عمومی

آنچه که از پیوند مو انتظار میرود!【سال 1403】❤️

کاشت مو : انتظارات

پیوند مو :آنچه که انتظار میرود اغلب ما از نعمت هایی مثل سلامت و جوانی بهره می بریم . تا زمانی که آنها را از دست بدهیم . داشتن مو های پر پشت و ضخیم یکی از ملاک ها برای ارزیابی ظاهری جوان و سلامت است. کاشت مو می تواند به بسیاری از افراد کمک کند که دوباره سرشان را پر مو کنند.

اگر نازک شدن مو یا ریختن آن واقعا اذیتتان می کند ، این کار می تواند به شما کمک ککند که اعتماد به نفستان را دوباره افزایش دهید. اما قبل از آن باید با دکتر خود صحبت کنید و بدانید که بعد از عمل باید چه انتظاراتی داشته باشید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو عملی است که در آن از مو های خودتان به منظور پر کردن نواحی کم مو یا بی مو استفاده می شود. پزشکان این جراحی را از سال ۱۹۵۰ در ایالات متحده ی آمریکا انجام میدهند. اما این تکنیک در سال های اخیر تغییرات زیادی را متحمل شده است.

چرا دارم موهایم را از دست می دهم ؟

این عمل معمولا در مطب دکتر انجام می شود. در ابتدا جراح کاسه ی سر شما را تمیز می کند و با تزریق دارویی ، ناحیه ی پس سر شما را بی حس می کند. پزشک شما از یکی از روش های زیر استفاده خواهد کرد : عمل جراحی نوار فولیکولی[1] یا استخراج نوار فولیکولی [2] .در روش اول ، جراح نواری به اندازه ی ۶ تا ۱۰ اینچ از پوست پشت سر را بر می دارد.

سپس آن را کنار گذاشته و ناحیه ی مربوطه را بخیه می کند. این ناحیه به سرعت توسط مو های اطراف پوشیده می شود.سپس جراح نوار برداشته شده را به حدود ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ قطعه تقسیم می کند که هر کدام از آنها شامل یک یا تعداد اندکی تار مو است .تعداد و نوع قطعاتی که دریافت می کنید به نوع مو ، کیفیت مو و رنگ آن و اندازه ی ناحیه ی که قرار است تحت کاشت قرار بگیرد بستگی دارد .

اگر روش دوم را پیش بگیرید ، جراحان پس سر شما را می تراشند . سپس پزشک فولیکول های مو را یک به یک از این ناحیه خارج می کند. این ناحیه بهبود پیدا می کند و تنها چند نقطه ی کوچک روی آن باقی می ماند که مو هایتان آنها را خواهد پوشاند.پس از این مرحله ، هر دوی روش ها به یک شکل پیش می روند. پس از اینکه پزشک قطعات را آماده کرد ، ناحیه های مورد نظر را تمیز می کند .

در آنها با اسکالپل یا سوزن برش ها یا بریدگی هایی ایجاد می کند ، و با ظرافت هر قطعه را در یک بریدگی قرار می دهد. جراح ممکن است از دیگر اعضای تیم نیز برای این کار کمک بگیرد.بسته به وسعت ناحیه ی تحت کاشت ، این عمل می تواند ۴ الی ۸ ساعت به طول بینجامد. اگر روند ریزش موی سر  ادامه پیدا کند یا مو های کلفت تری بخواهید باید یک عمل دیگر نیز انجام دهید .

پیوند مو :آنچه که انتظار میرود
انتظارات و ترمیم

پس از عمل ، ممکن است سرتان بسیار متورم باشد. ممکن است لازم باشد به مدت چند روز از مسکن استفاده کنید. جراح به مدت یک تا دو روز سر شما را باند پیچی خواهد کرد. علاوه بر این ممکن است دارو  های آنتی بیوتیک یا ضد التهاب نیز برایتان تجویز شود. بیشتر افراد می توانند پس از گذشت دو تا پنج روز از عمل به فعالیت عادی خود بازگردند.

پس از گذشت ۲ تا ۳ هفته از عمل ، مو های کاشته شده شروع به ریزش می کنند. اما در چند ماه آینده متوجه رشد موی سر جدیدی در همان نواحی خواهید شد. بیشتر افراد رشد ۶۰ درصد مو ها را پس از گذشت ۶ تا ۹ ماه می بینند. بعضی از پزشکان دارو ی تقویت کننده ی ماینوکسیدیل را تجویز می کنند تا روند رشد مو پس از جراحی را تسریع کنند ، اما میزان اثر بخشی آن هنوز مشخص نیست .

ریسک ها و هزینه های درمان

هزینه ی عمل کاشت مو به میزان زیادی به مقدار مویی که جا به جا می شود بستگی دارد ، اما عموما می توان مبالغی میان ۴۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار را برای آن در نظر گرفت . اغلب بیمه های موجود این عمل را تحت پوشش قرار نمی دهند.روش های  کاشت مو نیز مانند هر عمل دیگری ریسک هایی مانند خونریزی و التهاب را در بر دارد. همچنین احتمال رشد مو با ظاهری غیر طبیعی و ایجاد زخم نیز وجود دارد.

ریسک ها و هزینه های درمان

در زمان جوانه زدن مو های جدید ، بعضی افراد تورم و عفونت فولیکول های مو را تجربه می کنند که به آن فولیکولیت می گویند. استفاده از آنتی بیوتیک و کمپرس کردن می تواند این مشکل را برطرف کند. همچنین ممکن است ناگهان بخشی از مو های طبیعی خود را در ناحیه ی جراحی شده از دست بدهید .

به این اتفاق ریزش شوکی می گویند. اما این ریزش در اغلب موارد موقتی است .با پزشک خود در رابطه با این ریسک ها و میزان تاثیر پس از عمل صحبت کنید. او می تواند به شما کمک کند که آگاهانه تصمیم بگیرید .ممنونم که تا آخر مطلب پیوند مو :آنچه که انتظار میرود با ما همراه بودید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا