بوتاکسزیباییپروتز لب

هزینه بوتاکس لب چقدر است؟【سال 1403】❤️

هزینه بوتاکس لب چقدر است؟

بوتاکس  چیست؟ و هزینه بوتاکس لب چقدر است؟ بوتاکس نوعی سم به عنوان جوانسازی و زیبایی چهره استفاده می شود. کاربرد بوتاکس طیف گسترده ای دارد که شامل حذف چین و چروک های صورت ، برجستگی لب ها ، درمان تعریق بیش از حد زیر بغل و دست ها می باشد. ما در این مقاله به بررسی هزینه بوتاکس لب و خنده لبخند می پردازیم.

مواد بوتاکس توسط سوزن های ظریفی در عمق مشخص پوست تزریق می شود. خاصیت بوتاکس موجب فلج شدن عضلات صورت برای چندین ماه می شود که در نتیجه از ایجاد چین و چروک ها جلوگیری می کند. علاوه بر این مواد بوتاکس ویژگی پرکننده دارد که چین و چروک های صورت را پر می کند.

بوتاکس لب

تزریق بوتاکس به لب های کوچک و باریک بهترین راهکار برای حجیم کردن در عین زیباسازی است. با تزریق بوتاکس به صورت به چهره فرد جوانی و شادابی خاصی می بخشد.برای رسیدن به نتیجه دلخواه ، دکتر متخصص ابتدا فرم صورتتان را مورد بررسی قرار می دهد و میزان حجم دهی لب را مشخص می کند. سپس با تکنیک های مختلف شروع به تزریق بوتاکس لب می کند.

به دلیل پر خون بودن لب ها ، تورم حاصل از تزریق بسیار زیاد است که در چند روز آینده برطرف می شود.هزینه بوتاکس لب به عوامل مختلفی مانند نوع بوتاکس تزریق شده ، میزان بوتاکس تزریق شده و دستمزد پزشک بستگی دارد.

هزینه بوتاکس لب

هزینه بوتاکس خط لبخند

عمیق شدن خط لبخند با افزایش سن اتفاق می افتد و حالت چهره را پیرتر نشان می دهد. به کمک تزریق بوتاکس می توان عمق خط های دور لب را کاهش داد و به جوانسازی صورت کمک کرد. با تزریق بوتاکس و از کار افتادن عضلات دور لب از عمیق تر شدن خط لبخند جلوگیری می شود و با خاصیت پرکنندگی بوتاکس تو رفتگی دور لب ها پر می شود.ماندگاری بوتاکس بر روی خط لبخند تقریبا ۶ ماه است که بعد از بین رفتن اثرات آن نیاز به تزریق دوباره می باشد.

هزینه تزریق بوتاکس در ناحیه خط لبخند به عوامل زیر بستگی دارد:

 • استحکام عضلات خط لبخند
 • جنسیت فرد
 • تخصص پزشک
 • سن فرد
 • تعداد واحد های مورد نیاز برای تزریق

به طور کلی برای رسیدن به نتیجه موثر از تزریق بوتاکس خط لبخند به ۲۰ تا ۳۰ واحد بوتاکس نیاز است.

در ادامه مقاله به عوامل موثر بر هزینه بوتاکس لب می پردازیم.

مقدار مورد نیاز برای تزریق

میزان بوتاکس بستگی به فرم دلخواه فرد دارد که به طور معمول یک سی سی برای برجسته کردن لب ها کافی است. هزینه نهایی مضربی از تعداد سی سی های تزریق شده است.

مقدار مورد نیاز برای تزریق

محل کلینیک

شرایط اقتصادی مردمی که در یک  ناحیه زندگی می کند تعیین کننده قیمت های کلینیک های مختلف آن ناحیه است. برای مثال در بالا شهر تهران هزینه های هر سی سی برای تزریق بوتاکس با نواحی دیگر گران تر است. همچنین امکانات  و دستیاران هر کلینیک می تواند بر روی قیمت ها تاثیرگذار باشد.

برند بوتاکس لب

کشور سازنده مواد بوتاکس بر روی هزینه نهایی بوتاکس لب تاثیرگذار است. هر چه مواد بوتاکس باکیفیت تر با ماندگاری بیشتر هزینه افزایش پیدا می کند.

نکته ای باید قبل از تزریق بوتاکس رعایت کنید

 • قبل از اقدام به بوتاکس لب ، ابتدا تحقیقات لازم را برای انتخاب پزشک خوب انجام دهید. سعی کنید مرکز زیبایی و یا دکتری که انتخاب کنید دارای مهارت و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند.
 • سعی کنید بوتاکس لب را توسط متخصص پوست و مو انجام دهید. چرا که متخصصان این زمینه اطلاعات و تجربه کافی در مورد مراقبت های پوستی دارند.
 • دقت کنید قبل و بعد از بوتاکس لب از خوردن داروهایی مانند مسکن هایی همچون آسپرین و بروفن و همچنین امگا۳ ، ویتامین ای ، وارفارین ، دی پیرید آمول ، داروهای ضد حساسیت ، داروهای ضد انعقاد خون ، جین سین ، تیکاوپیدین اجتناب کنید.
 • قبل از تزریق بوتاکس لب از مصرف چای سبز خودداری کنید.
 • اگر قبل از تزریق دچار تبخال در ناحیه لب شدید به پزشک خود مطرح کنید.
 • پزشک مربوطه باید چند نوع مواد تزریقی به بیمار معرفی و میزان ماندگاری هر یک از آن ها را برای شخص بیان کند.

هزینه بوتاکس لب

بوتاکس لب چگونه است

طریقه تزریق بوتاکس لب به گونه ای است که یک واحد مواد بوتاکس را در سه یا چهار نقطه در بالای حاشیه لب انجام می شود. در نهایت یک برجستگی بیرونی برای لب به وجود می آید که ظاهری زیبا و جذاب به لب ها می دهد. تکرار این درمان را می توان هر ۶ یا ۸ هفته یک بار انجام داد که در دفعات بعدی برای ماندگاری بیشتر می توان دوز تزریق را بالا برد.

به طور کلی تزریق بوتاکس لب بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول می کشد. و بعد تمام شدن آن نیاز به ریکاوری ندارد. پس شما می توانید به راحتی بعد از تزریق بوتاکس به فعالیت های خود بپردازید.

فواید بوتاکس لب

 • یکی از مهم ترین فواید بوتاکس لب ، جلوگیری از نمایان شدن لثه ها هنگام خندیدن
 • زیباسازی خطوط گوشه دهان
 • باعث بالا رفتن لب بالایی می شود که به اصطلاح لیفت لب با بوتاکس گفته می شود.
 • صاف شدن چین و چروک های دور لب

نتیجه بوتاکس به ناحیه ایی که بوتاکس تزریق می شود بستگی دارد. به عنوان مثال ، لیفت لب ها زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه های دور لب غیر فعال شود. در نتیجه لب ها بزرگ تر می شوند.

ماندگاری بوتاکس بر روی لب ها

ماندگاری بوتاکس بر روی لب ها برای هر فردی متناوت است. چرا که استقامت ماهیچه های هر فرد نسبت به دیگری فرق دارد. اما به طور میانگین میزان ماندگاری بین ۲ تا ۴ ماه می باشد. براساس گزارشات انجام شده بیشترین ماندگاری بوتاکس لب ۹ ماه بوده است.

ماندگاری بوتاکس بر روی لب ها

اثرات جانبی بوتاکس در لب ها

اگر تزریق بوتاکس را توسط متخصص حرفه ای انجام دهید ، هیچ خطری برای شما ندارد. به طور کلی بعد از تزریق با عوارض جانبی جزئی روبرو می شوید که نیاز به چند روز صبر شما دارد تا برطرف شود. این اثرات بوتاکس شامل:

 • کبودی لب ها
 • تورم لب ها
 • حساسیت
 • بی حسی و گزگز کردن لب ها
 • سردرد
 • حالت تهوع

البته این نکته را هم بدانید که تزریق بوتاکس اطراف لب باعث می شود که برخی از کارها مانند مکیدن ، سوت زدن ، بوسیدن و تلفظ برخی از کلمات برای شما سخت باشد.

چه تفاوتی بین تزریق بوتاکس با تزریق ژل لب دارد؟

معمولاً کسانی که تصمیم می گیرند بر روی لب اقدامات زیباسازی انجام دهند، دوست دارند بدانند چه تفاوتی بین تزریق بوتاکس با تزریق ژل وجود دارد؟ بوتاکس و ژل دو روش متفاوت برای زیباسازی صورت است که هر کدام با اهداف مختلفی انجام می شود. انتخاب بوتاکس یا تزریق ژل به نظر پزشک بستگی دارد. در واقع پزشک با بررسی نوع پوست، چین و چروک ها و فرورفتگی های پوست تشخیص می دهد، از چه روش زیباسازی استفاده کند. معمولاً تزریق بوتاکس برای جوانسازی لب انجام می‌شود. اما تزریق ژل بیشتر برای حجیم سازی لب ها مورد استفاده قرار می گیرد.  به همین خاطر، کسانی که در سنین جوانتر قرار دارند  از تزریق ژل استفاده می‌کنند تا لب های خود را به حالتی که دوست دارند تغییر شکل دهند. اما استفاده از بوتاکس برای اهدافی مانند رفع چروک های اطراف لب، لیفت لب، از بین بردن خنده لثه ای و … انجام می شود.

 دیگر موارد پرکاربرد تزریق بوتاکس

دیگر موارد پرکاربرد تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس علاوه بر از بین بردن چین و چروک و فرم دهی لب برای دیگر نواحی صورت نیز استفاده می‌شود. بسیاری از چین و چروک های پوستی مانند خطوط افقی پیشانی، چین و چروک اطراف دهان و خطوط بین دو ابرو با استفاده از بوتاکس کاملا برطرف می شود. این روش زیباسازی تاثیر بسیار زیادی بر روی جوانسازی پوست دارد و برای مدت مشخصی موجب از بین رفتن خطوط برای پوست می شود. بسیاری از افراد هنگام تزریق بوتاکس تصور می‌کنند که هرچقدر تزریق بیشتر انجام دهند، نتیجه بهتری به دست می‌آورند. اما این تصور کاملاً غلط است و میزان محلول بوتاکس به شرایط پوستی و نظر پزشک بستگی دارد. در واقع اگر بوتاکس بیش از حد تزریق شود ممکن است بافت پوست بیش از اندازه فلج شده و صورت شما جلوه غیر طبیعی به دست آورد. در این شرایط از نتیجه تزریق رضایت کامل را کسب نمی کنید.

 برای تزریق بوتاکس به آرایشگاه ها و کلینیک های نامعتبر اطمینان نکنید.

امروزه در آرایشگاه ها و کلینیک های نامعتبر هم به تزریق بوتاکس می پردازند که برای این کار از افراد غیر متخصص استفاده می‌شود. بنابراین تا زمانی که از اعتبار مرکز اطمینان کافی به دست نیاورید، هرگز برای انجام اقدامات زیبایی اقدام نکنید. این دسته از مراکز برای دریافت هزینه کمتر از بوتاکس های غیراستاندارد و تقلبی استفاده می کنند که سلامتی شما را به خطر می‌اندازد. پس توصیه می شود برای پرداخت هزینه های کمتر به آرایشگاه ها و کلینیک های نامعتبر هرگز مراجعه نکنید.

 چه اقداماتی انجام دهید تا اثرگذاری بوتاکس افزایش یابد؟

عوامل مختلفی بر روی ماندگاری تزریق بوتاکس تاثیرگذار است که موجب می شود شما زودتر و یا در مدت طولانی تری شاهد تاثیر بوتاکس بر روی نواحی مورد نظر صورت باشید. همانطور که متوجه شدید بوتاکس یک اقدام زیباسازی موقتی است که بعد از مدتی اثرات آن از بین می رود. به طور کلی، ماندگاری بوتاکس بین ۶ تا دو سال است که اگر مراقبت های ویژه را انجام دهید زمان ماندگاری آن افزایش پیدا می‎کند. عواملی که بر روی تعیین ماندگاری بوتاکس لب تاثیرگذار است، شامل موارد زیر است:

 • یکی از عوامل موثر بر روی ماندگاری بوتاکس نحوه زندگی فرد است. در واقع اگر شما یک فرد فعالی باشید، تاثیر بوتاکس زودتر از بدن شما خارج می‌شود و به همین خاطر ورزشکاران به دلیل فعالیت‌های شدید بدنی و افزایش متابولیسم بدنشان آثار بوتاکس را خیلی زود از دست می دهند. پس اگر ورزشکار هستید یا روزانه فعالیت بدنی زیاد انجام می دهید، عمل بوتاکس برای شما گزینه مناسبی نخواهد بود. چرا که خیلی زود شاهد از بین رفتن اثرات آن خواهید بود. اگر دوست دارید این روش زیباسازی را انجام دهید برای مشاهده نتیجه طولانی تر فعالیت های بدنی خود را محدودتر کنید.
 • دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی ماندگاری تزریق بوتاکس جنس پوست است. در واقع هر چقدر عضلات صورت شما ضخیم تر باشد، به مقدار بیشتری بوتاکس نیاز دارید و برای این که تاثیرگذاری این روش زیباسازی بیشتر باشد، باید از بوتاکس بیشتری استفاده کنید یا پزشک شما تشخیص می دهد برای اثرگذاری روش بوتاکس را با دیگر روش های جوانسازی اقدام کنید.
 • قبل از تزریق بوتاکس باید عمق چین و چروک های پوستی شما در ناحیه لب مشخص شود. اگر عمق چین و چروک ها بیش از حد زیاد باشد نمی توانید از روش بوتاکس استفاده کنید. چرا که بوتاکس تنها بر روی چین و چروک های دینامیک تاثیر گذار است و بر روی چین و چروک های استاتیک (همیشه بر روی صورت مشخص هستند) هیچ تاثیری نمی گذارد.

افرادی که برای تزریق بوتاکس لب مناسب نیستند:

افرادی که برای تزریق بوتاکس لب مناسب نیستند:

قبل از این که درباره هزینه تزریق بوتاکس لب اطلاعات به دست آورید، ابتدا باید بدانید؛ آیا فرد مناسبی برای تزریق بوتاکس هستید یا نه.  معمولاً کسانی برای انجام این روش اقدام می‌کنند که دارای لب های کوچکی هستند و دوست دارند با تزریق بوتاکس لب هایشان را به سمت بالا بکشانند یا با تزریق بوتاکس به از بین بردن چین و چروک های اطراف لب می پردازند. این دسته از افراد هیچ مشکلی بابت انجام تزریق بوتاکس ندارند. اما این روش هم مانند دیگر روش ها نیازمند شرایط خاصی است که در ادامه برایتان مطرح می ‌کنیم:

 • افرادی که دارای بیماری ام اس هستند نمی توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند.
 • کسانی که دارای سیستم عضلانی بسیار ضعیفی هستند تا حد الامکان نباید از تزریق بوتاکس استفاده کنند.
 • خانم های باردار و شیرده نباید این کار را انجام دهند. چرا که ممکن است تزریق بوتاکس سلامتی جنین و نوزادشان را به خطر بیندازد.
 • افرادی که دچار ویروس تبخال فعال هستند باید تزریق بوتاکس انجام دهند.
 • افرادی که دچار بیماری‌های ضعف سیستم ایمنی هستند؛ تزریق بوتاکس برایشان ممنوع می باشد.
 • کسانی که مجبور هستند داروهای ضد انعقادی با دوز بالا مصرف کنند؛ هرگز نباید از تزریق بوتاکس استفاده کنند.
 مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه بوتاکس لب انجام مراقبت های لازم است. ممکن است شما بعد از تزریق برای کاهش تورم و کبودی به داروهای تقویتی مختلف نیاز داشته باشید. در صورتی که پزشک داروهای تقویتی لازم را برایتان تجویز کند، مصرف آنها بر شما واجب است. اما در صورت عدم استفاده دوره بهبودی شما طولانی تر شود. بنابراین برای به دست آوردن نتیجه موثر از تزریق بوتاکس حتما به نکات گفته شده پزشک دقت کنید:

ماندگاری تزریق بوتاکس

همانطور که متوجه شدید این روش زیباسازی موقتی توسط برندهای مختلف تولید می شود که هرچقدر برند بوتاکس بهتر باشد و ماندگاری بیشتری داشته باشد، طبیعتاً هزینه تزریق بوتاکس لب افزایش پیدا می کند. پس توصیه می شود برای انجام این روش زیباسازی از برندهای مناسب استفاده کنید تا هم نتیجه موثرتری مشاهده کنید و هم بوتاکس تزریق شده ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

یکی از سوالات رایج مراجعه‌کنندگان تزریق بوتاکس این است که آیا این روش زیبا سازی با درد همراه است یا نه. این روش زیباسازی نیاز به بیهوشی ندارد و به صورت سرپایی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. بنابراین شما هنگام انجام تزریق بوتاکس لب هیچ دردی حس نمی کنید. چرا که این ناحیه مورد نظر توسط متخصص بی حس می شود. اگر هم متوجه درد خاصی شدید می توانید به متخصص اعلام کنید. اما معمولاً درد حاصل از تزریق بسیار ناچیز و گذراست و بعد از چند دقیقه کاملا برطرف می شود. پس لازم نیست نسبت به روند تزریق بوتاکس نگران باشید.

کلام آخر

شما می توانید با مراجعه به کلینیک های تخصصی پوست  با متخصصین زیبایی در مورد هزینه بوتاکس لب مشورت کنید. از این که ما را تا آخر مقاله هزینه بوتاکس لب چقدر است؟ همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در زمینه هزینه بوتاکس لب چقدر است؟ دارید با ما نیز در میان بگذارید .

4.7/5 - (4 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا