عمومی

از بین بردن موهای زائد بدن مردان【سال 1403】❤️

روشی برای از بین بردن موهای زائد بدن در آقایان

از بین بردن موهای زائد بدن مردان ، اصطلاح موهای زائد در بین مردان و زنان متفاوت است. رویش موها در نقاطی از بدن که انتظار نمی روند را موهای زائد می گویند. در اندام خانم ها رویش مو در نواحی به غیر از سر را جز موهای زائد شناخته می شود. اما برای آقایان این قضیه فرق می کند.

رویش موها در اندام مردان امری طبیعی است و این امر تفاوت بین آقایان با خانم ها را نشان می دهد. بیشتر مردان باید این قضیه مشکل ندارند و به دنبال از بین بردن موهای زائد خود نیستند. اما به این معنا نیست که آنها نمی توانند برای حذف موهای بدن خود اقدام کنند.

آیا آقایان برای حذف موهای زائد خود می توانند اقدام کنند؟

رویش موها روی بدن مردان امری طبیعی است. آقایان هم می توانند همانند خانم ها برای حذف موها اقدام به روش های مختلف کنند.  روش های از بین بردن موهای زائد برای مردان چندانی تفاوت با خانم ها ندارد.

لیزر موهای زائد مردان

بهترین روش برای رهایی از موهای زائد چه برای خانم ها و چه برای آقایان ، لیزر است. اما استفاده از لیزر برای مردان متفاوت است. به دلیل حجم بیشتر موهای بدن مردان و ضخامت آن ها نسبت به موهای زائد خانم ها ، تعداد جلسات مورد نیاز آنها بیشتر است و نیاز به زمان بیشتر برای حذف موها دارند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد مردان حدود ۱۰ جلسه درمان لیزری است تا بهترین نتیجه را داشته باشد.فاصله جلسات لیزر مردان حدود ۴ الی ۶ هفته می باشد و گاهی ممکن است بعد از گذراندن ۱۰ جلسه درمان باز هم به جلسات سالانه نیاز باشد.

نواحی لیزر موهای مردان

کاربرد لیزر برای موهای بدن مردان بستگی به نیاز آن ها دارد. اما معمولا بیشترین نواحی مورد استفاده برای لیزر شامل گوش و بینی ، صورت ، پشت بدن ، سینه و شکم ، پاها و دست ها و ناحیه تناسلی می باشد.هر مردی بسته به سلیقه و نیاز و یا کار و حرفه ی خود می توانند کل بدن یا قسمتی از نواحی خود را انتخاب کنند.

لیزر صورت

رویش موهای صورت آقایان امری طبیعی است و جز موهای زائد به حساب نمی آید. اما برخی آقایان تمایل دارد که صورت خود را همیشه بدون مو ببینند.

لیزر صورتاستفاده همیشگی از تیغ یا ماشین ریش تراش به سلامتی پوست بسیار آسیب می رساند. پس مناسب ترین راه کار برای داشتن صورت صاف و بدون همیشگی مردان استفاده از لیزر است.

لیزر موهای گوش و بینی

این ناحیه جز پرطرفدارترین ناحیه های لیزر برای مردان است. همیشه رویش موهای بینی و گوش در آقایان بسیار ناخوشایند است. هم چنین استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای گوش و بینی امکان پذیر نیست و ممکن است ایجاد زخم کند. با استفاده از لیزر درمانی برای همیشه از شر رویش موهای زشت این ناحیه خلاص می شوید.

لیزر ناحیه تناسلی

لیزر ناحیه تناسلی با توجه به سلیقه افراد در روش های مختلف مانند موهای بخش داخلی ران ها یا موهای نواحی شرت یا هر دو ناحیه انجام می شود.همیشه بیشتر افراد برای انجام لیزر ناحیه تناسلی دچار نگرانی می شود. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که پوست ناحیه تناسلی در مقایسه با قسمت های دیگر بدن تیره تر است.

به همین دلیل احتمال سوختگی در این ناحیه بیشتر است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی لیزر و در صورت استفاده درست از دستگاه لیزر و تنظیم مناسب آن ، هیچ مشکلی برای درمان به وجود نمی آید.در مرکزی که قصد دارید لیزر ناحیه تناسلی انجام دهید ، تجربه و تبحر متخصص و دستگاه مورد نیاز لیزر درمانی بسیار مهم است.

لیزر پشت بدن

برخی از آقایان که جز دسته افرادی هستند که با مشکل پرمویی مواجه شده اند ، رویش بیش از حد موها در پشت گردن و کمر خود رنج می برند.

استفاده از تیغ برای از بین موهای این ناحیه بسیار دشوار و دسترسی به آن برای مردان سخت است. اما براحتی در چند جلسه لیزر درمانی این مشکل رفع می شود.

لیزر پاها و دستان

لیزر موهای زائد پا ، برخی آقایان مانند ورزشکاران ، دوچرخه سواران  ترجیح می دهند برای احساس راحتی در کار و حرفه شان موهای دستان و پاهایشان شیو باشد. لیزر این نواحی برای ورزشکاران بسیار کاربردی است.

آیا از بین بردن موهای زائد بدن مردان توصیه می شود

این مساله به سلیقه افراد بستگی دارد. هر مرد یا خانمی که از وجود موها رنج می برد می تواند به حذف موهای زائد خود اقدام کند.بهترین دستگاه لیزر موهای زائد هم چنین استفاده از دستگاه های مناسب لیزر هیچ گونه خطری برای مردان ندارد. میزان تاثیرگذاری هر دستگاه بر روی موها متفاوت است. پس هر کس با ویژگی های مختلف باید از دستگاه مناسب استفاده کند.

روش های موقتی برای از بین بردن موهای زائد

انواع روش های از بین بردن موهای زائد بدن مردان مانند استفاده از تیغ ، ماشین ریش تراش ، کرم موبر  به صورت موقتی هستند. و بیشتر مردان انجام این روش ها برایشان وقت تلف کردن است. در ادامه با هم روش های موقتی را مورد بررسی قرار می دهیم:

کرم موبر

مواد ترکیبی کرم های موبر باعث شکسته شدن کراتین مو می شود. استفاده از کرم موبر جز راحت ترین روش برای از بین بردن موهاست. اما ۳ روز بعد از استفاده ، دوباره موها شروع به رشد می کنند.

روش های موقتی برای از بین بردن موهای زائدپوست برخی افراد هم به مواد موبر حساسیت نشان می دهد و حتی ممکن است باعث ایجاد زخم شود. استفاده مداوم از کرم های موبر باعث تیرگی و سوختن پوست می شود.

تیغ های اصلاح

استفاده از تیغ های اصلاح معایبی به همراه دارد. استفاده دائمی از تیغ باعث احساس سوختگی بعد از شیو کردن می شود. همچنین در برخی پوست های حساس جوش ها و لک هایی به وجود می آورد.

حرف آخر

از بین بردن موهای زائد مردان به روش های خانگی و موقتی بسیار سخت و وقت گیر است. بخصوص برای مردان.اما امروزه روش لیزر نه تنها برای خانم ها بلکه برای آقایان نیز استفاده می شود.میزان تمایل آقایان به لیزر موهای زائد بسته به سلیقه و حرفه کاری مردان دارد و برخلاف خانم ها یک تصمیم سلیقه ای می باشد.

چرا که امروزه عقیده زیاد بودن موهای بدن نشانه مردانگی می باشد دیگر کاربرد ندارد. بسیاری از مردان به دلایل مختلف مانند پاکیزگی و آراستگی ظاهری تمایل دارد که پوستی صاف و بدون مو داشته باشند.

4.2/5 - (27 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا