عمومی

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟【سال 1403】❤️+ فیلم

بعد از این که تصمیم قطعی برای انجام عمل بینی گرفتید، سوالی که پیش می آید این است که هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟ آیا هزینه جراحی بینی گوشتی با دیگر فرم های بینی تفاوت دارد؟ در این مقاله سایت پزشکا قصد دارد، بهترین مطالب را درباره هزینه های بینی گوشتی را در اختیار شما قرار دهد. هزینه عمل بینی بر اساس تغییر مسائل مالی در کشور، هرساله افزایش پیدا می کند. به همین دلیل هزینه جراحی بینی گوشتی ممکن است امسال تا سال آینده تفاوت زیادی پیدا کند.

هزینه عمل بینی گوشتی در تهران

هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به عمل بینی استخوانی هزینه بیشتری دارد، زیرا این عمل سختی و پیچیدگی بیشتری را دارد. معمولا در کلان شهرها از جمله تهران، به علت جمعیت و امکانات بیشتر، همچنین وجود پزشکان متعددی برای انجام جراحی زیبایی، هزینه های جراحی بینی گوشتی را افزایش داده است. برای اطلاع از این هزینه ها بهتر است که به بهترین جراح بینی گوشتی در تهران مراجعه کرده و با مشاوره و معاینه از هزینه های جراحی خود مطلع شوید.

هزینه جراحی زیبایی بینی نیز مانند جراحی های دیگر در ایران، یا شهری به شهری دیگر تفاوت دارد. به همین دلیل میزان هزینه مرکز جراحی، تجهیزات استفاده شده و مقدار دقت پرسنل ها و تجربه و مهارت آن ها می تواند موثر باشد. جراحی بینی، جراحی تخصصی می باشد و نیاز به مهارت زیادی دارد. متخصصان با تجربه معمولا در شهر های بزرگ، به ویژه در شهر تهران به خصوص در شمال تهران فعالیت کرده و هزینه ها در این مناطق قطعا بیشتر می باشد.

نوع بینی بیمار

شکل بینی هر فرد، یکی از مهمترین عواملی محسوب می شود که در هزینه های جراحی بینی می تواند موثر باشد. بینی هیچ فردی با فرد دیگر یکسان نمی باشد و قطعا مشکلات آن نیز با یکدیگر تفاوت دارد. فرم بینی افراد که قصد دارند جراحی بینی انجام دهند، به دو دسته تقسیم می شوند که بینی های گوشتی و بینی های استخوانی می باشند.

هر کدام از این دو نوع بینی نواقص و عیب های خود را دارند و برای هرکس به شکل های مختلفی باید جراحی انجام شود. در حالت کلی می توان گفت: هر چقدر بینی فرد پهن تر و بزرگتر باشد، به بینی گوشتی نزدیک تر می باشد. در نتیجه میزان کاری و زمانی که جراح لازم است صرف کند، بیشتر می باشد. به همین دلیل هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی بیشتر می باشد.

مشکلات بینی که در هزینه جراحی می تواند تاثیر بگذارد، چیست؟

بعضی از افراد در قسمت هایی از بینی خود دچار عارضه ای مثل: انحراف بینی، شکستگی یا بیماری های پولیبپ بینی می باشد. در عمل بینی، رفع کردن مشکلات را باید در اولویت قرار داد. در حالتی که در هنگام مواجه با چنین مشکلاتی، لزوم دارد که اول مشکلات آن را رفع نموده و پس از آن اقدام به انجام جراحی زیبایی کرد. حتی امکان دارد در بیشتر موارد عمل زیبایی برای بعضی افراد مناسب نیاشد و برای انجام جراحی فقط قصد اصلاح بینی خود را دارند. بود یا نبود مشکلات و ناهماهنگی های بینی یکی از دلایلی است که بر هزینه جراحی بینی می تواند تاثیر بگذارد.

در جراحی زیبایی بینی، تخصص و تجربه در اولویت قرار دارد. جراحی بینی، بر روی عضوی انجام می شود که بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره هر فردی می گذارد. به همین دلیل درستی انجام این عمل از اهمیت بالایی بهره مند است. به همین دلیل بینی با ترکیبی از استخوان، غضروف و پوست و غدد چربی، جز عضو پیچیده ای محسوب می شود و انجام جراحی در این قسمت از حساسیت زیادی برخوردار است.

در هنگامی که بینی فردی توسط افراد کم تجربه و تازه کار جراحی شود، ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی در قسمت های مختلف یا در تنفس فرد بشود یا این که فرم دلخواه فرد ایجاد نشود. بعضی از این پزشکان کم تجربه با گرفتن هزینه کمتری نسبت به همکاران خود، بیمار را وسوسه می کند. که عوارض این کار بعد از اتمام جراحی دیده خواهد شد.

هزینه عمل بینی استخوانی

برای انجام جراحی بینی استخوانی نیاز به ظرافت زیاد، تجربه و مهارت پزشک متخصص دارد. این جراحی بر اساس نوع بینی، ضخامت پوست فرد،درگیر بودن بینی فرد با بیماری های خاص (پولیپ) بینی می تواند تفاوت داشته باشد. در حالت کلی، شرایط این جراحی کاملا شخصی و بسته به نظر بیمار و پزشک و جراح دارد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

عمل بینی دوم یا عمل بینی ترمیمی، یکی از انواع عمل بینی است که برای ترمیم و اصلاح نواقص عمل بینی انجام می شود. به دلایل مختلفی امکان دارد بعد از انجام عمل بینی، نیاز به عمل بینی ترمیم وجود داشته باشد. به عنوان مثال امکان دارد فرم بینی فرد به حالت قبل برگردد یا مشکلات جدیدی به علت تغییراتی که رخ داده است، به وجود آید. حتی در وجود راضی نبودن از فرم بینی خود بعد از عمل می توانید جراحی بینی ترمیمی را انجام دهید.

عمل بینی از حساسیت های زیادی برخوردار است. چون بینی یک بار تحت جراحی قرار می گیرد، به همین دلیل آسیب پذیر است و تغییراتی که می توان در جراحی دوم بر روی بینی انجام داد، بسیار اندک می باشد. هزینه عمل بینی ترمیمی معمولا بیشتر یا برابر با جراحی بینی اولی می باشد.

جراحی زیبایی ترمیمی نیاز به معاینه های دقیق و مشاوره توسط بهترین جراح بینی ترمیمی و انجام چکاپ و آزمایشات مربوطه و نسبت به جراحی های دیگر دارای مراحل مختلفی می باشد. به همین دلیل از هزینه های بیشتری نسبت به جراحی های قبلی دارد. از محدودیت های این جراحی می توان به جراحی های بینی به موارد زیر اشاره کرد:

 • دست پزشک برای تغییرات در فرم بینی بیمار، برای انجام بینی ترمیمی محدود تر است.
 • استخوان بینی به علت اینکه یک بار جراحی شده است، نسبت به افراد معمولی ضعیف تر می باشد.
 • در جراحی بینی، از بانک غضروفی فرد برای ترمیم و ایرادات بینی استفاده می کنیم. این امکان جراحی بینی ترمیم خیلی کم اتفاق می افتد.

هزینه عمل بینی با لیزر

جراحی بینی که با لیزر انجام می شود، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چون که انجام این عمل با لیزر معمولا غیر ممکن بوده و بیشتر به علت تبلیغات انجام می شود.

جراحی بینی ارزان

یکی دیگر از عواملی که همیشه با آن روبرو هستیم، سوالی است که میان افراد به جود می آید، انجام عمل زیبایی بینی ارزان می باشد؟ یا بعضی از افراد تصور می کنند که انجام عمل بینی گران، تضمین شده و موفقیت بیشتری را در پی دارد. در حالتی که افرادی هستند با این که هزینه های زیادی را برای جراحی بینی خود داده اند، اما از نتایج این جراحی رضایت مند نبوده اند. عمل بینی ارزان اغلب توسط جراحان کم تجربه انجام می شود. همچنین نمی توان گفت: همه عمل هایی که توسط این افراد انجام می شود موفقیت آمیز نبوده است، ولی قطعا هزینه جراحی بینی پزشکان با تجربه بیشتر از افراد تازه کار می باشد.

هزینه های عمل بینی گوشتی شامل چه مواردی می باشد؟

هزینه جراحی بینی گوشتی شامل مواردی است که در ادامه این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

هزینه مشاوره قبل از عمل

مشاوره و معاینه قبل از عمل یکی از مراحل عمل زیبایی محسوب می شود که حتما باید انجام شود. در جلسات مختلف مشاوره، داوطلب عمل سابقه ی پزشکی خود را به طور کامل برای جراح توضیح دهد و انتظار خود را برای عمل برای پزشک خود بازگو کند. سپس متخصص با در نظر گرفتن همه عوامل در باره بینی بیمار تصمیم نهایی را می گیرد. اکثر متخصصان برای مشاوره های قبل از عمل هزینه های اضافه تری را در خواست می کنند.

آزمایشات قبل از عمل

یکی از هزینه هایی در حالت کلی باید فرد پرداخت کند، هزینه های آزمایش خود در آزمایشگاه می باشد. اگر فرد دچار بیماری های زمینه ای اعمم از تیروئید یا بیماری های قلبی عروقی باشد، برای انجام آزمایش باید به مراکز تخصصی مربوطه مراجعه کنند و اگر نامه انجام عمل بینی بلا مانع است را دریافت کنند، می توانند جراحی بینی را انجام دهند.

هزینه جلسات معاینه

 • در سال دوم بعد از عمل، هر شش ماه یک بار
 • در ماه اول باید هر هفته به جراح خود مراجعه کنید.
 • در سال اول پس از جراحی، لازم است که حتما هر سه ماه یک بار به پزشک مراجعه کنید.
 • از جمله هزینه های عمل بینی می توان به مشاوره و ویزیت هایی که باید بعد از جراحی بینی پرداخت کنید.

عکس برداری قبل و بعد از عمل

برای ثبت حالت های بینی قبل از عمل و مقایسه تغییرات انجام شده، قبل از عمل در آتلیه یا در مطب جراح، از بینی در حالت سه رخ عکس گرفته شود. بعضی از متخصصان برای قبل از عمل هزینه هایی را دریافت می کنند ولی در برخی مراکز هزینه ای را دریافت نمی کنند. عکس برداری بعد از عمل اغلب تا یک سال پس از انجام جراحی انجام خواهد شد تا تورم بینی به طور کامل از بین می رود و تغییرات ایجاد شده قابل رویت می باشد. با توجه عکس برداری برای مقایسه، در صورت وجود شکستگی، انحراف بینی، سابقه ضربه، جراحی قبلی و پولیپ در فرد عکس های سی تی اسکن گرفته خواهد شد.

هزینه عکس آتلیه

این که فقط عکس سی تی اسکن بینی خود را به پزشک تحویل بدهید کافی نمی باشد. عکس آتلیه کیفیت بیشتری دارد و پزشک با استفاده از آن می تواند عیب ها و مشکلات بنی را به شما باز گو کند. اگر نگران نتیجه بعد از عمل زیبایی بینی خود می باشید، می توانید از روش های عمل مجازی بینی بهره مند شوید. در این تکنیک ها عکس های سه بعدی از زوایای مختلف بینی از شما گرفته می شود و شما نتیجه بعد از عمل خود را می توانید به راحتی مشاهده کنید و نظر مثبت یا منفی خود را در باره شکل و فرم بینی را به متخصص خود بیان کنید.

هزینه دستمزد جراح

دستمزد شخص جراح قسمت زیادی از هزینه جراحی بینی را تشکیل می دهد. همانطور که گفته شد میزان دستمزد جراح بستگی به تخصص و تجربه او دارد. هر چقدر پزشک تجربه و سابقه بیشتری داشته باشد، عمل های موفق زیادی انجام داده باشد، هزینه های بیشتری را دریافت خواهد کرد.

هزینه متخصص بیهوشی

بیهوشی به تنهایی مرحله ای تخصصی می باشد که توسط متخصص مربوطه انجام می شود و در صورتی که روش بیهوشی عمومی برای عمل بینی انتخاب می شود، متخصص بیهوشی وارد عمل شده و هزینه های لازم را باید پرداخت کنید. در اکثر موارد نیاز به بیهوشی عمومی می باشد اما ممکن است در برخی از عمل های جزئی بیهوشی موضعی کافی باشد. لوازم بیهوشی و متخصصان ان نیز جز مواردی است که هزینه عمل بینی را افزایش می دهند.

هزینه بیمارستان و اتاق عمل

قسمت دیگری از هزینه جراحی بینی، هزینه لوازمی که در اتاق عمل، تجهیزات اتاق عمل و هزینه های دریافتی بیمارستان می باشد. البته عمل هایی که در کلینیک و مطب های شخصی هر متخصص انجام می شود، شامل هزینه های بیمارستان نخواهد شد.

چه کسانی می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند؟

یکی از دغدغه های افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند، نتیجه نهایی آن می باشد. بیشتر از 80 درصد افراد که فرم بینی آن ها ظاهر متفاوتی دارد، می توانند عمل رینوپلاستی انجام دهند. ولی در پی آن ها 20 درصد از افراد هستند که عمل زیبایی با فرم صورتشان متناسب است. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که افرادی که دارای بینی های گوشتی و بدون استخوان هستند، با افرادی که دارای بینی های استخوانی و بدون غضروف، باید پیوند غضروف انجام دهند که ممکن است نتیجه قابل قبولی پس از عمل نگیرند.

به همین دلیل اگر دارای بینی های غضروفی هستید خیلی راحت می توانید بینی خود را به دست ماهرترین جراحان کشور بسپارید. بعضی از دلایل شایع برای انجام جراحی زیبایی، به شرح زیر می باشد:

 • بهبود تنفس فرد
 • پهن بودن بیش از حد بینی
 • قوز بینی در ناحیه پل بینی
 • تغییر فرم بینی متناسب با ژنتیک
 • مشکلات که از لحاظ زیبایی در اثر آسیب یا ضربه به بینی، ایجاد شده است.
 • شکستگی در تیغه بینی که باعث می شود بینی حالت کج به خود گرفته و در مرکز صورت نباشد.
 • نوک بینی ضخیم، نامتقارن یا بیش از حد بیرون زده باشد، در این حالت افتادگی بینی اتفاق می افتد.

عوارض و خطراتی که ممکن است بعد از جراحی رخ دهد

تمامی عمل های تهاجمی و غیر تهاجمی دارای عوارض است. به همین دلیل بهتر است که تصمیمات خود را با دقت بیشتری یگیرید و برای انجام جراحی همه ی خطرات آن را در نظر بگیرید و به خوبی درباره این موضوع تحقیق کرده و بهترین دکتر بینی را برای جراحی زیبایی انتخاب کنید.

از جمله خطرات جراحی زیبایی بینی به شرح زیر است:

 • سوراخ شدن سپتال ( یک سوراخ کوچک در تیغه بینی که موجب تنش می شود و هنگام حرف زدن فرد، صدایی شبیه به سوت ایجاد می کند)
 • عدم رضایت از نتایج ظاهری بینی
 • نیاز به جراحی های ترمیمی
 • مشکلات تنفسی ( مسدود شدن بینی )
 • عوارض بیهوشی
 • خونریزی
 • عفونت

آیا بیمه هزینه جراحی بیمه را پرداخت می کند؟

هزینه های جراحی بینی، همان گونه که از نامش مشخص است، به این دلیل که فقط برای زیبایی انجام می شود، توسط بیمه ای در ایران به عهده گرفته نمی شود. بعضی از شرکت های بیمه مقداری از هزینه جراحی بینی را در صورت وجود شکستگی، خونریزی یا تورم اطراف بینی متقبل می کنند که تعداد آن ها از انگشتان دست بیشتر نمی شود. برای این کار ابتدا بهتر است با جراح خود مشاوره کرده و هزینه آن را تعیین کنید و پس از آن به شرکت بیمه گذار خود مراجعه کرده و بعد از اطلاع از پرداخت هزینه های آن اقدام به جراحی کنید.

وقتی عمل بینی از حالت زیبایی و اختیاری بودن خارج می شود و برای درمان مشکلات تنفسی باید انجام شود، بیمه قسمتی از این هزینه را پرداخت خواهد کرد. مواردی که در ادامه ذکر می کنیم توجه داشته باشید.

شکستگی در استخوان بینی

وقتی دیوار جدا کننده منافذ بینی شکسته شده باشد، به یک طرف کج خواهد شد و همین عامل موجب می شود در تنفس بیمار مشکلاتی به وجود آید. قسمتی از هزینه جراحی بینی های شکسته توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

باریک شدن دهلیز بینی

زمانی که دیواره کناری بینی به سمت داخل حرکت می کند، راه تنفسی بیمار بسیار باریک شده و تکنیکی که پزشک به کار می برد، این است که دیواره های کناری بینی را سر جای خود برگردانده و ان ها را در جای خود ثابت می کند.

مخروط داخل بینی بزرگ باشد

یکی دیگر از موارد هزینه جراحی بینی که توسط بیمه پرداخت می شود، مخروط های بینی می باشد. مخروط  های بینی ممکن است در یکی از سوراخ های بینی باشد یا این که امکان دارد در هر دو سوراخ های بینی قرار گرفته باشد. این مخروط ها وظیفه دارند مانع ورود هوا به بینی بشوند و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنند. متخصص در این مواقع این مخروط ها را از اندازه طبیعی خود کوچک تر می کنند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • بیماران باید در روز عمل بینی ناشتا باشند.
 • روز قبل از جراحی بینی استحمام کنید.
 • بهتر است در روز در روز جراحی بینی آرایش نداشته باشید
 • آقایان باید در روز قبل از جراحی بینی اصلاح کنند.
 • بیماران در روز جراحی از زیورآلات استفاده نکنند.
 • در روز عمل بینی تمام آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.
 • در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید، به پزشک خود اطلاع دهید
 • یک ساعت قبل از عمل بینی با یک همراه در کلینیک حضور داشته باشید.
 • اگر از دارو خاصی به طور مداوم استفاده می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • بیماران باید به مدت 2 هفته قبل از شروع جراحی بینی از استعمال دخانیات دوری کنید.
 • بیمار باید از دو هفته قبل از شروع مل بینی از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید.
 • به مدت 8 ساعت قبل از شروع جراحی بینی نباید چیزی بخورید و در روز عمل بینی باید ناشتا باشید.
 • تا دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف داروهایی مثل آسپرین و پروفن که باعث رقیق شدن خون می شود دوری کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

کلام آخر

جراحی بینی علاوه بر زیبایی می تواند جنبه های درمان نیز داشته باشد. به همین دلیل بهتر ست اولویت را هزینه جراحی در نظر نگیرید و خود را به درست افراد تازه کار و کم تجربه نسپارید. زیرا این جراحی ها اگر طبق استاندارد ها و بدون مهارت صورت گیرد، عواقب جبران ناپذیری نه تنها در شکل ظاهری بلکه در تنفس نیز پیدا خواهید کرد. اگر علاقه مند به انجام جراحی بینی هستید می توانید مقاله، هزینه عمل بینی چقدر است؟ را مطالعه کنید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است کاربران خود را خشنود سازد.

3.9/5 - (7 امتیاز)

زهرا اصغری

سلام زهرا اصغری هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا