کاملا طبق خواسته خود نمایید اما در این میان انتخاب پزشکی که توانایی این کار را داشته باشد اهمیت زیادی دارد.

پزشکی با علم به کار خود بتواند طوری پوست گردن شما لیفت دهد که هم گردنی زیبا داشته باشید و هم بعد از عمل دچار عوارض احتمالی نشوید. سایت www.pezeshka.net سعی دارد به شما کمک کند که در میان تبلیغات گستره بتوانید با تعدادی از پزشکان متخصص آشنا شده و انتخاب راحت تری داشته باشید.

4/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا