عمومی

هزینه مزونیدلینگ چقدر است؟ 【سال 1403】❤️+فیلم

سایت پزشکا تصمیم گرفته است، در این مقاله شما را با هزینه مزونیدلینگ  آشنا کند. شادابی، طراوت و زیبایی پوست در طول زندگی از ویژگی های مهمی می باشد که بسیاری از افراد علاقه مند هستند که برای زمان طولانی زیبایی پوستشان حفظ شود و در سن بالا پوستی صاف بدون چین و چروک داشته باشند. روش های متعددی برای حفظ این شادابی و زیبایی وجود دارد. یکی از بهترین روش ها برای رفع چین و چروک مزونیدلینگ می باشد. روشی است که با به کار گیری دو روش نتیجه بهتری را از خود نشان می دهد.

مزونیدلینگ هم روشی برای جوان کردن پوست است و هم با این روش می توان به رشد موها کمک کرد و از ریزش و شکنندگی آن جلوگیری کرد. در این روش، چون الاستین در زمان کمتری تولید می شود، می تواند در حفظ زیبایی و استحکام موها اثر گذار باشد. این روش، روشی جدید برای از از بین بردن مشکلات پوستی می باشد. بیشتر افراد درباره این روش آشنایی کافی ندارند. ما را در این مقاله همراهی کنید تا شما را با این روش آشنا کنیم.

هزینه مزونیدلینگ در تهران

هزینه مزونیدلینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. در شهر تهران مانند دیگر روش های زیبایی هزینه ها بیشتر از سایر شهر ها می باشد. غیر از آن فاکتور های دیگری در هزینه های این روش تاثیر گذار می باشد. ابتدا باید هدف خود را از انجام این روش مشخص کرد و بعد با توجه به هدف و محل درمان و تعداد جلسات، همچنین با توجه به هزینه های قیمت مواد، می توان به قیمت های متفاوت آن پی برد. همچنبن هزینه مزونیدلینگ پوست با مو متفاوت است. این موضوع به این علت است که نوع موادی که برای رشد موها استفاده می شود، با مواد تقویت کننده پوست متفاوت می باشد. بنابراین می توان گفت؛ سن، نوع پوست، نوع آسیب و شدت آن نیز عامل تعیین کننده قیمت در مزونیدلینگ می باشد.

علاوه بر این مواردی که گفته شد، مواردی مثل محل زندگی، محل کلینیک، دستمزد پزشک بر قیمت آن تاثیر گذار است. همچنین هر چقدر تعداد جلسات برای درمان بیشتر باشد، هزینه های آن نیز افزایش پیدا می کند. باید هزینه های آزمایش های قبل و بعد از جلسات را نیز در نظر گرفت. باید توجه داشته باشید که هزینه های بالای مزونیدلینگ به معنی معتبر و بهتر بدن آن نمی باشد. پس قبل از مراجعه به بهترین کلینیک مزونیدلینگ، ابتدا تحقیق کرده و بعد اقدام به این کار کنید.

هزینه مزونیدلینگ در تهران

مزونیدلینگ چیست؟

این کلمه از دو کلمه ی مزو و نیدلینگ تشکیل شده است. همین مسئله باعث شده است که ترکیب این دو کلمه برای جوان سازی پوست و مو استفاده شود. مزونیدلینگ ترکیبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ می باشد که همه این دو روش های رایج برای جوان سازی پوست مو محسوب می شود. در مزونیدلینگ مو کوکتل های مزوتراپی از طریق سوزن های میکرونیدلینگ وارد پوست می شود و با نفوذ به بافت های آسیب دیده آن ها را درمان می کند.

انجام مزونیدلینگ برای پوست باعث افزایش تولید کلاژن در پوست فرد می شود. انعطاف و خاصیت کشش پوست را بیشتر کرده و باعث از بین رفتن خط و خطوط و جوانسازی می شود. مزونیدلینگ یک روش منحصر به فرد برای جلوگیری از پیری پوست در افراد می باشد. در این روش داروهای مخصوص، به پوست سر تزریق شده و باعث تولید الاستین و فولیکول های مو تحریک شده و باعث رشد موها می شود. این روش با تقویت موها باعث محکم شدن موها و جلوگیری از ریزش ها آن ها می شود.

چه عواملی بر قیمت جلسات مزونیدلینگ تاثیر می گذارد؟

عوامل زیادی بر روی هزینه مزونیدلینگ تاثیر می گذارد، از جمله آن ها موارد زیر می باشد:

تعداد جلسات مزونیدلینگ

یکی از عواملی که بر روی هزینه آن تاثیر می گذارد، تعداد جلساتی است که باید برای درمان آن را در نظر گرفت. پزشکان با توجه به نوع بیماری هر فرد تعداد جلسات درمان را معین می کند. برای مشاهده تاثیرات بهتر باید همه جلسات را به صورت مرتب انجام دهید.

گستردگی قسمت های مورد نظر

از عوامل دیگری که تاثیر مستقیم بر روی هزینه های مزونیدلینگ دارد، گستردگی محل درمان می باشد. هر چه قسمت مورد نظر بزرگ تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد. چون از موارد بیشتری برای آن باید استفاده کرد.

نوع مواد استفاده شده

برای درمان نواحی مختلف از مواد مختلفی باید استفاده کرد که یکی از عوامل موثر هزینه های بالا مزونیدلینگ است.

پزشکی که مزونیدلینگ را انجام می دهد

تجربه و مهارت پزشک تاثیر زیادی بر روی قیمت آن خدمات دارد، هنگامی که متخصص شما مهارت بالایی داشته باشد، مشتری های بیشتری برای درمان بیماری های خود، به ایشان مراجعه می کنند.

نوع دستگاه

در مزونیدلینگ از دستگاه های مختلفی استفاده می شود که قیمت هر یک از آن ها با یکدیگر متفاوت است.

مقدار و نوع دارویی که مورد استفاده قرار می گیرد

در هنگامی که از داروهای زیادی برای بهبود بیماری استفاده می کنند، قیمت مزونیدلینگ نیز افزایش پیدا می کند. همچنین نوع دارویی که مورد استفاده قرار می گیرد، تاثیر زیادی بر روی هزینه های آن دارد. یکی دیگر از عواملی که می تواند بر روی هزینه های مزونیدلینگ تاثیر بگذارد، موقعیت جغرافیایی کلینیک می باشد.

در مزونیدلینگ پوست چه اتفاقی رخ می دهد؟

برای انجام مزونیدلینگ پوست از سیستم های سوزنی دیجیتال استفاده می کنند. این دستگاه دارای تعداد زیادی سوزن های ریز و بسیار ظریف می باشند که با استفاده از داروهای مخصوص آن ها را به پوست تزریق می کنند. قبل از شروع درمان با این روش، پزشک با کمک پماد های بی حسی یا برخی دارو ها محل درمان را بی حس کرده و شروع به انجام آن می کند. روش مزوتراپی درد بسیار کمی را احساس می کنید. اما برای کم کردن درد از بی حسی های موضعی استفاده می کنند.

بعد از مرحله بی حسی کوکتل های مزوتراپی در سیستم سوزن دیجیتال قرار خواهند گرفت. پزشک با توجه به سن بیمار، نوع پوست، مقدار آسیب و محل درمان، مقدار دارو و عمق نفوذ سوزن ها را مشخص می کند. همچنین زمانی که برای درمان در نظر می گیرند، با همین موارد تعین می شود. بعد از قرار گرفتن این سیستم ها بر روی پوست، سوزن ها وارد پوست شده و در لایه میانی درم و اپیدرم قرار می گیرد. محل قرارگیری و ورد این سوزن ها را در این روش میکرو پانچ می گویند، که از این طریق آن را وارد پوست می کنند. ورود این دارو ها به پوست سبب تحریک کلاژن ها و رفع اثرات پیری در پوست می شود.

برای تعیین جلسات مورد نیاز برای انجام مزونیدلینگ به شدت به نوع آسیب، نوع پوست، سن فرد و ناحیه درمان بستگی خواهد داشت. پزشک در جلسات مشاوره بیمار را کامل معاینه کرده و مقدار مورد نیاز و تعداد جلسات درمانی را دقیق تعیین می کند. اغلب جلسات مورد نیاز برای کامل شدن درمان مزونیدلینگ 6 الی 8 جلسه است که با فاصله های 1 تا 1.5 ماهه انجام خواهد شد. ولی می توان با توجه به شرایطی که وجود دارد، جلسات را کم یا زیاد یا با فاصله های متفاوت برای هر فرد را مشخص کند.

در مزونیدلینگ پوست چه اتفاقی رخ می دهد؟

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود؟

مزونیدلینگ مو روشی برای استحکام پوست سر و کنترل مقدار سبوم یا چربی مضر پوست می باشد. در این روش با استفاده از سیستم سوزن دیجیتال داروهای مخصوص به زیر پوست سر تزریق می شوند. تزریق این داروها و شیوه استفاده از دستگاه در مزونیدلینگ پوست تفاوتی ندارد. ولی داروهای مورد استفاده در هر روش یکسان نیست. تزریق این دارو ها موجب می شود باعث تقویت فولیکول های مو شده و با تقویت پوست سر ریشه های مو تقویت می شوند.

داروها معمولا شامل مواد مغذی مورد نیاز مو هستند، بنابراین ورود آن ها به پوست سر از طریق میکرو پانچ ها سبب تغذیه سلول های مو می شود و به ساخت و ساز آن ها کمک می کند. بهبود فعالیت این سلول ها مراحل خون رسانی به مو را بهتر می کندو با تقویت ریشه ها مو به افزایش استحکام موها می باشد و جلوگیری از ریزش آن ها کمک می کند. برای این که مزونیدلینگ مو اثر بخشی بهتری داشته باشد، باید با توجه به جنس موها و دلیل درمان، داروهای مناسب با ان را استفاده کرد. به عنوان مثال داروهایی که برای ریزش مو توصیه می شود، با داروهایی که برای ضخامت مو و رشد بیشتر آن به کار می رود، یکسان نمی باشد.

مهم ترین روش برای استفاده مزونیدلینگ برای بهبود مشکلات پوست و مو، باید به سلامت عمومی بدن توجه داشت. استفاده از این روش ها برای حل مشکلات مختلف پوستی مثل آکنه، جای جوش، جای زخم و لک هایی که در اثر افزایش سن، قرار گرفتن در نور خورشید یا در هنگام بارداری توصیه می کنند. این روش را می توان برای رفع کردن ترک های پوستی ناشی از بارداری یا کم کردن وزن نیز مورد استفاده قرار داد.

چه کسانی نباید مزونیدلینگ انجام دهند؟

افرادی که قبلا مزوتراپی را امتحان کرده اند و به مواد آن حساسیت داشته اند، بهتر است از مزونیدلینگ استفاده نکنند. همچنین اگر در محل درمان عفونت یا حساسیتی وجود داشته باشد، بهتر است تا زمان بهبود کامل از این روش استفاده نشود. اگر شخص به بیماری های پوستی ابتلا شده باشد، نباید مزونیدلینگ را انجام دهد. مزونیدلینگ برای افرادی که آکنه های فعال دارند، مناسب نمی باشد. در واقع این روش تنها جای آکنه را برطرف می کند و تاثیری برای درمان آکنه های فعال نخواهد گذاشت.

پزشکان معتقد هستند که افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا افرادی که به بیماری های نقص سیستم ایمنی مبتلا شده اند، باید از روش های دیگری برای حل مشکلات پوست و مو خود استفاده کنند.به طور کلی فردی از داروهای رقیق کننده خون استفاده کند، نمی تواند در مراحل درمان با مزونیدلینگ این داروها را قطع کند، همچنین افرادی که سابقه کلوئید یا گوشت اضافی آسیب های پوستی را دارند، بهتر است از روش های کم خطری برای درمان پوست خود استفاده کنند.

از مزونیدلینگ برای درمان چه آسیب هایی استفاده می کنند؟

مزونیدلینگ را می توان برای از بین بردن چین و چروک های صورت صاف کردن پوست استفاده کرد. این روش برای برطرف کردن جای زخم، جوش و آکنه روش کاربردی می باشد. در برخی موارد نیز می توان مزونیدلینگ را برای از بین بردن لک های پوستی استفاده کرد. توجه کنید که در هر یک از موارد نوع و مقدار مورد نیاز مواد متفاوت خواهد بود و باید توسط بهترین مرکز مزونیدلینگ در کرج یا در اطراف محل سکونت خود مراجعه کنید.تقویت جریان خون در زیر پوست ها و کوچک تر کردن منافذ پوست با استفاده از مزونیدلینگ باعث پیشگیری از جوش های سر سیاه می شود.

در این روش می توان درمان هایی برای آسیب های قسمت های مختلف بدن مانند پوست درست گردن و صورت و… استفاده کرد. بنابراین مزونیدلینگ روشی مناسب برای رف کردن خطوط دور چشم و قسمت های دیگر حساس بدن می باشد. به همین دلیل مزونیدلینگ برای مشکلات پوستی نیز مناسب می باشد. با استفاده از این روش می توان از ریزش موها پیشگیری کرده و به تقویت سلول های فولیکول مو، رشد و استحکام موها کمک کرد. به طور کلی از مزونیدلینگ برای درمان آسیب هایی که در ادامه نام می بریم، استفاده می شود.

 • رفع ترک های پوستی در اثر بارداری یا کم و زیاد شدن وزن
 • پیشگیری از ریزش مو و کمک به افزایش سرعت رشد آن
 • برطرف کردن چین و چروک قسمت های مختلف صورت و بدن
 • رفع آفتاب سوختگی و تغییر رنگ بخش هایی از پوست
 • رفع لک های پوستی که در اثر بارداری با افزایش سن
 • برطرف کردن تیرگی و فرورفتگی دور چشم
 • رفع فرورفتگی در اثر جوش و آکنه
 • کمک به حفظ حالت ارتجاعی پوست
 • رفع جای زخم، جوش و آکنه

از مزونیدلینگ برای درمان چه آسیب هایی استفاده می کنند؟

قیمت مزونیدلینگ

هزینه های مزونیدلینگ صورت با توجه به کلینیک و پزشکی که شما انتخاب می کنید تفاوت دارد. چون که دستمزد هر پزشک و خدماتی که در کلینیک خود ارائه می دهد، با هم یکسان نمی باشد. به همین دلیل کوکتل هایی که در هنگام انجام مزونیدلینگ مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار متنوع می باشد. ایرانی و یا خارجی بودن کوکتل های مصرفی و نوع برند آن نیز از نمونه عواملی است که بر روی قیمت های آن ها تاثیر می گذارد. بهترین کلینیک های زیبایی در تهران یا در نزدیک محل زندگی شما، سعی می کنند با ارائه بهترین خدمات با کیفیت و هزینه های مناسب به بیماران خود، هم مراجعه کنندگان خود را راضی نگه دارند، همچنین با قیمت های مناسب به بیماران خود افزوده کنند .

بعد از انجام مزونیدلینگ این موارد را باید رعایت کرد

 • در جلسات مشاوره با مشاور یا پزشک خود تعارف نکنید. همه سوالات خود را بپرسید و مطمئن شوید که انتظارات شما از نتیجه عمل با واقعیت متفاوت است.
 • اگر قصد انجام مزونیدلینگ مو را دارید، روز قبل استحمام کرده و پوست سر خود را بشویید.
 • اگر به بیماری خاصی مبتلا شده اید، یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • حداقل یک هفته قبل از مزونیدلینگ مصرف داروها و مواد غذایی رقیق کننده خون را قطع کنید.
 • پوست خود را کاملا تمیز کرده و از هیچ کرم آرایشی یا مراقبتی استفاده نکنید.
 • اگر قبلا تزریق بوتاکس، ژل یا چربی انجام داده اید، حداقل دو هفته باید صبر کنید و بعد اقدام کنید.
 • قبل از انجام مزونیدلینگ از انجام سولاریوم یا آفتاب گرفتگی خودداری کنید.

خطرات احتمالی مزونیدلینگ

از آنجایی که در مزونیدلینگ سوزن ها وارد پوست می شوند، التهاب، قرمزی و کمی سوزش از شایع ترین عارضه های می باشند. در صورتی که توصیه های پزشک خود را به درستی رعایت نکنید، این خطرات در 7 الی 10 روز پس از عمل به طور کامل برطرف شود. همچنین بعد از این عمل ممکن است پوست کمی تیره شود و رنگش تغییر کند. در این صورت چند روز پیش از عمل، پوست کم کم پوسته پوسته شده و می ریزد و در نتیجه رنگ پوست به حالت قبلی خود برگشته و یک رنگ می شود.

به همین علت استفاده از سوزن در این روش، زخم های بسیار ریز و کوچکی در محل درمان شکل گرفته باشد. این زخم ها بعد از گذشت چند روز پس از عمل به طور کامل رفع شده و جای آن های باقی نخواهد ماند. البته باید بدانید که نباید به زخم ها  دست بزنید.

ماندگاری مزونیدلینگ چقدر است؟

ین روش را می توان جز یکی از روش های دائمی در جوان سازی و مشکلات پوست و مو دانست. زیاد شدن اثرات در این روش رعایت دستورات پزشک بعد از درمان بعد از درمان و سبک زندگی و رژیم غذایی می باشد. مزونیدلینگ سبب تحریک سلول های تولید کننده کلاژن ها می شود و توسط این مشکلات پوستی را برطرف می کنند. به همین دلیل افزایش سن و رژیم غذایی نامناسب بر روی نتایج آن تاثیر می گذارد. همچنین نوع پوست فرد، شدت آسیب و عوامل ارثی نیز از موارد تاثیر گذار دیگر می باشد. به همین دلیل بر روی ماندگاری و نتایج مزونیدلینگ اثر گذار است.

مزونیدلینگ چه مزایایی دارد؟

مزونیدلینگ مزایای خیلی زیادی دارد از جمله آن ها به صورت زیر می باشد :

 • کلاژن و الاستیک زیادی را در لایه های پوست تولید می کند.
 • سلول های جدیدی را جایگزین سلول های مرده پوست می کند.
 • مواد مراقبتی زیادی را به پوست وارد می کند.
 • از پیری پوست جلوگیری می کند .
 • باعث افزایش خون رسانی در بافت هایی که آسیب دیده اند می شود.
 • زخم هایی که داخل پوست شده اند، با استفاده از فیبر های کلاژن جدید از بین می روند.
 • زخم های خیلی شدید و جای جوش هایی که روی پوست را چاله چاله می کند از بین می رود.
 • رنگ دانه های پوستی را افزایش داده و با این کار پوست صورت را روشن و جوان نشان خواهد داد.
 • با کمک مزونیدلینگ و طی انجام مراحل آن، زخم هایی که روی پوست وجود دارد به طور طبیعی درمان می شود.

مزونیدلینگ چه مزایایی دارد؟

کلام آخر

مزونیدلینگ علاوه بر زیبایی می تواند جنبه های درمان دیگری را نیز داشته باشد. به همین دلیل بهتر است اولویت را هزینه های آن در نظر نگرفته و خود را به دست افراد تازه کار و کم تجربه نسپارید. زیرا این کار اگر طبق استاندارد ها و بدون مهارت صورت گیرد، عواقب جبران ناپذیری در شکل ظاهری پوست شما خواهد داشت. اگر علاقه مند به انجام مزونیدلینگ هستید می توانید مقاله، بهترین کلینیک زیبایی را مطالعه کرده و پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است کاربران خود را راضی نگه دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

زهرا اصغری

سلام زهرا اصغری هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا