سلامتینبض بازار

ابزار های مراقبت از پا【سال 1402】❤️+ لینک خرید

ما در این مقاله قصد داریم شما را با خرید ابزار مراقبت از پا آشنا کنیم. امروزه در زندگی روزانه معمولا کسی به سلامت پاهای خود اهمیت نمی دهد و آن هم وقتی که می دانیم پاهایمان نقش مهمی در رفت و آمد ما دارند به همین دلیل شما باید سمت خرید ابزار مراقبت از پاها بروید تا سلامت پاهای خود را دو چندان کنید. فعالیت های شغلی و یا ورزشی، انتخاب کفش مناسب و رعایت بهداشت پا ها از عواملی است که باید کمی بیشتر به آن اهمیت بدهید. در ادامه با خرید ابزار مراقبت از پا بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کفی طبی چیست؟

مزیت اصلی که کفی های طبی دارند؛ مخفی هستند و به همین دلیل هیچ کس متوجه نمی‌شود که شما از آنها استفاده کرده‌اید. با پوشیدن کفی های افزایش قد به دلیل طراحی که دارند کسانی که از بیرون کفش های شما را مشاهده می کنند فقط یک جفت کفش معمولی تخت می بینند و به هیچ وجه متوجه پاشنه مخفی داخل آن‌ ها نخواهند شد. از کفی‌های افزایش قد برای مشکل اختلاف طول پاها که در آن یک پا بلندتر از پای دیگر است نیز می‌توان استفاده کرد. اگر مقدار اختلاف طول پاهایتان را بدانید می‌توانید از یک کفی قابل تنظیم برای اصلاح این اختلاف طول استفاده کنید.

کفی های طبی وسایلی هستند که برای حفظ سلامتی پاهای شما و راه رفتن و تنظیم فشار های وارده بر کف پا استفاده می شوند با بررسی و اندازه‌گیری توزیع فشارهای وارد بر کف پای هر شخص متناسب با نیاز او پستی و بلندی‌هایی روی کفی ایجاد می‌شود تا فشارهای وارد بر کف پا به طور مناسب تغییر کند. توضیح این که توزیع فشارهای وارد بر کف پا در بیشتر افراد جامعه دچار مشکل است. این امر موجب می‌شود افراد پس از طی مسافت کوتاهی، در عضلات ساق پا احساس ناراحتی نداشته باشند. همچنین در افراد دیابتی استفاده از کفی برای جلوگیری از زخم کف پا به این دسته از افراد پیشنهاد می شود.

کفی طبی چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0836b91a-32a9-4562-8320-238956c86a63″ ]

مزایای کفی های طبی

کفی های طبی در بسیاری از موارد در کاهش درد های زانو و کمر بسیار موثر است و در صورتی که افراد دیابتی از کفی های طبی استفاده کنند احتمال ایجاد زخم در پای افراد دیابتی بسیار کاهش می یابد.

افرادی که دچار صافی کف پا هستند با استفاده از کفی ضمن کاهش مشکل خود در درازمدت با سهولت بیشتری راه می‌روند. سنسورهای کف پا که ممکن است در افراد سالمند دچار زخم یا مشکل شده باشد را می‌توان با استفاده از کفی طبی مخصوص، بیش تر تحریک کرده و با حفظ تعادل در آنها احتمال زمین‌ خوردن آن ها را از بین ببرد.

انواع کفی طبی برای درمان مشکلات پا

در فعالیت هایی مانند پیاده روی، کوهنوردی، ورزش های توپی، اسکی، دوچرخه سواری و… پای شما به همراه کمر قسمت هایی هستند که به شدت درگیر بوده و در عملکرد شما تاثیر گذار هستند. در این گونه فعالیت ها، یکی از مهم ترین وسایل که می تواند باعث آسیب دیدگی شود، کفش با کفی نامناسب است. در این صورت ممکن است سریع تر خسته شوید و دچار دردهای مفصلی و یا درد در ناحیه کمر شوید و یا حتی آسیب های جدی به ناحیه کمر و پاها وارد شود.

در صورتی که به بیماری در این ناحیه مبتلا هستید به صورت قطعی باید در انتخاب کفش و به خصوص کفی کفش دقیق باشید وگرنه کفی نامناسب برخی از کفش ها می تواند بیماری شما را به صورت جبران ناپذیری تشدید کند. برای این منظور شما باید در انتخاب کفی دقت داشته باشید. در ادامه به معرفی انواع کفی طبی برای درمان مشکلات پا می پردازیم:

 • کفی های افزایش قد

کفی هایی که به عنوان افزایش قد مورد استفاده قرار می گیرد اغلب در بین افراد بسیار محبوب هستند، افزایش قد برای برخی می تواند اعتماد به نفس آن ها را بالا ببرد و مطمئناً دیدگاه اطرافیانتان را نسبت به شما تغییر می‌دهد. این امر به شما اجازه می دهد که در ذهن دیگران قدرتمند تر و مقتدر تر به نظر برسید به طور ناخودآگاه معمولا وقتی به یک فرد قد بلندتر نگاه می‌کنیم‌، نسبت به او احساس تحسین و احترام پیدا می‌کنیم که این تأثیر روانشناختی ظریفی در آن شخص ایجاد می‌کند. افزایش قد برای کسانی که دچار اختلاف طول در پاهایشان هستند و یکی از پاها از دیگری بلندتر است هم می‌تواند مفید باشد.

ویژگی های کفی افزایش قد

 1. بهترین نوع کفی های افزایش قد، کفی هایی هستند که رطوبت را به خود جذب کنند و نیز به سرعت خشک شوند در یک کفی جاذب رطوبت حداقل لایه بالایی باید امکان رد و بدل کردن هوا را داشته باشد، این خصوصیت مانع از تجمع بیش از حد رطوبت در کفش‌ها شده و در نتیجه از بروز عفونت، تاول و بو جلوگیری می‌کند.
 2. ویژگی دیگر یک کفی خوب ضد میکروب بودن آن ها است، ضد میکروب بودن لایه بالایی مانع از رشد باکتری یا قارچ در داخل کفش های شما می شود. این خصوصیت کمک می‌کند تا کفش‌های بوی تازگی بدهند و از بروز عفونت‌ هایی مانند بیماری “پای ورزشکاران” جلوگیری کند.
 3. مموری فوم یکی از راحت‌ترین موادی است که می‌توان از آن در ساخت کفی‌ کفش استفاده کرد. کفی‌هایی که از جنس مموری هستند دقیقا با شکل پاهای شما مطابقت پیدا کرده و به بهترین نحو قوس کف پاها را پر کرده و در هنگام راه رفتن باعث می‌شوند احساس کنید که انگار روی یک بالش نرم پا می‌گذارید!
 4. بعضی از انواع کفی‌ های افزایش قد قسمت‌ های متعددی دارند که شما می‌توانید با باز یا جمع کردن آن‌ ها ارتفاع کفی را افزایش یا کاهش دهید.
 • پاشنه پوش طبی

همان طور که می دانیم پاشنه قسمتی از پا است که بخش زیادی از وزن بدن را تحمل می کند، پاشنه پا به صورت لایه ضخیمی از چربی ساخته شده است. عوامل مختلفی باعث ایجاد ناراحتی یا درد در ناحیه پاشنه پا می شود.

از دلایل شایع درد پاشنه پا، فشار های بیش از حد مانند ایستادن زیاد و یا راه رفتن طولانی مدت باعث ایجاد صافی کفی پا ها می شود، بالا رفتن سن نیز باعث از بین رفتن و تخریب بافت چربی و ایجاد درد می شود.

ویژگی های پاشنه پوش طبی

به دلیل وجود بند کشی باعث می شود که تماس پاشنه هایتان با پاشنه پوش حفظ شود، همچنین باعث نرمی در قسمت پاشنه های شما می شود. ویژگی دیگر آن آلرژی به وجود نمی آورد و شما در آن احساس راحتی می کنید. ویژگی آخر این نوع پاشنه پوش ها قابل شست و شو بودن آن ها است.

حتما قبل از استفاده پاشنه پوش طبی، کرم مرطوب کننده را به پاشنه پاهای خود بزنید تا نرم و مرطوب شود و همچنین هنگام شست و شو از آب سرد استفاده کنید و  از فشردن آن خودداری کنید و همچنین از انداختن داخل لباسشویی حتما خودداری کنید.

 • کفی های طبی سخت

این دسته از کفی ها برای کنترل عملکرد پاها طراحی شده است و از مواد سختی مانند: فیبرهای کربنی و پلاستیک ساخته شده اند. کفی های طبی سخت در کفش ها قرار می گیرند. این دسته از کفی ها از طریق قالب گیری گچی یا از روش های تصویری ساخته می شوند. کفی های طبی سخت حرکات دو مفصل اصلی پا که زیر مچ قرار دارند را کنترل می کنند و همچنین کفی های طبی سخت مشکلاتی از جمله: کشیدگی عضلات، دردهای ساق پا و قسمت پایین کمر را از بین می برد یا کاهش می دهند.

 • کفی طبی نیمه سخت

این دسته از کفی ها دارای خاصیت ضربه گیر و کنترل بیومکانیک هستند. در این دسته از کفی ها از لایه های نرم و سخت استفاده می شود. لایه های نرم به بهبود تعادل و افزایش خاصیت ضربه گیر با استفاده از لایه های سخت تقویت می شوند. کفی های طبی نیمه سخت برای ورزشکاران در زمان مسابقه و تمرین برای جلوگیری از درد بسیار مناسب است. همچنین افرادی که از کف پای صاف رنج می برند می توانند از این دسته از کفی ها استفاده کنند.

 • کفی های طبی نرم

برای خرید ابزار مراقبت از پا می توان به کفی های طبی نرم اشاره کرد. این دسته از کفی ها ضربه را جذب می کند و تعادل پا را حفظ می کند و فشار از روی پا برداشته می شود. این دسته از کفی ها از لایه های نرم ساخته شده اند. کفی های طبی نرم؛ کف پا، پاشنه تا سینه پا و انگشتان پا را محافظت می کنند. این دسته از کفی برای افرادی که دیابت دارند یا از آرتروز رنج می برند و افرادی که دچار بد فرمی پا هستند، بسیار مناسب است.

انواع کفی طبی برای درمان مشکلات پا

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0836b91a-32a9-4562-8320-238956c86a63″ ]

چه افرادی می توانند از کفی طبی استفاده کنند؟

افرادی که دچار مشکلات زیر هستند می توانند از کفی طبی برای کاهش درد و مشکلات،کمک بگیرند. در ادامه به معرفی افرادی که می توانند از کفی طبی استفاده کنند، می پردازیم:

 • زخم شدن، تاول و پینه پا به دلیل وارد شدن فشار بیش از اندازه به نقاط خاصی از پا می باشد که این دسته از مشکلات به وجود می آید. این دسته از مشکلات در افرادی که دچار دیابت هستند باعث بروز دیگر مشکلات می شود.
 • افرادی که دچار ورم توده استخوانی زیر انگشت شست هستند می توانند از کفی طبی برای کاهش درد استفاده کنند.
 • افرادی که میخچه در نقاط استخوانی پای آن ها به وجود می آید. علت به وجود آمدن میخچه پا ناشی از فشار های غیر عادی در نقاط پا می باشد. این دسته از افراد نیز می توانند از کفی طبی برای جلوگیری از به وجود آمدن میخچه پا استفاده کنند.
 • یک نوع التهاب دردناک به نام پلانتار فاسیا وجود دارد که کف پای افراد را درگیر می کند. افرادی که به این نوع درد دچار هستند بعد از بیدار شدن از خواب، درد زیادی را تجربه می کنند. برای کاهش درد هنگام راه رفتن، به این دسته از افراد پیشنهاد می کنیم که از کفی طبی استفاده کنند.
 • افرادی که دچار تحلیل رفتگی پا هستند نیز می توانند از کفی های طبی استفاده کنند.
 • افرادی که دچار آرتروز هستند.
 • افرادی که دچار زخم پای دیابتی هستند و بروز این دسته از زخم ها به علت فشار به نقاط مختلف پا می باشد.

کفش مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

در ادامه به ویژگی های کفش مناسب اشاره خواهیم کرد:

 • یکی از ویژگی های کفش مناسب این است که پا راحت باشد و نوک انگشت بزرگ پا و نوک کفش به اندازه یک سانتی متر فاصله داشته باشد.
 • کف کفش به هیچ عنوان لیز نباشد.
 • پا در کفش عرق نکند، برخی از کفش ها موجب تعریق پا می شود مانند: گیوه و کفش های چرمی
 • پاشنه کفش مناسب باید پهن باشد و بلندی آن  بیش تر از 3 سانتی متر باشد.
 • رویه کفش باید تمام عرض پا را بپوشاند در صورتی که به پا فشار وارد نشود.

کفش مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0836b91a-32a9-4562-8320-238956c86a63″ ]

کاربرد کفی های طبی

در ادامه به کاربردهای کفی های طبی پا اشاره خواهیم کرد:

 • جلوگیری از آسیب دیدگی هنگام ورزش

هنگام پریدن و راه رفتن بر روی سطح سفت، ضربه های شدید از طریق زمین به پا وارد می شود. برخوردهای مکرر هنگام فعالیت های ورزشی می تواند فشار زیادی را به مفاصل زانو و پاها وارد کند و این امر منجر به ایجاد درد و آسیب دیدگی می شود. بعد از این حالت شخص نمی تواند بعد از مدتی به فعالیت های ورزشی خود بپردازد. کفی های طبی باعث کاهش و جذب ضربه های وارد شده به پا می شود و در نهایت عملکرد ورزشکار در انجام فعالیت های ورزشی بهبود می یابد.

 • اصلاح چرخش مچ پا به سمت خارج

یکی از کاربرد کفی های طبی اصلاح چرخش مچ پا به سمت خارج می باشد. چرخش مچ پا به سمت خارج فشار زیادی به زانوها، کمر و لگن وارد می کند. در برخی از افراد ارتفاع قوس کف پا از پای دیگری بیش تر است و در نتیجه تعادل بدن از بین می رود و علائمی که ذکر شد، تشدید می شود. استفاده از کفی طبی می تواند از پا بیش تر محافظت کند و ساختار پا در وضعیت مناسب تری قرار بگیرد.

 • گرم نگه داشتن پا

جریان ضعیف خون منجر به سرد شدن پاها در کفش می شوند. استفاده از کفی های طبی سبب گرم نگه داشتن پا در این شرایط می شود. کفی های طبی منجر به گرم نگه داشتن پا و حفظ حرارت در کفش می شود.

 • کاهش درد

برای خرید ابزار مراقبت از پا مانند کفی های طبی می توانید به متخصص پا مراجعه کنید. کفی های طبی به طور جداگانه برای هر فرد طراح و ساخته می شود، منجر به کاهش درد و بهبود عملکرد وی می شود. پزشکان توصیه می کنند برای بهبود درد ناشی از عارضه های زانو از کفی های طبی استفاده کنید. کفی طبی یکی زا موثرترین روش های کاهش زانودرد محسوب می شود و همچنین این روش جایگزین مناسبی برای جراحی محسوب می شود.

کاربرد کفی های طبی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0836b91a-32a9-4562-8320-238956c86a63″ ]

نکات مهم در بهداشت و مراقبت از پا‌ها

درد پاها در بیشتر مواقع بسیار غیر قابل تحمل است و باعث بروز مشکلات جدی در سلامتی شما می شود، متخصصان پا ها را قلب دوم انسان می دانند بنابراین لازم است که مراقب نوع کفش، اندازه پاشنه کفش، گرفتن ناخن پا و غیره باشید. در این مطلب چند توصیه برای مراقبت از پاها ارائه می دهیم:

 • نحوه شست و شوی پاها بسیار مهم است که باید با دقت و حوصله این کار را انجام دهید. برای این که پاهای خود را بشویید بهتر است از با دقت و حوصله این کار را انجام دهید و همیشه ناخن پاهایتان را به طور مرتب کوتاه کنید ولی هیچ وقت بیش از اندازه ناخن ها را کوتاه نکنید زیرا کوتاهی بیش از حد باعث فرورفتن ناخن به انگشت های شما می شود.
 • از مرطوب بودن پوست پای خود مخصوصا در کف آن مطمئن شوید. اگر کف پاهای شما خشک باشد باعث می شود که عفونت را در پاهای شما افزایش پیدا کند، لوسیون‌های مناسب به پای تان بزنید و بعد از حمام پا‌ها را به خصوص بین انگشتان را به خوبی خشک کنید و هربار آن‌ها را از کفش در می‎ آورید، بشویید.
 • کفشی بخرید که دقیقا سایز پاهای شما باشد، هنگام خرید اول از همه به راحتی پاهای خود توجه کنید سپس به دنبال زیبایی باشید.
 • اگر از لاک استفاده می‌کنید برای پاک کردن لاک از پاک کننده‌های بدون استون استفاده کنید.
 • از ناخن گیر با جنس استیل استفاده کنید. ناخن های تان را ابتدا صاف کوتاه و سپس گوشه ناخن‌ها را کمی گرد کنید و در نهایت ناخن های تان را سوهان ناخن بکشید.
 • به طور مرتب کف پا‌ها را سنگ پا بکشید، زیرا سنگ پا باعث از بین رفتن پوست‌های اضافه و مرده کف پا می‌شود. در صورت مشاهده هر گونه مشکل به دکتر مراجعه کنید و با تجویز پزشک سمت خرید ابزار مراقبت پا بروید تا سلامتی پاهای خود را برگردانید.
 •  کفش های خیلی تخت و انواع صندلهای تخت و کفش های باله و غیره به خوبی از پا محافظت نمی کنند و این امر فشار زیادی به عضلات و تاندون ها وارد می کند. کفی نازک این کفش ها و تماس مداوم پوست پا با آنها باعث بروز پینه و ترک پاشنه ها می شود. پوشیدن این نوع کفش ها و صندل ها در طولانی مدت باعث بدشکلی انگشت های پا شده و میخچه های دردناکی بر جای می گذارد.
 • یکی از توصیه های لازم برای مراقبت از پاها، دقت در هنگام خرید کفش است. اگر زیاد پیاده می روید، از کفش های راحت استفاده کنید. از کفش هایی استفاده کنید که کفی طبی دارند و پاشنه شان کمی بلند است. بهترین اندازه ی پاشنه یا لژ کفش، 3 تا 4 سانتی متر است.
 • لازم است که کفش به طور کامل پا را گرفته و محافظت کند. فرم کفش باید به گونه ای باشد که انگشت های پا راحت باشند، اما نباید بزرگتر از اندازه ی پا باشد. هر دو روز یک بار، کفش و همچنین بلندی پاشنه ی آن را عوض کنید تا از کشش عضلانی پیشگیری شود.
 • مناسب ترین کفش ها ، کفش های تخت و یا با پاشنه ها یا لژهای 3 تا 4 سانتی متری است. به کفش هایی با مدل ها و پاشنه های متفاوت عادت کنید و به طور مرتب کفش ها را عوض کنید.
 • از کفش های پاشنه دار و بخصوص پاشنه های تیز، فقط در موقعیت های خاص مانند مهمانی ها استفاده کنید.

نکات مهم در بهداشت و مراقبت از پا‌ها

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0836b91a-32a9-4562-8320-238956c86a63″ ]

مشکلات رایج مرتبط با بهداشت پاها

 1. عفونت های قارچی یکی از مشکلاتی هستند که در بین مردم بسیار شایع است که اغلب انگشت شست پاهای شما درگیر خود می کند که گرما یا رطوبت موجود در کفش ها باعث بروز این مشکل می شود.
 2. میخچه ها از دیگر مشکلات پاها می باشد که به ضایعه خاکستری گفته می شود که اغلب دردناک هستند و درمان این مشکل معمولا کمی زمان بر است و البته گاهی هم به خودی خود ناپدید می‌شوند.
 3. تاول ها اغلب به دلیل وجود یک زخم ایجاد می شود و یا گاهی به دلیل مناسب نبودن سایز کفش به وجود می آید که بعد از زخم پاها تاول می زنند.

خرید اینترنتی ابزار مراقبت از پا

این روزها ارزش وقت بیش از هر زمان دیگر به چشم می آید. یکی از اهداف اصلی از خرید اینترنتی ابزار مراقبت از پا پرهیز از رفت و آمد غیر ضروری در سطح شهر و تهیه مایحتاج روزانه با کیفیت بالا، قیمت مناسب و در کوتاه ترین زمان ممکن است. با استفاده از لینک زیر می توانید خرید خود را به راحتی و با زمان کم انجام دهید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0836b91a-32a9-4562-8320-238956c86a63″ ]

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید ابزار مراقبت از پا آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا