عمومی

بهترین دکتر طب سنتی【سال 1403】❤️+ لیست 10 تایی

معرفی بهترین دکتر طب سنتی + لیست ۱۰ تایی _ این روزها شاهد افزایش علاقه روزافزون مردم به درمان های گیاهی یا به طب سنتی هستیم. همانطور که می دانید این روش تنها مخصوص کشور ما نیست ، بلکه بسیاری از مردم جهان نیز وجود دارد که از روش‌های سنتی و گیاهان دارویی برای درمان بسیاری از بیماری ها کمک می گیرد.

حتماً شما هم نیز شنیده اید که مصرف دارو گیاهی خاصی برای درمان یک بیماری مناسب است.  اما حقیقت این است که برای استفاده از یک داروی گیاهی با توجه به مزاج فرد و زیر نظر یک متخصص طب سنتی انجام شود.یعنی ممکن است با یک مصرف داروی گیاهی برای درمان یک نوع بیماری با یک مشکل دیگر مواجه شوید. بنابراین رفتن به دنبال طب سنتی به این راحتی ها نیست که با پیشنهاد یک فرد از این روش کمک بگیریم که بیماری خاصی را درمان کنیم.

خیلی‌ها بر این عقیده اند که در طب سنتی کار آسانی نیست و نیاز به تخصص خاصی ندارد. اما حالا می دانیم که برای تجویز یک دارو گیاهی نیاز به بررسی های لازم وجود دارد.هدف ما از ارائه این مقاله ، معرفی ده تا از بهترین دکترهای طب سنتی می باشد تا شما نیز با آنها آشنا شوید.در صورتی که به دنبال یکی از بهترین دکترهای طب سنتی هستید ، پیشنهاد می کنیم که تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

10 تا از بهترین دکتر طب سنتی را بشناسید !

بهترین دکتر طب سنتی کیست

خیلی ها برای درمان بسیاری از بیماری ها به دنبال بهترین دکتر طب سنتی هستند. این روزها طب سنتی توانسته به مرحله ای برسد که برای بیشتر بیماری ها راه حلی داشته باشد. مطمئنا برای انتخاب بهترین دکتر در هر زمینه هر فردی ملاک ها و معیارهایی دارد ، اما مهم ترین ملاک برای انتخاب بهترین دکتر طب سنتی تجربه و مهارت بیشتر دکتر است. هم چنین نظرات مراجعه کنندگان و بیماران دکتر طب سنتی می تواند در انتخاب بسیار تاثیرگذار است.

در ادامه مقاله به بررسی چند تا از ویژگی های مهم بهترین دکتر طب سنتی می پردازیم.

توانایی تشخیص بیماری توسط بهترین دکتر طب سنتی در تهران

برخی موارد وجود دارد که فردی با داشتن یک نوع بیماری به دکترها و پزشکان زیادی مراجعه کرده اند ، اما نتیجه ای نگرفته اند. ولی بالاخره با پیدا کردن یک دکتر طب سنتی توانسته اند ، علت بیماری خود را بفهمند و دکتر با توانایی کامل درمان آن را با تجویز داروهای گیاهی انجام داده است. این گونه افراد می تواند نظر خوبی برای انتخاب دکتر سنتی برای شما داشته باشند.

مهارت دکتر

یک دکتر طب سنتی کسی است که باید تمام روش ها و متدهای جدید و پیشرفته را در این زمینه به صورت حرفه ای یاد گرفته باشد تا بتواند بهترین شیوه درمانی را مطابق به مشکل بیمار انتخاب کند.

برای یافتن هر پزشک خوب در هر زمینه‌ای لازم است انتظارات خود را بررسی کنید. یک دکتر طب سنتی برای درمان یک بیماری با دید وسیعی به آن نگاه می کند و تمام جوانب یک بیمار را چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی برای درمان در نظر می گیرد.

ایجاد یک رابطه دوستانه با بیماران

هر فردی در اولین برخورد خود با پزشک رفتار او را در نظر می‌گیرد. بنابراین یک پزشکی از نظر بیماران بهترین است که رفتار مناسبی از خود نشان دهد تا بیمار به این نتیجه برسد که درمان او از همه لحاظ برای پزشک مهم است. پس دکتری انتخاب کنید که در همان مرحله اول با داشتن رفتار مناسب ، احساس آرامش و راحتی به شما دست بدهد و با طی کردن مراحل درمان تاثیر آن را در بدن خود احساس کنید.

بهتر است بدانید ، تفاوتی که بین دکترهایی که در زمینه طب سنتی فعالیت دارند با دیگر دکتر ها در این است که آنها تمام مشکلاتی که باعث آزرده شدن بیمار می‌شود را تحت نظر دارند و برای هر کدام از آن ها راه حلی می‌اندیشند. پس بهترین دکتر طب سنتی کسی است که به اصلاح تمام جوانب بیمار از جمله تغذیه ، فعالیت ، عواطف و احساسات ، سبک زندگی بیماران بپردازد.

توجه کامل دکتر به بیماران

هر پزشکی که در هر زمینه باید توانایی این را داشته باشد که نسبت به همه بیماران خود احساس مسئولیت داشته باشد و توانایی پیگیری مداوم درمان آنها را داشته باشد همچنین بهترین پزشک طب سنتی کسی است که برای هر یک از بیماران خود یک روش درمانی را انتخاب کند و به گونه ای نباشد که برای همه بیماران تنها یک راه حل در نظر بگیرد. برای داشتن این خصوصیات پزشک باید بتواند تمام حرفهای بیماران خود را با دقت گوش بدهد و از مهارت با تجربه کافی برخوردار باشد

ارائه سبک زندگی سالم

همانطور که گفتیم ، درمان از طریق طب سنتی تمام جوانب بیمار در نظر گرفته می‌شود. به خاطر همین زمانی طب سنتی به نتیجه می‌رسد و برای فرد سودمند است که سلامت کامل و همه جانبه آن در نظر گرفته شود. همچنین برای رسیدن به نتیجه درمان تلاش بیماران نیز تاثیر گذار است ، به گونه ای که بیماران قدرت این را داشته باشند که روند درمان خود را به طور دقیق طی کنند.

طب سنتی چیست

طب سنتی نزدیک به سه هزار سال قدمت دارد و قدمت آن در کشور ما به گونه ای است که کتاب های سنتی افرادی چون ابن سینا در دانشگاه‌های معتبر اروپایی و آسیایی تدریس می‌شود.

طب سنتی شامل علوم علمی و نظری که برگرفته از نتایجی که در طول سال های زیادی بدست آمده است ، می باشد سایر روش های درمانی دیگر به تشخیص و درمان بیماری های جسمی و روحی می پردازد یا از بروز خیلی از بیماری ها پیشگیری می کند.

بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی طب سنتی شامل دانسته ها تجربه ها و کارهایی که بر پایه نظریه ها باورها و تجربه های بومی فرهنگ های مختلف به دست آمده که در زمینه پیشگیری تشخیص درمان بیماری های جسمی و ذهنی استفاده می شود طب سنتی ۴ طبیعت مزاج انسان ساخته شده است که شامل بلغم صفرا سودا خ و خون می باشد که با توجه به سردی و گرم مجاز بودن بیمار درمان انجام می شود.

روش های مختلف درمانی در طب سنتی

 بادکش درمانی:

این روش یکی از روش‌های طب سنتی به شمار می آید که همان حجامت خشک می باشد. در این روش ، نقاطی از بدن را حالت مکش ایجاد می کند که در نتیجه موجب انبساط عروقی بدن و پراکندگی مواد از نقطه خاص می شود.

ماساژ درمانی:

این روش درمانی برای مواردی مانند بیماری های گوارشی از زلانی رفع استرس و افسردگی بهبود جریان خون و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و بیماری های اسکلتی کاربرد دارد

زالو درمانی:

این روش درمانی در طب سنتی از جمله روش های محبوب و پر استفاده به شمار می آید که برای خونگیری ماده هیرودین به بدن وارد شده و توسط زالو انجام می شود.

حجامت:

یکی از راه های دیگر برای خونگیری حجامت است که برای بهبود بیماری هایی مانند آسم ، سردرد های میگرنی ، غلظت خون ، چربی خون و بیماری های پوستی بسیار ت۴اثیرگذار است.

مهم ترین ویژگی طب سنتی

راه حل درمانی طب سنتی به گونه ای است که به رفع علت بیماری می پردازد و به خاطر همین باعث شده است که این روش درمانی محبوبیت خاصی پیدا کند.

بر خلاف شیوه های درمانی دیگر که به رفع عوارض و نتایج بیماری می پردازند تا این که علت درمان را جویا بشود و آن را برطرف کند.

همچنین این روش درمانی برای هر فردی متفاوت است. برخلاف روش درمانی جدید که از داروها و نسخه های عمومی و جهانی برای بیماران استفاده می شود. همانطور که میدانید ، داروهای طب سنتی بیشتر از گیاه و به صورت طبیعی به دست آمده است. یعنی این که مصرف این گونه داروها هیچ عوارض خاصی ندارد. اما روش جدید درمانی به گونه ای است که با مصرف داروهای شیمیایی ممکن است عوارض خطرناکی برای فرد به دنبال داشته باشد.

درمان بیماری بر اساس مزاج افراد

همان طور که می دانید هر فردی با هر مزاجی ممکن است با مصرف هر نوع دارویی سازگاری نداشته باشد. دکتر طب سنتی سعی می کند دارویی برای فرد بیمار تجویز کند که با مزاج او سازگار باشد و در صورت مصرف آن با مشکل روبرو نشود. اما دکتر پزشک عمومی این چنین نیست و داروهای که برای هر نوع بیماری ای تجویز می کند ، برای او از پیش تعیین شده است.

شاید برای شما هم نیز اتفاق افتاده است که با مصرف دارویی که توسط پزشک عمومی برای شما تجویز شده دچار مشکل در سیستم بدنی خود شده باشید که بعدها بفهمید مزاج شما با مصرف این دارو سازگار نبوده است.

درمان براساس تجربه

بد نیست بدانید که تمام داروهای گیاهی مورد استفاده در طب سنتی سال های بسیاری مورد بررسی قرار گرفته و خواص آن ها بر اساس تجربه ثابت شده است. بنابراین مصرف این گونه داروهای گیاهی به صورتی است که فرد با خیال راحت می‌تواند آن را بدون هیچ عارضه و ضرری مصرف کند.

اهمیت مزاج در طب سنتی

به طور کلی طب سنتی بر پایه مزاج شکل گرفته است بر اساس طب سنتی ایرانی هر فردی باید با توجه به مزاج و تربیت آن در مصرف غذاهای سرد یا گرم تعادل ایجاد کند تا دچار مشکلات گوارشی نشود. بهترین راه حل برای حفظ تعادل در مزاج افراد ورزش روزانه است و بعد از آن ایجاد تغییر در برنامه غذایی می باشد.

پزشکان طب سنتی برای تشخیص مزاج بیماران باید به طوری تبحر و مهارت کافی داشته باشند که بتوانند  با مشاهده چهره فرد وضعیت مزاجی فرد را بفهمد و براساس آن درمان را شروع کنند.

روش های دیگری که در طب سنتی برای تشخیص بیماری و درمان آن استفاده می شود ، شامل نبض ، ادرار و مدفوع ، پاندول ، زبان شناسی ، عنبیه شناسی و لوکیشن می باشد.

آشکار شدن نسخه های دکترهای طب سنتی

همان طور که ابتدا مقاله گفتیم ، داروهای طب سنتی باید زیر نظر دکتر طب سنتی تجویز شود. اما متاسفانه به خاطر آشکار شدن نسخه های متخصصین  برخی افراد با مصرف یک نسخه طب سنتی و نتیجه گرفتن از آن ، نسخه را به دیگران پیشنهاد می کنند.

همچنین افراد دیگری هم هستند که با حفظ کردن نسخه ها ، بدون هیچ علم و تدبیری در این زمینه شروع به فعالیت کردند و نسخه پیچی می کنند. اما بهتر از هر کس می دانیم که درمان بسیاری از بیماری ها کار آسانی نیست و تشخیص یک نوع بیماری ، نوع مزاج فرد و یافتن راه حلی برای درمان آن بر عهده هر کسی نمی باشد و تنها بهترین دکتر طب سنتی می‌تواند این کار را انجام بدهد.

کلام آخر

جایگاه دکترهای طب سنتی از گذشته تا به امروز به کشورمان پر رنگ بوده است. بنابراین برای درمان خیلی از بیماری ها می توان با خیال آسوده از این روش درمانی کمک گرفت ، البته اگر به سراغ بهترین دکتر طب سنتی بروید.

در کلام آخر باید بگوییم که دکتر های نام برده شده در این مقاله صرفا جهت معرفی بوده و در صورت انتخاب هر کدام از آنها لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید.

ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

4/5 - (9 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا