جراحی زیباییزیباییپروتز سینه

هزینه لیفت سینه چقدر است؟【سال 1403】❤️

افراد زیادی وجود دارند که از سینه های خود احساس رضایت ندارند. به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم درباره هزینه لیفت سینه صحبت کنیم. معمولا در اکثر خانم ها با افزایش سن، بارداری، شیردهی یا هر دلیل دیگری از فرم سینه های خود راضی نیستند، به همین دلیل به دنبال روشی برای سفت و بالا کشیدن سینه های خود می باشند که یکی از بهترین روش ها لیفت سینه می باشد. لیفت سینه یکی از روش های مطمئن برای بازگشت سینه ها به فرم اصلی خود می باشد. سایت پزشکا همواره در تلاش است بهترین ها مطالب را برای مخاطبان خود ارائه دهد.

هزینه لیفت سینه در تهران

لیفت سینه یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود. هزینه لیفت سینه با نخ یا دیگر روش هایی که بدون جراحی انجام می شود کمتر می باشد. ولی در حالت کلی محل زندگی، کلینیک، میزان دستمزد پزشک، فرم و افتادگی سینه ها، روش مورد استفاده و هزینه تجهیزات مورد استفاده از مهم ترین عواملی است که بر روی هزینه های آن موثر می باشد. علاوه بر آن هزینه های آزمایش های قبل از لیفت سینه و داروهایی که پس از آن باید مصرف کنید نیز به این موارد اضافه خواهد شد.

در شهر تهران به دلیل لیفت سینه طرفداران بیشتری دارد، همین موضوع باعث شده است در این شهر جراحان با تجربه و مجرب وجود داشته باشد. همین طور که در سطر بالا توضیح دادیم منطقه ای کلینیک در آن جا واقع شده است، می تواند در هزینه های لیفت سینه تاثیر گذار باشد. برای نتیجه بهتر و آگاهی از هزینه های لیفت سینه باید به بهترین جراح سینه در تهران مراجعه کنید.

لیفت سینه چیست؟

سینه های بانوان ممکن است در اثر عوامل مختلفی از فرم و حالت طبیعی خود خارج شود. بعضی از این عوامل می تواند موجب بارداری، شیردهی، افزایش یا کاهش وزن، افزایش سن، ارث و تاثیرات نیروی جاذبه می باشد. به همین دلیل متخصصان به دنبال راهی هستند که مشکلات سینه را برطرف کرده و فرم طبیعی به آن بدهند و همچنین چروک های رخ داده بر روی پوست آن نواحی را درمان کنند. لیفت سینه از جدید ترین روش ها برای جوانی و زیبایی سینه های بانوان می باشد. این عمل نه تنها باعث خوش فرم شدن سینه ها بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس در خانم ها می شود.

این عمل فقط به عنوان زیبایی انجام نمی شود. چون در بعضی از موارد می تواند افتادگی شل شدن سینه ها، موجب فشار به گردن یا شانه ها شود، را درمان کنند. علاوه بر آن از عرق سوز شدن زیر سینه ها و ایجاد مشکلات پوستی در آن قسمت جلوگیری می شود.

چه کسانی می توانند لیفت سینه انجام دهند؟

اغلب پزشکان بر این باور اند که کسانی که دارای سینه های شل و افتاده می باشند، می توانند لیفت سینه انجام دهند. این روش بیشتر برای افراد مسن توصیه می شود. ولی امکان دارد بعضی از خانم های جوان نیز به علت کاهش وزن یا وراثت نیاز به لیفت سینه داشته باشند. به همین دلیل می توان گفت: افرادی که لیفت سینه برای آن ها مفید است، افرادی هستند که دارای سینه های شل و افتاده می باشند.

به همین دلیل افرادی که در اثر افزایش سن چربی خود را از دست داده و پوست آن ها چروک شده است نیز افراد مناسبی برای انجام این کار می باشند. در این عمل حتی می توان تغییراتی در اطراف هاله سینه ها به وجود آورد. اگر این هاله در اثر بارداری یا عوامل دیگری بزرگ شده باشند، با استفاده از لیفت سینه می توان آن ها را به حالت قبلی بازگرداند.

انواع روش های لیفت سینه

لیفت سینه به تنهایی برای تغییرات در فرم و سایز سینه ها کاربرد دارد. اگر قصد دارید سینه های خود را بزرگ تر یا کوچک تر کنید، می توانید از روش های تغییر بافت سینه ها، استفاده کنید که اغلب با جراحی انجام خواهد شد. در حالت کلی هر فردی که قصد دارد لیفت سینه را انجام دهد، باید سلامت عمومی کافی را داشته باشد و بعد از انجام لیفت سینه، می توانید با مراجعه به بهترین دکتر تغذیه، در ثابت نگه داشتن وزن خود موثر باشید. همچنین افرادی که دارای سینه های آویزان، شل یا افتاده می باشند یا سینه های آن ها به هر دلیلی فرم مناسبی را ندارد، افراد مناسبی برای انجام لیفت سینه می باشند.

لیفت سینه با نخ

در این روش از نخ های PDO که نخ های بخیه قابل جذب و سازگار با بدن می باشند، استفاده می کنند. پزشک در جلسات مشاوره و معاینه قسمت های ورود و خروج نخ ها را تعیین می کند و توسط سوزن های بسیار نازک و کوچک نخ ها را به بافت سینه وارد می کند. با استفاده از نخ ها سینه ها به سوی بالا کشیده می شود و فرم طبیعی و دلخواه فرد را می گیرد. بعد از جذب این نخ ها لیفت سینه با نخ از بین رفته و باید مجدد این عمل را تکرار کنید. از آن جایی که این روش از روش های موقتی لیفت سینه می باشد؛ می توان آن را برای افراد جوانی که در آینده قصد بارداری دارند، توصیه کرد.

در حالت کلی این روش در یک الی دو سال ماندگار می باشد. یکی از مزایای این روش این است که استرس اثرات داروهای بیهوشی یا جراحی وجود ندارد. همچنین بالا فاصله بعد از انجام این کار نتیجه کاملا قابل مشاهده خواهد بود و می توانید بدون استراحت یا بستری شدن در بیمارستان به فعالیت های روزمره خود مشغول شوید. البته باید توجه داشته باشید که مدتی بعد از انجام فعالیت های سنگین دوری کنید.

لیفت سینه با جراحی یا ماستوپکسی

این روش معمولا برای افرادی که دارای افتادگی های خیلی شدید در سینه خود یا فرم سینه های آن ها به صورت کاملا نا متقارن است توصیه می شود. هر چند در مواقعی که این موارد کمرنگ تر می باشد نیز تشخیص به عهده پزشک خواهد بود. لیفت سینه یا جراحی معمولا با بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. بعد از این که بیمار کاملا بیهوش شد، با توجه به جلسات معاینه، بهترین دکتر لیفت سینه در نواحی تعیین شده در سینه برش های را ایجاد می کند و پس از اتمام آن نیازی به بستری در بیمارستان نبوده و افراد می توانند با همراه خود به منزل بروند.

جراحی سینه معمولا در بازه زمانی دو تا سه ساعت زمان می برد و با توجه به شرایط بیمار برش های مختلفی در بخش هایی از سینه ایجاد می شود. این برش ها دارای سه شکل کلی بوده؛ برش های دایره ای در اطراف هاله سینه، برش ها دایره ای و عمودی که یکی از آن ها دور هاله سینه و دیگری به صورت خط های عمودی در زیر هاله سینه برش داده می شود. برش سوم نیز علاوه بر برش های دایره ای و عمودی، برش های افقی نیز وجود دارد که در زیر سینه ها ایجاد می شود.

بعد از ایجاد این برش ها، از محل برش بافت سینه به سمت بالا کشیده می شود. بر همین اساس که در این مراحل توضیح دادیم، فقط سطح بافت ها کشیده می شود و بنابراین امکان آسیب به عروق یا بافت های آن قسمت سینه وجود ندارد. کشیدگی بافت سینه باید به صورتی باشد که سینه فرم مناسبی را پیدا کند، افتادگی ها رفع شود و هاله و نوک سینه در جای خود قرار بگیرد. بهترین جراح سینه می تواند در هنگام جراحی، در اندازه هاله سینه نیز تغییر ایجاد کند. از آن جایی که پوست کشیده می شود، پوست اضافی در جراحی برداشته می شود. در آخر قسمت های برش خورده بخیه می زنند و جراحی به پایان خواهد رسید.

در لیفت سینه یا جراحی برش هایی اغلب در قسمت های از سینه ایجاد شده که آن قسمت ها دیده نمی شود. اما اگر این برش ها در سطح سینه ایجاد شود، بسیار کوچک و ظریف خواهد بود و بعد از مدتی به طور کامل رفع خواهد شد. به همین دلیل نیازی نیست که نگران جای زخم و برش یا بخیه ها باشید. چرا که پزشک مناسب ترین قسمت را برای برش بر روی سینه های فرد مشخص می کند و بعد از آن نیز توصیه هایی به فرد می کند که موجب بهتر شدن زخم ها و جای آن ها می شود.

امکان دارد بعد از جراحی لیفت سینه کمی درد و ورم وجود داشته باشد. این موارد کاملا طبیعی بوده و بعد از مدتی از بین خواهد رفت. بعد از بین بردن ورم اثرات جراحی کاملا قابل رویت می باشد. ولی برای این که نتیجه جراحی کاملا قابل مشاهده باشد، بهتر است مدتی صبر کنید. نتیجه لیفت سینه با جراحی دائمی می باشد و تا مدت زمان زیاد باقی می ماند. هر چند با افزایش سن، تاثیرات خود را بر روی سینه های فرد می گذارد. ولی می توان با سبک زندگی درست و ثابت بودن وزن و رژیم غذایی، تاثیر سن بالا را تا حد قابل توجهی کنترل کرد.

لیفت سینه با CACI

این روش نوعی روش درمانی بوده که در هنگام آسیب به عضلات آن ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد. ولی در حال حاضر می توان آن را برای لیفت سینه استفاده کرد. در این روش با دستگاهی دستی پالس های برقی به سوی سینه فرستاده می شود. این پالس ها با ایجاد شوک های کوچکی در بافت سینه موجب بالا رفتن و صاف شدن سنه های افراد می شود. مقدار تاثیر گذاری این روش به فرکانس موج ارسالی و نوع پوست افراد بستگی خواهد داشت. به علاوه برای انجام آن بیشتر از یک جلسه نیاز است که پزشک با توجه به میزان افتادگی و وضعیت شما جلسات را با فاصله های معینی تکرار کند.

لیفت سینه با طب سوزنی

افرادی که دارای افتادگی در سطح خیلی کمی را دارند، می توانند از این روش استفاده کنند. این روش یکی از طولانی ترین روش های لیفت سینه می باشد. برای لیفت سینه با این روش، فرد بین 15 الی 45 جلسه درمانی نیاز خواهد داشت. این جلسه ها اول به صورت یک الی دو روز و سپس فاصله جلسات آن افزایش می یابد و نتیجه ماندگار تر خواهد شد. نتیجه این روش معمولا طولانی بوده ولی نمی توان آن را دائم دانست. ولی باید گفت: که این روش یکی از کم خطر ترین روش ها برای انجام لیفت سینه می باشد.

هزینه پروتز سینه

عمل پروتز سینه یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود که با ان روش می توان به سینه حجم داد و آن را سفت کرد. البته بعد از استفاده از پروتز های سینه فرم سینه ها از قبل زیبا تر می شود. عوامل مختلفی در هزینه لیفت سینه تاثیر گذار است. مواردی مثل جنس پروتز، میزان تجربه پزشک و غیره می تواند در تعیین هزینه های پروتز و لیفت سینه موثر باشد.

مزایای لیفت سینه

یکی از مهم ترین مزیت های لیفت سینه زیبایی در فرم سینه ها و جوانی در بافت سینه می باشد. این مسئله در افزایش اعتماد به نفس موثر بوده و باعث جذاب تر شدن سینه های فرد می شود. با استفاده از لیفت سینه می توان عارضه های زمان بارداری، شیردهی یا کاهش وزن شدید را تا حدودی جبران کرد. عوارضی که معمولا موجب شل شدگی و افتادگی سینه ها می شود و فرم آن ها را بد شکل خواهد کرد. بجز زیبا سازی بافت فرم سینه با این روش می توان چین و چروک پوست سینه را نیز رفع کرد. به همین دلیل ظاهر سینه های فرد نیز جوان تر و زیبا تر می شود.

معایب و عوارض لیفت سینه

اگر لیفت سینه توسط فرد با تجربه ای صورت گیرد، خطرات و عوارض آن نیز کاهش یافته یا از بین خواهد رفت. عوارض لیفت سینه هم در روش جراحی و بدون جراحی، تورم، درد، کبودی، قرمزی و التهاب در سینه ها می باشد. این عارضه معمولا در مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت و خطری را برای فرد به وجود نخواهد آورد. همچنین اثرات داروهای بیهوشی و بی حسی تا مدتی با فرد باقی خواهد ماند. همه این عوارض موقتی بوده و بعد از مدت کمی کاملا برطرف خواهد شد. در صورتی که عوارض گفته شده کمی طولانی تر شود، بهتر است به پزشک خود مراجعه کرده و از او کمک بگیرید.

توصیه های قبل از لیفت سینه

 • حداقل از دو هفته قبل از لیفت از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • اگر قبل از انجام لیفت سینه، جراحی دیگری انجام داده اید، پزشک خود را مطلع کنید.
 • اگر بیماری خاصی دارید یا از داروی خاصی استفاده می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • حداقل دو هفته قبل از لیفت سینه از مصرف مواد غذایی یا داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • هرگز در دوران بارداری یا شیردهی برای لیفت سینه اقدام نکنید.
 • حتما قبل از لیفت سینه ماموگرافی و دیگر آزمایش های تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید. با استفاده از این کار سلامت شما به طور کامل بررسی خواهد شد و پزشک روش مناسبی را برای لیفت سینه مشخص می کند.
 • حتما در جلسات قبل از جراحی شرکت کرده و در این جلسات می توانید پزشک خود را از انتظاراتی که از عمل دارید، آگاه کنید و با کمک او کاملا روشن بین اقدام به جراحی کنید. همچنین پزشک به طور کامل شما را معاینه کرده تا بتواند بهترین روش را برای لیفت سینه شما در نظر بگیرد.

بعد از لیفت سینه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 • رژیم غذایی و سبک زندگی خود را سالم تر کنید.
 • از فشار و ماساژ سینه های خود خودداری کنید.
 • تا مدتی بعد از انجام فعالیت های سنگین ورزشی را کنار بگذارید
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر موقع استفاده کنید.
 • حتما بعد از لیفت سینه برای مدتی به صورت طاق باز بخوابید. چون خوابیدن بر روی سینه ها و فشار به آن ها، لیفت سینه را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • چند روز بعد از لیفت سینه تا حد امکان از سوتین استفاده نکنید. در صورتی که مجبور به استفاده از آن هستید، از سوتین های طبی استفاده کنید.

چه عواملی بر هزینه لیفت سینه تاثیر می گذارد؟

همان طور که در این مقاله بیان کردیم؛ هزینه لیفت سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی که بر قیمت این جراحی موثر است را توضیح می دهیم…

 • هزینه بیهوشی
 • هزینه لباس عمل
 • قیمت پروتز سینه
 • هزینه آزمایشات
 • محل انجام عمل
 • میزان تجربه پزشک
 • هزینه دارو و نسخه های پزشک

نمونه هایی که نام بردیم از مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند در هزینه لیفت سینه موثر باشد.

میزان تخصص پزشک

هر چقدر تخصص و تجربه پزشک شما در حوزه این جراحی بالا تر باشد، هزینه لیفت سینه نیز افزایش می یابد. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد؛ این است که متخصص باید توجه کافی به آن را داشته باشد، در صورتی جراحی با موفقیت به پایان می رسد که پزشک بتواند به خوبی آن را انجام دهد و عوارض این جراحی را کاهش دهد.

داروهای موردنیاز برای لیفت سینه

بعد از انجام لیفت سینه، استفاده از داروهایی برای بهبود سریع و همچنین جلوگیری از عفونت، لازم و ضروری می باشد. برای مثال یکی از داروهایی که عموما برای هر عمل مورد استفاده قرار می گیرد، داروهایی از خانواده آنتی بیوتیک ها می باشد. با توجه به این که هزینه این داروها ناچیز است، اما در هزینه های جراحی تاثیر می گذارد.

محل انجام جراحی

معمولا در 3 محل می توانید عمل خود را انجام دهید. بیمارستان ها، درمانگاه ها و کلینیک ها می باشند. اگر عمل در بیمارستان ها و درمانگاه انجام شود، هزینه این مراکز به هزینه لیفت سینه اضافه می شود.

هزینه آزمایشات

برای انجام عمل زیبایی آزمایش های مختلفی را پزشک تجویز می کند. اگر می خواهید از هزینه نهایی عمل زیبایی سینه آگاه شوید، باید هزینه همه آزمایش هایی که باید انجام دهید را بدانید. در جلسات مشاوره می توانید با پزشک خود در رابطه با آزمایش هایی که باید انجام دهید، صحبت کند.

ارتباط هزینه لیفت سینه با بیهوشی

یکی دیگر از عواملی که در تعیین هزینه لیفت سینه پستان ها تاثیر گذار است، بیهوشی می باشد. هر چند بعضی از جراحی های زیبایی سینه نیازی به بیهوشی ندارند و فقط با بی حسی های موضعی انجام می شود.

هزینه مشاوره

همان طور که در این مقاله بیان کردیم، هزینه های لیفت سینه بر اساس عوامل متعددی محاسبه می شود. همچنین یکی از مواردی که تاثیر زیادی در نرخ عمل سینه دارد، نوع و وضعیت حال حاضر در سینه ها می باشد. به همین دلیل هزینه لیفت سینه، با جلسات مشاوره و معاینه تعیین خواهد شد. برای دریافت جلسه مشاوره می توانید به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

کلام آخر

از شما سپاس گذاریم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید باشد. سایت پزشکا همواره در تلاش است بهترین مطالب را در اختیار کاربران خود قرار دهد. لیفت سینه از جمله جراحی های زیبایی است که هم در زیبایی ظاهری فرد و هم در سلامت بدن خانم ها نقش بسیاری دارد. پس بهتر است برای انجام این کار هزینه لیفت سینه را در اولویت خود قرار ندهید و با مراجعه به بهترین مراکز اقدام به انجام این کار کنید.

4.2/5 - (9 امتیاز)

زهرا اصغری

سلام زهرا اصغری هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا