نبض بازار

همه چیز درباره گوش پاک کن【سال1403】❤️+ لینک خرید

گوش پاک کن

امروزه برای برخی از افراد خرید گوش پاک کن به یک عادت تبدیل شده است در حالی که این روش به طور کلی رد شده است . روند خروج جرم گوش خودبه خود انجام می شود ، از این رو نیازی به استفاده از گوش پاک کن نیست .

گوش پاک کن چیست ؟

گوش پاک کن یا همان پنبه ی گوش متشکل از دو قسمت توده ای از پنبه است که در قسمت انتهایی دو طرف یک میله ی کوتاه پیچیده شده است که جنس این میله از چوب، کاغذ پیچیده شده به صورت فشرده و یا پلاستیک است، قابل به ذکر است که به منظور حفاظت از محیط زیست با تلاش دوست داران محیط زیست در بسیاری از کشورها تولید گوش پاکن با بدنه ی میله ای پلاستیکی ممنوع شده است . گوش‌ پاک‌ کن در کار های گوناگونی مانند کمک های اولیه ، هنر ، صنعت ، به عنوان لوازم آرایشی و… می‌ تواند کاربرد داشته‌ باشد . این ابزار در سال ۱۹۲۰ از سوی « لئوگسترنگ » پس از آنکه توده پنبه را به سر خلال دندان چسباند نو آفرینی شد .

گوش پاک کن روند خروج جرم گوش را مختل کرده و آن را به سمت داخل هدایت می کند و موجب انباشت جرم در گوش می شود . در برخی موارد به دلیل استفاده بیش از حد از هندزفری ، دستکاری گوش ، استفاده از گوش پاک کن یا ترشح بیش از حد جرم ، گوش نیاز به پاکسازی جرم دارد .

گوش پاک کن چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/8465d4e3-4783-4183-bbe9-18adce69fc32″ ]

گوش پاک کن برقی چیست ؟

گوش پاک کن برقی wax vac , یکی از لوازم آرایشی بهداشتی می باشد که کمک بسیاری به تمیز بودن گوش شما می کند دستگاه گوش پاک کن برقی دارای ابعاد بسیار کوچکی بوده ک با یک محفظه کوچک تشکیل شده است این گوش پاک کن می تواند آب وارد شده به گوش شما را به همراه گرد و غبار و تمامی آلودگی ها پاک کند و گوش شما را از هر آلودگی در امان می سازد . اگر می خواهید گوش خود را تمیز نگه دارید و مانع از جرم گیری آن شوید می توانید سمت خرید گوش پاک کن های برقی بروید .

جرم گوش

 جرم گوش چه موادی دارد ؟ جرم گوش که به آن واکس گوش ، موم یا سرومن نیز گفته می شود ، ترکیبی از چربی (مترشحه از غدد چربی پوست ) ، سلول های پوستی جدا شده از داخل گوش و ترشحات غدد سرومن در کانال گوش خارجی است .

 آیا نوع جرم گوش خود را می دانید ؟ جرم گوش دو نوع خشک و مرطوب است . نوع آن بستگی به ژنتیک شما دارد . ژنتیک مردم آسیای شمال شرقی مخصوصا مردم کشور های چین یا کره طوری است که جرم گوش خشک دارند ، در حالی که جرم گوش افراد سایر کشورها مرطوب است .

 چطور جرم گوش شبیه موی بینی است  جرم گوش یکی از عوامل محافظتی بدن است . جرم گوش همانند مژه های چشم و موهای بینی از بدن ما در برابر عوامل مزاحم مثل گرد و غبار ، باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها محافظت می کند . این عوامل با ورود به بدن باعث بروز ناراحتی ، التهاب و عفونت می شوند .
اگر در اثر تجمع جرم گوش ، شنوایی شما کم شده است و صداها را به سختی می شنوید ، برای معاینه نزد پزشک متخصص گوش و حلق و بینی بروید .

 چطور جرم گوش شبیه اشک است؟ جرم گوش ، گوش های ما را لیز و نرم می کند ، همان طور که اشک ، چشم های ما لیز و مرطوب می کند . اگر مقدار جرم گوش کم باشد ، گوش ها دچار خشکی و خارش می شوند .

جرم گوش

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/8465d4e3-4783-4183-bbe9-18adce69fc32″ ]

 جرم گوش بعد از پاک کردن گوش، برطرف می شود . گوش ها با لطف جرم گوش ، خودشان را پاک و تمیز می کنند . هر وقت شما فک یا چانه خود را تکان می دهید ، جرم گوش به آرامی از طرف پرده گوش به سمت سوراخ گوش می آید . سپس خشک شده و بیرون می افتد .

داخل گوش خود را دستکاری نکنید . برای تمیز کردن گوش نبایستی چیزی داخل گوشتان فرو کنید ، زیرا گوش ها خودشان را تمیز می کنند .
برای خاراندن گوش یا خارج کردن جرم گوش ، گوش پاک کن ، سنجاق ، انگشت دست و هر چیز دیگری را وارد گوشتان نکنید ، زیرا با این کار جرم را بیشتر به سمت داخل گوش هل می دهید که می تواند گوش را کیپ کند و شنوایی شما کم شود .

 چه موقع نزد پزشک برویم ؟ اگر در اثر تجمع جرم گوش ، شنوایی شما کم شده است و صداها را به سختی می شنوید ، برای معاینه نزد پزشک متخصص گوش و حلق و بینی بروید . اگر بعد از شستشوی گوش توسط پزشک ، دچار مشکلی در گوش های خود گشتید ، مجددا نزد پزشک بروید ، مثلا اگر دچار درد گوش شدید و یا اینکه همچنان صداها را خیلی کم می شنیدید .
اگر از وسایل کمک شنوایی مثل سمعک استفاده می کنید و یا هر چند مدت یک بار گوش های شما در اثر تجمع جرم کیپ می شوند ، بایستی هر چند مدت یک بار برای تمیز کردن گوش های خود نزد پزشک بروید .

 چه موقع نزد پزشک برویم ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/8465d4e3-4783-4183-bbe9-18adce69fc32″ ]

جایگزین گوش پاک کن برای تمیز کردن گوش

 برای این پاکسازی نیاز به مراجعه به پزشک عمومی یا پیراپزشک است تا گوش را شست و شو دهند . در برخی موارد نیز نیاز به مراجعه به متخصص گوش ، حلق و بینی است که عمل ساکشن را انجام دهند تا جرم گوش تخلیه شود .
اعتمادی به اعتقاد برخی که جرم گیری گوش را موجب جرم ساز شدن گوش می دانند اشاره کرد و افزود : این امر به هیچ عنوان صحت ندارد و در برخی افراد گوش ترشح چربی بسیاری دارد و نیاز است جرم گیری بطور مداوم انجام شود .
افراد در حالت عادی بعد از استحمام با استفاده از سشوار از فاصله 20 تا 30 سانتی متری داخل گوش را خشک کنند و از بکار بردن هر گونه وسیله مانند حوله و گوش پاک کن برای خشک کردن داخل گوش خودداری کنند .

کاربرد گوش پاک کن

 • اصلاح خطا های آرایشی
 •  استفاده برای درمان های نقطه ای
 • اصلاح مانیکور
 •  تمیز کردن محصولاتی که بسیار ظریف هستند
 • تمیز کردن دستگاه های الکترونیکی
 • تمیز کردن قسمت های داخلی ماشین
 •  جدا کردن موهای داخل سشوار

کاربرد گوش پاک کن

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/8465d4e3-4783-4183-bbe9-18adce69fc32″ ]

آیا وجود جرم گوش الزامی است ؟

وجود موادی که ما به عنوان جرم گوش (موم گوش) آنها را می شناسیم در گوش الزامی ست ، این مایع چسبنده در گوش یک وظیفه و یا ماموریت مهم دارد ، وظیفه ی این مایع در حقیقت به دام انداختن کثیفی ها و چرک های موجود در داخل گوش است که مانع از عبور این کثیفی ها به قسمت های درونی گوش می شود که این کار به سلامت گوش شما کمک می کند . پس باید دانست که وجود این مواد بر روی پوست شما نشان از حفاظت گوش شما دارد و در واقع نیازی به تمیز کردن داخل گوش نیست چرا که این ماده ی چسبنده خود یک تمیز کننده است و وظیفه ی خود را در داخل گوش به درستی انجام می دهد .

در چه صورت استفاده از گوش پاک کن نیاز است ؟

استفاده از گوش پاکن فقط در صورت داخل نکردن آن به کانال گوش و تمیز کردن محیط اطراف کانال گوش مجاز است و داخل شدن گوش پاکن یا  هر جسم خارجی دیگری می تواند عواقب جبران ناپذیری برای شما به وجود آورد.

غالبا افراد حتی آن دسته از افرادی که به عوارض استفاده از گوش پاک کن آگاه هستند ، هنگامی که احساس می کنند جرم گوش داخل کانال گوششان از حد معمول بیشتر شده است اقدام به تمیز کردن آن با گوش پاکن می کنند ، علایم ازدیاد حجم این مواد در داخل گوش و ایجاد حس ناخوشایند در فرد به شرح زیر است :

 1. احساس درد و یا خارش در گوش
 2. احساس پر بودن گوش
 3.  صدای زنگ در گوش شنیدن
 4. احساس کم شدن شنوایی در فرد ( احساس عوض شدن نوع شنوایی در افرادی که از سمعک های شنوایی استفاده می کنند .

در صورت مشاهده ی هر کدام از موارد فوق سریعا به پزشک متخصص مراجعه کرده و از تمیز کردن گوش با گوش پاکن به شدت خودداری کنید .

در چه صورت استفاده از گوش پاک کن نیاز است ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/8465d4e3-4783-4183-bbe9-18adce69fc32″ ]

تمایل به استفاده از گوش پاکن در میان افراد به چه صورت است؟

تمایل به تمیز کردن گوش توسط گوش پاکن یک درگیری فکری است مانند زمانی که یک آهنگ خاص در ذهن شما مدام تکرار می شود یا مانند زمانی که فکر شما درگیر جویدن ناخنتان می شود ، احساس نیاز به تمیز کردن مداوم داخل گوش و پاکسازی از جرم می تواند یکی از دغدغه های شایع در میان افراد و در ذهن آن ها باشد ولی باید در نظر داشت که استفاده از گوش پاکن ها نه تنها کمکی به شما نمی کند بلکه صدمات زیادی به سلامتی گوش شما و شنوایی شما خواهد زد و عوارض استفاده از گوش پاک کن به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود .

تاثیرات مداوم پاکسازی کانال گوش

اگر مداوم سعی در تمیز سازی و پاکسازی داخل گوش خود دارید باید بدانید که این عمل می تواند به راحتی منجر به خشک شدن فضای داخلی گوش و یا همان کانال گوش شما شود و این اصلا چیزی نیست که مطابق با خواسته ی بدن ما باشد چرا که گوش شما به وجود این موم ها نیاز دارد و در نهایت می تواند در گوش شما سبب ایجاد خارش شود پس باید دانست که در کل مفهوم پاکسازی گوش برابر با آسیب زدن به سلامتی گوش شماست .

تاثیرات مداوم پاکسازی کانال گوش

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/8465d4e3-4783-4183-bbe9-18adce69fc32″ ]

خرید گوش پاک کن به صورت اینترنتی

برای خرید گوش پاک کن می توانید از لینک زیر استفاده کنید پس از حمام و یا شنا کردن وقتی که آب داخل گوش جمع شده باشد ، هیچ چیزی نمی‌ تواند مانند گوش پاک کن کاربردی باشد . با خرید گوش پاک کن با استفاده از لینک زیر با انواع گوش پاک کن و پر فروش ترین آن ها مواجه می شوید و می توانید به راحتی از آن خریداری کنید و خریدی مطمئن داشته باشید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/8465d4e3-4783-4183-bbe9-18adce69fc32″ ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا