عمومی

چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم؟【سال 1403】❤️

از بین بردن اثر بوتاکس

بوتاکس چیست؟ و چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم؟ کسانی که به دنبال راه خلاصی از اثر بوتاکس هستند ، متاسفانه بوتاکس بد را تجربه کرده اند. در این وضعیت این افراد بوتاکس را توسط کسانی که تجربه کافی ندارند انجام داده اند و یا پزشک آن ها در مورد عوارض و مراقبت های لازم تزریق بوتاکس اطلاع رسانی نکرده است.

اما باید بگوییم که برای از بین بردن اثرات بوتاکس هیچ راهی وجود ندارد.البته خبر خوبی که وجود دارد این است که اثرات بوتاکس دائمی نیست و بعد از چند ماه از بین می رود. زمانی که بوتاکس به یک قسمت از صورت تزریق می شود ، کم کم به بافت های آن ناحیه جذب می شود و باعث از کار افتادن عضلات صورت می شود.

بنابراین راهی برای از بین بردن اثرات مضرات بوتاکس وجود ندارد. معمولا لازم است حدود ۳ الی ۴ ماه برای برگشتن به حالت قبل از بوتاکس صبر کنیم.اما راه هایی وجود دارد که می توان اثرات بوتاکس را کم کرد.

چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم؟

نتایج ناخوشایند تزریق بوتاکس

در مواقعی که تزریق بوتاکس توسط افراد کم تجربه و غیر متخصص انجام شود و دز مورد نیاز مواد بوتاکس رعایت نشود ، عضلات بیش از حد یا کمتر از حد مورد نیاز از کار می افتد و نتیجه ناخوشایندی رخ می دهد.

صورت بی احساس بعد از تزریق بوتاکس

بیشتر احساسات درونی از طریق حالت صورت به دیگران نشان می دهیم و حالت صورت ما نشانگر عواطف و احوالات درونی ماست. اما تصور کنید که زمانی که میخواهیم بخندیم با زمانی که ناراحتیم حالات چهره ی ما تغییری نکند چه اتفاقی می افتد؟

متاسفانه در مراکز غیر استاندارد بر اثر تزریق نادرست بوتاکس و استفاده از مواد غیر بهداشتی ، تمام عضلات از کار می افتد و نتیجه درمان صورت بی روح  و بی احساس فرد می شود. در این مواقع فرد مجبور است حالت صورت خود را برای چند ماه تحمل کند.

افتادگی پلک یکی از اثرات نامطلوب بوتاکس

افتادگی پلک زمانی اتفاق می افتد که مواد بوتاکس بیش از حد نیاز در ناحیه پیشانی ، عصب ها   عضلات نگهدارنده ی ابروها تزریق شود. در نتیجه عضلات از کار افتاده بر روی چشم ها سنگینی می کند و موجب افتادگی پلک فرد می شود.

در برخی موارد گاهی بر اثر تزریق بیش از حد نادرست ، فرد به سختی چشم هایش را باز می کند. در چنین شرایطی برای بهبودی اوضاع استفاده از قطره های چشمی می تواند کمک کند.

پس برای درمان سلامتی خود را با انتخاب بوتاکس های ارزان قیمت به خطر نیاندازید.در صورتی که با افتادگی پلک ها مواجه شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

عدم تقارن ابروها

در برخی موارد یکی از ابروها حالت افتاده پیدا می کند و یا بیش از حد بالا می رود. در این شرایط چهره فرد اخمو می شود.

راه حل های کاهش اثر بوتاکس

فیزیوتراپی عضلات

در بسیاری از موارد خود فرد می تواند با حرکت دادن ناحیه تزریق شده به از بین رفتن اثرات بوتاکس کمک کند.

قطره های چشمی

قطره های چشمی مانند آپراکلونیدین یا بریمونیدین در مواقعی که فرد دچار افتادگی می شود مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع باعث انقباض یک عضله باعث بالا بردن پلک می شود. در مواقع این عارضه تزریق بوتاکس ممکن است برای یک ماه طول بکشد و زود بهبود می یابد.

اندرمامولوژی

این دستگاه معمولا در مراکز زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. برای کاهش اثرات بوتاکس لازم است فرد به مدت دو هفته به صورت روزانه از این دستگاه استفاده کند.

چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم؟

آر اف فرکشنال

این دستگاه یکی از روش هایی است که استفاده از آن برای کاهش اثر بوتاکس کمک کننده می باشد. اشعه تولید شده توسط دستگاه باعث گردش خون در ناحیه تزریق شده می شود و به برگشت عملکرد عضله کمک می کند.

تمرین و ورزش

به طور کلی ، ماندگاری بوتاکس برای کسانی که ورزش های سخت انجام می دهند ، بسیار کم است. بنابراین می توانید برای کاهش اثرات آن ، ایروبیک و دو انجام دهید. حرکت دادن عضلات فلج شده به کاهش اثرات بوتاکس تسریع می بخشد.

پس این احتمال وجود دارد که ماندگاری بوتاکس در بین ورزشکاران با شرایط عضلانی آنها کاهش یابد.

آیا استفاده از مواد آرایشی بعد از بوتاکس عوارضی به همراه دارد

چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم؟ نکته ای که باید بعد از تزریق بوتاکس رعایت شود این است که نباید هیچ گونه فشاری به نواحی تزریق شده وارد شود. پزشکان بخاطر همین دلیل به بیماران توصیه می کنند برای ۲ الی ۳ روز از آرایش کردن پرهیز کنند. اما اگر سعی کنید در هنگام آرایش هیچ فشاری به صورت خود وارد نکنید استفاده از مواد آرایشی مانعی ندارد.

آیا استفاده از مواد آرایشی بعد از بوتاکس عوارضی به همراه دارد؟

چرا بوتاکس به سرعت متابولیزه می شود ، اما رفع اثرات آن طول می کشد

مواد تزریق شده ارتباط بین عصب و عضله را از بین می برد. در واقع بوتاکس سریعا عمل می کند. اما برگشت به حالت قبل و ارتباط به عصب و عضله چندین ماه طول می کشد. خطوط ناحیه پیشانی توسط عضله ای به نام هیپر اکتیو که ابرو را بالا نگه می دارد ، ایجاد می شود. شل کردن این ماهیچه ها باعث حذف چین و چروک های صورت می شود.

چه زمانی بوتاکس بدن را ترک می کند

اثر بوتاکس بعد از ۳ الی ۴ ماه از بین می رود. و عضلات صورت و ابروها به حالت قبلی برمیگردند.

عوارض بوتاکس

همیشه سوالی که برای مراجعه کنندگان پیش می آید این است که بعد از تزریق بوتاکس چه عوارضی ممکن است پیش آید؟باید بگوییم که بهترین مزیت این عمل زیبایی این است که هیچ عارضه طولانی مدت برای بوتاکس وجود ندارد.در صورتی که پزشک تزریق بوتاکس را به درستی انجام دهد و بیمار مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس انجام دهد امکان به وجود آمدن عوارض را به حداقل می رسد.

اما اگر بوتاکس نادرست تزریق شود و پزشک از تکنیک غلط برای تزریق استفاده کند ، عضلات دیگر صورت مورد هدف قرار می گیرند و عوارضی مانند افتادگی پلک ، ریزش اشک ، دو بینی ، شل شدن پلک بالا یا پایین ، افتادگی ابروها و نداشتن اراده کافی برای باز و بسته کردن پلک ها ایجاد می شود.

عوارض بوتاکس

کلام آخر

اگر برای کاهش اثرات بوتاکس تصمیم قطعی گرفته اید ، برای داشتن یک برنامه مناسب حتما با پزشک خود مشورت کنید. چرا که شروع یک برنامه شدید ورزشی فقط برای حذف اثرات بوتاکس ممکن است عوارض جانبی خاصی داشته باشد.

4/5 - (5 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا