زیبایی

هزینه پاکسازی پوست چقدر است ؟【سال 1403】❤️+ فیلم

با توجه به گسترش صنعت مد و تنوع محصولات بهداشتی و آرایشی هر روز در حال افزایش است. از طرفی زندگی در شهرهای صنعتی شلوغ، استفاده از محصولات غیر ارگانیک، کار فشرده، استرس و… افزایش نیاز به مراقبت و مراقبت مداوم از پوست و مو ، هزینه مراقبت های آرایشی طیف گسترده ای دارد. به عنوان مثال، هزینه پاکسازی صورت بستگی به روش انتخابی شما دارد. قیمت پاکسازی پوست نیز به این بستگی دارد که زیر نظر پزشک متخصص در مراکز درمانی انجام شود یا در آرایشگاه. اگر هنوز پاکسازی پوست بخشی از برنامه روزانه شما نیست، وقت آن است که در مورد آن تجدید نظر کنید. جالب است بدانید که پوست هر 30 روز یکبار بازسازی می شود. به این ترتیب سلول های سطحی یا اپیدرم از بین می روند و سلول های جدید جایگزین می شوند.

پاکسازی پوست چیست؟

قبل از بحث در مورد هر موضوع دیگری، بهتر است با مفهوم اصلی پاکسازی پوست آشنا شوید. پاکسازی به معنای پاک کردن یا از بین بردن مواد آرایشی، عرق، چربی، کثیفی و سلول های مرده از سطح پوست است. این کار پوست را خنک می کند و به تنفس پوست کمک می کند. پاکسازی پوست را می توان با استفاده از مواد و تکنیک های مختلفی انجام داد. با این حال، قبل از هر اقدامی، باید نوع پوست خود را بشناسید ، زیرا تمیز کردن انواع پوست متفاوت است.

بسته به نوع و نیاز پوست، باید تکنیک های پاکسازی مشخص شود. استفاده از مواد آلی، مواد شیمیایی، شوینده ها و لایه بردارها، دستگاه ها و تجهیزات از جمله راه حل هایی هستند که به ما امکان پاکسازی پوست را می دهند.

هزینه پاکسازی پوست چقدر است؟

یکی از اصلی ترین سوالاتی که می تواند به ذهن هر یک از ما خطور کند هزینه تمیز کردن پوست است. با توجه به قیمت های مختلفی که این روزها برای پاکسازی صورت شنیده می شود، آشنایی با عوامل تعیین کننده قیمت این روش ضرری ندارد.

  • روش پاکسازی پوست : همانطور که می بینید راه های زیادی برای پاکسازی پوست وجود دارد. بدون شک تمیز کردن پوست در منزل با مواد طبیعی یا شیمیایی ارزانتر از آرایشگاه ها و کلینیک های زیبایی است. حتی تکنیک هایی که در کلینیک های زیبایی استفاده می شود قیمت های خاص خود را دارند که قبل از تصمیم گیری باید به خوبی از آنها مطلع شد.
  • مواد شیمیایی مورد استفاده: مواد شیمیایی مورد استفاده برای تمیز کردن پوست باید با توجه به نوع پوست انتخاب شوند. استفاده از مواد شیمیایی نامناسب و قدیمی آسیب های جبران ناپذیری به پوست وارد می کند. علاوه بر این با انتخاب مواد لازم برای پوست و تغذیه آن، شاهد بهبودی پوست در زمان کوتاه تری خواهیم بود که البته هزینه نسبتا بالایی نیز دارد.
  • مهارت و تخصص تکنسین : در صورتی که تمیز کردن پوست طبق استانداردهای لازم انجام نشود و تکنسین مهارت لازم برای این کار را نداشته باشد، پوست آسیب جدی می بیند. در این راه باید از خدمات کلینیک های معتبر با کادر پزشکی متخصص که معمولا هزینه بیشتری نسبت به سایر مراکز دارند استفاده کنید.
  • انتظارات از فرد مراجعه کننده :  پاکسازی پوست نیز با کمک دستگاه ها و تجهیزات مختلف امکان پذیر است. البته نتایج به دست آمده از این فرآیندها با روش های خانگی و آرایشگری کاملا متفاوت است. . به همین دلیل است که همه چیز به اهداف و خواسته های شما بستگی دارد. از یک پاک کننده پوست چه انتظار و انتظاری دارید و چه نتایجی به همراه دارد؟

هزینه پاکسازی پوست چقدر است؟

این عوامل با هم قیمت نهایی پاکسازی پوست را تعیین می کنند، بنابراین با وجود تمام نکات گفته شده، تصمیم نهایی با شماست.

چرا پاکسازی پوست مهم است؟

شاید اولین سوالی که به ذهنم خطور کند این باشد: چرا باید پوستم را تمیز کنم؟ دلایل مختلفی برای پاکسازی پوست وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

کمک به بهبود وضعیت پوست : سلول های پوست به صورت روزانه در معرض آسیب های مختلفی قرار می گیرند، بنابراین برای داشتن پوستی شفاف و درخشان، پاکسازی باید در اولویت باشد. با پاکسازی پوست، آلودگی ها، باکتری ها و میکروب ها از سطح پوست پاک می شوند. به این ترتیب با از بین بردن میکروب ها و آلودگی ها به ندرت شاهد جوش و آکنه خواهیم بود. از طرفی با حفظ چربی مفید پوست، درمان چین و چروک و خطوط ریز پوست امکان پذیر خواهد بود.

برخورداری از پوستی جوان و شاداب :  با افزایش سن، سلول های پوست با سرعت کمتری بازسازی می شوند، به همین دلیل است که پوست شما کدرتر و تیره تر به نظر می رسد. با کمک پاکسازی، حذف سلول های مرده سریعتر اتفاق می افتد. بنابراین با تحریک پوست برای تولید سلول های جدید، نه تنها شفافیت و شادابی به پوست باز می گردد، بلکه شاهد جوان شدن پوست نیز خواهیم بود.

پیشگیری بهتر از درمان است:  با پاکسازی پوست و از بین بردن مواد محرک، از هرگونه آسیب پوستی مانند پوسته پوسته شدن، خشکی بیش از حد، تولید بیش از حد چربی و جوش و آکنه ناشی از آن جلوگیری کرده ایم. یک پاکسازی ساده پوست راه حل ایده آلی است که از آسیب ها و مشکلات احتمالی جلوگیری می کند.

افزایش اعتماد به نفس: در نهایت آیا می توانید پوستی شفاف و درخشان داشته باشید و از داشتن چنین پوستی خوشتان نیاید؟ همه ما پوست شفاف تر و بدون مشکل، اعتماد به نفس بیشتر و تصویر بهتری از خود داریم. تمام عواملی که ذکر شد باعث می شود به پاکسازی پوست توجه کنیم و این موضوع را در اولویت قرار دهیم. اما راه های پاکسازی پوست چیست؟ و چطور صورت را پاکسازی کنیم ؟

آشنایی با روش های پاکسازی پوست

پاکسازی پوست برای حذف سلول های مرده و ناخالصی ها از سطح پوست انجام می شود. با این حال، روش های پیشنهادی برای انجام این کار بسیار متنوع است. اگر بخواهیم یک طبقه بندی کلی از این روش ها ارائه کنیم، باید آنها را به سه بخش کلی تقسیم کنیم :

آشنایی با روش های پاکسازی پوست

اگرچه در تمامی این روش ها پاکسازی عمومی پوست مورد توجه قرار می گیرد، اما در روش های خانگی و آرایشگاهی پاکسازی به صورت سطحی انجام می شود. اگر به دنبال پاکسازی عمیق پوست هستید، باید روش های بالینی را انتخاب کنید. اما چگونه پوست را در خانه و آرایشگاه تمیز کنیم؟

پاکسازی پوست و حالت دادن به مو در منزل : علاوه بر مواد شیمیایی، از ابزارها و تکنیک های فیزیکی نیز می توان برای پاکسازی پوست استفاده کرد. برای پاکسازی ساده پوست معمولا از اسکراب و لایه بردار استفاده می شود که می تواند شیمیایی یا طبیعی باشد. به طور کلی، برخی از روش های مورد استفاده برای پاکسازی انواع پوست عبارتند از:

اسکراب پوست : یکی از رایج ترین راه ها برای از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده از اسکراب است. اسکراب های حاوی شکر یا نمک های معدنی وجود دارند که پوست را نرم می کنند. اگرچه استفاده از اسکراب یک روش غیر تهاجمی است، اما گاهی اوقات خطر التهاب پوست به خصوص در پوست های حساس وجود دارد. بنابراین، لایه برداری پوست را به تعداد کمی در طول هفته محدود کنید. علاوه بر مواد شیمیایی مختلف، می توان از مواد طبیعی برای لایه برداری پوست استفاده کرد.

پوست را بخور دهید :یکی دیگر از راه های پاکسازی پوست چه در منزل و چه در سالن ها، بخور دادن پوست است. خوب است بدانید که بخار منافذ پوست را باز می کند و آلودگی ها را عمیقاً از بین می برد. جوش های سرسیاهی که به دلیل مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شوند، به راحتی با کمک بخار آب از زیر پوست پاک می شوند. جریان خون در زیر پوست مهمترین نتیجه بخور برای پوست است.

برای بخور دادن پوست در منزل کافی است یک قابلمه آب را بجوشانید و برگ نعناع، ​​گلبرگ یا کمی لیمو را به آن اضافه کنید. از یک حوله برای بخور دادن به پوست خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که بخار آنقدر داغ نباشد که به مویرگ های پوست آسیب برساند.بخور دادن پوست در آرایشگاه ها نیز با کمک دستگاه های مخصوص انجام می شود.

تمیز کردن پوست با استفاده از ابزار : انواع درمارولرها و برس های مخصوص برای پاکسازی پوست وجود دارد که در خانه و آرایشگاه ها یافت می شود. حذف سلول های مرده در این روش به صورت فیزیکی انجام می شود. از طرفی بعد از پاکسازی پوست می توان از مواد مرطوب کننده، ویتامین ها و مواد معدنی استفاده کرد. باعث تقویت و تغذیه بهتر پوست می شود. زیرا با باز شدن منافذ پوست، جذب این مواد بهتر و سریعتر انجام می شود.

روش‌های کلینیکی پاکسازی پوست

پاکسازی پوست در کلینیک های پوست و مو یکی از کارهای رایجی است که این روزها شاهد آن هستیم. این کلینیک ها با ارائه راه حل های مناسب نوید پوستی شفاف و درخشان می دهند. در مورد رایج ترین روش های پاکسازی پوست در کلینیک های زیبایی چه می دانید؟

میکرودرم ابریژن : این تکنیک برای افرادی که به دنبال رفع عیوب پوست خود هستند توصیه می شود ، به عنوان مقاله ای در مورد لکه های تیره، لکه های باقی مانده از جوش و زخم را می توان با استفاده از این تکنیک از بین برد. بسیاری از افراد میکرودرم ابریژن را لایه برداری عمیق پوست می دانند که شامل پودر شدن کریستال ها و مکیدن سلول های مرده پوست می شود. اگرچه ممکن است بعد از انجام این تکنیک قرمزی و التهاب ایجاد شود، اما پوست شفاف و درخشان تضمین خواهد شد. زیرا این روش مبتنی بر تحریک پوست برای تولید کلاژن است.

لایه برداری شیمیایی : لایه برداری پوست نیز با استفاده از مواد شیمیایی قوی امکان پذیر است زیرا این نوع لایه برداری معمولا در کلینیک ها انجام می شود. این نوع لایه برداری منجر به اصلاح مشکلات بافت پوست می شود و حتی گاهی رنگ پوست را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

ماساژ پوست و استفاده از مواد مغذی : ماساژ حرفه ای پوست به بهبود گردش خون در زیر پوست کمک می کند. یکی از روش های پاکسازی پوست، لایه برداری و ماساژ دادن پوست است. معمولاً در هنگام ماساژ پوست از مواد ماساژ دهنده پوست استفاده می شود. به این ترتیب جذب این مواد سریعتر اتفاق می افتد. در نتیجه پوست با استفاده از ماسک ها، ویتامین ها و مرطوب کننده ها عمیقا پاکسازی و تقویت می شود.

فواید پاکسازی پوست چیست؟

حذف سلول های مرده و ناخالصی ها از سطح پوست بیش از آن چیزی که فکرش را بکنید بر زیبایی و درخشندگی پوست شما تاثیر می گذارد. اگر هنوز در مورد نیاز به پاکسازی پوست موافق نیستید، نگاهی به مزایای ذکر شده در زیر ضرری ندارد.

با آلودگی هوا خداحافظی کنید : پاکسازی پوست کابوس میکروب های روی پوست است. از طرفی آلودگی ها و مواد آرایشی باقی مانده در منافذ پوست با کمک پاکسازی از بین می روند. به این ترتیب پوست از هرگونه آلودگی و چربی رها می شود. پوست تمیز و آماده برای جذب مواد مغذی.

به حفظ رطوبت پوست کمک می کند : با تغذیه عمیق پوست، به حفظ تعادل اسیدیته پوست کمک می کند. به این ترتیب پوست رطوبت مورد نیاز خود را جذب کرده و آبرسانی آن به خوبی انجام می شود. در نتیجه دیگر شاهد کشیدگی، پوسته پوسته شدن و خشک شدن بیش از حد پوست نخواهیم بود. از طرفی با آبرسانی به پوست درخشندگی و لطافت آن تضمین می شود.

جلوگیری از التهاب و شل شدن پوست : ماساژ پوست با حرکات دایره ای با استفاده از نوک انگشتان به کاهش استرس و حفظ تعادل ذهنی کمک می کند. ماساژ پوست با تحریک عروق لنفاوی به سم زدایی پوست و بهبود گردش خون کمک می کند. باعث می شود پوست سالم تر و جوان تر به نظر برسد.

فواید پاکسازی پوست چیست؟

چربی اضافی را از سطح پوست پاک کنید : آلودگی و چرب بودن پوست یکی از عوامل اصلی جوش و آکنه است. با پاکسازی پوست از چربی، منافذ پوست باز شده و در نتیجه احتمال ایجاد جوش و آکنه به حداقل می رسد. با این حال، باید مراقب روغن های مفید پوست بود. زیرا حذف آنها از روی پوست به دلیل پاکسازی بیش از حد منجر به خشکی و التهاب پوست می شود.

به حل مشکلات پوستی کمک می کند : لکه های تیره، تیرگی پوست، جای زخم و حتی چین و چروک را می توان با پاکسازی پوست از بین برد. پاکسازی پوست اولین قدم در استفاده از مواد مغذی و تقویت پوست است.

آیا پاکسازی پوست عوارضی دارد؟

علیرغم مزایای پاکسازی پوست، احتمالاً به انجام این روش تشویق خواهید شد ، اما آیا قبل از اقدام باید بدانیم که آیا تمیز کردن پوست عوارضی دارد یا خیر؟ آیا این نوع تمیز کردن ارزش دارد؟

قرمزی و تحریک پوست : شایع ترین عارضه پاکسازی پوست قرمزی و لکه های پوستی است. وقتی صحبت از پاکسازی عمیق پوست می شود، شدت قرمزی و التهاب پوست به حداکثر می رسد. بنابراین حداقل یک یا دو روز طول می کشد تا از شر این قرمزی خلاص شوید.

زخم ها روی پوست ظاهر می شوند : هنگامی که از ابزارهایی برای تمیز کردن منافذ پوست در خانه، آرایشگاه ها یا سالن ها استفاده می شود، ممکن است به لایه بیرونی پوست آسیب برساند. تخلیه جوش ها یا ناخالصی ها از منافذ پوست، اگر با شدت بالا انجام شود، می تواند منجر به بریدگی و حتی خونریزی جزئی شود. به خصوص اگر فردی که این کار را انجام می دهد مهارت و تخصص کافی نداشته باشد. به این ترتیب پوست در معرض عفونت ها قرار می گیرد. البته راه حل این مشکل استفاده از دستکش و ابزار ضدعفونی است.

خشکی پوست :‌گاهی به دلیل پاکسازی و پوسته پوسته شدن پوست، شاهد خشکی و خارش پوست هستیم. بنابراین به طور کلی توصیه می شود پس از پاکسازی از مرطوب کننده ها و مرطوب کننده های ملایم برای جلوگیری از خشک شدن آن استفاده کنید. از طرفی قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه مضر فرابنفش از دیگر عواملی هستند که می توانند خشکی پوست را تشدید کنند.

پوست شکننده: یکی از عوارض پاکسازی پوست، شکنندگی و حساسیت بالای آن است. در واقع به دلیل فعالیت برخی باکتری ها ایجاد می شود. بخورها و دستگاه های غیر عفونی عامل اصلی نفوذ این باکتری ها به داخل پوست هستند. برای جلوگیری از این اتفاق، از تکنسین خود بخواهید که از ابزارهایی برای تمیز کردن پوست یا در صورت لزوم ضدعفونی کردن آنها استفاده نکند.

آیا پاکسازی پوست عوارضی دارد؟

انجام فیشال صورت به چه کسانی توصیه می شود؟

شاید از خود بپرسید که چه کسی باید این کار را انجام دهد؟ در چه سنی می توان از این درمان استفاده کرد؟ چه زمانی باید از پاکسازی صورت استفاده کنم و هر چند وقت یکبار باید آن را انجام دهم؟ لازم به ذکر است که افراد از سن 20 سالگی می توانند این کار را انجام دهند، درست است که اکثر مشکلات پوستی از جمله جوش و آکنه از سنین نوجوانی شروع می شود. اما طبق مطالعات انجام شده بهتر است از سن 20 سالگی فیشال انجام شود. تا آن زمان، بهتر است از داروهای خانگی برای پاکسازی پوست استفاده کنید.

برای افراد 18 تا 25 ساله استفاده از صورت در مواقع خاص و یا هر دو ماه یکبار برای حفظ درخشندگی و شادابی صورت توصیه می شود. و برای افراد بالای 20 سال با علائمی مانند پیری زودرس، آکنه هورمونی، لک های پوستی، انجام درمان های صورت به عنوان یک درمان روتین در برنامه توصیه می شود.  و به طور کلی در صورت داشتن شرایط زیر حتما پاکسازی پوست را در برنامه قرار دهید.

  • شما پوست خشکی دارید
  • دور چشم تان چین و چروک دارید.
  • روی صورتت کک و مک داری
  • شما در معرض آلودگی هوا هستید.

پاسخ به این سوال که هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام داد، باید گفت که در نوع پوست و افراد مختلف متفاوت است. در حالت ایده آل، این درمان باید ماهانه و به طور منظم انجام شود. اگر این درمان به صورت ماهانه و منظم برای شما امکان پذیر نیست، حداقل 4 بار در سال، همزمان با تغییرات فصلی صورت، آن را انجام دهید. اگر می خواهید با این درمان از شر جوش های صورت خود خلاص شوید، باید ماهی یک بار این کار را انجام دهید. اما اگر پوست حساسی دارید بهتر است بین هر جلسه دو ماه استراحت کنید.

کلام آخر

اگر می خواهید با این روش درمانی از شر جوش ها خلاص شوید باید ماهی یک بار این کار را انجام دهید. اما اگر پوست حساسی دارید بهتر است بین هر جلسه دو ماه استراحت کنید. ممکن است هزینه فیشور در برخی مراکز آنقدر کم باشد که شما را به انجام این عمل زیبایی و درمانی ترغیب کند. اما بهتر است توجه داشته باشید که انجام فیشال های کم هزینه ممکن است هزینه های بیشتری را برای جبران آسیب های وارده به همراه داشته باشد. بنابراین انجام این درمان زیبایی در مراکز تخصصی و با هزینه های مناسب ترجیح داده می شود.

3.8/5 - (5 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا