جراحی زیبایی

هزینه جراحی زیبایی سینه چقدر است ؟【سال 1403】❤️+فیلم

زنان در سراسر جهان ممکن است به دلایل مختلف به دنبال راهی برای بزرگ کردن سینه خود باشند. امروزه استراتژی اصلی برای بزرگ کردن سینه ها و بازگرداندن حجم از دست رفته آن ها پروتز سینه است. با استفاده از این روش می توان شکل دلخواه را به سینه ها داد و حجم از دست رفته سینه ها به دلیل کاهش وزن، سوء تغذیه، شیردهی و برخی بیماری ها را به آنها بازگرداند. سینه ها را خوش فرم می کند و حالتی متقارن و زیبا به آنها می بخشد.ه زینه جراحی زیبایی سینه بستگی به سایز سینه دارد. هرچه سینه بزرگتر باشد، عمل سخت تر و طولانی تر و هزینه آن بیشتر می شود. هزینه جراحی بزرگ کردن سینه زنان نیز بستگی به مکانی دارد که قرار است عمل کنید. اگر یک بیمارستان خصوصی درجه یک دارید، هزینه یک مرکز جراحی محدود بیشتر خواهد بود. در ادامه قصد داریم شما را با این عمل جراحی و هزینه جراحی زیبایی سینه آشنا کنیم با ما همراه باشید .

هزینه جراحی سینه در تهران

همانطور که می دانید هزینه یکی از عوامل مهم در جراحی سینه است که در تصمیم گیری و انتخاب جراح متخصص برای انجام جراحی سینه تاثیر بسزایی دارد.برخی از افراد، هزینه را ملاک اصلی انتخاب بهترین جراح سینه می دانند، در حالی که برای انتخاب این جراح مناسب، مهارت، تجربه، دانش جراح در این زمینه باید عامل اصلی این انتخاب باشد و هزینه جراحی نباید باشد. یکی از عواملی که تعیین می کند که آیا فرد جراحی سینه خواهد داشت یا خیر، هزینه جراحی است. به عنوان مثال، هزینه جراحی پروتز سینه به پزشک و نوع پروتز انتخابی بستگی دارد.

جلسه معاینه و مشاوره حضوری در تعیین هزینه دقیق جراحی پروتز سینه بسیار مهم است، علاوه بر هزینه پروتز سینه قبل از جراحی، سوالات مختلفی در مورد انجام این جراحی در ذهن افرادی که متقاضی این جراحی هستند وجود دارد. می تواند سوالات خود را بپرسد، هزینه همیشه یک عامل مهم در جراحی های انتخابی است. دستمزد جراح برای بزرگ کردن سینه به تجربه، نوع پروتز سینه استفاده شده و موقعیت جغرافیایی مطب او بستگی دارد. بسیاری از جراحان پلاستیک هزینه کاشت سینه را به صورت اقساطی پرداخت می کنند. هزینه پروتز سینه باید به طور کامل توسط شخص پرداخت شود. زیرا این عمل جزء اعمال زیبایی است و بیمه آن را پوشش نمی دهد. هزینه پروتز سینه به عواملی مانند نوع پروتز مورد استفاده، محل کلینیک و تخصص و مهارت پزشک بستگی دارد.

مهم این است که ارزان بودن به معنای بی کیفیت بودن نیست. همانطور که گرانی بیشتر نمی تواند تضمین کننده اعتماد به کلینیک و پزشک باشد. شما باید قبل از گرفتن پروتز سینه، کلینیک را به طور کامل بررسی کنید و بهترین پزشک را برای پروتز سینه خود انتخاب کنید. علاوه بر هزینه جراحی پروتز سینه، باید هزینه جلسات مشاوره و تست های قبل از عمل و همچنین هزینه معاینات بعد از عمل و معاینات دوره ای را نیز در نظر بگیرید.

چرا انتخاب بهترین جراح سینه یک دغدغه برای زنان است؟

سینه ها نقش مهمی در ظاهر خانم ها دارند. زنانی که از اندازه سینه‌های خود ناراضی هستند، احساس کمبود اعتماد به نفس می‌کنند و گاهی از مقایسه خود با دیگران احساس ناامیدی می‌کنند. جراحی بزرگ کردن سینه که به روش های مختلف انجام می شود ممکن است کلید حل این مشکل برای خانم ها باشد. البته یکی از دغدغه های اصلی خانم ها انتخاب بهترین جراح سینه در تهران است. هیچ کس نمی تواند منکر نقش زیبایی در اعتماد به نفس و روابط اجتماعی شود. زیبایی چهره و بدن امروزه برای انسان یک ارزش و هدف محسوب می شود. به همین دلیل انسان همیشه به دنبال راه هایی برای زیباتر شدن بوده است.

در بین جراحی های زیبایی مردان، جراحی زیبایی سینه یکی از شناخته شده ترین و رایج ترین جراحی ها می باشد. جراحی سینه مردانه که عمدتا به عنوان جراحی کوچک کردن سینه مردانه شناخته می شود، جایگاه خود را در بین جراحی های زیبایی باز کرده است و بسیاری از مردانی که از سایز سینه خود راضی نیستند به مطب بهترین جراح سینه مردانه، جراحی کوچک کردن سینه، مراجعه می کنند. این جراحی که توسط متخصص زیبایی سینه انجام می شود، برای رفع عیوب ظاهری و ساختاری سینه های زنانه طراحی شده است. به عبارت دیگر جراح پلاستیک ترمیمی با بررسی آناتومی بدن بیمار و همچنین گوش دادن به انتظارات مراجعه کننده از بدن خود، سینه ها را ترمیم و زیبا می کند.

انواع عمل جراحی زیبایی سینه

برای خانم هایی که از اندازه و شکل سینه های خود ناراضی هستند، اعتماد به نفس در موقعیت های مختلف و برخورد با دیگران می تواند بسیار دشوار باشد. بهبود ظاهر و فرم سینه ها با لیفت سینه یا بزرگ کردن سینه می تواند تاثیر بسزایی در بازگرداندن اعتماد به نفس و سلامتی بیماران به بدن آنها داشته باشد. علاوه بر این، بازسازی سینه پس از ماستکتومی مزایای بسیار ارزشمندی دارد. امروزه جراحی های زیبایی سینه با روش های زیادی برای خانم ها و آقایان انجام می شود که تاثیرات مثبت زیادی نه تنها در ظاهر، بلکه در اعتماد به نفس آنها نیز دارد. اگر از اندازه یا شکل سینه های خود ناراضی هستید، می توانید به جراح پلاستیک مراجعه کنید. اگر فکر می کنید سینه هایتان خیلی بزرگ یا خیلی کوچک یا افتاده است یا یک یا هر دو سینه را به دلیل بیماری خاصی از دست داده اید، می توانید با جراحی بزرگ کردن سینه از شر تمام این مشکلات خلاص شوید. متخصصین پوست در منزل پیشرفته ترین روش های جراحی زیبایی سینه را انجام می دهند که عبارتند از:

بزرگ کردن سینه با پروتز ایمپلنت : بزرگ کردن سینه با پروتز یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی برای خانم ها است که طی آن پروتز نمکی یا سیلیکونی در سینه ها قرار می گیرد. در این عمل گزینه های مختلفی برای انتخاب نتایج نهایی جراحی وجود دارد که با توجه به شرایط و نیاز هر بیمار از جمله اندازه و شکل پروتز و الگوی برش های روی سینه برای جراحی انتخاب می شوند. . در این جراحی پروتزها از طریق برش های بسیار کوچک وارد سینه شده و زیر بافت سینه قرار می گیرند.

کوچک کردن سینه‌ها : زنانی که سینه های بسیار بزرگی دارند، اغلب احساس درد یا خارش و حساسیت پوستی (تعریق) در قفسه سینه می کنند و از این علائم ناراحت و از ظاهر خود نیز ناراضی هستند. جراحی کوچک کردن سینه این مشکل را حل کرده و وضعیت بیمار را هم از نظر زیبایی و هم از نظر درمانی بهبود می بخشد. با انجام این جراحی علاوه بر زیباسازی فرم سینه ها، ناراحتی و درد بیمار به دلیل وجود بافت اضافی نیز از بین می رود. در این جراحی بافت اضافی سینه برداشته می شود و نوک پستان به موقعیت بالاتری منتقل می شود تا سینه ها زیباتر و جوان تر به نظر برسند.

لیفت سینه یا ماستوپکسی : ماستوپکسی یا لیفت سینه جراحی است که افتادگی و افتادگی سینه را از بین می برد. میزان افتادگی و افتادگی بافت سینه در زنان متفاوت است و می تواند بسیار خفیف، متوسط ​​یا شدید باشد. جراح پلاستیک می تواند پس از ارزیابی وضعیت سینه ها، تکنیک مناسبی را برای جراحی سینه طراحی کند. جراحی لیفت سینه معمولاً با ایجاد برشی در اطراف هاله نوک سینه و برشی در قسمت پایین سینه انجام می شود تا جراح بتواند هم بافت اضافی و هم پوست اضافی را از سینه ها خارج کند. این جراحی سینه ها را بلند می کند و ظاهری جوان و زیبا در سینه ها ایجاد می کند.

تزریق ژل یا چربی در سینه‌ ها : با تزریق چربی به سینه می توان شکل و اندازه سینه ها را بهبود بخشید و یا هرگونه عدم تقارن یا بدشکلی سینه را اصلاح کرد. برای تزریق چربی به سینه، ابتدا چربی از ناحیه دیگری از بدن با استفاده از دستگاه لیپوساکشن کم فشار استخراج می شود. سپس این چربی با محلول نمکی برداشته شده و به نواحی کمتر برجسته سینه تزریق می شود. این تکنیک خطرات و محدودیت های خود را دارد، اما اگر بیمار شرایط مناسبی برای این عمل داشته باشد و کاندیدای مناسبی برای این عمل باشد، نتایج بسیار رضایت بخش و عمل بی خطر خواهد بود. از روش تزریق ژل نیز برای افزایش سایز سینه استفاده می شود.

 بازسازی سینه : جراحی بازسازی سینه پس از بزرگ کردن سینه می تواند به زنان کمک کند تا احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند و شکل سینه های خود را به دست آورند. هر یک از این تکنیک ها مزایای خاص خود را دارد و می تواند به زنان کمک کند تا با بازسازی سینه ها اعتماد به نفس خود را به دست آورند. متخصص پوست بهترین و ایمن ترین راه را برای بازسازی سینه ها از طریق تعامل موثر با پزشکان مسئول درمان سرطان می داند.

جراحی ترمیمی سینه‌ها : اگرچه پروتز سینه برای مدت زمان طولانی طراحی شده است، در هر صورت، بیمارانی که تحت این جراحی قرار می گیرند باید در آینده انتظار جراحی ترمیمی را داشته باشند. در طی جراحی ترمیمی، ممکن است پروتز سینه با شکل یا اندازه متفاوت جایگزین شود، یا ممکن است تغییراتی در شکل سینه ایجاد شود تا ظاهری جوان‌تر به آن بدهد. این جراحی بسته به نوع جراحی می تواند یک تنظیم ساده پروتز یا یک جراحی پیچیده تر باشد.

 جراحی برداشتن پروتز سینه : جراحی بزرگ کردن سینه یا کاشت پروتز سینه یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در بین خانم ها می باشد. گاهی اوقات نیاز به برداشتن پروتز کاشته شده است. جراحی برای برداشتن پروتز سینه با ایجاد یک برش کوچک (معمولاً به جای برش قبلی) و برداشتن پروتز انجام می شود. این کار را معمولاً می توان در مطب یا کلینیک و با بی حسی موضعی انجام داد. بسته به اندازه پروتز و میزان کشیدگی پوست پس از قرار دادن پروتز، ممکن است بخواهید پس از برداشتن پروتز، لیفت سینه انجام دهید.

کوچک کردن سینه‌ی مردان : ژنیکوماستی یا سینه های بزرگ مشکلی است که می تواند مردان را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد. علامت اصلی این مشکل وجود بافت اضافی در سینه است که ممکن است دردناک یا حساس باشد. در این جراحی چربی اضافی یا بافت سینه از طریق لیپوساکشن یا برش جراحی برداشته می شود. برش های جراحی در نزدیکی هاله تیره نوک پستان ایجاد می شود تا جای زخم جراحی به خوبی پنهان شود. این روش حدود یک ساعت طول می کشد و بیمار باید یک یا دو هفته بهبود یابد.

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی سینه

همانطور که می دانید جراحی بزرگ کردن سینه دامنه بسیار وسیعی دارد و از این رو هزینه تخمینی این جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل ذکر شده در زیر تنها برخی از گزینه هایی هستند که بر هزینه نهایی این جراحی تأثیر می گذارند.

 • نوع جراحی : بسته به نوع جراحی که قرار است انجام دهید، هزینه جراحی و دستمزد جراح متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، بین هزینه کاشت ایمپلنت سیلیکونی و پروتز سینه سالین تفاوت وجود دارد. ایمپلنت‌های سیلیکونی نسبت به نمونه‌ های نمکی گران‌ تر هستند، زیرا تولید سیلیکون دشوارتر و در نتیجه گران‌تر از ایمپلنت‌های نمکی است که از محلول نمک استریل ساخته می‌شوند.
 • موقعیت جغرافیایی : محل جراحی تاثیر زیادی در تعیین هزینه نهایی جراحی شما دارد. به طور کلی، جراحی های پلاستیک زیبایی که در کلان شهرها و شهرهای بزرگ انجام می شود، هزینه بیشتری نسبت به جراحی های انجام شده در شهرهای کوچکتر دارد.
 • دستمزد جراح : می توان گفت عامل اصلی تعیین کننده هزینه این جراحی، دستمزد جراح است. جراحانی که در این جراحی تخصص دارند یا از شهرت و مهارت بالاتری برخوردارند، حقوق بیشتری نسبت به همکاران خود دارند.
 • مهارت جراح : یکی از عواملی که در هزینه جراحی پروتز سینه تاثیر بسزایی دارد، مهارت جراح است. هر چه پزشک صلاحیت بیشتری داشته باشد، پول بیشتری دریافت می کند. یک جراح خوب معمولا از بهترین افراد به عنوان دستیار استفاده می کند. روی شکل هم تاثیر خاصی داره. جراح ماهر در انتخاب سایز و برند مناسب و همچنین در حین جراحی نهایت دقت و مهارت را به کار می گیرد تا بهترین نتیجه را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورد.

آیا جراحی سینه باید به بعد از زایمان موکول شود؟

اگرچه عمل بزرگ کردن سینه به گونه ای انجام می شود که به بافت های تجمع شیر در نوک پستان آسیبی وارد نمی شود و تنها برش کوچکی در سینه ایجاد می کند، پزشکان توصیه می کنند که این عمل پس از بزرگ کردن سینه، زایمان و برای راحتی بیشتر انجام شود. بارداری، کاهش وزن و افزایش وزن در افزایش طول عمر پروتز بسیار موثر است. اگر از سایز سینه های خود راضی هستید و فقط به دلیل نظر دیگران در مورد بدن شما می خواهید فرم سینه داشته باشید، بهتر است بیشتر فکر کنید، با دید مثبت به بدن خود نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا باید این کار را انجام دهید. چنین اقدامی لازم است؟

اقدامات بعد از جراحی سینه

 • تا دو هفته بعد از عمل از خوابیدن روی سینه خودداری کنید و ترجیحاً در هوای آزاد بخوابید.
 • از ماساژ دادن یا فشردن سینه ها خودداری کنید.
 • بخیه های محل برش در 10 تا 14 روز جذب می شوند. بنابراین از دستکاری بخیه ها و زخم های جراحی خودداری کنید. در صورت عدم استفاده از بخیه های جاذب، 7-5 روز پس از عمل بخیه ها را بردارید. پس از یک هفته، می توانید برنامه روزانه خود را از سر بگیرید.
 • دویدن یا بلند کردن اجسام سنگین به مدت حداقل 1 یا 1.5 ماه پس از انجام فعالیت های ورزشی سنگین ممنوع است. بعد از دو هفته با نظر پزشک می توانید فعالیت های بدنی سبک را شروع کنید.
 • اگر پزشک برای شما سوتین طبی تجویز کرده است، در تمام ساعات روز به مدت 6 تا 12 هفته پس از جراحی از آن استفاده کنید.
 • هنگام رانندگی به فرمان نزدیک نشوید تا به سینه فشار وارد نکنید.
 • به مدت یک سال از آفتاب گرفتن یا سولاریوم خودداری کنید.
 • ترجیحا وزن خود را ثابت نگه دارید و ورزش منظم را در برنامه خود بگنجانید.
 • ممکن است در ناحیه برش درد احساس کنید. در چنین مواقعی باید مسکن های تجویز شده توسط پزشک را در زمان های تعیین شده مصرف کنید.
 • برای از بین بردن تورم و کبودی برش ها از کمپرس سرد استفاده کنید.

اقدامات بعد از جراحی سینه

نکاتی برای بهبودی سریعتر پس از انواع جراحی های زیبایی سینه

در روزها و هفته های اول انتظار چند چیز وجود دارد. اول اینکه در چند روز اول مقدار قابل توجهی درد و تورم وجود دارد. این طبیعی است و با گذشت زمان به طور طبیعی از بین می رود.

 • برای کمک به کاهش درد و تسریع بهبودی، اکیداً توصیه می شود که یک سوتین مخصوص تهیه کنید. این نوع سوتین ها به طور ویژه برای استفاده بعد از عمل طراحی شده اند و علاوه بر راحتی، به نگه داشتن ایمپلنت سینه در جای خود و جلوگیری از لیز خوردن آن و همچنین افزایش گردش خون و فشرده سازی کمک می کنند و برای اطمینان از تخلیه لنفاوی خوب، ملایم هستند. . به یاد داشته باشید که حداقل یک ماه پس از جراحی باید روز و شب سوتین بپوشید، بنابراین مهم است که به دنبال ویژگی هایی مانند پارچه تنفس پذیر، طراحی بدون درز و تسمه های قابل تنظیم باشید. از سوتین به گونه ای استفاده کنید که زخم ها را تحریک نکند.
 • هفته اول بعد از جراحی را طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید کاملا استراحت کنید. در صورت امکان، از یکی از دوستان یا شریک زندگی خود بخواهید که بعد از جراحی به شما کمک کند، به خصوص اگر بچه دارید. در طول دوره نقاهت تا چند هفته نمی توانید کودک خود را بلند کنید، بنابراین تا جایی که می توانید در هفته های بعد از عمل از دیگران کمک بگیرید.
 • یک رژیم غذایی سبک و سالم داشته باشید تا به بهبودی سریع‌تر کمک کنید.
 • برای جلوگیری از تشکیل کپسول های انقباض کلاژن در اطراف پروتز سینه، انجام ماساژ روزانه سینه در ماه های اول پس از جراحی توصیه می شود. انجام ماساژ صحیح سینه فوایدی دارد، اما این تضمین نمی کند که خطر کپسول های اطراف پروتز به طور کامل از بین برود.
  شما باید به مدت 6 هفته از ورزش های بالاتنه خودداری کنید.
 • معمولا 6 تا 12 هفته طول می کشد تا سینه ها به فرم نهایی خود برسند. از انجام فعالیت های سنگین در این دوران خودداری کنید.
  پس از جراحی سینه به پهلو یا روی شکم نخوابید. بهترین حالت خوابیدن این است که از فشار روی سینه ها یا اصطکاک در محل برش خودداری کنید.
 • به طور کلی، بیماران می توانند پس از بهبود زخم ها و برش ها به حمام برگردند. معمولاً 4-6 هفته طول می کشد. دوش گرفتن زودهنگام بی خطر است، اما باید حداقل به مدت یک ماه از غوطه ور شدن خود در وان یا استخر خودداری کنید.

جراحی سینه برای چه کسانی امکان پذیر نیست؟

لازم به ذکر است که این روش برای افرادی که در هر نقطه از بدن خود عفونت یا سرطان دارند و همچنین زنان باردار یا شیرده ممنوع است. همچنین افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی مانند لوپوس و اسکلرودرمی به دلیل ضعف سیستم ایمنی دچار اختلالات لخته شدن خون و زخم خواهند شد. از آنجایی که خون رسانی به بافت پستان در بدن کم است، افراد باید از انجام این جراحی خودداری کنند.

گروه دیگر کسانی هستند که از افسردگی و اختلالات روانی رنج می برند. همچنین توصیه می شود این گونه افراد صبر کنند تا مشکلاتشان به طور کامل برطرف شود و این جراحی را انجام ندهند.

کلام آخر 

در این مقاله قصد داشتیم اطلاعات نسبتا کاملی در مورد شرایط جراحی بزرگ کردن سینه و هزینه های آن در اختیار شما قرار دهیم. این درمان زیبایی بسته به نتایج مطلوب مخاط به دو صورت صعودی و نزولی انجام می شود و برای اطلاع از میزان دقیق هزینه آن باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید. از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

4.2/5 - (5 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا