جراحی زیباییلیپوماتیک

لیزر لیپولیز چگونه به لاغری کمک می کند؟【سال1403】❤️

در این مقاله ما تلاش داریم تا اطلاعات لازم و کافی درباره لیزر لیپولیز چگونه به لاغری کمک می کند را در اختیارتان قرار دهم. این روش غیر تهاجمی می باشد و کاملا ایمن می باشد و عوارض جانبی را به همراه ندارد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیارتان قرار دهیم.

آیا می دانید لیزر لیپولیز چگونه شما را لاغر می کند

لیزر لیپولیز روشی نسبتا جدید برای از بین بردن چربی های موضعی نواحی مختلف بدن است. در این روش با استفاده از اشعه لیزر چربی های موضعی گرم شده و از طریق برش های 1 تا 2 میلی متری ایجاد شده در پوست خارج می شود. در لیپولیز همیشه نیاز به ایجاد برش در پوست نیست و در صورتی که حجم چربی موجود کم باشد این مقدار بعد از تغییر حالت توسط بدن جذب می شود. لیپولیز به عنوان یکی از انواع جراحی های غیر تهاجمی زیبایی و لاغری به شمار می رود.

البته توجه به این نکته اهمیت زیادی دارد که در صورت داشتن bmi بالا باید ابتدا با استفاده از رژیم غذای سالم و زیر نظر پزشک تغذیه و همچنین ورزش حجم زیادی از چربی ها را از بین ببرید و سپس به کمک روش های دیگر لاغری قسمتی از چربی ها را که به دلایل مختلف نمی توانید از دست دهید را از بدن خارج نمایید. عمل لیپولیز دقیقا شبیه به انجام یک سونوگرافی است که دمای بیشتری دارد. در این روش که به کمک بی حسی موضعی انجام می گیرد از دستگاه لیزر لیپولیز استفاده می شود.

لیزر لیپولیز را روی چه قسمت هایی از بدن می توان انجام داد

لیزر لیپولیز به دلیل ماهیت کاری ساده ای که دارد روی نقاط مختلف بدن که کاندید تجمع چربی ها هستند به کار گرفته می شود.
عواملی چون وراثت ، نوع خاص فعالیت های روزانه تاثیر زیادی در جمع شدن چربی در مناطق مختلف بدن دارد. بعضی افراد به صورت ارثی بازوهای بزرگی دارند و بعضی از چاق بودن ران های پا گلایه دارند. از این رو چاقی در همه افراد به یک شکل نیست اما به کمک لیپولیز هر منطقه ای از بدنتان را می توانید به سایز مورد نظرتان برسانید.
به طور کلی لیزر لیپولیز قابل اعمال روی مناطق مانند:

 • صورت
 • گردن
 • پشت با کمر
 • بازوها
 • شکم
 • پهلو
 • ران ها
 • زانوها
 • باسن
 • ساق پا و دست

می باشد.

لیپولیز شکم: نداشتن رژیم مناسب می تواند باعث شود چربی های زیادی در ناحیه پهلو و شکم به وجود بیایید و هم جنین می توان گفت که تغییرات زیاد پوست در دوران بارداری و تغییر ناگهانی وزن می تواند باعث از دست رفتن کشش لازم در بافت هم بند شود.

لیپولیز  لیز شکم: برای از بین بردن چربی های دور شکم می توانید از لیز لیپولیز استفاده کنید که روشی مطمئن می باشد. با این روش می توانید چربی ها را حذف کنید و بعد از عمل لیپولیز شکم می توانید تغییرات زیادی را مشاهده کنید که نتایج خوبی را به همراه دارد. لیپولیز شکم و لیپوساکشن معمولی تفاوت هایی با یک دیگر دارند که یکی از اصلی ترین تفاوت ها این است که در لیپوساکشن بافت چربی استخراج می شود و چربی ناحیه مورد نظر ذوب می شود و از بین می رود و اما در روش لیپولیز کاهش آسیب بافتی و درمان ایمن تر و راحت تر می باشد.

مزایا لیپولیز شکم:

 • روشی سرپایی می باشد.
 • از بی حسی موضعی استفاده می شود.
 • بهبود سریع تر و راحت می باشد.
 • عقب کشیدن پوست
 • خطر کبودی و تورم کاهش می یابد.

لیپولیز صورت: یکی از دلایلی که می تواند باعث ایجاد جین و چوک در صورت شود تقسیم و جابه جایی چربی ها است و چین چروک می تواند به طور ناخواسته در ناحیه صورت تغییراتی را ایجاد کند. برای از بین بردن چین و چروک  پوست صورت، چربی های چهره و … می تواند از لیزر لیپولیز استفاده کرد، که روشی کم تهاجم می باشد و به طور معمول در یک جلسه انجام می شود و بعد از گذشت یک جلسه شما می توانید شاهد سفت شدن پوست صورت خود باشید. این لیز دو نوع طول موج را منتشر می کند. فیبر نوری، انرژی لیزر را به وسیله یک کانول انعطاف پذیر که در انتهای آن فیبر نوری وجود دارد به بافت چربی منتقل کند.

لیزر لیپولیز را روی چه قسمت هایی از بدن می توان انجام داد؟

قبل از انجام لیزر لیپولیز چه کنیم

بعد از اینکه تصمیم گرفتید که برای لاغری از روش لیزر لیپولیز استفاده کنید، باید بهترین پزشک و کلینیکی می توانند این کار را برای شما انجام دهند را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب باید توصیه های پزشک معالج را به خوبی اجرا نمایید. از کارهایی که اصولا اکثر پزشکان انجام آن را توصیه می کنند موارد زیر را می توان نام برد.

 • انجام آزمایشاتی که بیماری های احتمالی شما را تشخیص دهد.
 • بهتر است یک ماه قبل از انجام لیپولیز سیگار کشیدن را ترک کنید؛ زیرا سیگار کشیدن روند بهبود شما را به تاخیر خواهد انداخت.
 • اصولا پزشکان قبل از انجام لیپولیز از مصرف بعضی داروها جلوگیری می کنند. بهتر است به توصیه ها گوش دهید تا در حین لیپولیز به مشکل بر نخورید.
 • در صورتی که پزشک داروی خاصی تجویز نمود مانند امگا3 و یا ویتامین خاصی پیشنهاد نمود ، بهتر است همه را به صورت دقیق مصرف نمایید.

بعد از انجام آزمایشات این پزشک است که تصمیم می گیرد آیا انجا لیپولیز برای شما امکان پذیر است و یا این عمل برای شما خطر آفرین است. به توصیه پزشک عمل کنید حتی اگر شما را از انجام این عمل منع نماید.

بعد از انجام لیزر لیپولیز چگونه سریع تر بهبود یابیم

حال که عمل لیپولیز را انجام داده اید باید نکاتی را رعایت کنید تا به عوارض احتمالی لیپولیز دچار نشوید. عوارضی لیزر لیپولیز بسیار کم است اما در صورت رعایت نکردن مواردی که به آنها اشاره خواهیم کرد و همچنین توجه نکردن به توصیه های پزشک احتمال بروز آنها افزایش می یابد. از مواردی که رعایت آنها اهمیت دارد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • سیگار کشیدن تا چند هفته بعد از لیپولیز ممنوع است.
 • پاسمان هایی که انجام شده را مرتب تعویض نمایید؛ این کار باعث می شود خطر عفونت کاهش یابد.
 • خون آبه خارج شده چند روز اول زیاد است اما به مرور کاهش می یابد. میزان خون آبه به میزان چربی خارج شده نیز بستگی دارد.
 • در روزهای اول می توانید زیر دوش آب گرم به آرامی محل عمل شده را به آرامی ماساژ دهید تا خون آبه ها خارج شود.
 • بهتر است تا زمان بهبودی کامل در وان ننشینید و همچنین استخر نروید.
 • حتما پزشک برای شما داروهایی تجویز می شود که مهمترین آنها آنتی بیوتیک است. سعی کنید داروها را به موقع و سر ساعت مصرف کنید تا دچار عفونت و عوارض ناشی از عدم رعایت بهداشت نشوید.
 • پزشکان توصیه می کنند بعد از انجام لیپولیز تا یک ماه 24 ساعته از گن استفاده کنید و در بعد از آن نیز در زمان خواب از گن استفاده کنید.
 • سایز گن اهمیت زیادی دارد گن گشاد کارایی ندارد و گن تنگ نیز ممکن است زخم ها را اذیت کند.

آیا لیزر لیپولیز معایبی نیز دارد

لیزر لیپولیر به واسطه تهاجمی نبودنش عوارض بسیار محدودی دارد که در صورت انتخاب پزشک ماهر ، کلینیک با امکانات و در انتها رعایت موارد بهداشتی قبل و بعد از عمل احتمال بروز آنها تا صفر درصد کاهش می یابد. از عوارضی که ممکن است دچار آنها شوید می توان موارد زیر را نام برد.

 • نا متقارن بودن محل تحت لیپولیز یکی از عوارضی است که امکان بروز آن بیشتر است. نگران نباشید در صورتی که کمی صبر داشته باشید به مرور تمام نقاط بدن به تقارن می رسد.
 • امکان بروز عفونت که در صورتی که بهداشت زخم ها را رعایت کنید و همچنین از آنتی بیوتیک سر ساعت استفاده کنید امکان بروز آن کاهش می یابد.
 • در صورتی که پزشک با تجربه برای لیپولیز انتخاب نکرده باشید ممکن است دچار سوختگی در پوست شوید.
 • همانطور که قبلا گفته شد در چند روزه اول خروج خون آبه از زخم ها زیاد است باید به صورت مرتب پاسمان ها تعویض شود.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده اجتناب کنید، داروهایی مانند  آسپرین خون را در بدن رقیق می کنند و احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • بهتر است استراحت مطلق را کوتاه کنید و به محض اینکه توانستید راه بروید.
 • در صورتی که دچار گیجی ، مشکل در تکلم و سوزن سوزن شدن عضلات شدید ، نگران نباشید این علائم به دلیل تزریق لیدوکائین ایجاد شده است و تا چند ساعت بعد از عمل کاهش می یابد.

محاسن لیزر لیپولیز نسبت به دیگر روش ها چیست

از آنجایی که لیزر لیپولیز عملی غیر تهاجمی است محاسن زیادی برای آن آورده شده است. از مهمترین مزایای این عمل نسبت به عمل های دیگر عدم امکان بروز آمبولی در این روش است. در این روش بدون نیاز به بستری و در یک روز انجام می گیرد. البته بسته به تعداد مناطقی که قصد انجام لیپولیز دارد ممکن است کار به جلسات دوم و سوم نیز بکشد اما نیاز به بستری شدن نخواهید داشت.

در این روش درد کمی تجربه خواهید کرد زیرا در حین عمل مقدار مناسبی لیدوکائین به فرد تزریق می شود. در ضمن در حین انجام لیپولیز ، با تابش اشعه به پوست ، پوست تحریک شده و شروع به کلاژن سازی می کند. کلاژن ایجاد شده باعث سفت شدن پوست می شود. به عبارتی با یک تیر دو نشان زده شده است؛ هم چربی ها را از دست می دهید و هم پوست شما جمع می شود.

انجام لیپولیز به چه افرادی توصیه نمی شود

این عمل زیبایی نیز مانند دیگر عمل های زیبایی به همه افراد توصیه نمی شود. تنها افرادی کاندید انجام عمل لیزر لیپولیز هستند که bmi بدن آنها زیر 30 باشد. لیپولیز به افرادی که در زیر به آنها اشاره می کنیم توصیه نمی شود.

 • خانم های باردار و شیرده بهتر است تا اتمام این دوره خاص از زندگی خود لیپولیز را به تعویق بی اندازند.
 • افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند باید به پزشک خود پرونده پزشکی ارائه دهند.
 • افرادی که دچار بیماری کبد ، بیماری های کلیوی و دیابت نوع اول هستند، نیز بهتر است قبل انجام لیپولیز با پزشک معالج مشورت کنند و تا در صورت عدم صلاح دید آنها این عمل را انجام ندهند.
 • افرادی که bmi بدنشان بالای 30 است بهتر است از روش های درمانی دیگر برای از بین بردن چربی ها استفاده کنند.
 • نسبت به لیپولیز باید واقع گرایانه نگاه کنید. در لیپولیز معجزه اتفاق نخواهد افتاد بهتر است قبل از انجام لیپولیز این را قبول کنید که بدن شما در صورت رعایت نکردن رژیم و ورزش کردن مجددا به حالت اول باز خواهد گشت.
 • در ضمن افرادی که در اثر چاقی پوست آنها شل شده است نیز باید بدانند که در لیپولیز امکان برداشتن پوست شل شده وجود ندارد.

ماندگاری لیزر لیپولیز تا چه زمانی است؟

در ماندگاری تمام عمل های زیبایی لاغری همه چیز به خودتان بستگی دارد. همانطور که قبلا گفتیم در صورتی که از رژیم غذایی سالم  استفاده نکنید و همچنین ورزش را در اولویت قرار ندهید چیزی طول نخواهد کشید که دوباره چاقی به سراغتان بیاید.

در لیزر لیپولیز شاید این زمان کمی طولانی تر باشد اما نمی توان آن را مستثنی دانست. بهتر است ابتدا تصمیم جدی بگیرید و زندگی سالم را انتخاب نمایید و سپس به فکر عمل های زیبایی باشید. در انتخاب رژیم غذایی حساسیت به خرج دهید و بهتر است از یک متخصص تغذیه مشاوره بگیرید. ورزش را نیز به صورت اصولی و زیر نظر مربی کاربلد انجام دهید تا به اعضای بدنتان آسیبی وارد نشود. این کارها کمک می کند همیشه اندامی روی فرم و زیبا داشته باشید.

ماندگاری لیزر لیپولیز تا چه زمانی است؟

تفاوت لیپولیز با دیگر عمل های لاغری

از آنجایی که به تازگی عمل های زیبایی که در آنها لاغری موضعی انجام می گیرد، مورد توجه افراد قرار گرفته است و ما سعی داریم تا  تفاوت انواع آنها را برای شما شرح دهیم تا بتوانید با دید باز، بهترین انتخاب را داشته باشید. البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که توصیه پزشک معالج را جدی بگیرید.

تفاوت لیزر لیپولیز با آبدومینوپلاستی

همانطور که می دانید در آبدومینوپلاستی چربی های زیر پوستی به همراه پوست شل و آویزان به صورت یک جا از بدن خارج می شود. این در حالی است که در لیپولیز فقط لیزر چربی ها را از آب نموده و به کمک لوله ها از بدن خارج می شود. البته بد نیست بدانید آبدومینوپلاستی برای افرادی با bmi بالای 30 مناسب است و حال آنکه لیپولیز برای افرادی با bmi پایین تر از 30 مناسب است. در ضمن آبدومینوپلاستی روشی کاملا تهاجمی است و در آن فرد دوران نقاهت طولانی مدتی را تجربه می کند ولی لیپولیز روشی غیر تهاجمی است و بعد از چند روز فرد به زندگی عادی خود باز خواهد گشت.

تفاوت لیپولیز با لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک از امواج اینفراسونیک برای از آبکی نمودن چربی ها استفاده می شود و چربی های خارج شده دوباره قابل استفاده هستند. این چربی ها را به شکل ژل به نقاطی از بدن که نیاز دارد تزریق می شود. اما در لیپولیز چربی های خارج شده مجددا قابل استفاده نیست. لیپولیز مانند لیپوماتیک عوارض کمی دارند. البته در لیپوماتیک به سه روش مختلف چربی ها را برای خارج شدن از بدن آماده می کنند. لیپولیز و لیپوماتیک یکی از بهترین روش های از بین بردن چربی موضعی شناخته می شود.

ماندگاری لیزر لیپولیز تا چه زمانی است؟

تفاوت لیپولیز با لیپوساکشن

لیپوساکشن را به عنوان قدیمی ترین روش از بین بردن چاقی می شناسیم. در این روش با تزریق نوعی مایع به چربی ها آنها تخریب نموده و از بدن خارج می نمایند. امروزه با کمک روش هایی مانند لیپولیز ، لیپوماتیک ، آبدومینوپلاستی به شکلی چربی ها از بین می روند که زیبایی بسیار بیشتری برای فرد داشته باشد. تقریبا لیپوساکشن آخرین انتخاب برای از بین بردن چربی ها است.

مزایا لیزر لیپولیز

 • عوارض جانبی به همراه ندارد.
 • با انجام این روش نیاز به رژیم های سخت نمی باشد.
 • بعد از یک جلسه می توان نتیجه درمان را مشاهده کرد.
 • روشی ایمن و غیر تهاجمی می باشد.
 • باعث کاهش سایز می شود.
 • این روشی به طور معمول دردی را به همراه ندارد.
 • با انجام این روش می توان باعث کم شدن سلولیت شد و پوست نیز سفت می شود.
 • برای انجام این روش افراد نیازی به گرفتن مرخصی ندارد و بدون این که کسی متوجه شود می توانند این روش را انجام داد و می توان گفت که گزینه مناسبی می باشد.

کلام آخر

در آخر باید اشاره نماییم که لیپولیز برای افرادی با چاقی موضعی پایین مناسب است و بزرگترین حسن آن احیا و جوان سازی پوست حین از بردن توده چربی انباشته شده در زیر آن است. توصیه همه پزشکان صرف زمان و انرژی برای لاغری با ورزش و رژیم غذایی است اما در صورتی که تمایل داشتید به سرعت روند لاغری را پشت سر بگذارید، می توانید روی لیپولیز حساب باز کنید. البته لازم به ذکر است که در صورتی که بهترین پزشکان و بهترین کلینیک ها را برای این کار انتخاب کنید، طبیعتا در پایان نتیجه بهتری خواهید گرفت.

شاید با تبلیغات گسترده ای که در زمینه انواع مراکز و پزشکان لیپولیز انجام می گیرد، انتخاب گزینه مناسب کمی سخت به نظر برسد اما با صرف کمترین زمان می توانید در سایت پزشکا با بهترین ها آشنا بشوید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گذاریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتیاط باشید.

4/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا