عمومی

تزریق بوتاکس در صورت【سال 1403】❤️

تزریق بوتاکس در صورت راهی برای زیبا شدن

زیبایی صورت و جذاب بودن را همه دوست دارند و تمایل دارند صورتی جوان و بدون هیچ چروکی داشته باشند.تزریق بوتاکس در صورت  اما یک سری افراد به زیبایی چهره خود بیشتر اهمیت می دهند و برای آن هزینه خرج می کنند.

این گونه افراد همیشه به دنبال راهی برای زیباتر شدن هستند.تزریق بوتاکس در صورت یکی از ساده ترین راه حل ها برای حفظ زیبایی و جوانی است.

این روزها ، تزریق بوتاکس مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته است و افراد زیادی برای رفع چین و چروک ، افتادگی پلک ، تعریق بیش از حد ناحیه زیر بغل و دست ها ، افتادگی پوست و… مراجعه می کنند.

اما شاید برای افرادی که می خواهند بوتاکس انجام دهند ، این سوال پیش بیاید ، تزریق در چه نواحی از صورت بهترین تاثیر را می گذارد؟ برای رسیدن به جواب این سوال باید تمام جوانب تزریق بوتاوس را در نظر بگیریم.

تزریق بوتاکس در نقاط موثرتر

برای مشخص شدن میزان تاثیر بوتاکس دور چشم در ناحیه مورد نظر ، ابتدا باید هدف از تزریق مشخص شود. برای مثال ، اگر بوتاکس برای زیبایی مورد استفاده قرار گیرد ، متفاوت از قسمتی است که برای درمان تزریق انجام می شود.

تزریق بوتاکس در صورت

به طور کلی ناحیه تزریق در صورت به دو قسمت تقسیم می شود. قسمت بالای صورت و قسمت پایین صورت. مناسب ترین نقاط در قسمت بالای صورت شامل جلوی سر ، خط اخم ، ناحیه میان دو ابرو ، بالای دو ابرو ، ناحیه پنجه کلاغی اطراف چشم.

بیشترین تزریق که در ناحیه پایین صورت انجام می شود. شامل خط لبخند ، اطراف لب ، ناحیه چانه می باشد.در ادامه مقاله به بررسی هدف تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت می پردازیم.

تزریق بوتاکس برای درمان انحراف دید

استرابیسم یا انحراف دید یکی از مشکلات چشم می باشد که امروزه با تزریق بوتاکس بر طرف می شود. تزریق بوتاکس به عنوان یک راهکار جدید برای درمان این عارضه به شمار می آید. در این روش سم بوتاکس را مستقیما به عضلات چشم تزریق می کنند.

سم بوتاکس در انواع مختلفی تولید می شود که شامل نوع  A,B, C, D, E, F و G می باشد.انواع مختلف سم بوتاکس با برندهای متفاوت توسط شرکت های تجاری تولید می شود.

بهترین نوع مواد تزریقی برای رفع بیماری انحراف دید بوتاکس و دیسپورت است. عضلاتی که برای درمان مشکل انحراف دید مورد هدف قرار می دهند ، عضلات خارجی چشم یا عضلات رکتوس نام دارد.عملکرد بوتاکس برای درمان به این صورت است که عضله مورد هدف تضعیف شده و موقعیت ماهیچه های هم جهت و خلاف جهت تغییر می کنند و با یکدیگر هم جهت می شوند.

عضله های سالم در این روش هم ، فلج شده اما بعد از چند ماه به حالت اول برمی گردند. در برخی موارد ، مشاهده شده عارضه انحراف دید به طور درمان می شود.

تزریق بوتاکس در خطوط بین دو ابرو

بوتاکس بین دو ابرو ، از بین بردن همان خطوط عمودی است که بر اثر اخم کردن بین دو ابرو شکل می گیرند. این ناحیه ، جز نواحی است که برای تزریق بوتاکس کارایی زیادی دارند.

یک دکتر باتجربه و کار بلد می تواند به راحتی این خطوط را با بوتاکس برطرف کند و یک چهره جوان و شاداب را به شما هدیه بدهد. اگر خطوط این ناحیه عمیق باشد ، پزشک به شما پیشنهاد می کند که همراه با بوتاکس از پرکننده ها نیز استفاده کنید. در این صورت نتیجه درمان بهتری خواهید داشت.

بالا بردن ابروها با بوتاکس

بالا رفتن ابروها از طریق بوتاکس یک تکنیک پیشرفته ای است که این قابلیت را به شما می دهد که به هر میزانی که دوست دارید ابروهای خود را لیفت کنید.

لیفت ابروها با این روش نیاز به یک پزشک متخصص دارد که تزریق را به درستی انجام دهد ، به طوری که پلک ها رو هم قرار بگیرند و چشم ها باز شود.

تزریق بوتاکس برای حفظ جوانی و زیباتر شدن

برای رفع چین و چروک و حفظ جوانی صورت نقاط زیادی مورد هدف قرار می گیرند. اما اگر بخواهیم مناسب ترین نقطه برای تزریق بوتاکس در نظر بگیریم ، طبق گفته متخصصان پوست و زیبایی تزریق در پیشانی مناسب ترین جایی است که می توان انجام داد.

چرا که خطوط های عمیق و عرضی پیشانی و بین دو ابرو به راحتی با تزریق بوتاکس از بین می رود. البته چین و چروک های اطراف چشم هم با تزریق بوتاکس برطرف می شود.به غیر از درمان چین و چروک ، برای بالا بردن ابروها از تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی استفاده می کنند.

تزریق بوتاکس در ناحیه فک

یکی از مهم ترین استفاده هایی که از تزریق بوتاکس در صورت می شود ، تزریق در ناحیه فک است. تزریق بوتاکس در ناحیه خطی که فک متصل به گردن می شود ، موجب زاویه دار شدن و کوچک تر دیده شدن آن می شود. این درمان مناسب برای کسانی است که فک های بزرگ و مربعی دارند.

تزریق بوتاکس در صورت

چگونه بوتاکس باعث زیبایی صورت می شود

تاثیر بوتاکس برای حفظ زیبایی بر روی پیام هایی است که به طور دائم از عصب به عضلات صورت فرستاده می شود. کار سم بوتاکس مسدود کردن این سیگنال هاست. انسداد این پیام ها موجب کاهش حرکت و عملکرد عضلات صورت می شود.

هنگامی که عضلات نتوانند حرکت کنند ، رفع چین و چروک صورت ظاهر نمی شوند. صاف شدن چروک های صورت همان ماه اول بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد.

عوارض تزریق نادرست

چگونگی تزریق و ناحیه مورد نظر آن اهمیت زیادی دارد. چرا که تزریق نادرست و بیش از اندازه آن عوارض خطرناکی به همراه  دارد. برای مثال اگر تزریق بوتاکس در ناحیه نادرست صورت انجام شود ، بیمار توانایی حرکت دادن صورت را از دست می دهد.

مثلا فرد دیگر نمی تواند بخندد یا اخم کند. یا اگر تزریق بوتاکس در ناحیه گردن با تکنیک درست و با اندازه مناسب انجام نشود ، در بلع دچار مشکل خواهد شد.اگر دکتر در ناحیه اطراف چشم اشتباه تزریق کند ، فرد با مشکل افتادگی پلک مواجه می شود.

بخاطر همین ، توصیه می شود برای انجام درمان های مربوط به بوتاکس حتما پیش یک دکتر متخصص مراجعه کنید. زیرا پزشکی که از ترکیب اجزای صورت شما باخبر باشد ، این توانایی را دارد که تزریق بوتاکس را در ناحیه درست و صحیح انجام دهد.

کلام آخر

تزریق بوتاکس در صورت باعث می شود تا صورتی جوان و زیباتر نصیبتان شود. اما با این حال ، مهم است که میران تزریق با اندازه و در ناحیه درست انجام شود. 

5/5 - (3 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا