زیبایی

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است ؟【سال 1403】❤️

امروزه کاشت دندان یا ایمپلنت یکی از مناسب ترین روش ها برای پرکردن حفره دندان از دست رفته است در این مقاله قیمت ایمپلنت دندان را نیز در نظر خواهیم گرفت. در این روش که توسط متخصص انجام می شود، ماده خاصی جایگزین ریشه دندان می شود و تاجی شبیه دندان به آن چسبانده می شود. با توجه به درخواستی که دارید ایمپلنت تک دندان یا ایمپلنت فک کامل به صورت جداگانه انجام می شود .همچنین وجود استخوان کافی برای ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان بسیار ضروری است.  اگر تراکم استخوان کافی نباشد نمی توان از آن استفاده کرد، در این صورت از روشی برای تقویت آن استفاده می شود که در اصل به آن پیوند استخوان می گویند.

هزینه ایمپلنت دندان در تهران

به طور کلی عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان شامل موارد زیر می باشد :
نوع و جنس ایمپلنت، هزینه بهترین متخصص ایمپلنت و آزمایشگاه و در صورت نیاز به جراحی ترمیمی، به هزینه ایمپلنت اضافه می شود. برای روش صفر تا صد ایمپلنت، پنج قطعه اساسی ایمپلنت مورد نیاز است: دو قطعه از این قطعات دائمی هستند و در دهان بیمار باقی خواهند ماند. از سه قطعه دیگر برای قالب گیری و فرم دادن به لثه ها استفاده می شود.در واقع انتخاب برند ایمپلنت در افزایش یا کاهش هزینه آن بسیار موثر است. (جراحی و کاشت ایمپلنت توسط جراح یا متخصص پروتز یا روکش توسط متخصص پروتز انجام می شود.) مسائل دیگری نیز ممکن است ایجاد شود که شامل استخوان فک می باشد. اگر فک بیمار تحلیل رفته باشد، بازسازی ضروری است. زیرا کاشت را نمی توان به راحتی انجام داد. بازسازی استخوان فک و صورت توسط جراح فک و صورت انجام می شود. در ادامه شما را با دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ایمپلنت آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .
 • جنس ایمپلنت دندان
 • کشور سازنده ایمپلنت دندان
 • نوع مواد ایمپلنت دندان
 • زمان کاشت ایمپلنت
 • متخصص ایمپلنت دندان

با این حال، عوامل دیگری برای تعیین قیمت ایمپلنت دندان وجود دارد، مانند تعداد ایمپلنت های مورد نیاز شما قطعاً بر هزینه نهایی تأثیر می گذارد، یا در برخی موارد که استخوان بیمار کاهش یافته و به اصطلاح تغییر شکل می دهد یا بیمار پوکی استخوان دارد. ، نیاز به روش پیوند استخوان دارد که به هزینه نهایی اضافه می کند.اما درمان دیگری به نام سینوس لیفت می تواند به ایمپلنت دندان شما اضافه شود تا هزینه نهایی شما افزایش یابد .

قیمت ایمپلنت فوری

ایمپلنت های فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان کاشته می شوند. البته این همیشه امکان پذیر نیست. اما مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، ایمپلنت فوری از تحلیل استخوان جلوگیری می کند. زیرا بلافاصله در ناحیه بی دندانی پایه های ایمپلنت قرار می گیرند. در واقع ایمپلنت فوری بهترین گزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته است. البته اگر شرایط فضای بدون دندان اجازه دهد. عوامل زیر تعیین می کنند که آیا کاشت ایمپلنت فوری امکان پذیر است یا خیر:

 • قطر ریشه دندان
 • تعداد ریشه دندان
 • وجود یا عدم وجود عفونت لثه یا ریشه
 • نزدیکی به سینوس یا عصب
 • قیمت ایمپلنت فوری بسته به نیاز شما می تواند متفاوت باشد.

هزینه ایمپلنت دندان در تهران

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان برای جایگزینی یا پرکردن شکاف دندان های از دست رفته در نظر گرفته شده اند. ایمپلنت دقیقا مانند دندان های طبیعی عمل می کند تا فرد تفاوتی با دندان های طبیعی احساس نکند، به طور کلی می توان گفت که ایمپلنت C بهترین راه جایگزینی برای دندان های معیوب و از دست رفته می باشد و یکی از نکات مثبت و نه کم اهمیت ایمپلنت دندان ثابت بودن آنهاست و دیگر نیازی به برداشتن آنها مانند پروتز نیست.

در گذشته که از روش های دیگری برای پرکردن دندان های خالی استفاده می شد، غذا خوردن برای مردم مشکل بود، اما امروزه با ایمپلنت های دندانی، افراد دیگر مشکل غذا خوردن ندارند و تصور مصنوعی بودن دندان ها را ندارند.تا چند دهه پیش استفاده از دندان مصنوعی رایج بود، اما با ظهور فناوری ایمپلنت، استفاده از دندان مصنوعی به تدریج کاهش یافت. مانند یک دندان واقعی عمل می کند و از نظر زیبایی با دندان های طبیعی شما تفاوتی نخواهد داشت. برای پیدا کردن بهترین دندانپزشک درمان ریشه می توانید به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید .

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • شرایط پزشکی خاصی مانند پوکی استخوان و بیماری های مرتبط هنوز مشخص نشده است و تأثیر آنها بر عملکرد و بقا ناشناخته است.
 • برای انجام این جراحی سلامت لثه های مشتری بسیار مهم است و علاوه بر آن است
 • خوان های فک باید از استحکام و انسجام کافی برای حفظ آن برخوردار باشند.
 • اگر سابقه شیمی درمانی یا رادیوتراپی دارید یا در حال حاضر تحت این درمان ها هستید، توجه داشته باشید که احتمال موفقیت شما در درمان کمتر است.
 • اگر می خواهید همه دندان های خود را با ایمپلنت دندان جایگزین کنید، به شش تا هشت ایمپلنت در فک بالا و چهار تا شش ایمپلنت در فک پایین نیاز دارید.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر ایمپلنت دارد. ایمپلنت ها طراحی لبخند را تا حد زیادی بهبود می بخشند.
 • در صورت مصرف دارو با استفاده از مشتقات بیس فسفونات، استفاده از این درمان توصیه نمی شود.
 • در بسیاری از موارد اگر متقاضی مانند سیگار از تنباکو استفاده کند، دندانپزشک از درمان خودداری می کند، زیرا استفاده از این مواد حتی سیگار، شانس درمان موفقیت آمیز را کاهش می دهد.

اقدامات قبل از ایمپلنت دندان

 • قبل از انجام هر کاری، دندانپزشک معالج نحوه آماده شدن برای درمان را به مشتری توضیح می دهد.
 • تشکیل پرونده دندانپزشکی، قبل از هر اقدام درمانی، پرسشنامه ای در مورد شرایط خاص پزشکی دریافت خواهید کرد، لطفاً آن را به طور کامل و دقیق پر کنید و در صورت وجود موارد مهمی که در پرسشنامه وجود ندارد، حتماً آن را با دندانپزشک خود در میان بگذارید. با در نظر گرفتن و اجرای دقیق همه این مراحل، میزان موفقیت آن برای بسیاری از افراد بدون خطر خاصی بالا خواهد بود.
 • قبل از عمل باید لثه ها مورد بررسی قرار گیرند تا از سلامت کامل آنها اطمینان حاصل شود و هرگونه عفونت یا پوسیدگی لثه و دندان های مجاور محل ایمپلنت به طور کامل درمان شود.
 • پس از اطمینان از سلامت کامل بافت های دهان ناحیه جراحی و اطراف آن، لازم است از محل ایمپلنت اسکن اشعه ایکس (به نام CBCT یا DVT) تهیه شود که توسط مراکز تخصصی فک و فک قابل تهیه است. رادیولوژی صورت این آنالیز معمولا با گزارش همراه است و سی دی تهیه می شود.
 • دندانپزشک با کمک آنها ارتفاع و ضخامت استخوان و عوامل مهم دیگر مانند عبور اعصاب مهم، سینوس ها و و را بررسی می کند و بهترین اندازه و محل ایمپلنت دندان را تعیین می کند.
 • آخرین چیزی که قبل از جراحی ایمپلنت دندان باید در نظر گرفت این است که در برخی شرایط پزشکی (فشار خون بالا، سابقه سکته قلبی، سابقه پیوند عضو و غیره) گاهی اوقات نیاز به مصرف برخی داروها یا تغییر دوز داروهای فعلی وجود دارد. بیمار و در مواردی که فرد به دلیل بیماری زمینه ای (مانند مشکلات قلبی) تحت نظر پزشک دیگری باشد، لازم است با پزشک مربوطه مشورت شود.

اقدامات قبل از ایمپلنت دندان

مراحل جراحی ایمپلنت دندان

بررسی وضعیت دهان و دندان های : ابتدا وضعیت دهان و سلامت شما بررسی می شود و عکس های لازم گرفته می شود. کیفیت و حجم استخوان در این مرحله به دقت بررسی می شود تا مشخص شود که آیا ایمپلنت از حمایت کافی برخوردار است یا خیر.

 • نوبت دهی و برنامه ریزی: سپس درمان برنامه ریزی شده و عمل جراحی برای شما تعیین می شود.
 • بیهوشی یا بی حسی : قبل از شروع زایمان تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی قرار می گیرید. گاهی اوقات با بی حسی نیاز به آرام بخش وجود دارد.
 • کشیدن دندان قبلی: اگر دندان آسیب دیده هنوز کشیده نشده باشد، ابتدا دندان را با دقت و به آرامی کشیده می شود تا آسیبی به استخوان ها و بافت های نرم وارد نشود.پیوند استخوان فک معمولاً در این مرحله انجام می شود و پیوند استخوان در داخل استخوان توخالی دندان قرار می گیرد. در این حالت دندانپزشک دو تا شش ماه صبر می کند تا استخوان به طور کامل بهبود یابد و برای جراحی آماده شود. اگر ایمپلنت در فک بالا در پشت دهان قرار گیرد، گاهی به دلیل ارتفاع کم فک در این ناحیه و احتمال سوراخ شدن سینوس، لیفت سینوس انجام می شود که در آن کف حفره سینوس بالایی کشیده می شود. و مواد همبند اضافی در زیر قرار داده شده است.
 • سوراخ کردن استخوان: اگر نیازی به تقویت استخوان نباشد، مرحله بعدی پس از کشیدن دندان، مته زدن استخوان است. با مته دندانی، استخوان به اندازه دلخواه دریل شده و ایمپلنت داخل آن قرار می گیرد. سپس سوراخ ایمپلنت با قطعه ای به نام پیچ سر تابه بسته می شود.
 • قرار دادن ایمپلنت و بخیه زدن لثه: مرحله بعدی بخیه زدن لثه است. دندانپزشک می تواند لثه های اطراف ایمپلنت را بخیه بزند و سر ایمپلنت بیرون بزند یا برای محافظت بهتر از ایمپلنت لثه را روی ایمپلنت بکشد و بخیه بزند. در حالت دوم باید بعداً یک مداخله جراحی ساده برای نصب دندان مصنوعی انجام شود تا لثه ها بریده شده و روی ایمپلنت باز شوند.
 •  زمان انتظار برای پیوند استخوان و ایمپلنت : پس از جایگذاری ایمپلنت، بسته به شرایط و کیفیت استخوان، مدت زمانی که باید منتظر بمانید از دو ماه تا شش ماه متفاوت است. در این مدت نباید هیچ فشاری بر ایمپلنت وارد شود. باید بگذارید استخوان رشد کرده و به تدریج به ایمپلنت پیوند بخورد تا ثبات ثانویه در ایمپلنت برقرار شود.
 • قرار دادن اباتمنت: هنگامی که استخوان و ایمپلنت به یکدیگر جوش داده شدند، مرحله بعدی فرا می رسد. دندانپزشک پیچ درپوش ایمپلنت را باز می کند و قطعه ای به نام اباتمنت را روی ایمپلنت می پیچد. اباتمنت به عنوان یک دندان تراشیده شده عمل می کند که قرار است روکش روی آن نصب شود و به عنوان پایه ای برای چسباندن روکش عمل می کند.
 • قالب گیری برای ساخت روکش: بنابراین ایمپلنتی که اباتمنت روی آن نصب شده است قالب گیری می شود تا بر اساس آن روکش دندان ساخته شود.
 • چسباندن روکش به پایه: پس از آماده شدن درب، به سراغ ایمپلنت می روید تا آن را بچسبانید. تثبیت پوشش روی ایمپلنت را می توان با پیچ یا چسب مخصوص انجام داد.

مراحل جراحی ایمپلنت دندان

درمان ایمپلنت چقدر طول می کشد ؟

به طور معمول، بین زمان کاشت ایمپلنت و زمانی که می توانید از دندان ایمپلنت شده خود استفاده کنید، چندین ماه فاصله وجود دارد. زیرا پس از کاشت ایمپلنت، باید به استخوان فرصت رشد داده و به سطح ایمپلنت جوش داده شود تا ایمپلنت به اندازه کافی پایدار باشد تا بتواند فشار استخوان فک را تحمل کند. این روند سه تا شش ماه طول می کشد. پس از آن اتصال اباتمنت و روکش انجام می شود و شما صاحب دندان می شوید.

اگر قبل از کاشت ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان دارید، باید چند ماه برای جوش دادن پیوند و آماده سازی استخوان برای کاشت ایمپلنت نیز وقت بگذارید. با این حال، گاهی اوقات زمانی که استخوان در وضعیت نسبتاً خوبی قرار دارد، می توان همزمان با پیوند استخوان، ایمپلنت نیز قرار داد.در برخی موارد اگر بیمار شرایط مناسب برای قرار دادن فوری ایمپلنت را داشته باشد، تمام این مراحل در یک روز انجام می شود، یعنی در همان روزی که ایمپلنت برای شما گذاشته می شود، روکش دندان به آن چسبانده می شود. به طوری که فضای دندان در دهان خالی نباشد. این بیشتر جنبه زیبایی دارد و هنوز نمی توانید از این دندان برای جویدن استفاده کنید.اگر می خواهید بدانید که آیا می توانید بلافاصله ایمپلنت انجام دهید یا خیر، باید با متخصص ایمپلنت صحبت کنید زیرا تجویز کلی بسیار اشتباه است و به سلامت دهان و دندان و توانایی های فیزیکی شما بستگی دارد.

خطرات و عوارض ایمپلنت دندان چیست؟

هر گونه جراحی می تواند منجر به عوارض شود، اما به طور کلی درمان ایمپلنت دندان بسیار کم خطر و موفقیت آمیز است. با این حال، کاشت دندان مانند هر روش دیگری باعث خونریزی جزئی، عفونت، تورم و کبودی پس از جراحی می شود. احتمال آلرژی بیمار نیز باید در نظر گرفته شود. داروها و شرایط زمینه ای باید قبل از جراحی به دقت مورد بررسی قرار گیرند تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

پس از کاشت ایمپلنت، احتمال شکستگی ایمپلنت بسیار نادر است و این پروتز مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار و ضربه دارد. اما در حین عمل، احتمال شکستگی ایمپلنت، فشار بیش از حد بر ایمپلنت یا استخوان و آسیب به ساختارهای اطراف (رگ های خونی، اعصاب یا استخوان فک)، چه جهت یا زاویه ایمپلنت، بسیار کم است. صحیح نخواهد بود یا شرط مشخص خواهد شد. استخوان فک برای حمایت از ایمپلنت مناسب نیست. با انتخاب یک ایمپلنت با تجربه و برنامه ریزی مناسب می توان از بسیاری از آنها جلوگیری کرد. با انتخاب یک متخصص واجد شرایط و با تجربه ایمپلنت، خطر عوارض مربوط به جراحی ایمپلنت را به حداقل می رسانید. با برنامه ریزی صحیح، انتخاب دقیق محل کاشت، نوع و جهت آن و سایر موارد، دندانپزشک تا حد امکان از عوارض ایمپلنت جلوگیری می کند.

هزینه سایر فرآیندهای مرتبط با ایمپلنت دندان

در اینجا برخی از رایج ترین روش های دندانی که می توانید در حین ایمپلنت دندان انجام دهید، آورده شده است.

معاینه فیزیکی و ارزیابی دهان و دندان :به طور کلی هزینه ایمپلنت دندان به تنهایی تنها هزینه ای نیست که باید در نظر گرفت. قبل از انجام هر عمل جدی مانند جراحی ایمپلنت باید توسط یک متخصص ارزیابی شوید. همچنین باید برای معاینات و ارزیابی های دندانپزشکی هزینه کنید. دندانپزشک ابتدا سابقه پزشکی شما را ارزیابی می کند. در جلسه ارزیابی، شما باید هر گونه بیماری یا سابقه خانوادگی بیماری ها و اختلالات موجود را که داشته یا دارید ذکر کنید. هر آنچه در این جلسه باید در مورد ایمپلنت بدانید باید به طور کامل از دندانپزشک دریافت شود.ارزیابی دهانی همچنین شامل مشاهده و معاینه دندان هایی است که هنوز در دهان شما هستند. دندانپزشک وضعیت دندان های شما را بررسی می کند و یک برنامه درمانی جامع و جامع تهیه می کند. در نهایت، پزشک بهترین راه برای جایگزینی دندان را به شما توصیه خواهد کرد. برای آشنایی با بهترین جراح دندانپزشک در ونک می توانید به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید .

اشعه ایکس از دندان ها : برای اینکه ایمپلنت به بهترین و مطمئن ترین شکل ممکن در استخوان فک شما کاشته شود، دندانپزشک ترمیمی یا جراح دهان باید وضعیت و فضای استخوان فک شما را بررسی کند. برای این منظور از اشعه ایکس استفاده می کند. او علاوه بر تصویربرداری از فک، باید بافت های نرم، رگ های عصبی و رگ های خونی را نیز معاینه کند. هزینه اشعه ایکس معمولاً با قیمت ایمپلنت دندان پرداخت می شود، البته در هزینه های اصلی لحاظ نمی شود.جراح ممکن است از انواع مختلفی از اشعه ایکس برای بررسی وضعیت استخوان ها و دندان های شما استفاده کند. او با توجه به شرایط شما بهترین روش را انتخاب خواهد کرد. اما در بین تمام روش ها، پرتو ایکس پانورامیک و توموگرافی کامپیوتری مقطع مخروطی رایج ترین و ضروری ترین هستند. گرفتن عکس با استفاده از این دو روش می تواند تا حد زیادی بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد.

هزینه سایر فرآیندهای مرتبط با ایمپلنت دندان

کشیدن دندان : ممکن است قبل از کاشت ایمپلنت نیاز به کشیدن یک یا چند دندان داشته باشید. کشیدن این دندان ها گران است و هزینه آن بسته به نوع دندان و روش کشیدن آن می تواند متفاوت باشد. کشیدن برخی از دندان‌ها آسان است، اما کشیدن برخی از دندان‌ها حتی با کمک جراحی که ممکن است گران باشد، دشوار است. اما به طور کلی هزینه کشیدن دندان پایین است و تاثیر کمی بر هزینه ایمپلنت دندانی دارد.

پیوند استخوان : پیوند استخوان باید قبل از کاشت ایمپلنت در افرادی که بافت استخوانی متراکم ندارند و گفته می شود ضعیف هستند انجام شود. این بدان معناست که پیوند استخوان می تواند به فشرده سازی استخوان فک و افزایش استحکام آن کمک کند که به طور کلی باعث دوام و پایداری بیشتر ایمپلنت پس از کاشت می شود. پیوند استخوان از شکست ایمپلنت جلوگیری می کند. اگر ایمپلنت شکست بخورد، هزینه بسیار بیشتری برای شما خواهد داشت. به عبارت دیگر، قیمت ایمپلنت دندان ناموفق بالاتر است زیرا هم هزینه برداشتن و هم هزینه کاشت مجدد باید در نظر گرفته شود.

برای پیوند استخوان، می توانید قبل، حین یا بعد از عمل در بیمارستان بستری شوید تا آمادگی کامل داشته باشید. نتیجه پیوند باید خوب باشد و استخوان پیوند شده باید به خوبی با استخوان فک شما هماهنگ باشد تا بتوانید ایمپلنت را انجام دهید. فاصله زمانی بین پیوند استخوان و ایمپلنت دندان می تواند چندین ماه طول بکشد.

بهترین نوع ایمپلنت و قیمت آن

ایمپلنت ها اولین بار در سوئیس اختراع شدند و برندهای ایمپلنت سوئیسی در این زمینه بسیار معروف هستند. اما طبقه بندی ایمپلنت های دندانی بر اساس کشور اشتباه است و معیار کافی نیست. زیرا کشورهای مختلف رتبه بندی متفاوتی برای ایمپلنت های تولیدی خود دارند. در نهایت، ابتدا باید به انتخاب متخصص خود اعتماد کنید. چون پزشکان بیشتر از شما انواع ایمپلنت ها را درمان کرده اند و با تجربه می توانند انواع ایمپلنت ها را بررسی و انتخاب کنند و در نهایت نمی توان نام یک کشور خاص را صد در صد برای انتخاب ایمپلنت تایید کرد.

کلام آخر 

نرخ دندانپزشکی برای درمان های مختلف مانند درمان ایمپلنت، ارتودنسی، جراحی مغز و اعصاب، اصلاح لبخند و غیره. از جمله عواملی است که بر انتخاب افراد برای متخصص پزشکی تأثیر می گذارد.از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

4.7/5 - (3 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا