جراحی زیبایی

هزینه میکرودرم چقدر است ؟【سال 1403】❤️+ فیلم

هزینه میکرودرم ابریژن به عوامل مختلفی بستگی دارد. این ممکن است در هر موقعیت یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید متفاوت باشد. بسیاری از خانم های مسن با مشاهده چین و چروک روی صورت خود نگران جوانی و سلامت پوست صورت خود هستند. افزایش چین و چروک روی پوست صورت نشان دهنده پیری و ورود به دهه پنجاه است. امروزه روش‌های زیادی از جمله شیمیایی، جراحی و برای کمک به جوان‌سازی چین و چروک‌های صورت علاوه بر از بین بردن آن‌ها ایجاد شده است. یکی از این روش ها برای جوانسازی پوست صورت میکرودرم ابریژن است. برای آشنایی بیشتر با این روش و هزینه درمان آن با ما همراه باشید.

هزینه میکرودرم در تهران

اگر می خواهید از میکرودرم صورت استفاده کنید، اولین سوالی که به ذهن می رسد این است که هزینه میکرودرم ابریژن چقدر است؟ چه عواملی می تواند هزینه را افزایش دهد؟ در این قسمت قصد داریم شما را با عواملی که می توانند هزینه میکرودرم ابریژن را کاهش یا افزایش دهند آشنا کنیم.معمولا برای تعیین قیمت میکرودرم ابریژن برای فرد ابتدا باید با پزشک خود مشورت کند. پزشک می تواند هزینه میکرودرم را بر اساس معاینات مورد نیاز روی پوست صورت و عمق مشکلات پوستی تعیین کند. هزینه میکرودرم بسته به عوامل موثر، پزشک معالج و نوع کلینیک متفاوت خواهد بود. در ادامه به عوامل موثر بر هزینه میکرودرم می پردازیم.

 • تعداد جلسات : تعداد جلسات میکرودرم ابریژن برای پوست هایی با مشکل بسیار عمیق بیشتر خواهد بود. در همان جلسات اول، لایه مرده سطح پوست از بین می رود، بنابراین در میکرودرم ابریژن اولیه، فاصله بین جلسات کمتر می شود تا نتیجه بهتر و کارایی بهتری داشته باشد. اما با گذشت زمان، با جایگزینی پوسته های جدید، فاصله بین جلسات افزایش می یابد. تنها دلیل این امر ممکن است حساسیت و نازک شدن پوست صورت باشد. تنها دلیل افزایش در این بازه زمانی ممکن است این باشد که لایه‌های مرده سطح پوست در حال ریختن هستند، بنابراین پوست باید زمان کافی برای بازسازی و بازیابی لایه‌های جدید داشته باشد.
 • کلینیک انتخابی : انتخاب یک کلینیک با کیفیت خوب نیز می تواند نقش کلیدی در نتیجه و کارایی داشته باشد. کلینیک مورد نظر باید تمام توصیه های بهداشتی را رعایت کند. می تواند از مشکلاتی مانند عفونت، بیماری های پوستی و غیره جلوگیری کند. با افزایش امکانات و خدمات یک کلینیک، هزینه برای فرد نیز افزایش می یابد.
 • ناحیه درمان : میکرودرم ابریژن برای از بین بردن و بهبود مشکلات پوست صورت استفاده می شود. هر چه ناحیه میکرودرم ابریژن بزرگ‌تر، وسیع‌تر و عمیق‌تر باشد، هزینه میکرودرم ابریژن بالاتر است.
 • عمق و نوع لایه برداری : به طور معمول پس از 25 سالگی، روند پیری پوست آغاز می شود. تغذیه و مراقبت از پوست صورت می تواند در این فرآیند دخیل باشد، بنابراین برای جلوگیری از پیری زودرس بهتر است با متخصص زیبایی مشورت کنید. یکی دیگر از عواملی که می تواند بر قیمت میکرودرم ابریژن تاثیر بگذارد، عمق و نوع لایه برداری است. هر چه مشکلات پوستی عمیق‌تر باشد، هزینه میکرودرم ابریژن بالاتر است. اما آنچه که نوع و عمق مشکل را تعیین می کند، سه عامل مهم است که قدرت دستگاه، سرعت کار و تعداد تکرارهای میکرودرم روی قسمتی از صورت است.

هزینه میکرودرم در تهران

میکرودرم چیست؟

میکرودرم ابریژن روش نو برای بازسازی پوست ، یکی از روش های جدید جوانسازی و پاکسازی پوست صورت، میکرودرم صورت است. در واقع این روش را می توان به عنوان یک روش غیر تهاجمی و غیر شیمیایی معرفی کرد که با استفاده از آن می توانید پوستی شاداب تر و زیباتر داشته باشید. میکرودرم از یک اسپری میکروکریستالی برای حذف سلول های مرده پوست استفاده می کند و راه را برای تشکیل سلول های جدید و جوان تر روی صورت هموار می کند. میکرودرم ابریژن می تواند کلاژن و الاستین را بسیار سریعتر در پوست ایجاد کند .این روش جوانسازی پوست صورت فرآیندی بسیار ملایم و سطحی دارد و می تواند مشکلات عمقی پوست را نیز درمان کند. از طرفی علاوه بر درمان مشکلات پوستی به پاکسازی سطح پوست و لایه های زیرین آن کمک می کند. شاید بپرسید میکرودرم ابریژن چگونه کار می کند؟ فقط از اسپری و سرم استفاده کنید؟ آیا او دستگاه خاصی دارد؟

پزشک ابتدا پوست صورت را معاینه می کند و عمق مشکلات پوستی را مشخص می کند. سپس بسته به عمق این مشکلات، تعداد جلسات میکرودرم ابریژن، میزان کریستال و قدرت نفوذ را مشخص می کند. پزشک برای انجام میکرودرم ابریژن تنها دو بار دستگاه را روی پوست صورت حرکت می دهد. اگر نوع پوست ضخیم‌تر باشد و مشکلات پوستی بیشتری داشته باشد، پزشک ممکن است بسته به شدت مشکلات، دستگاه را سه بار روی پوست صورت حرکت دهد. پوست صورت اطراف لب ها و بینی بسیار نازک می شود، میکرودرم ابریژن می تواند حساسیت این نواحی را افزایش دهد. میزان التهاب در این نواحی بسیار بیشتر از سایر قسمت های صورت است. در دستگاه میکرودرم ابریژن نوعی الماس یا کریستال وجود دارد که وظیفه از بین بردن سلول های مرده سطح پوست صورت را بر عهده دارد.

کاربرد میکرودرم چیست ؟

یکی از روش های جوانسازی پوست صورت میکرودرم ابریژن صورت است که اولین بار در سال 1985 در ایتالیا انجام شد. به دلیل تاثیری که در جوانسازی پوست صورت دارد به تدریج در کشورهای دیگر دنیا نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این روش درمانی جدید ابتدا به کشورهای اروپایی رفت و اکنون یکی از کم عارضه ترین روش های جوانسازی پوست صورت است.

کاربرد میکرودرم چیست ؟

میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی و غیر شیمیایی برای پاکسازی و جوانسازی پوست صورت است. بدون جراحی باز روی مشتری، تمام سلول های مرده از سطح پوست برداشته می شود و کمک زیادی به جوان سازی و حفظ پوست صورت می کند. این روش جوانسازی پوست صورت بسیار ملایم و سطحی است اما می توان از آن برای رفع مشکلات عمقی پوست استفاده کرد. شاید بپرسید کاربرد اصلی میکرودرم ابریژن صورت چیست؟

 • از بین بردن لکه های خورشید : تماس مستقیم پوست صورت با نور خورشید می تواند روند پیری را در فرد تسریع کند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث سوختگی و لک های شدید روی پوست صورت شود. میکرودرم ابریژن صورت یکی از روش های درمانی است که علاوه بر جوانسازی پوست صورت می تواند به ترمیم نواحی آسیب دیده کمک کند. در واقع ترمیم بافت آسیب دیده ناشی از آفتاب سوختگی و لایه برداری پوست صورت می تواند یکی از کاربردهای اصلی میکرودرم ابریژن صورت باشد.
 • تیرگی پوست را از بین می برد : اگر پوست تیره و کدر دارید، می توانید از میکرودرم ابریژن صورت استفاده کنید. در واقع این پوست تیره و مات تنها نشان دهنده وجود سلول های مرده در سطح پوست است. میکرودرم ابریژن صورت می تواند به عنوان یک لایه بردار قوی عمل کند و با لایه برداری سلول های مرده پوست به جوانسازی، جوانسازی، روشن شدن و روشن شدن پوست صورت کمک کند.
 • رنگ پوست صاف :در بسیاری از موارد، لکه های بارداری، لکه هایی که در اثر مصرف برخی داروها ایجاد می شوند و می توانند باعث تیره و روشن شدن پوست صورت شوند. اگر به دنبال صاف و یکدست کردن پوست صورت خود هستید، بهتر است از میکرودرم ابریژن صورت استفاده کنید. میکرودرم ابریژن صورت می تواند با لایه برداری و از بین بردن سلول های مرده پوست، سلول های مرده پوست را لایه برداری کرده و از بین ببرد.
 • زخم ها و جای جوش را از بین میبرد : بسیاری از افراد از ، آکنه، آبله مرغان و اسکار آکنه رنج می برند. به لطف میکرودرم ابریژن صورت، جوش ها و جای زخم های سطحی را می توان از بین برد. هر چه این اسکارها عمیق تر باشند، جلسات میکرودرم ابریژن صورت طولانی تر و مکررتر می شود.
  در بسیاری از موارد آکنه های سطحی و ضعیف روی پوست صورت ظاهر می شود که تنها با یک یا دو جلسه میکرودرم ابریژن صورت برطرف می شود.
 • بهبود روزاسه در میانسالی : روزاسه یک مشکل پوستی است که افراد میانسال و مسن را درگیر می کند. این عارضه باعث تغییر رنگ پوست صورت در قسمت های خاصی از صورت مانند بینی، گونه ها و پیشانی می شود و در نهایت از زیبایی چهره می کاهد. تمام درمان های پوست صورت نمی تواند بر این عارضه تاثیر بگذارد و تنها راه رفع آن میکرودرم ابریژن صورت است.
 • ترشح غدد چربی پوست را کنترل می کند :‌خشکی پوست و ترک های پوستی می تواند یکی از دلایل ایجاد چین و چروک روی پوست باشد. استفاده از میکرودرم ابریژن صورت می تواند ترشح پوست های چرب را کنترل کرده و از خشکی پوست صورت و ایجاد چین و چروک های بیشتر جلوگیری کند. میکرودرم ابریژن صورت می تواند با لایه برداری پوست صورت و تحریک غدد برای تولید چربی از خشکی پوست جلوگیری کند.
 • لیفت پوست : استفاده از میکرودرم صورت علاوه بر اینکه یک لایه بردار قوی است، می تواند سلول های سطح پوست را ترمیم کند. این روش با ایجاد کشش منفی و افزایش جریان خون در بافت های صورت می تواند از افتادگی و افتادگی پوست جلوگیری کند. با گذشت زمان و با افزایش سن قدرت ترمیم پوست صورت کاهش می یابد، استفاده از این درمان ها می تواند کمک زیادی به ترمیم پوست صورت و لیفت آن ها کند.

کاربرد میکرودرم چیست ؟

مراقبت های بعد از میکرودرم

برای مراقبت از پوست صورت پس از میکرودرم ابریژن و حصول نتیجه خوب، باید به چند نکته توجه کرد:

 • بلافاصله بعد از میکرودرم ابریژن، سطح پوست را با یک حوله تمیز کاملا تمیز کنید
 • می توانید از کمپرس سرد برای کاهش حساسیت و التهاب در پوست صورت خود استفاده کنید. البته در این قسمت استفاده از لوسیون های مراقبتی حاوی مس نمی تواند بی تاثیر باشد.
 • پس از آن می توانید از کرم های ویتامینی مانند کرم های ویتامین A، C، E استفاده کنید.
 • سعی کنید تا چند روز پس از میکرودرم ابریژن از پاک کننده ها و مواد شیمیایی ملایم و بدون الکل استفاده کنید.
 • استفاده از مرطوب کننده می تواند به بهبود سطح پوست سرعت ببخشد.
 • برای بهبودی سریعتر و نتایج بهتر، باید تا یک هفته بعد از میکرودرم بدون ضد آفتاب از نور خورشید دور بمانید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را با دقت مصرف کنید و به یاد داشته باشید که مقدار زیادی آب بنوشید.

انواع روش های میکرودرم

میکرودرم ابریژن تکنیک های مختلفی دارد که می تواند به جوانسازی پوست صورت کمک کند. این تکنیک ها عبارتند از:

میکرودرم با نوک الماس : در این نوع میکرودرم ابریژن از دستگاهی که سری آن از الماس های ریز ساخته شده است استفاده می شود. این دستگاه با لایه برداری و تراشیدن سلول های مرده راه را برای سلول های جدید هموار می کند. میکرودرم ابریژن نوک الماس عمدتاً برای نواحی حساس صورت مانند ناحیه چشم، ناحیه لب و غیره استفاده می شود.

میکرودرم کریستالی : در این روش با استفاده از اسپری، کریستال هایی روی سطح پوست صورت ایجاد می شود تا با استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن، لایه برداری پوست آغاز شود. سری دستگاه های میکرودرم ابریژن در این روش از کریستال های ظریف اکسید آلومینیوم ساخته شده اند. این سری می تواند میزان لایه برداری سطح پوست را کنترل کرده و باعث ایجاد خراش های مرده بر روی پوست صورت شود و باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست شود. در این روش پس از تراشیدن سلول های مرده، با استفاده از همان دستگاه مکیده می شوند. این دستگاه دارای یک ورودی و یک خروجی می باشد. از یک طرف لایه های مرده را می مکد و از طرف دیگر به پاکسازی سطح پوست کمک می کند.

برای آشنایی بیشتر با مقاله بهترین مرکز میکرودرم و میکرونیدلینگ در تهران می توانید به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید .

هیدروژن ابریژن : یکی از روش های جدیدتر میکرودرم ابریژن صورت، ابریژن هیدروژنی است. در این روش از مجموعه های کریستال یا الماس استفاده نمی شود. از یک افیوژن پوستی استفاده می شود. از طرفی لایه های مرده سطح پوست برداشته شده و مواد ترمیم کننده و تقویت کننده به داخل سلول های پوست نفوذ می کنند. درمان سایش هیدروژن باعث افزایش جریان خون و تسریع ترمیم پوست صورت می شود.

مزایای میکرودرم چیست؟

 • این روش نیازی به بیهوشی ندارد.
 • با افزایش سلول های فیبروبلاست، تولید کلاژن را افزایش می دهند.
 • در مقایسه با روش های دیگر، جراحی بسیار مقرون به صرفه است.
 • این روش می تواند خطوط چین و چروک روی پوست را از بین ببرد.
 • این درمان بدون درد و بدون عوارض جدی است.
 • پوست صورت را شاداب و صاف می کند.
 • می توان از آن برای رنگ های مختلف پوست صورت و انواع پوست استفاده کرد.
 • دوره بهبودی وجود ندارد و پس از آن می توانید به راحتی به زندگی روزمره خود بازگردید.
 • به مواد شیمیایی به کار رفته در آن حساسیت ایجاد نمی کند.
 • منافذ باز پوست را بهبود می بخشد.

مزایای میکرودرم چیست؟

عوارض میکرودرم چیست؟

اگرچه این روش عارضه جدی ندارد، اما نمی توان گفت که بدون عارضه است. اگرچه یکی از محبوب ترین روش های درمانی صورت است، اما مانند روش های دیگر عوارض خاص خود را دارد:

 • قرمزی و التهاب خفیف ممکن است تا چند ساعت پس از میکرودرم ابریژن صورت روی پوست صورت ایجاد شود. این التهابات گذرا هستند و پس از چند ساعت ناپدید می شوند.
 • سطح پوست ممکن است در عرض یک هفته پس از میکرودرم ابریژن صورت خشک و پوسته پوسته شود. برای رفع این خشکی بهتر است از پمادهای مرطوب کننده و مرطوب کننده استفاده کنید. این درمان مقداری چربی را از پوست پاک می کند. به این ترتیب، اگر پوست چرب دارید، بعد از میکرودرم ابریژن صورت شما کمی چربی کمتری خواهد داشت.
 • سطح پوست ممکن است به دلیل ضربه هایی که سنسور میکرودرم ابریژن به پوست وارد می کند کمی کبود شود. البته این میزان کبودی فقط موقتی است و مدت زیادی روی پوست باقی نمی ماند.
 • با میکرودرم ابریژن صورت، پوست نازک و حساس می شود. به همین دلیل، بهتر است تا یک هفته پس از میکرودرم ابریژن از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید بدون ضد آفتاب خودداری کنید. پس از میکرودرم ابریژن صورت باید تا 30 روز از ضد آفتاب استفاده کنید. در برابر نور مستقیم خورشید دچار آفتاب سوختگی نشوید.
 • کاتتری که با آن سلول های مرده سطح پوست را می خراشند می تواند باعث ایجاد خراش و زخم های سطحی روی پوست صورت شود. البته این عارضه کوتاه مدت است و پس از چند روز از بین می رود.

دوام و اثربخشی نتایج میکرودرم

برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن در پاکسازی پوست و رفع جوش با استفاده از روش میکرودرم ابریژن، رعایت دقیق توصیه های مراقبتی بیمار پس از درمان، از جمله تمیز نگه داشتن و مرطوب نگه داشتن پوست، ضروری است. علاوه بر این، مهم است که از قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید خودداری کنید و بلافاصله پس از درمان، کرم را روی پوست بمالید تا به سرعت التیام یابد و التیام یابد. بیمارانی که به هیچ وجه نمی توانند از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنند، باید از کرم های ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنند. در طول دوره نقاهت، بیماران معمولاً متوجه بهبود سریع وضعیت پوست خود می شوند، اما تا زمانی که تمام جلسات درمانی توصیه شده به پایان نرسیده، نمی توان به نتایج مطلوب و دائمی دست یافت.

مراحل و انتظارات بعد از میکرودرم ابریژن

بعد از میکرودرم ابریژن درد و علائم خاصی وجود ندارد و ضعیف است. شما باید بتوانید بلافاصله فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. پوست خود را هیدراته نگه دارید و از محصولات مراقبت از پوست ملایم استفاده کنید. حداقل یک روز پس از درمان از مصرف داروهای موضعی آکنه خودداری کنید. محافظت در برابر آفتاب بسیار مهم است. در عرض چند هفته پس از درمان، پوست شما ممکن است حساس تر به خورشید شود. این امر ضروری است تا هزینه میکرودرم ابریژن شما هدر نرود. شما می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از عمل، نتایج قابل توجهی را مشاهده کنید. تعداد جلسات میکرودرم ابریژن به شدت به نگرانی های پوست شما و همچنین انتظارات شما بستگی دارد.

ارائه‌دهنده خدمات یا متخصص شما احتمالاً تعداد جلسات اولیه و همچنین درمان‌های دوره نگهداری را برای شما در نظر می‌گیرد. هزینه میکرودرم ابریژن شما ممکن است به تعداد جلسات نیز بستگی داشته باشد.

دوام و اثربخشی نتایج میکرودرم

اقدامات قبل از میکرودرم

میکرودرم ابریژن یک روش غیر جراحی و کم تهاجمی است. کارهایی وجود دارد که باید انجام دهید تا برای آن آماده شوید. این چیزها برای شما خوب است که اثرات آن را به طور کامل ببینید. در غیر این صورت هزینه میکرودرم ابریژن شما و کاری که انجام شده بی تاثیر خواهد بود. بهتر است ابتدا با متخصص مراقبت از پوست خود در مورد نگرانی های پوست خود صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا میکرودرم ابریژن برای شما مناسب است یا خیر. در مورد تمام روش های زیبایی و جراحی گذشته و همچنین آلرژی ها و شرایط پزشکی بحث کنید.

ممکن است به شما گفته شود که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کرم های ضد آفتاب و اپیلاسیون حدود یک هفته قبل از درمان خودداری کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که از کرم ها و ماسک های لایه بردار حدود سه روز قبل از درمان خودداری کنید. قبل از عمل، هر گونه آرایش را بشویید و صورت خود را تمیز کنید.

کلام آخر

همان طور که می دانید هزینه میکرودرم ابریژن صورت به عواملی مانند تعداد جلسات درمانی بستگی دارد. اما هزینه و قیمت پاکسازی پوست صورت با میکرودرم ابریژن نسبت به سایر روش‌های جراحی زیبایی که برای جوان‌سازی و جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود، ارزان‌تر است و به‌ویژه هزینه میکرودرم ابریژن بسیار کمتر از روش‌هایی مانند جراحی لیفت صورت است. از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

3.7/5 - (6 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا