رپورتاژ پزشکی

هر آنچه قبل از تزریق چربی به صورت باید بدانیم!【سال1403】❤️

شاید شما هم قصد دارید که به صورتتان چربی تزریق کنید و عمل جوان‌سازی پوست انجام دهید ولی ما قبل از انجام هرکاری نیاز داریم که اطلاعات کاملی در آن زمینه به دست بیاوریم تا از تصمیممان اطمینان حاصل کنیم. قصد داریم به شما اطلاعات جامعی در مورد هر آنچه قبل از تزریق چربی به صورت نیاز دارید بدانید را بگوییم.

قطعاً اولین گام در راستای کسب اطلاعات در مورد هر چیز، این است که در مورد خود موضوع اطلاعاتی را به دست بیاوریم.

به صورت کلی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که عمل تزریق چربی به صورت، یکی از عمل‌‌های زیبایی و ترمیمی است. این روش توسط پیوند سلول‌‌های چربی از مناطقی که دارای چربی بیشتری هستند به مناطقی از بدن که استخوانی‌‌تر بوده و چربی کمتری دارند انجام خواهد شد. در روش تزریق کردن چربی چین و چروک‌های پوست شما و فرورفتگی‌های آن برطرف می‌شود.

تزریق چربی طی سه مرحله استخراج چربی، آماده‌سازی چربی برای تزریق و تزریق انجام می‎شود. در مرحله اول پس از مشخص‌کردن محل استخراج چربی پزشک محل مورد نظر را بی‌حس کرده و بعد از ضدعفونی از طریق یک کانول که به سرنگ متصل شده است، چربی خارج می‌شود.

پس از انجام این پروسه توسط دستگاه‌هایی باید چربی آماده تزریق شود. در این مرحله توسط دستگاه سلول چربی، خون و سایر مایعات از هم جدا می‌شوند. پس از اینکه قسمت‌های مختلف توسط دستگاه از یکدیگر جدا شدند پزشک بعد از بی‌حس کردن ناحیه تزریق و ضدعفونی کردن آن چربی‌ها را توسط یک سوزن به نسبت عمیق، در لایه‌‌های مختلف زیر پوست و به ‌صورت یکنواخت در عضو مورد نظر تزریق می‌کند. تمامی این مراحل توسط پزشکان متخصص در کلینیک تخصصی نیل صورت می‌پذیرد.

مزایای تزریق کردن چربی به صورت

همانطور که می‌دانید برای برطرف‌کردن موارد پوستی سه روش وجود دارد که این سه روش شامل تزریق چربی، تزریق ژل و بوتاکس می‌شود. تزریق چربی مزیت عمده‌ای که دارد این است که ماندگاری این روش بسیار بیشتر از دیگر روش‌های موجود است. همچنین این روش برای حجم‌دهی در تمامی بدن کاربرد دارد که دیگر روش‌ها این مزیت را ندارند و تنها برای صورت استفاده می‌شوند.

 عوارض تزریق چربی به صورت

با اینکه عوارض این روش بسیار کم است ولی برخی عوارضی که روش تزریق چربی در مراکز نامعتبر دارد، بسیار خطرناک و قابل توجه بوده و نباید به سادگی از آن‌ها گذشت. از عوارض کلی جانبی تزریق کردن چربی می‌توان به تورم و درد در ناحیه تزریق اشاره کرد که این درد به کمک مسکن‌ها و کمپرس‌های سرد کمتر می‌شود.

بزرگ‌ترین مشکلی که شما ممکن است به خاطر عدم تخصص کافی پزشک با آن در بلند مدت مواجه شوید این است که تشکیل کیست چربی و توده نکروتیک از بافت چربی است که به دلیل تزریق بیش از حد چربی در یک موضع به وجود می‌آید.

توصیه های قبل از تزریق چربی به صورت

  • شما باید دو الی یک هفته پیش از عمل آب زیاد مصرف کنید تا به سلول‌های پوستی شما به میزان کافی آب‌رسانی شود.
  • از استعمال دخانیات به مدت شش هفته قبل از تزریق جدا خودداری فرمایید. استفاده از دخانیات پیش از تزریق چربی دوره نقاهت شما را طولانی‌تر می‌کند و جای زخم‌ها دیرتر بهبود پیدا می‌کنند؛
  • حداقل از ده روز پیش از تزریق از مصرف داروهای آسپرین، داروهای ضدالتهابی آستروئیدی مثل ژلوفن، ایبوپروفن و … اجتناب کنید. مصرف این داروها باعث خونریزی بیشتر در شما خواهند شد.

با مراجعه به کلینیک تخصصی نیل شما می‌توانید از خدمات این کلینیک بهره‌مند شوید و از تیم متخصص و پزشکان متخصص و باتجربه این کلینیک خدمات پزشکی زیبایی دریافت نمایید. به منظور برقراری ارتباط با مشاورین می‌توانید با شماره 02141233 تماس حاصل فرمایید و یا به سایت آدرس https://nileclinic.com  مراجعه کرده و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید

5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا