عمومی

عوارض بوتاکس پیشانی【سال 1403】❤️

در این مقاله ما سعی داریم تا اطلاعات کاملی را درباره عوارض بوتاکس پیشانی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امروزه انجام بوتاکس طرفداران زیادی دارد  و افراد با انجام بوتاکس می توانند چین و چروک و خطوط صورت خود را از بین ببرند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.

از عوارض بوتاکس پیشانی باخبر شوید

آیا شما از این عوارض خبر دارید؟ عوارض بوتاکس پیشانی برای هر فردی که قصد دارد چین و چروک های پیشانی خود را از بین ببرد ، اهمیت دارد.به دلیل بالا رفتن سن یا اخم کردن همیشگی ، خطوطی روی پیشانی ظاهر می شود.

وجود این چین و چروک ها بر زیبایی هر فرد تاثیر می گذارد و چهره را پیر و خسته نشان می دهد.هر کسی برای صاف کردن خطوط به وجود آمدن روی پیشانی به  بوتاکس فکر می کند ، اما قبل از هر کاری لازم است در مورد مزایا ، معایب و عوارض آن اطلاعات کافی بدست آورید.

چرا که اگر بوتاکس به درستی تزریق نشود ، ممکن است ، زیبایی ظاهر شما را به خطر بیاندازد. در این مقاله سعی داریم در مورد عوارض بوتاکس پیشانی صحبت کنیم تا شما با روند درمان آشنا شوید.

روند تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی

در مرحله اول ناحیه پیشانی تمیز و ضدعفونی می شود. پس سعی کنید قبل از تزریق بوتاکس در پیشانی  آرایش نکنید. برای کاهش درد و احساس راحتی بیمار از بی حسی موضعی استفاده می شود. سپس تزریق بوتاکس توسط سوزن های ظریفی انجام می شود.

این کار موجب فلج شدن ماهیچه های پیشانی به صورت موقت می شود تا به سمت بالا حرکت نکنند و از به وجود آمدن چین و چروک ها جلوگیری کند. نواحی مورد نظر برای بوتاکس پیشانی شامل قسمت بالایی پیشانی ، ناحیه برآمدگی پیشانی بین دو ابرو و خطوط پنجه کلاغی می باشد.

معایب بوتاکس پیشانی

افرادی که برای حذف چین و چروک های صورت علاقه مند هستند که این روش را امتحان کنند ، لازم است با معایب و خطرات احتمالی آن آشنا شوند.در ادامه عوارض بوتاکس پیشانی را مورد بررسی قرار داده ایم.

عوارض تزریق بیش از اندازه بوتاکس

یکی از مهم عواملی که مشکلات زیادی برای فرد ایجاد می کند ، استفاده بیش از اندازه تزریق بوتاکس است. زمانی که بوتاکس به طور غیر معمول در ناحیه پیشانی تزریق شود ، با گذشت زمان سبب تغییر حالت ابروها و افتادگی پلک ها خواهد شد . این عارضه برای چشم ها بسیار خطرناک است و سلامتی چشم ها را به خطر می اندازد.هم چنین تزریق این گونه موجب بیش از اندازه بالا یا پایین آمدن ابروها می شود و ظاهر فرد را خشن و ناراحت نشان می دهد.

وجود حساسیت و آلرژی: عوارض دیگر تزریق بوتاکس پیشانی نشان دادن حساسیت بدن است. این حساسیت ممکن است با ایجاد حالت تهوع خود را نشان دهد. اگر بعد از تزریق با این مشکل مواجه شدید ، بهتر است برای چند ساعت تحمل کنید. در صورت بر طرف نشدن آن حتما به پزشک مراجعه کنید.

احساس درد شدید در قسمت پیشانی: اگر قبل از تزریق مشکلات میگرن یا سینوزیت داشته باشید ، احتمال دارد پس از تزریق ، ناحیه پیشانی به شدت درد بگیرد. اما پس از چند ساعت به حالت عادی باز میگردید. اما اگر درد ناشی از تزریق بوتاکس باشد ، باید علت آن مشخص شود. معمولا پس از بوتاکس تا چند روز احساس ناراحتی دارید ، اما اگر این درد ادامه بود حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

اثرات جانبی بوتاکس: وجود اثرات جانبی مانند سردردهای موقتی ، کبودی ، تورم ، درد در ناحیه تزریق بسیار طبیعی است و بعد از گذشت چند روز برطرف می شود. زمانی عوارض بوتاکس خطرناک می شود که برای طولانی مدت همراه شما باشد. اما خوشبختانه از آنجا که اثر  بوتاکس موقتی است ، عوارض خطرناک آن همراه با از بین رفتن تاثیرات بوتاکس رفع می شود. پس هنگام مواجه شدن با هر گونه مشکل بایستی برای چند ماه صبر کنید.

کبودی: ممکن است بعد از انجام بوتاکس افراد در ناحیه تزریق دچار کبودی شوند که این عارضه به دلیل سوراخ شدن عروق خونی است  که دلیل این سوراخ شدن این است که محل عروق به خوبی شناسایی نشده است به همین دلیل توصیه می شود به پزشک متخصص مراجعه کنید.

قرمزی: این عارضه یکی از واکنش های طبیعی بدن نسبت به روش های درمانی می باشد. به طور معمول این عارضه خفیف است و میزان قرمزی به ضخامت سوزن بستگی دارد و در ساعات اولیه بعد از تزریق بوتاکس از بین می رود. برای کاهش شدت قرمزی توصیه می شود به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید تا از سوزت با کیفیت برای تزریق استفاده کنند و هم چنین توصیه می شود بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید.

حالت تهوع و سر درد: یکی از عوارض شایع بعد از تزریق بوتاکس حالت تهوع و سر درد می باشد و بیشتر افرادی که برای اولین بار بوتاکس تزریق می کنند دچار این عارضه می شوند.

عفونت: عفونت بعد از تزریق بوتاکس در مکان های درمانی که تزریق توسط پزشک انجام می شود گزارش نشده است. محلول های بوتاکس را در دمای چهار درجه نگه داری می کنند و تا یک ماه بعد از این که محلول بوتاکس باز می شود هیچ باکتری در آن رشد نمی کند. توصیه می شود قبل از تزریق از پزشک خود درخواست کنید تا پوست شما را استریل کند تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.

عواملی که در هزینه تزریق بوتاکس تاثیر دارد

ناحیه تزریق: محدوده درمان هر چه وسیع تر باشد، هزینه درمان بیشتر می شود و هزینه برای هر فرد متفاوت می باشد.

نیاز به تزریق مجدد: ممکن است که پزشکان متخصص با توجه به ناحیه درمان تشخیص بدهند که فرد برای تزریق بوتاکس نیاز به چند جلسه دارد و هر چه تعداد جلسات بیشتر شود هزینه درمان نیز بیشتر می شود.

هزینه کلینیک و پزشک: به غیر از هزینه ماده بوتاکس، پزشک و کلینیک نیز هزینه جداگانه ای را به همراه دارد که این هزینه بسته به کلینیک و پزشک متخصص متغیر می باشد و هر چه کلینیکی که برای تزریق مراجعه می شود مجهز تر باشد طبیعتا هزینه بیشتری را به همراه دارد و ممکن است در برخی از مواقع پزشکانی که مهارت بالایی دارند هزینه بیشتری را برای تزریق بوتاکس دریافت کنند.

میزان بوتاکس تزریق شده: هر چقدر که ناحیه درمان وسیع تر باشد نیاز به استفاده بیشتر  از بوتاکس می باشد که هزینه بیشتری را به همراه دارد.

کسانی که کاندید مناسبی برای درمان بوتاکس نیستند

این سوال که چه کسانی نمی توانند تزریق بوتاکس انجام دهند؟ بسیار مطرح است. به طور کلی افرادی که شرایط زیر را دارند ، نمی توانند بوتاکس پیشانی انجام دهند؛ چرا که احتمال بروز عوارض ناگوار برای آنها بسیار زیاد است.

 • افرادی که سن کمتر از ۱۸ سال و یا بیشتر از ۷۰ سال دارند ، نمی توانند بوتاکس انجام دهند.
 • خانم های باردار یا شیرده از انجام این کار منع هستند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های مربوط به انعقاد خون هستند و باید داروهای انعقادی استفاده کنند.
 • بیماری های دارای عفونت
 • بیمارهای قلبی و عروقی
 • همچنین افرادی که به تازگی واکسیناسیون انجام داده اند.

در ادامه به مهم ترین مزیت این روش و افرادی که می توانند این درمان را انجام دهند می پردازیم.

مزیت تزریق بوتاکس پیشانی

 • ماده بوتاکس چین و چروک های پیشانی را صاف کرده و به شما صورت جوان و شاداب هدیه می دهد.
 • این روش غیر تهاجمی بوده و به بیهوشی نیاز ندارد.
 • بعد از انجام بوتاکس به استراحت نیاز ندارید و بلافاصله می توانید به فعالیت های سبک روزانه خود رسیدگی کنید.
 • این روش علاوه بر حذف چین و چروک های پیشانی از تعریق ناحیه تزریق جلوگیری می کند.
 • در برخی موارد نیز دیده شده است موجب کاهش سردردها و میگرن می شود.

دوام بوتاکس پیشانی

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس در پیشانی برای هر فردی متفاوت است. اما به طور معمول ماندگاری آن حدود ۴ ماه می باشد. این نکته را دقت کنید که بلافاصله بعد از تزریق نباید توقع داشته باشید تا نتیجه بوتاکس نمایان شود. به عقیده پزشکان اثرات بوتاکس حداقل دو هفته طول می کشد تا در صورت فرد مشاهده شود.

در صورتی که احساس نارضایتی داشتید ، می توانید در جلسه ترمیم آن را برطرف کنید. و در هر زمانی که احساس کردید اثرات بوتاکس از بین می رود می توانید آن را تمدید کنید.

راه کار جلوگیری از عوارض بوتاکس پیشانی

مهم ترین عاملی که می تواند از به وجود آمدن عوارض خطرناک جلوگیری کند ، انتخاب دکتر متخصص و حرفه ای است. برای این کار لازم است به نکات زیر توجه کافی داشته باشید.

 • درباره تجربه و تخصص پزشک به طور کامل اطلاعات کسب کنید.
 • برای بدست آوردن اعتماد لازم ، از متخصص بخواهید تا عکس های بیماران را به شما نشان دهد.
 • از بیماران قبلی در مورد مراحل درمان ، چگونگی رسیدگی و میزان رضایت مندی آنها سوال بپرسید.

برندهای مختلف بوتاکس

برند بوتاکس: این نوع برند بوتاکس نام یکی از شرکت هایی می باشد که سم بوتولونیم را تولید کرده است و یکی از اولین شرکت هایی می باشد که این مایع را تولید کرده است و توکسین هایی که در این ماده وجود دارد به راحتی می توانند چین و چروک صورت را از بین ببرد و تا 4 ماه ماندگار باشد.

برند مسپورت: برند مسپورت ایرانی می باشد و با توجه به این که دارای تاییدیه سازمان سلامت و دارو می باشد می تواند با برند های خارجی رقابت کند و هم چنین قیمت پایین تری نسبت به برند های خارجی دارد. با استفاده از بوتاکس برند مسپورت افراد می توانند چین و چروک های متوسط و تا شدید صورت خود را به طور موقت از بین ببرند. این برند بوتاکس عوارض کمی را به همراه دارد و حدودا تا 6 ماه ماندگاری دارد.

برند زئومیت: این نوع برند بوتاکس دارای تاییدیه از سازمان مدیریت غذا و دارو می باشد. برند زئومیت توسط شرکت آلمانی ساخته شده است که آلمان قطب تولید دارو در اروپا می باشد و جزء یکی از بهترین برندهای بوتاکس می باشد. با استفاده از این دارو می توان خط و خطوط متوسط صورت به صورت موقت از بین برد. به طور معمول می توان گفت که ماندگاری این برند بوتاکس  حدودا 3 الی 4 ماه می باشد.

برند آزالو: این برند بوتاکس توسط شرکت گالدرما ساخته شده است  و به صورت موضعی تزریق می شود و در ماهیچه ها باقی می ماند. ماندگاری این برند در افراد مختلف متفاوت می باشد و به طور معمول تا 4 ماه ماندگاری دارد. این برند عوارض کمی را به همراه دارد.

برند دیسپورت: این نوع از بوتاکس جزء محبوب ترین ها می باشد و در کشور انگلستان و توسط شرکت گالدردما ساخته شده است. این برند می تواند خطوط بین ابروها را تحت تاثیر قرار بدهد.

عواملی که در ماندگاری بوتاکس تاثیر دارد

نحوه زندگی روزمره: یکی از عواملی که بر ماندگاری بوتاکس تاثیر می گذارد سبک زندگی روزمره می باشد. توصیه می شود افرادی که می خواهند بوتاکس تزریق کنند تا مدتی به سراغ ورزش های سنگین نروند، زیرا باعث از بین رفتن سریع آثار بوتاکس می شود. امروزه بسیاری از ورزشکاران بعد از تزریق بوتاکس متوجه از بیتن رفتن آثار آن می شوند و گمان می کنند که جنس بوتاکس مصرفی نامرغوب بوده که این گونه نمی باشد  بلکه این مشکل به دلیل فعالیت بدنی بیش از اندازه ورزشکاران می باشد. زمانی که فعالیت بدنی افراد بیش از اندازه باشد و افراد سرعت متابولسیم بالایی داشته باشند، بوتاکس در بدن آن ها زودتر از بین می رود

کلام آخر

برای داشتن بهترین نتیجه درمان و حذف خطوط پیشانی لازم است به سراغ بهترین متخصص زیبایی و پوست مراجعه کنید، این کار شما را از ایجاد عوارض بوتاکس حفظ می کند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا