درمان ریزش موریزش موکاشت مو

کاشت مو برای بانوان چگونه انجام می شود؟【سال 1402】❤️

کاشت مو برای بانوان چگونه انجام می شود؟

اکاشت مو برای بانوان چگونه انجام می شود؟داشتن موهای پر و سالم تاثیر زیادی بر روی زیبایی فرد دارد بخصوص برای خانم ها. کاشت مو یکی از بهترین راه حل هایی است که نگرانی موهای از دست رفته را برای خیلی ها کم کرده است. چرا که خانم ها با از دست دادن حجم موهایشان می توانند جای خالی آنها را با کاشت مو پر کنند.

اما سوالی هایی پیش روی خانم ها است. شرایط کاشت مو برای بانوان چگونه انجام می شود؟ آیا کاشت مو برای آنها عوارضی دارد؟قبل از هر اقدامی باید علت ریزش مو مشخص شود. در بیشتر خانم ها دلیل ریزش مو ژنتیک با الگوی زنانه دیده می شود. علت های دیگری هم وجود دارد که باعث ریزش موی دائم یا موقتی در بین بانوان می شود که بایستی قبل از پیوند مو مشخص گردد.

علت زیرش مو در خانم ها

دلایل ریزش مو در خانم ها به شرح زیر است:

 • کم خونی
 • یائسگی
 • تغییرات هورمونی
 • کم کاری تیروئید
 • استرس
 • عوارض جانبی مصرف برخی داروها
 • کاهش ناگهانی وزن
 • بیماری پلی کیستیک تخمدان

بهترین کاندید کاشت مو در بین خانم ها

بهترین کاندید کاشت مو در بین خانم ها

 • خانم هایی که بر اثر حوادث ، سوختگی ، زخم و شرایط فیزیکی ، حجمی از موهای خود را از دست داده اند.
 • بانوانی که بخاطر انجام عمل جراحی زیبایی در نواحی شکاف جراحی ، موهای خود را از دست داده اند.
 • خانم هایی که ریزش مو آنها الگو مشابه با الگو ریزش مو مردانه است. برای مثال ریزش مو آنها به صورت عقب رفتن رویش مو و نازک شدن موی سر می باشد.
 • بالا بودن خط رویش موها که باعث می شود صورت آنها کمتر ظاهر زنانه داشته باشد ، در حالی که کاشت مو می تواند به زیبایی صورت تاثیر زیاد بگذارد.
 • خانم هایی که به علت آلوپسی موهای زیادی را از دست داده اند.

زمان مناسب کاشت مو برای بانوان

بهترین زمان کاشت مو به شرایط لازم آن بستگی دارد. زمانی خانم ها برای کاشت اقدام می کنند که بخواهند به یکی از هدف های زیر برسند.اول این که قصد دارند خط رویش موی سر خود را پایین تر بیاورند.و دوم این که بخواهند الگو کچلی خود را درمان کنند.برای رسیدن به هدف اول موهای سالم را از طریق روش های FUE و FUT  از نواحی اهدا دهنده به جلو مو انتقال می دهند.

و افرادی که ریزش مو به صورت الگو کچلی دارد ، قبل از درمان آن باید الگو آنها تعیین شود. در برخی موارد ، زنان ناحیه اهدا کننده مناسبی برای پیوند مو ندارند و کاندید مناسبی برای کاشت نیستند. بنابراین  هر خانمی که با ریزش مو مواجه است کاندید مناسبی برای کاشت مو نیست. پس قبل از هر چیزی باید نواحی دچار ریزش مشخص شود و تعداد موهای دائمی قابل اهدا تعیین شود.

درمان کاشت مو

درمان کاشت مو

زمانی که برای این عمل مشخص می کنند بستگی به تعداد موهای مورد نیاز برای پیوند مو دارد. مراحل درمان کاشت را با یکدیگر بررسی می کنی.

آماده سازی

قبل از عمل باید بیمار از شرایط خوب روحی برخوردار باشد تا بهترین نتیجه و درمان را داشته باشد. پس سعی کنید برای عمل جراحی آماده شوید و هیچ گونه استرسی به خود وارد نکنید. اگر احساس نگرانی خاصی برای عمل جراحی دارید با دکتر خود صحبت کنید.

برداشت مو در نواحی اهدا دهنده

قبل از برداشت مو ، قسمت اهدا کننده توسط مواد مخصوص بی حس می شود تا بیمار هیچ گونه ناراحتی در هنگام جراحی احساس نکند. سپس بعد از بی حس شدن کامل نواحی ، توسط تکنیک های جراحی پیاز های مو جدا شده و در آخر بخیه زده می شود.مرحله جداسازی پیاز مو مهم ترین مرحله کاشت مو برای خانم ها می باشد.

چرا که باید هر پیوند مو با دقت زیاد از نواحی اهدا کننده جدا شود. اگر تعداد زیادی مو در یک ناحیه کاشته شود و یا بافت زیادی در قسمت اهدا دهنده وجود داشته باشد ظاهر و ساختار مو برهم می ریزد و نتیجه دلخواه از کاشت مو بدست نمی آید.

انتقال مو به ناحیه دریافت

برای دریافت موها ، در ناحیه مورد نیاز شکاف هایی ایجاد می شود. برای ساختار مناسب برای پیوند باید شکاف های کوچک با دقت انجام شود. پس پیازهای مو برداشت شده براساس الگو کاشت در قسمت های شکاف قرار داده می شود.

زمان بهبودی کاشت مو برای بانوان

زمان بهبودی پس از جراحی معمولا یک تا دو هفته می باشد. و خانم های عزیز بعد از عمل جراحی ظاهر مناسبی دارند و می توانند برای پوشاندن نواحی کاشت از موهای بلند قسمت های دیگر استفاده کنند.

پس از جراحی ممکن است احساس بی حسی و آفتاب سوختگی در نواحی پیوند ایجاد شود که پس از گذشت چند روز برطرف می شود. هم چنین ممکن است در ناحیه سر احساس خارش داشته باشید که نشان دهنده بهبودی فرآیند کاشت می باشد.

تفاوت کاشت مو در زنان و مردان

تفاوت کاشت مو در زنان و مردان

الگو ریزش مو در بین خانم ها و آقایان فرق می کند. پس الگو کاشت مو آنها هم باید یکدیگر متفاوت است. الگو طاسی مردها مو های پوشیده شده در نواحی دو طرف و پشت سر می باشد.  در کل برای مردها در ناحیه پوشت سر فولیکول های سالم مو وجود دارد. و موهای این ناحیه مناسب برای کاشت است. فولیکول های موجود در ناحیه پشت سر به عنوان موهای دائمی شناخته می شود.

پس در نتیجه مردانی که دارای الگو طاسی هستند برای کاشت مو مناسب اند و پیوند مو موفقی دارند.اما خانم های عزیز محل های دائمی برای برداشت فولیکول های مناسب پیوند ندارند. و بر خلاف آقایان در همه نواحی به خصوص در ناحیه پشت سر دچار ریزش مو هستند. پس بنابراین متخصصان مو برای پیدا کردن موهای دائمی و انتقال آنها باید دقت زیادی داشته باشند.

حرف آخر

کاشت مو برای بانوان مساله ی دشواری است. چرا که در بیشتر موارد ریزش مو در همه ی نقاط سر اتفاق می افتد. پس در نتیجه کار متخصص برای پیدا کردن فولیکول مناسب برای کاشت دشوارتر است.اگر تصمیم به کاشت مو طبیعی گرفتید ، قبل از هر اقدامی لازم است علت آن را بیابید. از این که ما را تا آخر مقاله کاشت مو برای بانوان چگونه انجام می شود؟ همراهی کردید از شما سپاس گزاریم .

4.5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا