جراحی زیباییرپورتاژ پزشکی

بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی امکان پذیر شد!【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی آشنا کنیم.  بلفاروپلاستی یا جراحی افتادگی پلک فرایندی است که برای رفع افتادگی پلک انجام می شود. در زمان انجام این جراحی، پزشک ماهیچه و گاهی چربی بالا و اطراف چشم را که باعث افتادگی پلک یا پایین چشم شده است را حذف می کند. بلفاروپلاستی بدون جراحی هم روشی است که به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است، در روش بلفاروپلاستی بدون جراحی از دستگاه پلکسر پلاس استفاده می شود که یک روش کاملا غیر تهاجمی است. به علاوه در روش جراحی پلک ممکن است عدم تقارن به وجود بیاید یا بخش هایی از پلک از عمل جا بمانند، بیماران 3 ماه پس از انجام عمل بلفاروپلاستی لازم است مجدد به پزشک مراجعه کنند تا ناهمگونی ها و ایرادهای به جا مانده در زمان جراحی را اصلاح کنند، اصلاح این ناهمگونی ها به وسیله پلکسر امکان پذیر است. در ادامه با بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

آمادگی برای جراحی بلفاروپلاستی

در اولین مرحله جلسه مشاوره با پزشک خود خواهید داشت و در این جلسه نگرانی ها و نتیجه مورد نظر خود را مطرح می کنید. همچنین لازم است نسبت به تجربه و مهارت پزشک خود مطمئن شوید.

قبل از انجام جراحی نیز آزمایشاتی انجام می شود، ابتدا چشم ها با دقت معاینه و ارزیابی می شوند، بینایی و میزان اشک چشم مورد بررسی قرار می گیرند. در نهایت از پلک ها عکس گرفته می شود و نتیجه جراحی با قبل از آن مورد مقایسه قرار می گیرند.

نکته مهم دیگر این است که تمام داروهای مصرفی خود را به اطلاع پزشک برسانید، این داروها شامل داروهای با نسخه و بدون نسخه و مکمل های گیاهی می شود.

ممکن است پزشک از شما بخواهد از مصرف داروهایی که خطر خونریزی را افزایش می دهند، اجتناب کنید، داروهایی مانند ایبوپروفن یا وارفارین. همچنین چند هفته قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی سیگار کشیدن ممنوع است.

بعد از انجام عمل تا مدتی چشم ها ملتهب خواهند بود، بنابراین خود را برای این روزها آماده کنید، چرا که انجام برخی فعالیت ها مانند آشپزی و بیرون رفتن از منزل برایتان سخت خواهد بود. پس از جراحی هم به هیچ عنوان نباید رانندگی کنید و لازم است فردی را همراه خود داشته باشید.

آمادگی برای جراحی بلفاروپلاستی

فرایند عمل بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی بلفاروپلاستی دوره نقاهت طولانی ندارد و نیاز نیست مدت زیادی در بیمارستان بستری شوید، قبل از جراحی از بی حسی بر روی پلک ها استفاده می شود و برخی پزشکان نیز بی حسی به پلک تزریق می کنند.

اگر قرار باشد هم پلک بالا و هم پلک پایین جراحی شوند، ابتدا عمل بر روی پلک بالایی انجام می شود. در این فرایند، جراح یک برش کوچک ایجاد کرده و پوست اضافه، یا چربی و ماهیچه برداشته می شود. گاهی نیز این بافت های اضافه به بخش های دیگر چشم منتقل می شوند. عمل پلک پایینی چشم شامل برداشتن چربی اضافه ای است که باعث افتادگی زیر چشم شده است، گاهی نیز بخش کوچکی از پوست برداشته می شود. در روش پلکسر بلفاروپلاستی هیچگونه برشی بر روی پلک ایجاد نمی شود، پلکسر بدون تماس با پوست و از طریق فرازش یا تصعید کردن چین و چروک روی پوست را از بین می برد. این روش هیچ آسیبی به پوست نمی رساند و جای زخم و اسکار نیز بر جای نمی گذارد و همچنین ماندگاری بلفاروپلاستی به بدن زیباجو بستگی دارد و بر روی برخی افراد نتیجه دائمی خواهد داشت. برای بیش تر شدن طول عمر این جراحی، برای سال بعد عمل آن را تکرار کنید.

کاربرد جراحی پلک 

در ادامه به کاربرد جراحی پلک اشاره خواهیم کرد:

 • برطرف سازی پف و تورم پلک ها
 • برداشت پوست اضافی توسط پزشک برای رفع چین و چروک های زیر پلک پایینی
 • از بین بردن پلک پایینی چشم، برای بهتر دیده شدن نواحی سفید چشم در زیر قرنیه
 • درمان افتادگی پلک که موجب اختلال بینایی فرد می شود.
 • برطرف سازی پف و تورم زیر چشم
 • درمان شلی پوست بالای پلک، به دلیل این که موجب ایجاد چین و چروک روی پلک می شود و همچنین می تواند انحنای کانتور پلک را با مشکل مواجه کند.

مراحل انجام بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

در ادامه مراحل انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی به شرح ذیل می باشد:

 • انجام مشاوره و آماده شدن زیباجو برای انجام جراحی پلک
 • بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر
 • استفاده از دستگاه پلکسر پلاسما، برای انتقال پلاسما پوست
 • تاثیر گذاشتن پلاسما روی سلول های پوستی
 • منتقل کردن گرما به زیر پوست و تصعید مایع جمع شده در ناحیه مورد نظر
 • از بین بردن چربی اضافه در زیر پلک
 • رفع افتادگی پلک به کمک لیفت پلک

مزایای بلفاروپلاستی بدون جراحی چیست؟

در روش انجام  بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی محدودیتی قبل از عمل وجود ندارد، پزشک پلک ها را معاینه کرده و با توجه به شرایط چشم ها و پلک هایتان تعداد جلسات مورد نیاز را مشخص می کند. پس از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی، می توانید به انجام فعالیت های معمول روزمره خود بپردازید، البته لازم است تا مدتی پلک در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرند، همچنین در روش بلفاروپلاستی با پلکسر هم التهاب پلک تا چند روز وجود خواهد داشت.

 • بهترین گزینه برای افرادی که از جراحی می ترسند، بلفاروپلاستی بدون جراحی می باشد.
 • در این روش نیاز به بیهوشی و بی حسی نمی باشد.
 • در این روش از برش روی پلک برای برداشتن، استفاده نمی شود.
 • بعد از انجام بلفاروپلاسی هیچ گونه زخم و اسکاری به وجود نمی آید.
 • بهتر شدن میدان دید بعد از انجام این روش
 • بعد از انجام این روش شما می توانید چهره زیبا و شاداب تری را تجربه کنید.
 • این روش برای از بین بردن چین های اطراف چشم و پف چشم بسیار مناسب می باشد.
 • قابل به ذکر است که حتی اگر جراحی افتادگی پلک انجام داده باشید، 3 ماه پس از آن و با بهبود التهابات پلک می توانید با مراجعه به پزشک و استفاده از دستگاه پلکسر ناهمگونی ها و عدم تقارن احتمالی ایجاد شده در پلک را برطرف کنید.

به یاد داشته باشید که بلفاروپلاستی بدون جراحی فقط با دستگاه پلکسر پلاس انجام می شود که مشابه دیگری در بازار ندارد. پلکسر پلاس اولین ژنراتور میکروپلاسماست که از طریق فرازش یا sublimation درمان را انجام می دهد و به عنوان اولین ابزار جراحی نرم مطرح است.

برای مشاهده اطلاعات به سایت مداریا مراجعه نمایید

https://medariaco.com

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی افتادگی پلک

 • در درجه اول افرادی تمایل به انجام بلفاروپلاستی دارند که به دنبال روش هایی برای جوان سازی هستند. افتادگی پوست اطراف چشم یک امر طبیعی است که با افزایش سن رخ می دهد و اگر این افتادگی شدید یا آزاردهنده باشد، فرد به دنبال روشی برای رفع آنها خواهد بود.
 • در برخی موارد افتادگی پلک به قدری شدید است که بر روی بینایی فرد تاثیر می گذارد و در این شرایط عمل بلفاروپلاستی تنها جنبه زیبایی نخواهد داشت و روشی برای رفع مشکل بینایی در فرد محسوب می شود. بسیاری از افرادی که دچار افتادگی شدید پلک هستند، در نگاه کردن به سمت بالا یا اطراف دچار مشکل هستند و جراحی افتادگی پلک می تواند این مشکل را برطرف کند.
 • در برخی موارد افتادگی پلک شدید نیست و فرد به دنبال روشی برای جوان سازی و بهبود ظاهر اطراف چشم است که در این موارد هیچ نیازی به جراحی نیست و روش بلفاروپلاستی بدون جراحی با دستگاه پلکسر پلاس توصیه می شود. روش پلکسر بلفارولاستی بدون بیهوشی و بدون برش انجام می شود و هیچ عارضه ای نیز به دنبال ندارد.

عوارض بلفاروپلاستی بدون جراحی

بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی، عارضه خاصی به دنبال ندارد و به هرحال این روش درمانی نیز مانند تمام روش های درمانی دیگر ممکن است با عارضه همراه باشد، رایج ترین عارضه مربوط به پلکسر بلفاروپلاستی التهاب پلک هاست که به خودی خود و طی چند روز برطرف می شود. در برخی افراد و به ندرت عوارض دیگری نیز مشاهده می شود، که در ادامه به عوارض بلفاروپلاستی بدون جراحی اشاره خواهیم کرد.همان طور که می دانید که برداشتن پلک بدون عمل جراحی، کم تهاجمی می باشد، اما با انجام این روش با عوارضی مواجه خواهید شد

 1. بروز زخم های ناشی از سوختگی پلاسما
 2. حساسیت چشمی
 3. عفونت
 4. تغییر رنگدانه در پوست
 5. تغییر رنگ موقتی پوست در ناحیه تحت درمان
 6. تورم و قرمزی موقت اطراف چشم ها

عوارض بلافروپلاستی بدون جراحی

خطرات و عوارض بلفاروپلاستی

انواع جراحی با خطر خونریزی، کبودی و عفونت همراه هستند. بروز لخته خون هم یک ریسک احتمالی است که به ندرت بروز می کند اما جدی است. در صورت بروز هر یک از موارد زیر، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید و همچنین اگر جراحی هایی دیگری پیش از این انجام داده اید، پیامدها و عوارض مشاهده شده در آن جراحی را به چشم پزشک خود اطلاع دهید. سایر عوارض و پیامدهای بلفاروپلاستی به شرح زیر می باشند:

 • تاری دید
 • آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • خشکی چشم
 • خارش اطراف چشم
 • ناتوانی در بستن چشم ها
 • آسیب عضلات چشم
 • اسکار

اقدامات لازم بعد از انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی

در صورتی که این روش کم تهاجمی و بدون عمل جراحی برای درمان افتادگی و پف زیر چشم باشد، باید به نکاتی که بعد از جراحی زیبایی انجام می دهید توجه داشته باشید. به دلیل این که بدون رعایت و توجه به مراقبت های لازم، ممکن است با عوارض های خاصی مواجه شوید و قابل به ذکر است که دوران نقاهت روی نتیجه نهایی بلفاروپلاستی نیز تاثیر خواهد گذاشت. پس در ادامه به اقدامات لازم بعد از انجام بلفاروپلاستی اشاره خواهیم کرد:

 1. برای جلوگیری از درد و تورم اطراف چشم های خود، به مدت دو روز بعد از عمل سرتان را بالا نگه دارید.
 2. برای کاهش درد، تورم و کبودی اطراف چشم و پلک خود از کمپرس یخ استفاده کنید.
 3. بعد از انجام این روش، در مواقعی که از منزل خارج می شوید از عینک آفتابی در برابر نور خورشید استفاده کنید.
 4. بعد از انجام این روش، از مواد آرایشی به هیچ عنوان استفاده نکنید.
 5. به مدت یک هفته از مالش چشم ها و اطراف چشم، بپرهیزید و از خاراندن ناحیه ای که زیباسازی انجام شده است، خودداری کنید.
 6. به مدت یک ماه از لنز های طبی و مواد شوینده قوی استفاده نکنید.
 7. به مدت دو هفته از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی بپرهیزید.
 8. داروهای مسکن و آنتی بیوتیک هایی را که پزشک تجویز کرده است را سر وقت استفاده کنید و از مصرف خود سرانه داروها بپرهیزید.
 9. بعد از انجام این روش در دوران استراحت خود از فعالیت های سنگین بپرهیزید.

مراقبت های لازم بعد از بلفاروپلاستی

پس از جراحی بلفاروپلاستی تا چند روز دچار درد و التهاب در ناحیه چشم ها خواهید بود. که در ادامه به مراقبت های لازم بعد از انجام بلفاروپلاستی می پردازیم:

 • پزشک برای رفع دردها ایبوپروفن تجویز خواهد کرد و همچنین درد در ناحیه چشم ممکن است تا یک یا دو هفته طول بکشد و التهاب آن طولانی تر خواهد بود. پس از جراحی تا دو روز لازم است از کمپرس یخ بر روی چشم ها استفاده کنید.
 • تاری دید و حساسیت به نور از عوارض کوتاه مدت پس از جراحی بلفاروپلاستی خواهد بود. اگر تاری دید و حساسیت به نور بیش از دو روز طول کشید، حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • تا دو هفته پس از جراحی اجازه استفاده از لنز را نخواهید داشت، اگر از لنزهای طبی برای دید بهتر استفاده می کنید، توصیه می کنیم حتما قبل از جراحی عینک برای خود تهیه کنید.
 • در دوره بهبود چشم ها پس از جراحی نیازی نیست چشم ها پوشیده باشند، اما ممکن است پزشک ترجیح دهد برای محافظت از اطراف چشم، تا چند ساعت پس از جراحی چشم ها را با گاز استریل بپوشاند و مجبور باشید با چشمان پوشیده به منزل بروید. لازم است اطراف چشم به آرامی شسته شده و تمیز باشند.
 • چند روز پس از انجام جراحی نیز دوباره به پزشک خود مراجعه می کنید تا نتیجه جراحی ارزیابی شود.

اقدامات لازم بعد از انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی

هزینه بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

عمل بلفاروپلاستی یکی از روش های درمان و زیبایی مقرون به صرفه می باشد. هزینه های جراحی پلک به میزان افتادگی پلک و میزان پوست اضافی بستگی دارد. همچنین مهم ترین عاملی که بر هزینه جراحی تاثیر می گذارد نظیر: مرکز درمانی و پزشکی که انتخاب می کنید، می باشد. قبل از انجام جراحی پلک حتما در مورد پزشک و مرکز درمانی تحقیق کنید و انتظارات خود را در جلسه مشاوره بیان کنید تا به تصمیم منطقی و درست دست یابید.

تفاوت بلفاروپلاستی با بلفاروپلاستی بدون جراحی

در مورد روش پلکسر بلفاروپلاستی، پزشک یک ساعت پیش از شروع عمل از بی حسی موضعی بر روی پلک و اطراف آن استفاده می کند، پس از اتمام درمان نیز هیچگونه دردی احساس نمی شود. در این روش هم التهاب چشم تا چند روز وجود دارد اما نیازی به پوشاندن چشم با گاز استریل نیست و فرد می تواند بدون نیاز به کمک از مطب به منزل برگردد، از آنجا که چشم دارای حساسیت بالایی است، توصیه ما این است که حتی اگر قصد انجام عمل بلفاروپلاستی با پلکسر را دارید، یکی از نزدیکان را به عنوان همراه با خود به مطب پزشک ببرید.

روش های رفع افتادگی پلک بدون جراحی

در بالاروش های بلفاروپلاستی و بلفاروپلاستی بدون جراحی را برای شما شرح داده ایم.  برخی از افراد می توانند افتادگی پلک خود را با روش هایی بجز جراحی درمان کنند که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

حرکات ورزشی

همان طور که می دانید، افتادگی پلک در اثر ضعیف شدن عضلات پلک به وجود می آید. طبق تحقیقات نشان داده شده گفته شده است که: هرگونه فعالیت ورزشی روی پلک، باعث تقویت عضلات و رفع افتادگی پلک می شود و پزشکان بر این باورند که این ادعا ثابت نشده است اما مطالعات نشان داده شده بسیار رضایت بخش بوده است، بنابراین می توانید از تمریناتی مانند: پلک زدن، تحریک عضلات چشم، کشش پلک، تراتاکا و تمرین های مقاومتی چشم برای جلوگیری از افتادگی پلک، کمک بگیرید.

داروهای گیاهی

داروهای گیاهی خاصیت شگفت انگیزی بر درمان پلک ها دارند و خاصیت های چون: رفع التهاب، لایه برداری دارد. در ادامه به چند راه هایی برای رفع افتادگی پلک اشاره خواهیم کرد:

چای کیسه ای

همان طور که می دانید بابونه یک گیاه ضد التهابی می باشد و یک گیاه عالی برای درمان پوست های آویزان زیر چشم می باشد. استفاده از چای کیسه ای زیر چشم، به دو چای کیسه ای بابونه نیاز دارید. سپس چای بابونه کیسه ای را داخل آب داغ قرار دهید و به مدت 30 دقیقه در یخچال یا فضای سرد قرار دهید. بعد از خارج کردن چای های کیسه ای از یخچال، به مدت نیم ساعت روی پلک های خود قرار دهید و به مدت 20 دقیقه چشم های خود را ببندید و دراز بکشید. خاصیت ضد التهابی چای های کیسه ای موجب می شود که تورم و پف زیر چشم از بین برود و پوست صورت شما تقویت شود.

زنجبیل

زنجبیل خاصیت ضد التهاب، ضد درد و همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و با استفاده از زنجبیل می توانید به کاهش درد عضلات پلک خود و افتادگی آن را درمان کنید. این گیاه در خیلی از موارد مورد کاربرد قرار گرفته است و همچنین برای از بین بردن لک، آسیب های پوستی بسیار کاربردی و موثر می باشد. شما می توانید روغن زنجبیل را روی محل مورد نظر قرار دهید و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید و قبل از این مراحل، مقداری از زنجبیل را روی قسمتی از پوست بدنتان تست کنید تا از عدم آلرژی خود مطلع شوید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از عالی ترین آب رسان پوست می باشد. برای استفاده از این گیاه می توانید دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا را با دو قاشق جو، چهار قاشق ماست، پنج حلقه خیار ترکیب کنید و بعد از 20 دقیقه این ترکیب طلایی را روی پلک خود قرار دهید و با آب سرد، صورت و چشم های خود را به آرامی شست و شو دهید و به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را یک بار در هفته انجام دهید.

پماد رفع افتادگی پلک

کرم رفع افتادگی پلک علاوه بر جلوگیری از پیری زودرس، می تواند با کاهش خاصیت کشسانی پوست از بروز چین و چروک های پوست جلوگیری کند. یکی از معایب کرم رفع افتادگی پلک را می توان به این موضوع اشاره کرد که در صورت عدم استفاده از پمادها شما دچار افتادگی، چین و چروک مجدد خواهید شد.

روغن زیتون

طبق مطالعات ثابت شده است که روغن درخت چای با خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی موجب جلوگیری از افتادگی پلک می شود، به شما پیشنهاد می کنیم که دو قطره چای  نصف قاشق چای خوری روغن نارگیل را باهم ترکیب کنید و روی پلک های خود بمالید. استفاده از روغن، برای رفع افتادگی پلک یکی از بهترین راه های درمان، بدون جراحی می باشد. همان طور که می دانید، روغن زیتون خاصیت آنتی اکسیدان دارد و از افتادگی پلک جلوگیری می کند.

روش های رفع افتادگی پلک بدون جراحی

 روغن بادام

روغن بادام شامل ویتامین E می باشد و این نوع ویتامین موجب سفت و مرطوب شدن پوست می شود.

درمان افتادگی پلک با نخ

لازم به ذکر است که درمان افتادگی پلک با نخ یک روش دائمی نمی باشد و به ترمیم نیاز دارد. برای درمان افتادگی پلک، پزشک بخیه ها را زیر  پوست قرار می دهد، پلک ها را به بالا می کشد و به علت تحریک کلاژن پلک ها سفت خواهد شد. این روش با چند برش ریز انجام می شود و درمان در طول یک ساعت به سر انجام خواهد رسید. بخیه هایی که در این روش زده می شود به مدت 6 تا 9 ماه جذب خواهد شد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

4/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا