پزشکان

بهترین دکتر ستون فقرات【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

ستون فقرات جز حیاتی ترین قسمت بدن به حساب می آید که حرکت کردن بدن توسط این قسمت ممکن می شود. تمامی ساختار ستون فقرات به گونه‌ای درست شده است که از طناب نخاعی محافظت می کند و طناب نخاعی عضو حیاتی ستون فقرات است که ارتباط بین مغز و دیگر اجزای بدن را برای انتقال پیام های حسی و حرکتی ممکن می کند. این عضو میان ساختارهای پیچیده عضلات و رباط ها و استخوان ها  حضور دارد. بنابراین در صورت وجود هر گونه مشکل در ستون فقرات ممکن است فرد با بدترین عارضه ها روبه‌رو شود و حتی از حرکت کردن منع شود. و به دنبال بهترین دکتر ستون فقرات باشد که در ادامه مطلب به شما عزیزان 10 تا از بهترین دکتر های ستون فقرات را معرفی خواهیم کرد.

جراح ستون فقرات کسی است که به درمان مشکلات ستون فقرات می‌پردازد. معمولا دکتر ستون فقرات در زمینه های طب ورزشی و فیزیوتراپی ، ارتوپد ، فیزیکی و توانبخشی ، مغز و اعصاب ، بیهوشی و روماتولوژی تخصص دارد و بهترین دکتر ارتوپد و ستون فقرات با توجه به مشکل فرد از یکی از تخصص های نام برده شده انتخاب می شود.

ویژگی های بهترین دکتر ستون فقرات:

⭐داشتن سابقه و تجربه کافی جراح ستون فقراتی را انتخاب کنید که زمان بیشتری را برای درمان بیماری‌های ستون فقرات صرف کرده باشد و به اندازه کافی تجربه داشته باشد.
❤️تکنولوژی به روز متخصص ستون فقرات خوب باید از دانش به روز و تکنولوژی های جدید آگاهی های کافی را داشته باشد .
⭐پاسخگویی صبورانه پاسخگویی به تمامی سوالات مراجعه کنندگان در طول درمان و قبل از عمل
❤️احساس راحتی داشتن احساس راحتی داشتن با پزشک خود نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب یک متخصص ستون فقرات است .

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی ده تا از بهترین دکترهای ستون فقرات بپردازیم تا شما نیز با آنها آشنا شوید.اگر به دنبال بهترین دکتر ستون فقرات هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

10 تا از بهترین دکتر ستون فقرات را بشناسید !

بهترین دکتر ستون فقرات کیست ؟

اهمیت انتخاب بهترین دکتر ستون فقرات در ایران به خاطر حساس بودن این قسمت می باشد که با بقیه اعضای بدن در ارتباط است. برای اینکه بدانید مشکل ستون فقرات شما به خاطر چیست ، باید نزد یک پزشک متخصص مراجعه کنید که ممکن است پزشک ارتوپد باشد یا یک جراح ستون فقرات. ما در ادامه مقاله به متخصص هایی می پردازیم که می تواند در زمینه ستون فقرات فعالیت کند.

جراح ارتوپد : متخصص ارتوپد دکتر عمومی است که علاوه بر گذراندن دوره پزشکی عمومی خود ، یک دوره چند ساله در زمینه جراحی بیماری های استخوانی طی کرده است. در واقع دکتر ارتوپد همان متخصص بیماری های استخوانی می باشد که در زمینه تشخیص آرتریت و آسیب‌های ورزشی و شکستگی فعالیت دارد.

جراح ستون فقرات :  بیشتر جراحی لازم در زمینه ستون فقرات توسط متخصص مغز و اعصاب انجام می شود. جراحانی که بیشتر در این زمینه فعالیت دارند بیشتر دانش خود را در دوره های آموزشی به عنوان ستون فقرات کسب کرده اند. بخاطر همین به آنها جراحی ستون فقرات گفته می شود.

جراح مغز و اعصاب :  این دسته از جراحان پزشکانی هستند که در زمینه بیماری های استخوانی تخصص دارد و علاوه بر این در سیستم عصبی نیز فعالیت می کند. به طور کلی زمینه فعالیت جراح مغز و اعصاب شامل درمان بیماری های مربوط به ستون فقرات ، عروق داخل و خارج از جمجمه و مغز می‌باشد.

کدام متخصص برای جراحی ستون فقرات مناسب تر است ؟

همان طور که گفتیم دو نوع جراح را برای ستون فقرات در نظر گرفته شده است ، یکی جراح مغز و اعصاب و دیگری ارتوپد می باشد. همانطور که می دانید ستون فقرات بخش مرکزی سیستم بدن به شمار می آید و درمان یا جراحی آن بسیار حساس می باشد. حال این سوال پیش می آید که کدام متخصص برای جراحی ستون فقرات مناسب است؟

متخصص ارتوپد معمولا به درمان ضعف ها و دردهای ستون فقرات می‌پردازند ، در حالی که جراحان مغز و اعصاب معمولاً به جراحی طناب نخاعی و درمان مشکلات آن فعالیت دارند.  جراحان ارتوپد بیشتر برای درمان مشکلات ستون فقرات از روش های غیر تهاجمی استفاده می کنند و نیمی از عمل های جراحی که توسط آنها انجام می شود ، به صورت غیر تهاجمی است.

خوب است بدانید ، مهمترین نکته برای انتخاب بهترین جراح ستون فقرات تجربه و مهارت جراح می باشد. یعنی تنها فردی به عنوان بهترین دکتر ستون فقرات انتخاب می شود که بیشترین تجربه را کسب کرده باشد و جراحی های ستون فقرات زیادی را با موفقیت انجام داده باشد.

انتخاب یک دکتر ستون فقرات خوب در تهران

پیدا کردن یک دکتر ستون فقرات به عنوان بهترین دکتر ، در شهر بزرگی مانند تهران کار راحتی نیست. اما همه ما می دانیم که بهترین دکترها در هر زمینه‌ای در شهر تهران فعالیت می‌کند. پس برای کسی که می خواهد در تهران به بهترین دکتر ستون فقرات مراجعه کند ، دسترسی آن بسیار آسان است.

انتخاب یک دکتر متخصص ستون فقرات نیاز به دقت فراوانی دارد. معمولاً کسی که به دنبال بهترین دکتر ستون فقرات است ، دکتری انتخاب می‌کند که در زمینه درمان بیماری های ستون فقرات سال های زیادی است که فعالیت می کند و به اندازه کافی تجربه مهارت این کار را به دست آورده است.ما در ادامه مقاله به برخی از ویژگی های مهم دکتر ستون فقرات به عنوان بهترین می پردازیم تا شما را برای انتخاب دکتر همیاری کنیم.

جلسه مشاوره:

یک دکتر ستون فقرات باید قبل از هر کاری با بیماران خود گفتگو کند ، سوالات بیماران پاسخ دهد و همچنین اطلاعات کافی در زمینه روند درمان به آنها برساند.داشتن جلسه قبل از درمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، به گونه ای که باعث می شود یک ارتباط مفید بین بیمار و دکتر برقرار شود تا بیمار اطمینان کامل نسبت به دکتر خود به دست آورد.

به روز بودن و یادگیری متدهای جدید

یک دکتر ستون فقرات باید سالانه نسبت به یادگیری روش های جدید تلاش کند تا از دانش های به روز و تکنولوژی های روی کار آمده اطلاعات کافی به دست آورد. زمانی که یک دکتر در هر زمینه ای که کار می کند ، برای یادگیری روش های جدید درمان تلاش کند ، باعث می شود که با کمترین عارضه فعالیت خود را انجام دهد.

معرفی شدن پزشک توسط آشنایان

زمانی که از دوستان و آشنایان خود در انتخاب بهترین دکتر ستون فقرات کمک می گیرید ، باعث می شود که نسبت به دکتر اطمینان بیشتری به دست آورید. چرا که دکتر معرفی شده ، یک بار قبلا ، مورد قبول دوست یا آشنا شما قرار گرفته و با موفقیت درمان آن را به پایان رسانده است.

همچنین از مراجعه کنندگان پزشک می توانید کمک بگیرید و از آن ها در مورد روند درمان و میزان مهارت پزشک سوال کنید. و به دنبال آن باشید که آیا تا به حال پزشک ، بیماری همانند شما را درمان کرده است یا نه.

چه زمانی به پزشک ستون فقرات مراجعه کنیم ؟

آگاهی از علائم که با مشاهده آن ها لازم است شما به یک جراح دکتر ستون فقرات مراجعه کنید بسیار مهم است. در صورتی که به موقع  به دکتر ستون فقرات مراجعه کنید و تحت درمان قرار گیری از آسیب های بیشتر ستون فقرات و دردهای بیشتر آن جلوگیری می شود. در صورتی که با علائم گفته شده در زیر مواجه شدید ، ممکن است ستون فقرات شما یا بافت های کناری دچار مشکل شده باشد.

 • خم شدن کمر
 • کمر درد و گردن درد
 • بی حسی و احساس گزگز
 • درد در زمان راه رفتن
 • دردی که به طرف پاها کشیده می‌شود
 • ضعف عضلانی به خصوص در ناحیه ران ها
 • احساس ناهماهنگی در هنگام استفاده از دست ها و بازوها
 • درد بیش از اندازه در ناحیه پایین کمر
 • ناتوانی در صاف ایستادن

معمولا این علائم مشکلاتی مانند فشرده شدن عصب‌ها ، سیاتیک ، دیسک کمر ، تنگی کانال نخاع ، شکستگی فشاری مهره های ستون فقرات و غیره را به همراه دارد.

کلام آخر

حال با خواندن این مقاله متوجه اهمیت این عضو حیاتی بدن شدیم. پس از صورت بروز هرگونه مشکل بهتر از سریعاً به یک متخصص ستون فقرات مراجعه کنید.کلام آخر باید بیان کنیم که دکتر های نام برده شده در این مقاله صرفا جهت معرفی بوده است و در صورت انتخاب هر کدام از آنها لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید. ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

3.6/5 - (18 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. سلام ممنون از مطالب خوبتون لطفا بهترین دکتر ستون فقرات در ایران رو معرفی کنید ممنون .

  1. سلام دوست عزیز ممنون از نظر مثبتتون . وارد سایت بشید در این رابطه هم مقاله نوشتیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا