بوتاکس

تزریق بوتاکس در پیشانی

آنچه باید درباره تزریق بوتاکس در پیشانی بدانید

تزریق بوتاکس یکی از روش های بسیار معروف برای صاف کردن چروک های صورت مورد استفاده خیلی ها قرار گرفته است.علاوه بر تزریق بوتاکس در پیشانی ، نواحی دیگر صورت مانند گونه ها ، دور چشم این درمان انجام می شود.

در واقع بوتاکس ساخته شده از سم بوتولینیوم می باشد که موجب فلج شدن عضلات انقباضی صورت می شود. پس از تزریق بوتاکس ، به مرور این ماده جذب عضلات ناحیه تزریق شده می شود و از تولید ماده ای که باعث انقباض عضلات می شود ، جلوگیری می کند.

از این طریق چین و چروک های صورت از بین می رود و برای مدتی جوانی چهره خود را بدست می آورید. استفاده از تزریق بوتاکس برای افرادی که چروک های سطحی دارند ، مناسب تر است و تاثیر بهتری می گذارد. اما در استفاده از این دارو باید دقت کافی داشته باشید.ما در این مقاله سعی کردیم تمام جوانب تزریق بوتاکس در پیشانی را در نظر بگیریم.

فواید دیگر بوتاکس پیشانی

علاوه بر مزیت اصلی تزریق بوتاکس که حذف خطوط صورت می باشد ، فواید دیگری هم دارد. در کنار جوان تر و شاداب تر شدن پوست ، تزریق بوتاکس در پیشانی می تواند مشکلاتی از قبیل تعریق بیش از حد ، سردرد های میگرنی را برطرف کند.

تزریق بوتاکس در پیشانی

چگونگی تزریق بوتاکس

در مرحله اول ناحیه پیشانی بیمار توسط دکتر ضدعفونی می شود. سپس برای کاهش درد حاصل از تزریق از بی حسی موضعی استفاده می شود. ماده بوتاکس توسط سرنگ های بسیار ظریف در پیشانی تزریق می شود. به طور کلی بوتاکس در سه ناحیه پیشانی انجام می شود.

اما تزریق در هر کدام متفاوت است.یک ناحیه بالای پیشانی ، دو ناحیه پنجه کلاغی و سه ناحیه برآمدگی پیشانی بین دو ابرو.تزریق بوتاکس در این سه ناحیه باعث می شود که ماهیچه ها به سمت بالا حرکت نکنند و موجب ایجاد چروک نشوند.

ناحیه برآمدگی پیشانی بین دو ابرو

برآمدگی میان دو ابرو به عنوان خط اخم نام می برند. این قسمت دارای چندین ماهیچه می باشد که هر زمان اخم می کنید این ماهیچه ها منقبض می شود. اخم کردن مداوم در طول زمان موجب ایجاد خطوط عمیق در این ناحیه می شود. برای رفع این مشکل تزریق بوتاکس در پنج ناحیه انجام می شود.

ناحیه پنجه کلاغی

ناحیه گوشه چشم را ناحیه پنجه کلاغی می گویند که در هنگام خندیدن خطوطی در اطراف چشم ایجاد می شود. در اطراف چشم ماهیچه ای وجود دارد که در هر زمان که می خندید ، شروع منقبض شدن می کند و به مرور زمان این خطوط ثابت می شوند. تزریق بوتاکس در سه ناحیه پنجه کلاغی باعث بر طرف کردن این  خطوط ها می شود.

میزان مورد نیاز بوتاکس برای پیشانی

میزان مواد  بهترین برند بوتاکس موجود در سرنگ ها حدود ۵۰ تا ۲۰۰ واحد است. برای خطوط های موجود در بالا ابروها در ناحیه پیشانی حدود ۲۰ واحد بوتاکس نیاز است. و برای برآمدگی میان دو ابرو از ۲۰ واحد دیگر استفاده می شود. پس به طور کلی ۴۰ واحد بوتاکس برای ناحیه پیشانی مورد نیاز است.

البته برخی از پزشک ها در ابتدا ممکن از واحدهای کمتری استفاده کنند ‌، تا فرصت بدهند که نتایج آن به چه صورت است و حدود ۲ الی ۴ هفته صبر می کنند و بعد گذشت دو هفته ، اگر نیاز باشد دوباره تزریق بوتاکس را انجام می دهد.

اهمیت تزریق بوتاکس پیشانی نسبت به قسمت های دیگر صورت

تکنیک های مورد استفاده برای تزریق بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است. تزریق بوتاکس باید به اندازه کافی و در ناحیه مشخص شده انجام شود تا فقط از حرکت عضلاتی موجب ایجاد خطوط پیشانی می شود ، جلوگیری کند.

چرا که تزریق نادرست عوارض ناگواری مانند افتادگی ابروها و حتی افتادگی پلک را به همراه دارد. مقدار مورد نیاز بوتاکس برای تزریق باید توسط یک متخصص با تجربه پوست مشخص شود ، چرا که تزریق بیش از اندازه ، خطرناک نامطلوبی به همراه دارد.

ماندگاری نتایج بوتاکس

اثرگذاری مواد بوتاکس در پیشانی حدود ۴ الی ۶ ماه می باشد که مدت زمان مشخص آن متغییر است. البته بعد از تزریق این انتظار را نداشته باشید که اثرات بوتاکس بلافاصله خود را نشان دهند.

معمولا حدود دو هفته بعد از انجام تزریق اثرگذاری بوتاکس معلوم می شود. در صورتی که بعد از گذشت این مدت میزان تاثیر آن به دلخواهتان نبود ، می توانید برای تزریق دوباره به مطب مراجعه کنید.

ماندگاری نتایج بوتاکس

میزان تاثیر بوتاکس بر روی چروک های عمیق تر

تاثیر بوتاکس به این صورت نیست که هر چقدر چروک های صورت عمیق تر باشد ، تاثیر آن کمتر است. کسانی که سن بیشتری دارند و چروک های پیشانی آن ها عمیق است ، تعداد واحدهای بیشتری بوتاکس تزریق می کنند.

اما در صورتی فرد جوان تر باشد ، چروک های کمتری دارد و در نتیجه مقدار کمتری بوتاکس تزریق می کند. پس در نتیجه میزان تزریق بوتاکس بستگی به میزان و عمق چروک های صورت فرد دارد.

عیب تزریق بوتاکس در پیشانی

تزریق نادرست بوتاکس پیشانی موجب می شود فرد نتواند به راحتی ابروهای خود را حرکت دهد و در بروز احساسات خود ناتوان می شود. در نتیجه باعث می شود که چهره فرد به یک چهره بی روح و مصنوعی تبدیل شود.

پس سعی کنید برای انتخاب دکتر دقت کافی داشته باشید و از دکترهای باتجربه و متخصص برای بوتاکس پیشانی کمک بگیرید. شما می توانید نظرات سایر مراجعه کنندگان دکترهای مختلف را بپرسید و از تجربه تزریق بوتاکس  آنها کمک بگیرید.

کسانی که نمی توانند بوتاکس انجام دهند

چه کسانی نمی توانند تزریق بوتاکس انجام دهند؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی است که توسط مراجعه کنندگان پرسیده می شود. معمولا چند دسته افراد نمی توانند تزریق بوتاکس انجام دهند ، چرا که انجام آن سلامتی آنها را به خطر می اندازد و عوارض ناگواری پیش می آید. این گونه افراد شامل :

  • کسانی که سن کمتر از ۱۸ و یا بیشتر از ۷۰ سال دارند.
  • این کار برای خانم های باردار یا شیرده ممنوع است.
  • افرادی که مجبور هستند داروهای انعقاد خون مصرف کنند.
  • کسانی که مشکلات قلبی و عروقی دارند.
  • اشخاصی که از بیمارهای عفونی رنج می برند.
  • همچنین افرادی که به تازگی واکسیناسیون انجام داده اند ، تا دو هفته نمی توانند تزریق بوتاکس داشته باشند.
3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا