زیبایی

هزینه تزریق ژل چقدر است؟【سال 1403】❤️+فیلم

امروزه تزریق ژل یکی از موثرترین روش های تزریق برای از بین بردن علل پیری و اصلاح برخی از عیوب صورت است. تا افراد با استفاده از این روش به ظاهری زیبا و جوان دست پیدا کنند. اما علاوه بر مزایا و نتایج مثبتی که از تزریق ژل حاصل می شود، هزینه تزریق ژل در سال 1401 برای داوطلبان بسیار مهم است. هزینه تزریق ژل در ناحیه صورت به عوامل زیادی بستگی دارد. به همین دلیل برای برآورد قیمت نهایی کار باید جنبه های مختلف کار سنجیده شود.تزریق ژل با بوتاکس و سایر روش های جوانسازی پوست بسیار متفاوت است. بنابراین هزینه ها و روش تزریق ژل کاملا متفاوت است و عوامل زیادی در تعیین هزینه ها موثر است. ژل ها مواد موقتی هستند که بر اساس تشخیص پزشک و عمق چین و چروک به پوست تزریق می شوند. اگر به دنبال راه حلی مناسب برای رفع چین و چروک پوست و زاویه سازی صورت با تزریق ژل خود هستید، با ما همراه باشید تا یکی از بهترین روش های بالینی را به شما نشان دهیم و عوامل موثر در تعیین قیمت آن را توضیح دهیم.

هزینه تزریق ژل در تهران

تزریق ژل یکی از بهترین روش های بالینی برای رفع چین و چروک پوست است. این ژل ها حاوی سه ماده طبیعی به نام های کلاژن، اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت هستند که وظیفه آبرسانی و شادابی پوست را بر عهده دارند. این ژل ها برای بهبود عملکرد این سه نوع ماده در بدن به طور موقت به پوست تزریق می شوند. سوالات متداول در مورد تزریق ژل مطرح می شود که یکی از آنها هزینه تزریق است. از این رو به معرفی برخی از عوامل موثر بر قیمت تزریق ژل می پردازیم.

نوع ژل تزریقی : به طور کلی ژل های تزریقی انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. این ژل ها شامل Restylen، Joviderm، Scalpetra، Hilaform، Radish و ژل Captik هستند که هرکدام ماندگاری متفاوتی دارند. ژل های Restylane از مواد غیر حیوانی ساخته می شوند و ماندگاری آنها بین 6 تا 12 ماه است. ژل های جوویدرم مانند ریستیل ها برای جوان سازی پوست استفاده می شوند و می توانند حدود 1 تا 2 سال روی پوست باقی بمانند.باید بدانید که در حال حاضر به دلیل نوسانات ارز و وارداتی بودن ژل ها هزینه ها تقریبی است. افرادی که قصد انجام تزریق ژل در نواحی مختلف بدن خود را دارند حتما به این موضوع توجه داشته باشید که هرگز برای تزریق ژل به کلینیک ها و آرایشگاه های غیر معتبر مراجعه نکنید. درست است که تزریق ژل در برخی از کلینیک ها ارزان است اما این به معنای بالا بودن کیفیت کار نیست. متأسفانه ژل های تقلبی در بسیاری از نقاط کشور به صورت عمده در بازار سیاه و با قیمت پایین به فروش می رسد. بنابراین هرگز به کلینیک ها و آرایشگاه های غیر معتبر اعتماد نکنید.

ماندگاری : یکی دیگر از مهم ترین عوامل در تعیین هزینه تزریق ژل، ماندگاری آن است. ژل های تزریقی به دلیل موقتی بودن در بین مردم بسیار محبوب هستند. زیرا در صورت پشیمانی می توانند بلافاصله با تزریق آنزیم را از بین ببرند و نواحی تزریق شده را به حالت اولیه بازگردانند. ماندگاری ژل ها معمولاً بین 6 تا 2 سال است و در صورت مراقبت صحیح از آنها حتی عمر بیشتری نیز خواهند داشت. طبیعتا هر چه ژل های تزریقی بیشتر دوام بیاورند، قیمت آن نیز بیشتر می شود. به افراد توصیه می شود که تا آن جایی که می توانند  از ژل های دائمی برای خود استفاده نکنید.به دلیل این که ژل های دائمی جذب پوست می شوند و در صورت پشیمانی برداشتن آنها بسیار سخت است و ممکن است نواحی تزریق شده مانند قبل نباشد. اما ژل های موقت به راحتی و بدون هیچ عارضه ای پاک می شوند و در صورت عدم رضایت افراد، صرفاً با تزریق محلول های مخصوص، در عرض چند روز خاصیت خود را از دست می دهند.

هزینه تزریق ژل در تهران

تاثیر مقدار مورد نیاز بر هزینه تزریق ژل : یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت تزریق ژل، مقدار مورد نیاز برای تزریق است. طبیعتا مقدار مورد نیاز برای قسمت های مختلف صورت برای تزریق متفاوت است و همین امر بر قیمت آن تاثیر گذاشته است. برای مثال لب ها به دلیل حجم کم نیازی به پاشیدن ژل زیادی ندارند و تقریبا 1 سی سی کافی است. با این حال، گونه ها به دلیل اندازه بزرگتر به سرمای بیشتری نیاز دارند. بنابراین، هرچه ژل بیشتری به بدن تزریق شود، هزینه آن بیشتر می شود. زیرا پزشک باید زمان بیشتری را صرف تزریقات و دریافت حقوق بیشتر و مصرف بیشتر مواد مصرفی کند.

دستمزد پزشک : یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل، دستمزد پزشک و همچنین خدمات آن کلینیک می باشد. معمولاً پزشک و بیمار قبل از عمل برای یک جلسه ملاقات می کنند تا ببینند چه چیزی باید انتظار داشته باشد. پزشک نوع پوست بیمار را بررسی می کند و بر این اساس بهترین گزینه درمانی را تجویز می کند. با توجه به بزرگی ناحیه، پزشک ممکن است چندین جلسه درمانی تجویز کند تا خطری برای بیمار ایجاد نشود.

ناحیه مورد نظر برای تزریق ژل : یکی از عوامل موثر در قیمت تزریق ژل ناحیه ای است که فرد قصد تزریق دارد. هر چه منطقه بزرگتر یا حساس تر باشد، هزینه نهایی کار بیشتر می شود. به عنوان مثال، هزینه فیلر بینی با پرکننده گونه برابر نخواهد بود. هزینه خدمات مصرف کننده ارائه شده در کلینیک ها : هر کلینیک زیبایی بسته به تجهیزات و امکاناتی که در اختیار مشتریان قرار می دهد، قیمت های متفاوتی را برای خدمات پزشکی و زیبایی خود ارائه می دهد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از عمل نیز بر هزینه تزریق ژل تأثیر می گذارد. پزشک ممکن است داروهای تقویت کننده مختلفی را برای کاهش تورم و کبودی ناشی از عمل تجویز کند. توجه داشته باشید که استفاده از این داروها اجباری است و در صورت عدم استفاده، روند بهبودی به تاخیر می افتد. همچنین برای جوانسازی و شادابی پوست بهتر است از مرطوب کننده ها استفاده شود که می تواند در هزینه تزریق موثر باشد.

بسیاری از افراد هنگام انتخاب روش‌های جوان‌سازی پوست دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌دانند کدام یک از روش‌های موثر را انتخاب کنند. برای این کار بهتر است به پزشکان و کلینیک های معتبر مانند کلینیک کاخ سفید در تهران مراجعه کنید تا پس از معاینه بهترین روش را به شما معرفی کنند. تزریق ژل یکی از بهترین گزینه های درمانی است و اغلب توسط پزشکان تجویز می شود. هزینه این روش به عوامل مختلفی و دستمزد پزشک، مدت زمان ماندگاری ژل، میزان تزریق و … بستگی دارد. او را تحت تاثیر قرار دهد.

نحوه تزریق ژل

قبل از در نظر گرفتن هزینه تزریق ژل، بهتر است با نحوه انجام آن آشنا شوید. تزریق ژل در نواحی مختلف صورت و بدن باید در کلینیک های تخصصی و زیر نظر متخصص در این زمینه انجام شود. نحوه تزریق ژل چندان پیچیده نیست و با رعایت نکات ایمنی و داشتن یک تزریق اصولی می توانید بلافاصله پس از جلسه درمان به نتایج ایده آل خود برسید. برای درک بهتر این موضوع مراحل زیر به ترتیب انجام می شود:

 • با پزشک متخصص مشورت کنید : قبل از شروع هر کاری، متقاضی و پزشک باید یک جلسه مشاوره بین خود داشته باشند. در این جلسه، پزشک تمام جنبه های زایمان از جمله وضعیت و انتظارات مشتری از تزریق ژل را بررسی می کند و فرد را در مورد مراقبت های قبل و بعد از تزریق توضیح می دهد.
 • آماده سازی فرد برای تزریق ژل : اولین مرحله از جلسه تزریق ژل با آماده سازی فرد شروع می شود. به این ترتیب ناحیه دقیق تزریق ژل و حجم مورد نیاز ژل برای رسیدن به نتیجه ایده آل مشخص می شود. هدف از تهیه محل تزریق، بیهوشی و استریل کردن آن در صورت لزوم است.
 • انجام تزریق ژل : آخرین مرحله که مهمترین بخش این عمل زیبایی است، تزریق ژل است. پزشک بسته به تخصص و تجربه حرفه ای خود، مراحل تزریق را با استفاده از سرنگ مخصوص در جهات مختلف انجام می دهد. زیباجو بلافاصله پس از انجام آن می تواند نشانه هایی از نتیجه نهایی را ببیند.

نحوه تزریق ژل

تزریق ژل چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای کاهش چین و چروک ، استفاده از مواد هایی است که به طور کاملا طبیعی در ساختار پوست هر فردی وجود دارد ، تزریق ژل روشی رایج برای کاهش چین و چروک و جوانسازی پوست است که از مواد طبیعی مانند اسید هیالورونیک ساخته شده است. این ماده به طور طبیعی در پوست صورت وجود دارد و وظیفه حفظ رطوبت و طراوت پوست را بر عهده دارد.وقتی ژلی با این ساختار به پوست تزریق می شود، حجم پوست ناحیه مورد نظر افزایش می یابد. این ماده پس از مدتی با مواد طبیعی ساختار پوست ترکیب شده و بافت پوست ترمیم و بهبود می یابد.

البته در حال حاضر برای این عمل زیبایی و جوانسازی از انواع فیلرها با ساختارهای متنوع استفاده می شود. هیچ یک از آنها به دلیل برخی عوارض جانبی احتمالی به اندازه این نوع ژل محبوب نیستند.

تزریق ژل چگونه انجام می شود؟

یکی از مهم ترین اهداف تزریق ژل به قسمت های مختلف بدن و صورت مانند لب ها ، جبران حجم از دست رفته نواحی مورد نظر می باشد ، به دلیل این که با گذشت زمان و افزایش سن معمولا میزان کلاژن پوست کمتر می شود و پوست حالتی خسته و شل را به خود می گیرد ، برای انجام این کار معمولا از یک سوزن نازک استفاده می شود ، معمولاً از بی حسی موضعی برای تزریق استفاده می شود. اما بسته به شرایط بیمار و ناحیه ای که قرار است ژل تزریق شود، بیهوشی نیز ممکن است تغییر کند. یکی از رایج ترین سوالاتی که خانم ها از ما می پرسند این است که آیا تزریق ژل لب درد دارد یا خیر!؟ همانطور که گفته شد معمولاً در حین تزریق احساس سوزش خفیفی وجود دارد که با کرم های بی حس کننده قابل کنترل است.

آیا انتخاب کلینیک بر هزینه تزریق ژل تاثیر می گذارد؟

با توجه به مطالب فوق می توان نتیجه گرفت که انتخاب کلینیک تاثیر بسزایی در هزینه نهایی تزریق فیلر خواهد داشت چرا که هر کلینیک بسته به خدمات خود نرخ ویژه ای برای مراجعین دارد. عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل به سینه یا سایر اعضای بدن در کلینیک ها عبارتند از:

 • محل درمانگاه : منطقه شهر که کلینیک در آن قرار دارد می تواند تاثیر زیادی بر هزینه خدمات آن کلینیک انتخابی داشته باشد . همچنین اگر نام این مرکز در بین سایر کلینیک های سطح شهر بیشتر شناخته شود ممکن است هزینه های آن را افزایش دهد. هرگز نباید یک کلینیک ارزان را فقط به دلیل قیمت پایین انتخاب کنید، زیرا کیفیت پایین خدمات آن می تواند عوارض جبران ناپذیری را در حین زایمان ایجاد کند.
 • دارای کادر پزشکی متخصص و مجرب : کلینیک های خوب و معتبر همواره سعی می کنند از کادر پزشکی مجرب و حرفه ای برای ارائه خدمات خود استفاده کنند. این مشکل همچنین می تواند منجر به نرخ های بالاتر نسبت به سایر کلینیک های سطح شهر شود.
 • تجهیزات موجود در کلینیک : کلینیک های زیبایی که همیشه دستگاه ها و روش های مورد استفاده را ترجیح می دهند، قیمت بالایی برای خدمات خود دارند. پس اگر می خواهید از جدیدترین فناوری ها در زمینه زیبایی بهره مند شوید، بهتر است بودجه بیشتری برای عمل زیبایی خود در نظر بگیرید.

آیا هزینه های تزریق ژل تحت پوشش بیمه است؟

از آنجایی که تزریق ژل یک عمل زیبایی است، هزینه های آن شامل خدمات بیمه ای نمی شود. البته گاهی اوقات شرکت های بیمه برای خدماتی که ارائه می دهند شرایط خاصی را وضع می کنند. بنابراین برای اینکه بدانید هزینه های تزریق ژل شما تحت پوشش بیمه است یا خیر، می توانید از پزشک یا شرکت بیمه خود مطلع شوید. در برخی موارد نادر، مانند رسیدگی به برخی مسائل ناشی از یک حادثه خاص، شرکت های بیمه هزینه ها را تقبل می کنند. بنابراین اگر شما نیز تحت پوشش بیمه هستید و فکر می کنید ممکن است مشکل شما در دسته موارد خاص قرار گیرد، قبل از تزریق فیلر تحقیقات لازم را انجام دهید.

آیا انتخاب کلینیک بر هزینه تزریق ژل تاثیر می گذارد؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل

همان طور که در بالای مقاله گفته شد تزریق ژل یک روش موثر، ایمن و بدون دردسر برای جوانسازی پوست افراد می باشد. . این روش کم تهاجمی و مقرون به صرفه نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و دوران درمان و مراقبت آن بسیار آسان است. به عنوان کاندیدای تزریق ژل، باید از رویدادها و مراقبت های بعد از تزریق ژل آگاه باشید.

در جلسه‌ی تزریق ژل

 • افراد حتما باید در روز مراجعه به کلینیک لباس گشاد و بسیار راحت را بپوشند .
 • تزریق ژل باید در یک محیط پزشکی مانند بیمارستان یا کلینیک و در اتاق های عمل مناسب انجام شود.
 • با صورت کاملا تمیز به کلینیک بروید. از مواد آرایشی و مرطوب کننده استفاده نکنید و قبل از مراجعه به کلینیک صورت خود را بشویید.

بعد از تزریق ژل، ممکن است که افراد کمی قرمزی خفیف، تورم،کبودی ، حساسیت یا خارش را در نزدیکی محل تزریق احساس کنید. از خاراندن، ماساژ دادن یا لمس محل تزریق خودداری کنید. اینها عوارض جانبی طبیعی هستند که معمولاً در عرض چند ساعت یا چند روز ناپدید می شوند. اگر علائم در عرض 3 روز از بین نرفت، با کلینیک تماس بگیرید. معمولاً پس از تزریق ژل هیچ دردی احساس نمی کنید یا درد بسیار خفیف است. برای تسکین درد نباید از داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن یا ژلوفن استفاده کنید. این داروها باعث خونریزی و کبودی می شوند. می توانید به جای آن از استامینوفن استفاده کنید.

برای از بین بردن کبودی ها از کمپرس آب سرد استفاده کنید: تزریق ژل معمولاً یک درمان بدون عارضه است. اما مانند سایر درمان های زیبایی، بیمار عوارض جانبی را مشاهده خواهد کرد. کبودی یکی از این عوارض است. کمپرس سرد به کاهش کبودی کمک می کند. علاوه بر این، کرم ها و پمادهای حاوی عصاره آرنیکا یا مکمل های بروملین به طور کلی در کاهش کبودی موثر هستند. استفاده از عصاره آرنیکا برای از بین بردن کبودی ها در سرتاسر جهان رایج است و در داروخانه ها نیز به صورت بدون نسخه در دسترس است.

بسته به شرایط بیمار، پزشک ممکن است داروها یا پمادهایی را برای بهبود سریعتر عوارض تجویز کند. گاهی در برخی از کلینیک ها با توصیه های لازم داروهای لازم در اختیار بیمار قرار می گیرد. لازم است بیمار در مصرف این داروها دقت کند.سعی کنید محل های تزریق ژل را تا حد امکان ثابت نگه دارید. اگر توده ای روی سطح پوست وجود داشت، می توانید آن ناحیه را ماساژ دهید. بسته به ژلی که برای شما استفاده می شود، ممکن است پوست شما کمی سفت تر شود. این احساس معمولا در عرض یک یا دو هفته فروکش می کند و پوست دوباره نرم می شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 • اصلاح بعد از 1 هفته مجاز است: بلافاصله پس از تزریق ژل به صورت افراد مجاز به اصلاح نیستند. معمولا بعد از 1 هفته افراد مجاز به آرایش و تراشیدن صورت خود هستند. البته بعد از تزریق ژل در نواحی دیگر می توانید آرایش کرده یا از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • محل تزریق را با یک شوینده ملایم بشویید: محل تزریق را تمیز و خشک نگه دارید تا از عفونت جلوگیری شود. برای به حداقل رساندن التهاب و تحریک پوست باید از پاک کننده های ملایم پوست برای شستشوی محل تزریق استفاده شود. برخی از پاک کننده ها می توانند پوست را تحریک کرده و باعث التهاب شوند. در کلینیک کاخ سفید، پس از تزریق ژل، مواد شوینده مناسب به داوطلبان ارائه می شود.
 • گرم شدن و سرد شدن شدید محل تزریق، اثرات درمانی را کاهش می دهد: تا زمانی که علائمی مانند قرمزی، تورم و کبودی از بین نرود، نباید محل درمان را گرم کرد. بنابراین باید از آفتاب گرفتن، سونا، سولاریوم، جکوزی و حمام خودداری شود. سرمای شدید نیز اثرات درمانی را کاهش داده و عوارض را تشدید می کند. به همین دلیل فعالیت هایی مانند اسکی، اسنوبورد، اسکیت و شنا در آب سرد ممنوع است. کمی صبور باشید و این فعالیت ها را پس از از بین رفتن علائم انجام دهید.
 • برای مدتی از ورزش و فعالیت بدنی شدید خودداری کنید: افرادی که ژل تزریق می کنند معمولا بعد از درمان کلینیک را ترک می کنند و از روز بعد فعالیت های روزانه خود را از سر می گیرند. اما ورزش و فعالیت بدنی شدید به مدت 2 هفته ممنوع است. زیرا انجام این فعالیت ها باعث افزایش شدت کبودی و تورم می شود. اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید، حتما با پزشک خود در مورد زمان شروع فعالیت خود صحبت کنید.
 • توصیه های پزشک در مورد ماساژها باید جدی گرفته شود: پس از تزریق ژل در نواحی خاص مانند تزریق ژل به باسن، لب ها یا سینه ها، ژل را به طور یکنواخت در محل تزریق پخش کنید تا از تجمع خون مرده و گلوله ها جلوگیری شود. باید ماساژ انجام دهد. توجه بیمار به این گونه ماساژها و انجام آنها طبق دستور پزشک ضروری است.
 • خوابیدن روی صورت پس از تزریق ژل ممنوع است: در صورت تزریق ژل به قسمت های مختلف صورت افراد باید مراقب باشند که در روزهای اول پس از تزریق ژل روی صورت نخوابند. خوابیدن روی صورت به محل های تزریق فشار وارد می کند و کیفیت درمان را کاهش می دهد. توصیه می شود افراد صاف و راست بخوابند.
 • پوشیدن لباس مناسب بعد از تزریق ژل از طریق درمان موثر است: بسته به ناحیه ای که ژل در آن تزریق می شود، فرد باید تا مدتی بعد از جلسه درمان به پوشش خود توجه کند. به عنوان مثال، هنگام تزریق ژل به سینه، بیمار باید مدتی پس از تزریق جوراب های فشاری یا سوتین های ورزشی بپوشد یا پس از تزریق ژل به باسن، شلوار تنگ بپوشد تا ژل به خوبی در سینه قرار گیرد. منطقه درمان پوشیدن شلوار و شلوارک تنگ ژل را در یک مکان متمرکز می کند و شکل باسن را به هم می زند.

کلام آخر 

اگرچه عواملی مانند کلینیکی که در آن تزریق ژل را انجام می دهید، یا بهترین دکتر تزریق ژل که خواسته های شما را انجام می دهد، یا مارک ژلی که انتخاب می کنید بر هزینه نهایی تزریق شما تأثیر می گذارد، باید به خاطر داشت که بدن شما انجام شده و می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. ، پس بهتر است فقط به هزینه آن توجه نکنید و با پرداخت بیشتر سلامت خود را به خطر بیندازید.همچنین می توانید بهترین ژل را انتخاب کنید، به کلینیک و متخصص معتبر مراجعه کنید و مراقبت های بعد از تزریق را دنبال کنید، ماندگاری اثرات تزریق را افزایش دهید تا نیاز کمتری به جلسات تکراری تزریق داشته باشید و در نتیجه هزینه کمتری را پرداخت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا