رپورتاژ پزشکی

آموزش رزرو نوبت در سایت های پزشکی و بیمارستانی【سال 1403】❤️

زندگی پر از مشغله و گرفتاری جامعه امروزی همواره به دنبال استفاده از راه های ساده و سریع تر برای انجام کارهای روزمره است. امروزه خریدهای آنلاین، نوبت دهی اینترنتی و یا حتی جلسات مشاوره غیر حضوری جای مراجعات حضوری را گرفته است که علاوه بر صرفه جویی در زمان برای کاربر، موجب کاهش هزینه های رفت و آمد نیز برای او شده است.

در ادامه قصد داریم در مورد مزایای رزرو نوبت از طریق سایت های پزشکی و بیمارستانی مطالبی را ارائه دهیم و همچنین روش های مختلف انجام این کار را برای شما بررسی خواهیم کرد.  با ما همراه شوید.

در کمترین زمان پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید!

یک مزیت نوبت دهی اینترنتی این است که سامان پذیرش نوبت در طول 24 ساعت فعال بوده و در دسترس بیماران قرار می گیرد، به همین دلیل هر شخصی در هر زمان و مکانی که قرار دارد می تواند از طریق روش های مختلفی که در ادامه معرفی می کنیم اقدام به رزرو نوبت کند.

استفاده از سایت های پزشکی و بیمارستانی برای رزرو نوبت این امکان را به بیمار می دهد که حتی اگر کیلومتر ها از پزشک خود دور است، بتواند در کمتر از 5 دقیقه نوبت خود را رزرو کند! استفاده از سامانه پذیرش بیمار بسیار راحت بوده و تنها با چند کلیک ساده می توانید کار خود را انجام دهید.

ارتباط با پزشک بدون نیاز به مراجعه حضوری

شما می توانید بدون اینکه هزینه های اضافی بابت رفت و آمد پرداخت کنید، با پزشک خود ارتباط بگیرید و سوالات خود را از او بپرسید. در روش های نوبت گیری مراکز بیمارستانی که در ادامه هر کدام از آن ها را بررسی خواهیم کرد، این امکان فراهم شده است که در هر موقعیت مکانی و زمانی هستید به صورت آنلاین با پزشک خود در تماس باشید.

با این روش به راحتی از شر شلوغی های شهر، مشکلات رفت و آمد و هزینه های گزاف آن در امان میمانید. جالب است بدانید که در این سیستم های مشاوره ای حتی امکان ارتباط تصویری بین بیمار و پزشک نیز فراهم شده است، به طوری که پزشک با مشاهده بیمار و علائم او می تواند راهنمایی های لازم را در اختیار بیمار قرار دهد.

انواع روش های رزرو نوبت از طریق سایت های پزشکی و بیمارستانی

همان طور که گفتیم رزرو نوبت از طریق سایت مربوطه به روش های مختلفی قابل انجام است که هر شخص بنابر امکانات و موقعیت خود می تواند از یکی از آن ها استفاده کرده و نوبت خود را رزرو کند. در ادامه 6 روش انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

نوبت دهی تلفنی

یکی از روش های رزرو نوبت غیر حضوری، نوبت دهی تلفنی است که معمولا تمام بیماران امکان استفاده از این روش را دارند. در نوبت دهی تلفنی یک سامانه گویا به صورت 24 ساعته در اختیار شما است و امکانات مختلفی را در اختیار بیماران قرار می دهد. برای مثال نوبت رزرو شده قابل لغو کردن و یا تغییر زمان است و همینطور امکان پرداخت هزینه نوبت نیز از طریق سیستم بانکی متصل شده، فراهم شده است.

برای انجام این امر سیستم های مخابراتی به طور کامل با مراکز درمانی همکاری می کنند و امکان نگهداری سامانه های مخابراتی را برای این مراکز مهیا کرده اند. از آن جاییکه امروزه معمولا در تمام منازل گوشی های همراه و یا تلفن های خانگی موجود است، استفاده از روش نوبت دهی تلفنی برای تمامی افراد مهیا شده که در کمترین زمان بتوانند نوبت خود را رزرو کنند.

به روش اینترنتی در کمترین زمان از پزشک معالج خود نوبت بگیرید!

از دیگر روش های ساده و سریع در رزرو نوبت های مراکز درمانی، استفاده از روش اینترنتی است که بخش زیادی از نوبت های غیر حضوری از این طریق ثبت می شوند. در این روش به راحتی می توانید برای بیمار خود نوبت رزرو کنید، در صورت پشیمانی نوبت خود را لغو کرده و یا حتی آن را به زمان دیگری موکول کنید. به دلیل پشتیبانی سیستم های بانکی از این سامانه امکان پرداخت هزینه نیز در نوبت دهی اینترنتی فراهم شده است.

نوبت دهی از طریق برنامه های اندروید و ios

برای این منظور اپلیکیشن پذیرش 24 برای هر دو نوع سیستم عامل های اندروید و ios طراحی شده است. اگر قصد استفاده از این اپلیکیشن را دارید می توانید ابتدا آن را دانلود کرده و سپس بر روی سیستم خود نصب کنید. تمامی امکانات رزرو نوبت، لغو، جابه جایی و همچنین پرداخت هزینه نیز از طریق این اپلیکشن فراهم شده است.

با تلگرام نوبت خود را رزرو کنید!

از دیگر امکانات جالب سامانه پذیرش 24 راه اندازی ربات های تلگرامی مخصوص به خود برای رزرو نوبت بیماران است. برای استفاده از این ربات های طراحی شده می توانید برنامه تلگرام خود را باز کرده و آدرس ربات را در آن جست وجو کنید. در کمترین زمان ممکن این ربات گزینه های مختلفی را برای شما نمایش خواهد داد که با لمس هر کدام از آن ها یک مرحله جلوتر می روید.

جالب است بدانید که در این ربات های اختصاصی امکان پرداخت هزینه نیز برای کاربر مهیا شده است چراکه از درگاه های پرداخت بانکی پشتیبانی می کند.

نوبت دهی در سایت پذیرش 24

در سایت پذیرش 24 تمامی اطلاعات و مشخصات پزشکان مرکز درمانی مورد نظر ارائه شده است و همچنین زمان های حضور این پزشکان نیز اعلام شده که کاربر با یک جست وجوی ساده می تواند پزشک مورد نظر خود را پیدا کرده و نوبت پذیرش را رزرو کند. این سایت نیز در تمام ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمت به بیماران است و مانند سایر روش ها تمامی امکانات رزرو نوبت و یا تغییر زمان آن و همچنین پرداخت هزینه نوبت را پشتیبانی می کند.

به عنوان مثال اگر شما ساکن کرج هستید و به دنبال بهترین متخصص استخوان و ارتوپدی هستید می توانید از این سامانه استفاده کنید تا فرایند نوبت دهی به بهترین شکل ممکن انجام شود، در این صورت داریم:

راهنمای دریافت نوبت از بهترین پزشکان استخوان و ارتوپدی کرج

با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در این صفحه پزشک مورد نظر خود را جستجو و با کلیک بر روی دکمه دریافت نوبت، اولین نوبت خالی را انتخاب کنید. همچنین در صورتی که پزشکان برنامه کاری خود را تکمیل کرده باشند، می‌توانید در زمان دلخواه خود نوبت دریافت کنید.

بهترین دکتر استخوان و ارتوپدی در کرج کیست ؟

با توجه به تعداد بازدید از صفحه هر پزشک، مشاهده نظرات دیگر کاربران می‌توانید بهترین متخصص استخوان و ارتوپدی کرج را انتخاب کنید.

نوبت دهی به روش ussd

این سرویس از دیگر روش های ساده برای گرفتن نوبت در مراکز درمانی است و هیچ هزینه اضافی نیز برای کاربر در پی ندارد. سرویس USSD از طریق تلفن همراه با اتصال شبکه های GSM خدماتی را به کاربران ارائه می دهد.

4.5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا