نبض بازار

خرید ارزان انواع کاندوم【سال1403】❤️+ لینک خرید

کاندوم

امروزه با توجه به اهمیت افراد به سلامتی خود سمت محصولاتی مانند کاندوم می روند با خرید کاندوم می توانید موجب پیشگیری از بیماری ها و عفونت ها شوید تا جسمی سالم داشته باشید . کارشناسان سلامتی بر این موضوع تاکید دارند که بالا بردن سواد جنسی به پیشگیری از بیماری های آمیزشی کمک می‌کند و به برقراری روابطی لذت بخش در میان زوجین کمک می‌ کند .

کاندوم چیست ؟

کاندوم (به انگلیسی : Condom) ، پوششی کشسان است که به عنوان یک مانع فیزیکی از تماس مستقیم آلت تناسلی مرد با اندام شریک جنسی او و ورود اسپرم به دستگاه تناسلی زن جلوگیری می‌کند. این وسیله به منظور پیش گیری از باردار و همچنین جلوگیری از انتقال میکرو ارگانیسم‌های بیماری‌زا و انتقال بیماری های آمیزشی به کار می‌ رود . سطح برخی کاندوم‌ ها برای بالا بردن اطمینان در جلوگیری از بارداری ، از مایع اسپرم‌کُش پوشیده شده‌ است . این پوشش در زمان روابط جنسی وارد مقعد یا واژن شریک جنسی می‌ شود . جنس این لایه از لاتکس است .

کاندوم چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9310183c-3844-4c25-b223-f43d36f9dc4b” ]

تاریخچه کاندوم

قدیمی‌ ترین اشاره به کاندوم مربوط هزار سال قبل از میلاد مسیح است و اشاره به کاغذ هایی ابریشمی دارند که روغن اندود شده‌اند . در تصاویر به جا مانده از تمدن مصری‌ها هم نوعی از حفاظ در نوک آلت مردان مشاهده شده‌است . نقاشی‌ های روی غار ها نیز با حدس و گمان به استفاده از کاندوم اشاره دارد . تاریخچه کاندوم در اروپا از قرن شانزدهم میلادی آغاز می‌ شود . در سال ۱۵۴۰ که بیماری آمیزشی سفلیس همه گیر شده بود ، پزشکی ایتالیایی به نام گابریل فالوپیو ، کاشف لوله‌ های رحم یالوله های فالوپ ، دربارهٔ سفلیس نوشت و استفاده از کیسه چندلایه پارچه‌ ای خیسانده شده در محلولی از نمک یا گیاهان دارویی را برای مردان علاقه‌مند به آمیزش جنسی توصیه کرد .

بعدها در دوره رنسانس ساخت کاندوم از روده و مثانه حیوانات متداول شد اما این کاندوم‌ ها گران بودند و دسترسی به آن‌ ها مشکل بود و در نتیجه اغلب هر کاندوم چندین بار استفاده می‌ شد . هنگامی که چالز گودیر در سال ۱۸۴۴ فرایند ولکانیزاسیون لاستیک یا افزودن گوگرد و سایر مواد شیمیایی به لاستیک را ابداع کرد و اعلام کرد که این فرایند آن را انعطاف‌پذیرتر می‌کند، ناخواسته باعث آغاز عصر کاملاً جدیدی در پیش‌گیری از بارداری با ساخت کاندوم‌ های لاستیکی شد . کاندوم‌ های لاستیکی قابلیت کش‌ آمدن داشتند و مانند کاندوم‌ های روده گوسفند به سادگی پاره نمی‌ شدند . با این حال کاندوم‌ های لاستیکی هنوز بسیار ضخیم بودند ، و مشکل استفاده چندباره به جای خود باقی بود .

اختراع لاتکس در دهه ۱۹۲۰ تحول جدیدی در استفاده از کاندوم را به وجود آورد . کاندوم‌ های لاتکس مستحکم‌ تر و نازک‌ تر از کاندوم‌ های لاستیکی بودند و تاریخ انقضای ۵ ساله (در مقایسه با سه ماه برای کاندوم لاستیکی) داشتند و مهم تر این که با توجه به ارزان بودن‌ شان یک‌ بار مصرف بودند . استفاده از کاندوم با به بازار آمدن قرص‌ های پیش‌ گیری از بارداری در دهه ۱۹۶۰ کاهش یافت ، اما در دهه ۱۹۸۰ با ظهور بیماری ایدز دوباره فروش کاندوم بالا رفت .

تاریخچه کاندوم

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9310183c-3844-4c25-b223-f43d36f9dc4b” ]

چگونگی استفاده از کاندوم مردانه

هر بسته کاندوم را باید در همان زمانی که قرار است استفاده شود باز نمود و قبل از استفاده باید کاندوم را با کمی باد کردن (فوت کردن) کنترل کرد که سوراخ و یا پاره نباشد . هنگام مصرف باید دقت نمود کاندوم در اثر تماس با ناخن پاره یا سوراخ نشود . از آنجا که در ترشحات مرد قبل از انزال نیز مقداری اسپرم وجود دارد قبل از آغاز مقاربت باید کاندوم روی آلت تناسلی در حال نعوض کشیده شود و اگر از کاندوم تنها هنگام انزال استفاده شود احتمال حاملگی وجود خواهد داشت .

هنگام استفاده از کاندوم باید فضای خالی انتهای آن را جهت تخلیه هوا فشار داد سپس کاندوم را باید به طریقی روی آلت تناسلی کشید که این فضای خالی گوچک در انتهای آن باقی بماند تا به هنگام انزال مایع منی در این فضا جمع شده و از ریخته شدن ان به داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری شود . بنابراین نوک آن تا انتها نباید کشیده شود . کاندوم باید تمام طول آلت تناسلی را تا قاعده آن بپوشاند . این کار از نشت مایع منی به داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری می کند .

در صورت احساس پارگی یا سوراخ شدگی کاندوم هنگام نزدیکی بلافاصله باید آلت تناسلی به همراه کاندوم خارج شده و از یک کاندوم جدید استفاده شود .

.جهت جلوگیری از سر خوردن کاندوم باید در حالی که با دست کاندوم روی آلت نگه داشته شده است عمل خروج انجام گیرد . بعد از خارج کردن کاندوم جهت اطمینان از اینکه کاندوم سوراخ نشده است باید درون انرا از آب پر نمود.و در صورت سوراخ یا پاره شدن کاندوم باید از روش اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده نمود .

طریقه استفاده از کاندوم زنانه

طریقه استفاده از کاندوم زنانه آسان بوده ولی استفاده و عادت نمودن به آن ، نیاز به تمرین دارد . موقع استفاده از کاندم بسته را با دقت باز کنید . یک موقعیت مناسب و راحت برای قرار دادن کاندوم داخل واژن انتخاب کنید . می توانید در حالی که ایستاده اید و یک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید ، و یا در حالیکه نشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز نموده اید و حتی در حالت خوابیده کاندوم را داخل مهبل قرار دهید .

حلقه داخلی کاندوم را با انگشت شست و میانی ، در حالی که انگشت اشاره وسط حلقه می باشد ، فشار دهید . حلقه باریک و دراز می شود . با دست دیگر لبهای خارجی مهبل را باز کنید و کاندوم را به آرامی داخل واژن نمایید . می توانید قبل از استفاده ، از روان کننده ها برای داخل کردن راحت تر استفاده کنید .

طریقه استفاده از کاندوم زنانه

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9310183c-3844-4c25-b223-f43d36f9dc4b” ]

انگشت اشاره را داخل کاندوم کرده و حلقه داخلی را تا جایی که امکان دارد فشار دهید. مطمئن شوید که کاندوم درست و مستقیم داخل مهبل قرار گرفته است و پیچ و تاب نخورده باشد . حلقه خارجی باید خارج از واژن باقی بماند . بهتر است هنگام آمیزش ، آلت مرد با دست به داخل کاندوم هدایت شود تا از لیز خوردن و داخل رفتن آن خارج از کاندوم جلوگیری شود . در پایان مقاربت ، قبل از بلند شدن و ایستادن کاندوم را خارج کنید .

انواع کاندوم

کاندوم ها در دو نوع مردانه و زنانه وجود دارند . کاندوم ها یکسان و یک اندازه نیستند و از نظر اندازه ٬ ضخامت ٬ وجود ماده اسپرم کش و یا ماده نرم کننده (لوبریکنت) متفاوت می باشند و برخی از کاندوم ها ماده اسپرم کش ندارند . کاندوم های محتوی ماده اسپرم کش موثرتر از انواع بدون اسپرم کش هستند . لوبریکانت هایی که در کاندوم استفاده می شود باید برپایه آب (Water based) باشند نه پایه روغن(Oil based) در غیر این صورت ممکن است به لاتکس کاندوم آسیب بزنند و باعث پارگی کاندوم شوند .

کاندوم ها در رنگ ها و طرح های مختلف ساخته و در بسته های کوچک بسته بندی می شود . ۵۰ میلیون مرد در دنیا از کاندوم استفاده می کنند و بیشترین کشوری که از کاندوم برای جلوگیری از بارداری استفاده می کند ژاپن می باشد . درصد شکست کاندوم اگر درست استفاده شود ۳ درصد است ولی اگر در هنگام استفاده دقت لازم نشود تا ۱۴ درصد نیز ممکن است شکست داشته باشد . اما بطور متوسط میران شکست ان ۱۰ درصد است . البته باید توجه داشت که در بیشتر روش های پیشگیری از بارداری میزان شکست در سال اول استفاده بیشتر است .

کاندوم زنانه چیست؟

زنان از این وسیله مراقبت جنسی برای پیشگیری از بیماری های آمیزشی و بارداری استفاده می‌ کنند . برای استفاده از این وسیله زنان باید قسمت خارجی واژن را از هم باز کنند . برای سهولت در انجام اینکار می‌ توان از روان کننده واژن استفاده کرد .

کاندوم زنانه چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9310183c-3844-4c25-b223-f43d36f9dc4b” ]

کاندوم باید به آرامی در داخل واژن قرار گیرد سپس با استفاده از انگشت اشاره تا جایی که امکان دارد در واژن فرو رود . باید اطمینان حاصل شود که این وسیله به درستی در واژن قرار گرفته است و تاب نخورده است . پس از اتمام رابطه جنسی وقتی زن هنوز دراز کشیده است باید این وسیله را خارج کند . هرگز در حالت ایستاده این وسیله را از واژن خود خارج نکنید ! کاندوم زنانه از مردانه گران‌قیمت‌تر است . این وسیله از مدل مردانه آن بلند است و دو حلقه دارد .

نکته بسیار مهم: هرگز به طور هم‌زمان از کاندوم زنانه و مردانه استفاده نکنید!

مزایای استفاده از کاندوم

 1. کاندوم برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی مانند : سیفلیس ٬ سوزاک ٬ ایدز ٬ هپاتیت ٬ هرپس ٬ عفونت های گنوره ٬ تریکومونا ٬ کلامیدیا و …مفید است .
 2. در مردانی که دچار انزال زودرس(Premature Ejaculation)  هستند و تحریک پذیری زیادی دارند کاندوم موثر است زیرا تحریک پذیری را کمی به تاخیر می اندازد و حساسیت سر پنیس را کم می کند و موجب تاخیر در انزال و حفظ نعوض می شود .
 3. در صورت وجود حساسیت زن نسبت به مایع منی مرد کاندوم روش مناسبی است .
 4. استفاده از کاندوم احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم (سرویکس) را کاهش می دهد که به علت مسدود کردن انتقال HPV می باشد .
 5. در تمامی آقایان با هر شرایط سنی کاندوم قابل استفاده می باشد .
 6. کاندوم از جمله کالاهای ارزان می باشد و دسترسی به آن آسان است .
 7. گاهی مردان قدرت حفظ آلت تناسلی را برای ادامه نزدیکی ندارند . برای مثال در افراد پیر یا کسانی که اعمال جراحی در قسمت تحتانی شکم داشته اند با استفاده از کاندوم در این افراد قسمت حلقه ای انتهای کاندوم به صورت یک تورنیکه ضعیف اثر می کند و می تواند به حفظ نعوظ کمک کند .
 8. گاهی بعضی از مردان یا زنان به واسطه مسائل خاص تمایل به تماس مستقیم آلت با مخاط واژن را ندارند . کاندوم می تواند راه حلی برای اینگونه مسائل باشد .

مزایای استفاده از کاندوم

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9310183c-3844-4c25-b223-f43d36f9dc4b” ]

معایب استفاده از کاندوم

معایبی که کاندوم ها دارند این است که فقط یک بار می توانید از آن ها استفاده کنید . کاندوم محصولاتی هستند که دائمی نبوده و نیاز به تکرار دارند همچنین کاندوم ها ممکن است در برخی از افراد به صورت خارش ريال راش و دانه جلوه کند و مشکلاتی را به وجود آورد .

برای این که از کاندوم ها استفاده کنید نیاز به تجربه دارد چون ممکن است در حین عمل مقاربت پاره شود

نکات مهم هنگام نگه داری از کاندوم ها

 • کاندوم ها را دور از حرارت ٬ نور و رطوبت نگهداری نمایید تا لاتکس کاندوم خاصیت خود را از دست ندهد و با نزدیکی پاره نشود .
 • از هر کاندوم یکبار استفاده کرده و از مصرف مجدد ان خود داری نمایید زیرا در این صورت احتمال حاملگی افزایش می یابد .
 • قبل از مصرف کاندوم به تاریخ انقضای آن توجه نمایید و از مصرف کاندوم های تاریخ گذشته و یا کاندوم هایی که چسبناک و یا شکننده ان خودداری نمایید .
 • پس از استفاده کاندوم مصرف شده رادر یک قطعه کاغذ باطله پیچیده و در کیسه زباله بیندازید .
 • برای نرم کردن کاندوم از روغن ٬ وازلین و یا مواد مشابه استفاده نکنید زیرا این مواد به کاندوم آسیب رسانده و باعث خراب شدن ان می شوند . در این صورت احتمال حاملگی با کاندوم افزایش می یابد .
 • هر چند این روش پیشگیری از بارداری روش موثری است ولی احتمال حاملگی با ان از قرص بیشتر است .

نکات مهم هنگام نگه داری از کاندوم ها

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9310183c-3844-4c25-b223-f43d36f9dc4b” ]

نکات مهم هنگام خرید کاندوم

اگر بار اولتان است که سمت خرید کاندوم می روید بهتر است از فروشنده داروخانه و یا مسئول بخش مشتریان فروشگاه های اینترنتی بخواهید تا شما را برای خرید کاندوم راهنمایی کنند .

حتما اندازه و سایز کاندوم را به درستی انتخاب نمایید زیرا اگر اندازه آن به درستی در نظر گرفته نشود ممکن است در حین رابطه جنسی با خارج شدن و یا پاره شدن، مشکلاتی را برای طرفین به وجود آورد یا باعث بارداری ناخواسته گردد. در حال حاضر سایز کاندوم ها بر روی بسته های این محصول تحت عنوان پهنای اسمی Nominal Width درج شده است که شامل سه سایز کوچک ، متوسط و بزرگ می شود .

نکته مهم دیگری که هنگام خرید کاندوم لازم است به آن توجه داشته باشید جنس آن است . تعداد بسیار کمی از افراد ممکن است به کاندوم حساسیت داشته باشند . اگر شما و یا شریک جنسی تان به جنس نوعی از این محصول حساسیت دارید می توانید مدل های دیگری از آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید به جای کاندوم های لاتکس از نوع پلی اورتان یا پلی ایزوپرن آن ها استفاده نمایید. همچنین برخی از روان کننده های به کار رفته در کاندوم نیز مانند پارابن و یا مواد اسپرم کش می تواند تولید آلرژی و حساسیت نماید . بنابراین بهتر است این موضوع را با بخش فروش در میان بگذارید تا محصولی که مناسبتان است را به شما ارائه کنند .

اگر احساس می کنید در خرید کاندوم به صورتحضوری دچار مشکل می شوید ، فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی را برای خرید کاندوم انتخاب کنید . تاریخ تولید و زمان انقضاء کاندوم یکی دیگر از نکات مهمی است که هنگام خرید کاندوم باید  به آن توجه لازم را داشته باشید . زیرا هنگامی که تاریخ انقضاء آن به اتمام رسیده باشد ، خشک شده و اثر واقعی خود را از دست خواهد داد . همچنین ممکن است هنگام رابطه پاره شود . تاریخ انقضای کاندوم ها از زمان تولید می تواند بین 3 تا 5 سال باشد که البته به محل نگهداری آن (که دور از نور و گرما باشند) نیز بستگی دارد . بنابراین حتما روی بسته را به دقت بخوانید .

بهتر است هنگام خرید کاندوم به نوع برند آن توجه کنید. اگر مایلید از برندهای خارجی این محصول استفاده کنید سعی کنید برندهایی را انتخاب کنید که معروف تر باشند و از کیفیت آن ها مطمئن باشید . البته این نکته را در ذهن داشته باشید که خارجی بودن یک محصول دلیلی بر کیفیت بالای آن نخواهد بود ، زیرا در بازار محصولاتی با نام برند خارجی ارائه شده اند که بسیار بی کیفیت می باشند . امروزه در ایران کاندوم هایی با کیفیت بسیار بالا تحت لیسانس انگلیس و امریکا تولید می شوند که کیفیتشان با محصولات خارجی در یک سطح می باشد.

نکات مهم هنگام خرید کاندوم

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9310183c-3844-4c25-b223-f43d36f9dc4b” ]

خرید اینترنتی کاندوم

برای خرید کاندوم ابتدا باید دانست که کاندوم چیست و انواع کاندوم کدام است ؟ داشتن اطلاعات در مورد انواع کاندوم به شما کمک میکند هنگام خرید کاندوم گزینه درست را انتخاب کنید و این میتواند کیفیت رابطه جنسی شما را به طور کلی متحول کند . برای خرید کاندوم می توانید با استفاده از لینک زیر وارد سایت شوید و بهترین نوع و پر فروش ترین نوع کاندوم ها مشاهده نمایید و خریدی مطمئن داشته باشید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9310183c-3844-4c25-b223-f43d36f9dc4b” ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

5/5 - (4 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا