جراحی بینیجراحی زیباییزیبایی

هزینه جراحی بینی ترمیمی چقدر است؟【سال 1403】❤️+ فیلم

امروزه جراحی بینی طرفداران زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل این سوال برای شما پیش آمده است که هزینه جراحی بینی ترمیمی چقدر است؟ برخی افراد از جراحی بینی خود راضی نبوده و اقدام به جراحی های مجدد و ترمیم بینی خود می کنند. عوامل متعددی در هزینه جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی ترمیمی می تواند اثر گذار باشد. معمولا برای جراحی بینی های ترمیمی هزینه های بیشتری را باید پرداخت کرد. سایت پزشکا همیشه تلاش می کند بهترین مطالب را در همه زمینه ها به همراهان خود ارائه دهد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران

هزینه عمل بینی در تهران نسبت به شهرستان ها در سال های اخیر رو به افزایش است. همانطور که می دانید قیمت عمل بینی ترمیمی برای هر یک از پزشکان متفاوت می باشد. در ادامه این مقاله عواملی که بر روی هزینه های بینی موثر می باشد را توضیح خواهیم داد. همچنین در مراکزی که عمل بینی با قیمت بسیار کمی انجام می شود، احتمال عوارض و خطرات آن نیز، ممکن است زیاد باشد، پس باید قبل از اقدام به این کار از متخصصان مختلفی مشورت بگیرید.

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی هزینه جراحی بینی ترمیمی تاثیر دارد، انتخاب جراح می باشد. هزینه این عمل یکی از اصلی ترین مسائل به حساب می آید که بیمار باید قبل از جراحی آن را در نظر بگیرد. بالا بودن هزینه جراحی بینی، لزوما به معنی حرفه ای و با کم تجربه بودن جراح نمی باشد. به همین دلیل باید علاوه بر این مسئله، موارد دیگر را نیز در نظر گرفت.

در حالت کلی می توان گفت قیمت عمل بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ این عوامل به دو دسته تقسیم می شود : دسته اول هزینه های قبل از جراحی بینی و در دسته دوم هزینه های بعد از جراحی می باشد، که در ادامه این مقاله به همه آن موارد می پردازیم.

هزینه های عمل بینی ترمیمی

بعضی مواقع برای بیماران این سوال پیش می آید که از نتیجه جراحی بینی خود خشنود نیستند و یا این که در اثر مشکلاتی از جمله مشکلات تنفسی در حین جراحی برای همه افراد پیش می آید. در این مواقع بیماران به فکر انجام جراحی دوم می افتند که به آن جراحی بینی ترمیمی می گویند. هزینه جراحی بینی ترمیمی نسبت به اولین جراحی بینی بالاتر خواهد بود که این مسئله نیز به دلایل مختلفی بستگی دارد. هر چند هزینه جراحی بینی ترمیمی نیز می تواند بر اساس عوامل مختلف افزایش یا کاهش پیدا کند.

اگر جراحی مجدد بینی برای اصلاح فرم بینی یا مشکلات کوچکی از جمله برداشتن پره های بینی یا جایگزین غضروف و مواردی مانند آن، می توانید آن را در مطب به صورت سرپایی انجام داده که هزینه ی آن قطعا کمتر خواهد شد. اما اگر  بعد از اولین جراحی، احتیاج دارید که برای رفع مشکلات و اصلاح بینی جراحی دیگری انجام دهید باید هزینه بیشتری را نسبت به کار پزشک پرداخت کنید.

هزینه های قبل از جراحی بینی ترمیمی

قسمتی از هزینه های جراحی بینی مربوط به هزینه های قبل از عمل بینی است که به چند علت مهم و اساسی بستگی دارد. در واقع بیمار قبل از این که اقدام به جراحی کند، باید مبلغی را برای هزینه های قبل از جراحی در نظر بگیرد که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم.

هزینه مشاوره جراحی بینی

بعضی از پزشکان هزینه ای برای مشاوره و ویزیت اولیه دریافت نمی کنند، اما برخی دیگر برای مشاوره و معاینه باید حق ویزیت را پرداخت کرد.

هزینه های آزمایش قبل از جراحی بینی

قبل از انجام جراحی بینی باید آزمایش هایی که پزشک تان تجویز می کند را انجام دهید. که مرتبط با مقدار غلظت و انعقاد خون، قند خون، کم خونی و کمبود آهن و… می باشد، نتیجه آن را باید قبل از جراحی به پزشک خود تحویل دهید. شاید نیاز باشد قبل از جراحی دارویی برای آمادگی، مصرف کنید.

هزینه عکاسی جراحی بینی

برای گرفتن عکس از آتلیه بعضی از متخصصان در مطب های شخصی خودشان انجام می دهند. ولی اغلب قیمت کمتری را دارد. عکس های آتلیه ای به هیچ عنوان نباید روتوش شده باشند، تا پزشک بتواند با استفاده از یک عکس باکیفیت، مشکلات بینی فرد را دیده و اقدام به زیباسازی آن کند.

هزینه کلینیک یا بیمارستان

معمولا هزینه های جراحی بینی در کلینیک پایین تر از بیمارستان ها می باشد. چون که بیمار بعد از 4 تا 5 ساعت، می تواند از کلینیک خارج شده و دوران نقاهت را در منزل سپری کند، اما در بیمارستان ها به دلیل دارا بودن تجهیزات بیشتر، بیمارانی که بیماری خاصی دارند، ممکن است پزشک توصیه کند که یک شب در بیمارستان بستری باشند، به همین دلیل هزینه های آن جراحی افزایش پیدا می کند.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

دستمزد جراح بینی بر اساس تجربه و مهارت متخصص در حوزه جراحی بینی تفاوت دارد. بهتر است برای انجام جراحی بینی تنها به دنبال عمل بینی کم هزینه نباشید و همه عوامل برای انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی را در نظر گرفته و به دشواری و پیچیدگی عمل نیز توجه داشته باشید. قیمت جراحی بینی به علت زمان و انرژی زیادی که پزشک صرف می کند، افزایش می یابد. همچنین نوع پوست و فرم بینی نیز بر هزینه نهایی عمل بینی تاثیر گذار می باشد.

هزینه های بعد از جراحی بینی ترمیمی

بعد از انجام عمل بینی معمولا نیاز به پرداخت هزینه های دیگر نمی باشد. اما اگر متخصص شما بعد از انجام جراحی برای معاینه و تعویض چسب بینی، می تواند حق ویزیت از بیمار دریافت کند. بنابراین می توان گفت امکان دارد؛ پزشک شما داروها و پماد های مختلفی برای شما تجویز کند که می توان آن ها را هزینه های بعد از جراحی بینی دانست.

هزینه جراحی انواع بینی ترمیمی

هزینه جراحی بینی گوشتی 

از آنجایی که یکی از خصوصیات مشخص در بینی گوشتی داشتن پوست های  قطور می باشد، به این مراحل جراحی کمی پیچیده و سخت و حساس تر می شود. بر همین اساس برای تغییرات بینی های گوشتی کمی دشوار تر بوده است. چون خطوط ریز و زاویه دار در زیر یک پوست با ضخامت بالا به خوبی نشان داده نمی شود. به همین دلیل معمولا بینی های گوشتی دارای بافت غضروفی ضخیم می باشند، که در هنگام جراحی باید تقویت شوند. به همین دلیل هزینه بینی گوشتی بیشتر می شود.

از این رو به دلیل سختی این نوع جراحی باید به بهترین جراح بینی گوشتی در تهران یا در شهر خود برای اطلاع از هزینه ها و معاینه مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق درباره هزینه جراحی بینی به شما داده شود.

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه های جراحی بینی استخوانی و یا هزینه های بینی های قوزدار به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثل داشتن یا نداشتن پولیپ بینی و همچون دیگر مشکلات تنفسی مشخص می شود. بر همین اساس می توان گفت که هزینه های جراحی بینی استخوانی بر اساس نیاز به رفع قوز بینی و مشکلاتی از این دسته، نسبت به بینی هایی که دارای غضروف های بسیار محکم و نوک بینی گوشتی هستند، کمتر می باشد. در نهایت برای اطلاع از هزینه آن باید معاینات دقیق انجام شود.

هزینه جراحی بینی فانتزی

معمولا در خانم ها جراحی بینی به فرم های فانتزی و عروسکی شایع تر است. اما سوال هایی پیش می آید که هزینه عمل بینی فانتزی از مدل های دیگر بیشتر است یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال باید به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنید. منظور از بینی های فانتزی، یعنی تناسب و اندازه و فرم بینی با اجزای صورت همخوانی دارد، اما نوک بینی از حالت طبیعی کمی بالاتر می باشد و بینی قوس بیشتری نیز دارد. هزینه جراحی بینی عروسکی به عوامل مختلفی بستگی دارد، که در این مقاله درباره آن توضیح دادیم. می توان گفت هر چه قدر پیچیدگی، سختی و زمان عمل زیاد شود، قطعا هزینه آن جراحی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین مبلغی که پزشک بابت دستمزد دریافت می کند، یکی از مواردی است که بر روی هزینه عمل بینی تاثیر می گذارد.

هزینه جراحی بینی سه بعدی

یکی از مدرن ترین جراحی های زیبایی که امروزه طرفداران خاص خود را دارد، تکنیک طراحی سه بعدی می باشد. به این صورت است که به کمک نرم افزار طراحی کامپیوتری چهره، نتیجه جراحی را مشخص می کنند. طراحی بینی کامپیوتری که پیش از شروع جراحی انجام می شود، به بیمار نتیجه پایانی را اطلاع می دهند که با ایجاد تغییرات لازم بر روی بینی و میزان تناسب آن با سایر اجزای چهره به دست می آید. که در آخر با قالب های کنترلی در هنگام جراحی می توان از آنها استفاده کرد.

با این حال آگاه باشید که هزینه جراحی بینی سه بعدی نسب به دیگر روش ها جراحی بینی قطعا بیشتر می باشد. به این دلیل است که برای طراحی سه بعدی و تصویر سازی بیمار باید هزینه های جداگانه پرداخت کنید.

هزینه جراحی انواع بینی ترمیمی

شرایط پرداخت و هزینه های عمل بینی به صورت اقساط امکان پذیر است؟

هزینه عمل بینی نسبت به بقیه جراحی های زیبایی اغلب بیشتر می باشد. همچنین بعضی افراد هستند که شرایط پرداخت به صورت یکجا را ندارند. بعضی مواقع به علت مبالغ های زیاد جراحی بینی افراد از انجام آن منصرف می شود. با این اوضاع یکسری کلینیک ها و متخصصان هزینه جراحی بینی را به صورت اقساط برای بیماران خود در نظر می گیرند، تا افرادی که توانایی پرداخت این هزینه ها را ندارند، بتوانند با خیالی راحت جراحی خود را انجام دهند. هر چند باید توجه داشته باشید که هزینه های جراحی بینی قسطی نسبت به پرداخت نقدی آن در جراحی بیشتر می باشد.

روش های پرداخت اقساطی هزینه های جراحی بینی، در مرحله اول متقاضی باید به متخصص با تجربه مراجعه کرده و با روش قسطی، بعد از انجام معاینات لازم و بررسی های دقیق برای جراحی اقدام کنید. پزشک یا کلینیک مبلغی را از شما به عنوان پیش پرداخت دریافت می کنند و بقیه مبلغ به چند دوره تقسیم می شود، که در زمان های معین شده باید پرداخت کنید.

هزینه انحراف بینی

جراحی انحراف بینی و یا سپتوپلاستی یک روش جراحی موثر برای اصلاح و صاف کردن فرم بینی است، که این عمل را می توان به عنوان یک عمل درمانی دانست که می توان در کنار عمل زیبایی از آن بهره برد. همچنین برای بینی هایی که قبلا جراحی شده اند، می تواند در اثر عواملی انحراف پیدا کند و نیاز به انجام جراحی مجدد شود. انجام جراحی انحراف بینی می تواند باعث جریان هوا در بینی بهبود تنفس شود و همچنین نقص های استخوان و غضروف های اضافی نیز اصلاح شود در نتیجه چهره زیباتری را به ارمغان می آورد.

در جراحی انحراف بینی با برش دادن، غضروف یا استخوان را جابجا یا جایگزین می کنند تا به طور کامل برطرف نقص های بینی شود. برای رسیدن به نتیجه عالی بهتر است به بهترین جراح بینی مراجعه کنید. ولی در رابطه با هزینه عمل انحراف بینی تنها با معاینه توسط متخصص مبلغ جراحی تعیین می شود. چون هزینه جراحی انحراف بینی و حتی هزینه های پولیپ بینی می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد که در ادامه برخی از آن ها را نام می بریم :

  • مدل بینی بیمار از نوع گوشتی است یا استخوانی؟
  • آیا جراحی سینوس را با هم باید در یک زمان انجام دهند؟
  • آیا عمل انحراف بینی همراه با عمل رینوپلاستی انجام می شود؟
  • آیا در زمان عمل انحراف بینی نیاز به انجام عمل پولیپ بینی نیز می باشد؟

باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که یک جراح انحراف بینی نوعی عمل درمانی محسوب می شود که بخشی از آن را با تایید پزشک می توان توسط شرکت های بیمه پرداخت کرد.

مقایسه هزینه جراحی بینی در ایران نسبت به سایر کشور ها

جراحی بینی در ایران نسبت به کشور های دیگر طرفداران بیشتری دارد. اما نکته حائز اهمیت این است که هزینه عمل بینی در دیگر کشور ها های جهان از جمله آمریکا و کشور های اروپایی خیلی بیشتر از هزینه های جراحی بینی در ایران است. با توجه به اختلاف قیمت در ریال و دلار، هزینه های جراحی بینی در آمریکا 90 درصد بیشتر از ایران می باشد و همان جراحی در کشور های اروپایی 70 درصد نسب به کشور های آسیایی بیشتر می باشد. همین موضوع باعث شده است که افراد برای جراحی های بینی به ایران سفر کنند.

هزینه های جراحی بینی چگونه تعیین می شود؟

افرادی که قصد انجام جراحی بینی را گرفته اند، ابتدا باید در جلسات مشاوره شرکت کرده تا پزشک با بررسی و ارزیابی دقیق نسبت به ساختار بینی و با توجه به مشکلات موجود در بینی فرد، می تواند تشخیص دهند که چه نوع جراحی برای فرد مناسب است. شرکت در این جلسات مشاوره می تواند فرصت خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر در روند و نتایج جراحی، آگاهی از هزینه های نهایی جراحی مطلع شد. به طور کلی هزینه های جراحی بینی بر اساس مواردی که در ادامه مقاله ذکر می کنیم، بستگی دارد.

آزمایشات قبل و بعد از عمل بینی

معمولا پیش از انجام عمل بینی، برخی آزمایشات توسط پزشک تجویز می شود تا علاوه بر ارزیابی سلامت عمومی افراد، ساختار داخل بینی نیز به طور کامل بررسی می شود و مشکلات تنفسی یا شکستگی بینی مشخص می شود. به عنوان مثال تست ها را می توان به تست های عکسبرداری، سی تی اسکن و آزمایش خون اشاره می کند که همه آن ها هزینه های جداگانه دارد. در صورتی که هدف از جراحی بینی، درمانی باشد، بعضی از بیمه ها هزینه های آن را تقبل می کنند.

دستمزد جراح

یکی از هزینه های عمل بینی بینی به تخصص و تجربه جراح بستگی دارد. در واقع، متخصصانی که تجربه و مهارت بالایی دارند، هزینه های بیشتری را برای جراحی دریافت می کنند. به همین دلیل هنگامی که تصمیم به انجام جراحی بینی می کنید، در هنگام انتخاب، جراحی که هزینه کمتری را پیشنهاد می دهد، بیشتر دقت کنید. چون که بینی بخش مهم از صورت محسوب می شود که راهی برای پنهان کردن آن ندارید و هرگونه تغییر اعمال شده باید به صورتی باشد که نتیجه کار زیبا و طبیعی باشد.

یکی دیگر از مواردی که برای جراحی باید آن را در نظر گرفت، این است که هزینه هایی که جراح برای عمل ترمیمی بینی دریافت می کند، بیشتر از هزینه جراحی اولیه می باشد، آن هم به این دلیل است که در جراحی ترمیمی، ایرادات باقی مانده در جراحی اولیه مانند مشکلات زیبایی، عملکردی یا هر دوی آن ها خواهد شد. در موارد های دیگر که نیاز به گرفتن و پیوند غضروف از دیگر قسمت های بدن مثل دنده ها یا گوش می باشد، دستمزد جراح نیز افزایش پیدا می کند.

هزینه های بیهوشی

بیشتر جراحی های بینی با بیهوشی عمومی صورت می گیرد و فرد در طول جراحی، خواب باشد و هیچ گونه دردی را احساس نکند. در موادی که امکان بیهوشی وجود نداشته باشد، از بی حسی های موضعی استفاده خواهد شد. باید توجه داشته باشید که حفظ ایمنی افراد و انجام جراحی های بدون درد، الویت تیم بیهوشی می باشد. به همین دلیل، بخشی از هزینه های عمل بینی، برای پزشکان بیهوشی در نظر خواهند گرفت.

هزینه اتاق جراحی و تجهیزات

عمل بینی باید در مرکز جراحی یا بیمارستان مجهز به تجهیزات و استاندارد های مدرن انجام شود. برای مثال این است که هزینه های اتاق، تجهیزات، دارو و ابزارهایی هستند که در هنگام جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. این هزینه می تواند شامل هزینه های کارکنان و اتاق عمل مثل دستیارانی که در آن مکام خدمات می رسانند باشد، که به موفقیت جراحی کمک می کنند.

هزینه عمل بینی ترمیمی

عمل ترمیم بینی هنگامی انجام می شود که فرد از نتیجه جراحی قبلی خود رضایت نداشته باشد، یا ایرادات و فرم بینی مثل مشکلات تنفسی یا انحراف تیغه میانی برطرف نشده و فرد با نشانه هایی مثل گرفتگی بینی روبرو شده است. از آن جایی که این روش جراحی می تواند با پیوند غضروف از دیگر قسمت های بدن مثل دنده ها و گوش یا حذف پره های بینی مواجه شده باشد، جراحی به مراتب دشوار و سخت تر می شود و زمان بیشتری را از پزشک می گیرد. به همین دلیل، هزینه عمل ترمیم بینی افزایش پیدا می کند.

کلام آخر

جراحی بینی علاوه بر زیبایی می تواند جنبه های درمان نیز داشته باشد. به همین دلیل بهتر ست اولویت را هزینه جراحی در نظر نگیرید و خود را به درست افراد تازه کار و کم تجربه نسپارید. زیرا این جراحی ها اگر طبق استاندارد ها و بدون مهارت صورت گیرد، عواقب جبران ناپذیری نه تنها در شکل ظاهری بلکه در تنفس نیز پیدا خواهید کرد. اگر علاقه مند به انجام جراحی بینی هستید می توانید مقاله، هزینه عمل بینی چقدر است؟ را مطالعه کنید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است کاربران خود را خشنود سازد.

4/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا