زیباییکاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟【سال 1403】❤️+ فیلم

همان طور که می دانید یکی از اجزای صورت که تاثیر بسیار زیادی در چهره افراد دارد ابرو ها می باشد. زیرا سن و فرم صورت بستگی زیادی به فرم ابروها دارد. متأسفانه به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، سن، استفاده مداوم از لوازم آرایشی و تراشیدن بیش از حد ابرو می تواند به مرور زمان باعث افتادگی و چروک شدن ابروهای شما شود. البته اخیرا روش ها و تکنیک های مختلفی برای به دست آوردن ابروهایی زیبا و پرطرفدار رونمایی شده است. همه این روش ها به دلایل مختلف مورد پسند بسیاری از افراد نیست. در این میان یکی از روش هایی که ایجاد ابروهای پرپشت و ایده آل را برای شما به طور دائم تضمین می کند، کاشت ابرو است. اگر فکر می کنید کاشت ابرو می تواند گزینه خوبی برای زیبایی چهره شما باشد، باید پارامترهای مختلفی را در نظر بگیرید.

اما واقعیت ممکن است این باشد که برخی افراد در ابتدا در انجام این کار تردید دارند ، هزینه کاشت ابرو می باشد. با این حال، ممکن است هزینه این عمل کمی بالا به نظر برسد. اما اگر نتایج به دست آمده از این روش و ماندگاری آنها را با سایر روش های مشابه مانند میکروبلیدینگ و تاتو مقایسه کنید; احتمالاً به این نتیجه خواهید رسید که ارزشش را داشت. در این مقاله مهمترین عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو را می خواهیم بررسی کنیم.

هزینه کاشت ابرو در تهران

بسیاری از افراد تمایل به کاشت ابرو در کلینیک کاشت ابرو دارند و همیشه این سوال در ذهن چنین افرادی وجود دارد که هزینه کاشت ابرو چقدر است؟ آیا هزینه کاشت ابرو به معیارها و شرایط خاصی بستگی دارد؟ در توضیحات زیر به این سوالات پاسخ داده خواهد شد. روش های زیادی برای انجام کاشت ابرو طبیعی وجود دارد که انتخاب آنها به شرایط و ویژگی های مراجعه کننده و همچنین نظر و صلاحدید پزشک متخصص بستگی دارد. هر روشی برای کاشت ابرو دشواری های متفاوتی دارد و به همین دلیل است که قیمت کاشت ابرو طبیعی با توجه به روش های مختلف متفاوت است. داوطلبان باید توجه داشته باشند که بعد از کاشت ممکن است نیاز به ترمیم مجدد ابرو و افزایش تراکم مو در این ناحیه داشته باشند که مطمئناً باعث افزایش قیمت کاشت ابرو می شود. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه کاشت ابرو، شهرت متخصص است. هر چه تجربه و تجربه کاری یک پزشک بیشتر و درخشان تر باشد، هزینه کاشت ابرو بیشتر می شود . امروزه با پیشرفت دانش و تکنولوژی دستگاه ها و ابزارهای جدیدی وارد عرصه کاشت ابرو شده است که کاشت ابرو طبیعی را آسانتر و سریعتر کرده است.

به عنوان مثال برخی از روش ها مانند کاشت ابرو SUT با دستگاه ویژه و هوشمند با فناوری پیشرفته انجام می شود که عملکرد آن سریعتر و دقیق تر از روش های دستی است. استفاده از این دستگاه ها نیز معیاری برای تعیین هزینه کاشت ابرو است. علاوه بر نکات فوق، موقعیت جغرافیایی نیز بر هزینه کاشت ابرو طبیعی تاثیرگذار است. به عنوان مثال ممکن است پزشکان یا کلینیک های زیبایی در برخی شهرها به دلیل عدم دانش و مهارت و استفاده از روش های قدیمی و ارزان قیمت کمتری نسبت به شهرهای بزرگ داشته باشند.اما با توجه به نکات و معیارهایی که در بالا ذکر شد، معمولاً هزینه کاشت ابرو برای افراد به طور کلی به تعداد گرافت های پیوند شده بستگی دارد. هر چه تعداد پیوند بیشتر باشد، هزینه آن بیشتر می شود. با توجه به ضوابط ذکر شده نمی توان هزینه خاصی برای کاشت ابرو ارائه داد و برای اطلاع از این موضوع باید به کلینیک مورد نظر مراجعه کنید.

هزینه کاشت ابرو در تهران

همچنین باید در نظر داشته باشید که کاشت ابرو زیرمجموعه جراحی زیبایی است و تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.اما برخی از پزشکان معتقدند که اگر پیوند به دلیل آسیب یا بیماری باشد، بیمه ممکن است هزینه را پوشش دهد.باید با شرکت بیمه خود مشورت کنید.

عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو

به طور کلی هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد، ممکن است در وهله اول برای برخی افراد بالا باشد، اما اگر به نتیجه مطلوب رسیدید، روش کاشت ابرو و مقایسه ماندگاری آن با روش هایی مانند خالکوبی و میکروبیلد، متوجه خواهید شد. قطعا ارزش خرج کردن را دارد ، برخی از عوامل موثر در تعیین قیمت یا هزینه کاشت ابرو عبارتند از:

 • پزشک متخصص انتخابی شما: با توجه به تجربه و مهارت بهترین دکتر کاشت ابرو ؛ دستمزد او متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر، اگر تمام قسمت های ابروهای شما افتاده است. آمدن تیم پزشکی سخت تر خواهد بود. به همین دلیل از شما هزینه بیشتری خواهد گرفت.
 • مکان کلینیک و تجهیزات آن: انتخاب کلینیک نیز در کاشت ابرو بسیار مهم است، زیرا تکنولوژی کاشت مو به طور مداوم در حال پیشرفت است.ابرو موثر خواهد بود.
 • روش کاشت: یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت نهایی این عمل، روش برداشتن پیوندها از بانک و کاشت در محل مورد نظر می باشد. برای این کار از روش های مختلفی مانند کاشت ابرو به روش sut و fit استفاده می شود. در این میان روش FUT که قدیمی ترین و در عین حال تهاجمی ترین روش کاشت ابرو است. هزینه کمتری دارد. با این حال، روش‌های SUT و Micro FIT به دلیل استفاده از ماشین‌های پیشرفته برای برداشت گرافت‌ها است که خطر آسیب دیدن آن‌ها را کاهش می‌دهد و شدت عوارض کاشت ابرو را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. قیمت بالاتری دارند.
 • تراکم لازم برای کاشت: با توجه به اینکه ابروهای شما چقدر نیاز به ترمیم دارند و مدلی که می خواهید روی آنها اعمال کنید. تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو متفاوت است. به طور معمول 200 تا 300 فولیکول برای ترمیم ابروها کافی است. مگر اینکه متقاضی ابروهای پهن و پرپشت تری داشته باشد.
 • مدل ابروی انتخابی شما و تعداد گرافت های مورد نیاز: یکی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه کاشت ابرو، مدل کاشت ابروی انتخابی است. واضح است که ابروها پهن تر یا دم بلندتری دارند. آنها به پیوندهای بیشتری نیاز خواهند داشت. در نتیجه فرآیند برداشت بیشتر طول می کشد و در نتیجه هزینه های بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر، اگر تعداد زیادی گرافت در تاج یا انتهای ابرو کاشته شود. انجام این کار هزینه بیشتری دارد. زیرا این قطعات زوایای مختلفی دارند. آنها به زمان و دقت بیشتری نیاز خواهند داشت.

سایر عوامل مانند هزینه آزمایشات و داروهای مورد نیاز برای مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو تاثیری بر روی قیمت نهایی کاشت ابرو خواهد داشت.به یاد داشته باشید که کاشت ابرو روشی تخصصی برای زیباسازی صورت شماست. بنابراین انجام آن به مهارت و تجربه نیاز دارد. به همین دلیل توصیه می شود هرگز کیفیت کار را فدای قیمت نکنید. انجام یک کار بد می تواند شما را در دردسر بزرگی قرار دهد. همچنین هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. هزینه کاشت ابرو در تهران و البته شهرستان ها بسته به خدمات ارائه شده در کلینیک و تخصص پزشک متفاوت خواهد بود .

آیا هزینه پیوند ابرو می تواند یک معیار باشد؟

در حال حاضر با توجه به فراگیر شدن کاشت ابرو طبیعی، مطب ها و کلینیک های زیادی در این زمینه شروع به کار کرده اند و هر کدام از آنها دارای نرخ های مشابهی برای کاشت ابرو هستند. با این حال، به دلیل ماهیت رقابتی بازار جراحی های زیبایی، برخی از کلینیک ها و پزشکان نرخ های پایین تری را برای این عمل ها ارائه می دهند.

عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو

برخی از کلینیک ها و پزشکان از استراتژی های خاصی برای جذب افراد بیشتر و افزایش سود استفاده می کنند. این استراتژی عمدتا مربوط به هزینه است و با کاهش هزینه های دریافتی از مشتری برای کاشت ابرو سعی در جذب مشتری دارند. البته انجام این استراتژی تا زمانی مفید است که کلینیک یا پزشک مربوطه، با هزینه ای ناچیز، یک عمل جراحی کاشت ابرو کامل و بی عیب و نقص را انجام دهد و کم آن را انجام ندهد. متأسفانه برخی از افراد پس از کاشت ابرو نتایج نامطلوبی داشته اند زیرا به کلینیکی که به دلیل هزینه کم خدمات بی کیفیت ارائه می دهد و کاشت ابرو را به طور دقیق انجام نمی دهند، فریب داده شده اند. همانطور که قبلا گفتیم کاشت ابرو بسیار مهم است و با حساسیت و دقت بالایی انجام می شود. حتی سهل انگاری یا عدم توجه به روش صحیح کاشت می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد. جالب است بدانید که حتی در برخی موارد فرد شانس خود را برای کاشت مو برای همیشه از دست داده است.

بنابراین هزینه کم نمی تواند معیار مناسبی برای انتخاب کلینیک و پزشک مجرب باشد. پزشکان زیادی را می شناسیم که با انجام جراحی بد و استفاده از ابزار و مواد ارزان قیمت سعی در افزایش سود خود دارند که عوارضی برای فرد و نارضایتی وی از کیفیت کاشت ابرو در پی خواهد داشت. کلینیک ها و پزشکانی وجود دارند که می توانند از روش های بهتر و مؤثرتری استفاده کنند که نسبت به سایر روش ها دشوارتر است و فقط تعداد محدودی از پزشکان می توانند این کار را انجام دهند. در نتیجه برای انجام کاشت ابرو با روش بهتر هزینه بیشتری دریافت خواهید کرد.اما همیشه اینطور نیست و برخی از پزشکان ممکن است کیفیت و نتایج خوبی را برای هزینه های بالاتر ارائه نکنند. بنابراین، به این سوال که آیا هزینه می تواند معیار خوبی برای جراحی زیبایی کاشت ابرو باشد، باید پاسخ منفی باشد. اگر قصد انجام کاشت ابرو را دارید، سعی کنید به کلینیک ها و پزشکان مراجعه کنید تا هزینه های معقولی از شما دریافت کنند و در ازای آن یک کاشت ابرو با کیفیت خوب به شما پیشنهاد دهند.

دلایل ریزش ابرو

دانستن دلایل ریزش ابروها می تواند به شما در پیشگیری از این مشکل یا انتخاب بهترین درمان کمک کند. یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث ریزش ابروها شود شامل موارد زیر می شود :

 • شوک های فیزیکی، سوختگی، حوادث، گرما و عوامل شیمیایی
 • بیماری های داخلی مانند تغییرات هورمونی، بیماری های عفونی، کمبود آهن و اختلالات تیروئید
 • مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند طاسی منطقه ای
 • رژیم غذایی بدون اسیدهای چرب یا پروتئین های مفید برای رشد ابرو داشته باشید
 • ابتلا به سرطان‌های پوستی مانند BCC و SCC
 • عفونت های قارچی، شپش سر و هانسن که فولیکول ها و ساقه های مو را تحت تاثیر قرار می دهند.
 • تریکوتیلومانیا وضعیتی است که در آن فرد موهای ابروی خود را کوتاه می کند.
 • مصرف برخی داروها مانند داروهای روانپزشکی، داروهای تشنجی، داروهای ضد التهاب و کاهش وزن
 • برداشتن بیش از حد ابرو در سالهای متوالی
 • بالا رفتن سن
 • بیماری های پوستی و درماتیت مانند پسوریازیس، سبورئیک و آتوپیک
 • حساسیت به برخی از لوازم آرایشی

هر کدام از این علل ریزش ابرو روش های درمانی خاص خود را دارند که در مقاله عوامل ریزش ابرو به تفصیل به آن ها پرداخته ایم. بنابراین، اگر می خواهید دلایل اصلی افتادگی ابروها را دریابید. پیشنهاد می کنیم این مقاله را در وبلاگ کلینیک کاخ سفید مطالعه کنید.

کاشت ابرو چیست؟

باید بدانید که مراحل انجام کاشت ابرو ها بسیار شبیه به کاشت مو می باشد که برای برطرف کردن دائمی مشکلات ناشی از ریزش ابرو ها مورد استفاده قرار می گیرد ، به طور کلی در تعریف علمی کاشت ابرو ها به عنوان یک روش درمانی دائمی ، غیر تهاجمی و قطعی در میان افراد شناخته می شود که در این روش می‌ توان ضمن افزایش دادن تراکم ابروها، حالت آن‌ها را هم بهبود بخشیده و حتی شکل کلی آن‌ها را تغییر داد.همچنین در مراحل انجام کاشت ابرو ، گرافت های مورد نیاز برای انجام کاشت موها با استفاده از روش های خاصی مانند SUT، FIT یا Micro FIT از کنار گوش های افراد برداشته می شود و در امتداد ابرو ها کاشته می شود ، باید بدانید که این موها از نظر نرمی و ضخامت کاملا شبیه به موهای ابرو می باشد و به همین خاطر نتایح کاملا طبیعی را برای افراد به ارمغان می آورد .  با توجه به دقت زیادی که هنگام گذاشتن پیوندها و تعیین زاویه کاشت آنها لازم است. این کار را حتما باید با یک پزشک مجرب و با تجربه انجام دهید.

کاشت ابرو چیست؟

 

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو شباهتی به عوارض کاشت مو ندارد و بسیار محدود و گذرا است. این عوارض جانبی آنقدر جزئی هستند که اصلاً لازم نیست نگران آنها باشید. حتی پس از عمل نیز می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید و مطمئن باشید که مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.پس از کاشت ابرو بهتر است حداقل یک هفته از استرس دوری کنید زیرا استرس دشمن فولیکول های مو است .پس از جراحی ممکن است به دلیل استفاده از داروهای بیهوشی متوجه تورم در پیشانی و ابرو شوید که به سرعت از بین می رود. همچنین به دلیل صدمات در محل ایمپلنت، ممکن است کبودی خفیفی ایجاد شود که این نیز بسیار محدود است و جای نگرانی ندارد.

روی ابروی کاشته شده خارش ایجاد می شود که کاملا طبیعی و یکی از مراحل بهبودی است، اما در صورت تداوم این خارش باید با پزشک خود مشورت کنید تا عفونتی در ناحیه کاشت ایجاد نشود.بعد از کاشت ابرو متوجه رشد ضعیف مو در این ناحیه خواهید شد که به دلیل برداشتن گرافت های پوست سر طبیعی است و می توانید با اصلاح و کوتاه کردن به موقع ابروها ظاهر زیبای ابروهای خود را حفظ کنید. در این مدت شکاف های بسیار کوچکی را در داخل ابروهای خود مشاهده خواهید کرد که کاملا طبیعی است و با رسیدن مو به حالت طبیعی از بین می رود.البته باید بدانید که شدت و ضعف تمامی این موارد همیشه به تخصص و تجربه فردی برمی گردد که عمل کاشت ابرو را برای شما انجام می دهد.

آیا هزینه کاشت ابرو ارزش نتیجه آن را دارد؟

روش های زیادی برای درمان ابروهای کمری مانند خالکوبی، رنگ آمیزی یا کاشت ابرو وجود دارد، اما اکثر این روش ها موقتی هستند و پس از مدتی باید دوباره آنها را بازسازی یا اصلاح کنید. در واقع کاشت ابرو با روش های موقت و غیرعادی مانند میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن به خصوص برای آقایان قابل مقایسه نیست. بر این اساس بهترین سناریو همین کاشت ابرو است که با پیشرفت علم و فناوری شاهد موفقیت هر چه بیشتر این عمل زیبایی هستیم.

به عنوان مثال تاتو ابرو در بین خانم ها بسیار رایج است و این کار را انجام می دهند اما تاتو علاوه بر اینکه طبیعی به نظر نمی رسد پس از مدتی کم رنگ می شود و فرد مجبور است آن را به صورت جدید اصلاح کند. مزیت مهم کاشت ابرو طبیعی نسبت به روش های مشابه برای درمان ابروهای کمری این است که کاشت ابرو طبیعی یک عمل دائمی است و برای مدت طولانی بدون تغییر باقی می ماند. در واقع نیازی به بازسازی آن نیست مگر در مواردی که به دلیل عدم رسیدگی فرد باید تعمیر شود. این روش زیباسازی ابرو نیز بسیار مقرون به صرفه است زیرا هزینه کاشت ابرو را یک بار برای همیشه پرداخت خواهید کرد.نتایج کاشت ابرو بسیار ارزشمندتر از هزینه ای است که می پردازید زیرا داشتن ابروهای پرپشت و طبیعی شما را عالی به نظر می رساند، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و از زندگی لذت می برید. پس از کاشت ابرو، نتایج بسیار طبیعی و طبیعی به نظر می رسد. داشتن ابروهای پرپشت و پرپشت در زیبایی و چهره فرد بسیار موثر است و تشخیص اینکه کاشت ابرو طبیعی انجام شده است بسیار سخت خواهد بود.

آیا کاشت ابرو تحت پوشش بیمه سلامت است؟

افرادی که به فکر کاشت ابرو طبیعی هستند وقتی از هزینه ها مطلع می شوند از خود این سوال را می پرسند که آیا بیمه درمانی هزینه کاشت ابرو را پوشش می دهد یا خیر؟ درست است که بیمه گذاران در قبال هزینه های ماهانه یا سالانه تمام هزینه های درمانی شما را تقبل می کنند، اما تعهدی به انجام عمل های زیبایی گران قیمت نخواهند داشت و نیازی به انجام این کار نیست. هزینه تولید جراحی های زیبایی به خصوص کاشت ابرو هیچ سودی برای شرکت ندارد.

آیا کاشت ابرو تحت پوشش بیمه سلامت است؟

هزینه جراحی کاشت ابرو یا به طور کلی جراحی زیبایی تنها در مواقعی توسط شرکت های بیمه پذیرفته می شود که برای فرد ضروری باشد و بدون آن سلامتی وی در خطر باشد. در واقع انجام این عمل جنبه ترمیمی دارد. برای جزئیات بیشتر و اطمینان از اینکه بیماری شما تحت پوشش بیمه است یا خیر، بهتر است با شرکت بیمه خود مشورت کنید و همچنین از پزشک خود جزئیات و اطلاعات کافی را جویا شوید.

بهترین مرکز کاشت ابرو و ویژگی های آن

کاشت ابرو یک عمل زیبایی ظریف است که باید توسط کارشناسان مجرب در زمینه زیبایی انجام شود تا فرد از هرگونه مشکل و آسیب در امان باشد و این روش را با خیال راحت انجام دهد. بهداشت محیطی که در آن کاشت و پیوند ابرو انجام می شود نیز بسیار مهم است و برای جلوگیری از عوارض احتمالی باید توسط متخصص زیبایی ارزیابی شود.قبل و بعد از جراحی کاشت ابرو سوالاتی خواهید داشت که مشاوران کلینیک به آنها پاسخ خواهند داد. در اینجا برخی از ویژگی های بهترین مرکز کاشت ابرو آورده شده است:

 • مجهز بودن به پیشرفته‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای انجام ایمپلنت ابرو
 • داشتن کادر درمانی متخصص و باتجربه
 • برخورداری از محیطی کاملا تمیز و بهداشتی
 • استفاده از جدیدترین روش‌های کاشت ابرو

کلام آخر 

با این حال در دنیای امروزی تنها یک راه حل برای ترمیم موهای از دست رفته در ناحیه ابرو وجود دارد و آن کاشت ابرو است. در این نوع عمل زیبایی، پیوند موی طبیعی در ابروها به بازیابی حالت ابروها کمک می کند. اما انتخاب متخصص برای این کار، نوع روش کاشت تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد. پس نگران هزینه ای که برای انجام این کار کرده اید نباشید و با خیالی راحت اقدام به انجام این عمل زیبایی کنید ، از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

3/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا