جراحی بینیجراحی زیباییزیبایی

هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر است؟【سال 1403】❤️

شاید برای شما هم پیش آمده باشد، که هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر است؟ در این مقاله تصمیم گرفته ایم، درباره هزینه جراحی بینی استخوانی توضیح دهیم. آیا هزینه جراحی بینی استخوانی با دیگر فرم های بینی فرق می کند؟ هزینه های انواع جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی، با توجه به نوسانات و مسائل مالی کشور، رو به افزایش است. پس قطعا هزینه های جراحی بینی استخوانی، با سال آینده تفاوت دارد. سایت پزشکا همواره تلاش می کند بهترین مطالب را در اختیار همراهان خود قرار دهد.

هزینه جراحی بینی استخوانی در تهران

هزینه جراحی بینی استخوانی با توجه به موقعیت مکانی مطب جراح، مرکز های جراحی سرپایی یا در بیمارستان ها، تفاوت دارد. جراحی بینی در کلینیک های خصوصی، به دلیل استفاده از تجهیزات اتاق  و دستیاران خود جراح، قطعا شامل هزینه های کمتری می شود. در عمل بینی سرپایی در مراکز، تجهیزات و امکانات جراحی توسط شخص دیگری برای جراح آماده می شود. به همین دلیل هزینه های کمی بیشتر از مطب خود پزشک خواهد بود.

هزینه جراحی بینی استخوانی در بیمارستان ها به علت وجود تجهیزات و امکانات بیشتر، بیشتر از دو گزینه قبلی می باشد. پیش از آن که اقدام به جراحی بینی بکنید، از تجربه و مهارت پزشک و آن مرکز را مطلع شوید. علاوه بر این مطالب گفته شده، محل جغرافیایی در هزینه های جراحی تاثیر دارد. مثلا در شهر تهران نسبت به شهرهای کوچک، به علت دسترسی به بهترین جراح بینی استخوانی در تهران در هزینه های آن موثر می باشد. بنابراین باید گفت: بهترین جراحان بینی در شهر های بزرگ تر به خصوص در تهران، ساکن می باشند.

هزینه های عمل بینی شامل چه چیزهایی می شود؟

اگر از شکل بینی خود راضی نیستید، یا از گرفتی بینی یا مشکلات تنفسی و… ناراحت هستید، یا بینی در اثر حوادثی آسیب ببیند، عمل بینی می تواند این نواقصی را رفع کند. هزینه عمل بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

هزینه های پیش از جراحی

این هزینه ها شامل هزینه ی آزمایش خون، عکس و آتلیه و عکس سی تی اسکن در صور مشاهده مشکلات تنفسی یا شکستگی های بینی برای بررسی های دقیق ساختمان بینی مورد استفاده قرار می گیرد. آزمایش خون برای ارزیابی مشکلاتی مثل کمبود آهن، کم خونی، ایدز، قند خون و… صورت می گیرد. اگر بیمار دچار بیماری های خاص مثل تیروئید یا بیماری های قلبی عروقی و … باشد، باید با مراجعه به مرکز مربوطه نامه ای برای تایید انجام جراحی بینی دریافت کرده و به پزشک خود تحویل دهد. عکس آتلیه برای ارزیابی مستقیم و کل فرم بینی می باشد که در بیشتر مطب ها، خودشان از زوایای مختلف عکس می گیرند و احتیاج به آتلیه رفتن نمی باشد.

هزینه دستمزد جراح

قسمت مهمی از هزینه های عمل بینی به تجربه و مهارت جراح، سابقه کاری و شهرت او بستگی دارد. یک فرد با سابقه، تجربه های زیادی را در حین جراحی کسب کرده است، مهارت های زیادی را دارد و قطعا هزینه های بیشتری را خواهد گرفت. به همین دلیل نمی توان  برای هزینه های کمتر جراحی، به یک جراح کم تجربه مراجعه کرد و خود را به او سپرد. پرداخت هزینه های زیاد به معنی مهارت بیشتر پزشک نمی باشد. به همین دلیل برای مطمئن شدن از کار جراح نیاز است بدون در نظر گرفتن هزینه های جراحی بینی، در مورد نتایج کار و مقدار رضایت بیماران او تحقیقات انجام دهید.

نوع بینی

فرم و نوع بینی بیماران نقش زیادی را در تعیین میزان هزینه جراحی بینی دارد. هزینه عمل بینی غضروفی و گوشتی، اغلب کمتر از بینی استخوانی خواهد بود. بنابر این هزینه های عمل ترمیمی بینی به طور کلی هزینه های بیشتری را نسب به جراحی اول و عادی باید بپردازید.

هزینه متخصص بیهوشی

در هنگام جراحی نیاز به بیهوشی، مراحلی است که زیر نظر متخصص بیهوشی انجام می شود و علائم حیاتی بیمار در زمان جراحی بررسی می شود. بهترین دکتر گوش و حلق و بینی، روش بیهوشی کامل را نسبت به بی حسی های موضعی در الویت قرار می دهد. چون در بی حسی موضعی بیمار هشیار بده و با از بین رفتن بی حسی در زیادی را احساس خواهد کرد. اما در بیهوشی کامل،بیمار هیچ دردی را در جراحی احساس نخواهد کرد و چون بی حرکت است، جراح تسلط بیشتری را بر جراحی خواهد داشت.

هزینه جلسات معاینه بعد از جراحی

بعد از عمل، فرد باید به مدت یک ماه هر هفته به پزشک خود مراجعه کند. بعد از آن به مدت یک سال هر 3 ماه یک بار باید به معاینه بروید. در سال دوم بعد از عمل نیز هر 6 ماه یکبار با ید به پزشک خود مراجعه کنید. بعضی از پزشکان، این هزینه ها را در کنار هزینه جراحی دریافت کرده و برای معاینات بعد از جراحی، نیازی به پرداخت هزینه مجدد نخواهد بود.

ویژگی های بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای پوستی با ضخامت کمتری نسبت به بینی های گوشتی است؛ نوک بینی استخوانی جمع تر از بینی گوشتی می باشد و در ضمن بینی استخوانی حالت افتادگی در نوکش دارد و انعطاف پذیری بینی بهتر می باشد؛ در ضمن به دلیل ماهیت بینی، جزئیات بینی مثل غضروف و تیغه بینی کاملاً مشخص است؛ بیشتر مواقع، بینی های استخوانی بر روی ناحیه پل بینی، دارای استخوان برآمده ای هستند که به آن قوز گفته می شود؛ بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی استحکام بیشتر و غضروف های قوی تری دارد.

تفاوت جراحی بینی با رینوپلاستی

رینوپلاستی یکی از روش های پرطرفدار برای زیبایی بینی می باشد. در واقع یک نوع جراحی بینی محسوب می شود که با حفظ سلامت بینی، موجب زیبای نیز می شود. بینی هرکس در وسط چهره او قرار گرفته است. بنابراین داشتن یک بینی مناسب با دیگر اجزای صورت، تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت های فرد داشته و اعتماد به نفس افراد را افزایش می دهد. رینوپلاستی برای رفع کردن عیب های ظاهری بینی مانند قوز بینی یا از بین بردن مشکلات در تنفس صورت می گیرد.

جراح در انجام این جراحی، اندازه بینی را تغییر داده و در زوایای آن تغییراتی به وجود می آورد، برآمدگی های اضافی بینی را از بین می برد. قوز بینی را رفع می کند. پره های بینی را جمع تر کرده تا سوراخ های بینی کوچکتر به نظر آید، نوک بینی بیمار را با توجه به سلیقه او تغییر می دهد و سر بالا می کند، یا عرض بینی را کوچکتر کرده و گاهی می تواند بینی را باریک تر بکند. اما عمل بینی شامل این موارد نمی شود و برای شکستگی بینی، رفع انحراف بینی، کوچک کردن شاخک های بینی و از بین بردن پولیپ بینی فرد کاربرد دارد.

آیا هزینه جراحی بینی استخوانی را بیمه پرداخت می کند؟

شرکت های بیمه فقط در موارد خاص هزینه های جراحی بینی را پرداخت می کنند. هنگامی که جراحی بینی اختیاری و جهت زیبایی انجام نشود و صرفا برای درمان مشکلات تنفسی بیمار انجام شود، بیمه قسمتی از هزینه آن را پرداخت خواهد کرد. در غیر این صورت بیمه هیچ گونه مسئولیتی در قبال جراحی قبول نکرده و باید تمام هزینه های جراحی زیبایی را خود فرد تقبل کند.

انواع جراحی های زیبایی بینی

 عمل بینی گوشتی

در بینی های گوشتی پوست بینی ضخیم تر بوده و پره های بینی پهن تر می باشد. عمل بینی ظرافت ها و تفاوت هایی نسبت به دیگر بینی های دیگر دارد. بینی های گوشتی دارای غدد چربی زیاد، غضروف نرم، پوستی ضخیم و… می باشد که به علت منعطف تر بودن غضروف، احتمال برگشت پذیری دارند و به همین دلیل بهتر است به بهترین جراح بینی گوشتی در تهران مراجعه کنید.

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی، بینی هایی با استخوان و غضروف های محکم و پوستی نازک و معمولا دارای قوز می باشند. معمولا در بینی های استخوانی نتایج و تغییرات بسیار قابل توجه ای خواهند داشت. معمولا هزینه های جراحی بینی استخوانی کمتر می باشد.

جراحی بینی معمولی

بی نی های معمولی مشخصاتی بین بینی های گوشتی و استخوانی می باشد. پوست این مدل بینی ضخامت متوسطی داشته و از نظر ظاهری تقریبا طبیعی و بدون ایراد خاصی می باشد و این عمل بینی بیشتر برای بینی های کوچک یا به اصطلاح برای فرم بینی های عروسکی قابل انجام می باشد.

انواع روش های جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی بینی در دو روش باز و بسته وجود دارد که جراحان از آن استفاده می کنند. انتخاب این روش به فرم و عیب های بینی، سلیقه و تجربه جراح بستگی دارد.

1) روش باز

در روش باز، متخصص برشی را در زیر پوست ایجاد کرده تا پوست بینی بالا تر از ساختار غضروف را بلند کند و همه ساختمان اصلی بینی که قسمت هایی از استخوان، غضروف و بافت نرم را شمال می شود، به صورت دقیق بررسی کرد. در این روش، تورم بینی طولانی از روش بسته می باشد اما در آخر این تورم در همه افراد از بین می رود. در عمل های ترمیمی، قرینه نبودن بینی، عیب های مادر زادی، بر شکلی بینی در اثر ضربه و در جراحی های بینی گوشتی، جراحی به روش باز اولویت دارد. در حالت کلی با ایجاد تغییرات زیاد در بینی با روش باز ممکن می باشد و به علت تسلط کامل پزشک بر روی بینی، احتمال قرینه نشدن دو طرف بینی کاهش می یابد. ولی ممکن است یک خم کوچک زیر بینی باقی بماند که این موضوع به مهارت جراح بستگی خواهد داشت.

2)روش بسته

جراحی زیبایی بینی به روش بسته که با آن رینوپلاستی داخلی هم می گویند. شامل ایجاد برش هایی در داخل بینی و بین غضروف ها می باشد. در این روش، دسترسی به پشت و نوک بینی بدون برش خارجی و یا کار در سوراخ های بینی است. در نتیجه دید جراح در این روش کم تر می شود. به همین دلیل از این روش برای اصلاحات جزئی بینی مثل مشکلات کوچک در نوک بینی استفاده می کند و برای ایجاد تغییرات زیاد و پیچیده بر روی بینی پیشنهاد نمی شود. در این روش ورم بعد از عمل کمتر بوده و زمان بهبودی نیز کاهش پیدا می کند و عمل جراحی زودتر از روش باز به پایان می رسد.

هزینه عمل بینی در ایران نسبت به سایر کشور ها چگونه می باشد؟

ایران یکی از کشور های معروف برای انجام جراحی بینی می باشد و هر ساله افراد زیادی به علت بالا بودن مهارت جراحان ایرانی و ارزان تر بودن نرخ ارز، به ایران سفر کرده، به همین دلیل مراکز زیاد به وجود آمده است که هم پزشکان را معرفی می کند و هم بیمارستان های مناسب برای افراد خارجی، امکان استفاده از مترجم، اقامت در هتل و گردش را در ایران برای آنان مهیا می کنند

مقصد های معروف برای انجام جراحی بینی،کشورهایی از جمله ایران، تایلند، مجارستان، مکزیک، اسپانیا، امارات متحده عربی، کره جنوبی می باشند. متخصصان جراحی بینی در ایران بسیار با تجربه و با مهارت می باشند و ایران یکی از کشور های اقتصاد برای انجام جراحی زیبایی از جمله جراحی بینی می باشد.

نوع بینی بیمار چه تاثیراتی می تواند داشته باشد؟

شکل بینی هر فرد، یکی از مهمترین موارد به حساب می آید که در هزینه های جراحی بینی می تواند اثر گذار باشد. بینی همه افراد با یکدیگر شباهت ندارد و حتما مشکلات آن نیز با یکدیگر فرق می کند. فرم بینی افراد که قصد دارند جراحی بینی انجام دهند، به دو دسته تقسیم می شود که بینی های گوشتی و بینی های استخوانی نامیده می شوند.

هر کدام از این دو نوع بینی کم و کاستی های خود را دارند و برای هرکس به شکل های گوناگونی دیده می شود که نیاز به جراحی دارد. در حالت کلی می توان گفت: هر چقدر بینی فرد پهن تر و بزرگتر باشد، به بینی گوشتی گفته می شود. در نتیجه میزان کاری و زمانی که جراح لازم است صرف کند، بیشتر می باشد. به همین دلیل هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی بیشتر می باشد.

کدام اختلالات بینی در هزینه های جراحی موثر است؟

بعضی از افراد در قسمت هایی از بینی خود دچار عارضه ای مثل: انحراف بینی، شکستگی یا بیماری های پولیپ بینی می باشد. در عمل بینی، برای رفع کردن مشکلات را باید در اولویت قرار داد. در حالتی که در هنگام مواجه با چنین مشکلاتی، لزوم دارد که اول مشکلات آن را رفع نموده و پس از آن اقدام به انجام جراحی زیبایی کرد. حتی امکان دارد در بیشتر موارد عمل زیبایی برای بعضی افراد مناسب نمی باشد و برای انجام جراحی فقط قصد اصلاح بینی خود را دارند. داشتن یا نبود مشکلات و ناهماهنگی های بینی یکی از دلایلی است که بر هزینه جراحی بینی می تواند تاثیر بگذارد.

در جراحی زیبایی بینی، تخصص و تجربه در اولویت قرار دارد. جراحی بینی، بر روی عضوی انجام می شود که بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره هر فردی می گذارد. به همین دلیل درستی انجام این عمل از اهمیت بالایی بهره مند است. به همین دلیل بینی با ترکیبی از استخوان، غضروف و پوست و غدد چربی، جز عضو پیچیده ای محسوب می شود و انجام جراحی در این قسمت از حساسیت زیادی برخوردار است.

در هنگامی که بینی فردی توسط افراد کم تجربه و تازه کار جراحی شود، ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی در قسمت های مختلف یا در تنفس فرد بشود یا این که فرم دلخواه فرد ایجاد نشود. بعضی از این پزشکان کم تجربه با گرفتن هزینه کمتری نسبت به همکاران خود، پیشنهاد می دهند که عوارض این کار بعد از اتمام جراحی دیده می شود.

هزینه عمل بینی استخوانی چقدر است؟

برای انجام جراحی بینی استخوانی نیاز به ظرافت زیاد، تجربه و مهارت پزشک متخصص دارد. این جراحی بر اساس نوع بینی، ضخامت پوست فرد،درگیر بودن بینی فرد با بیماری های خاص (پولیپ) بینی می تواند تفاوت داشته باشد. در حالت کلی، شرایط این جراحی کاملا شخصی و بسته به نظر بیمار و پزشک و جراح دارد.

چرا عمل بینی ترمیمی انجام می دهند؟

عمل بینی ترمیمی معمولا بعد از 6 تا یک سال پس از جراحی اول انجام می شود. عمل ترمیم بینی به همه افراد پیشنهاد نمی شود، معمولا افرادی که بعد از جراحی اول با مشکلاتی در فرم ظاهری و تنفس روبرو هستند بهترین دکتر بینی ترمیمی پیشنهاد به جراحی مجدد می دهد.

جراحی بینی ترمیمی از جراحی اول دشوار تر است و پزشک باید با حساسیت بیشتری این کار را انجام دهد. به همین دلیل هزینه های این جراحی از دیگر جراحی های بینی بیشتر می باشد. در حالت کلی برای اقدام به این جراحی بهتر است از بین بهترین متخصصان در این زمینه پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید. چون جراحی بینی ترمیم از حساسیت های بیشتری برخوردار می باشد.

چرا برخی از متخصصان هزینه های کمتری برای جراح می گیرند؟

یکی از روش هایی که در جراحی بینی بسیار دیده می شود، این است که برخی از متخصصان با هزینه های بسیار ناچیز جراحی بینی انجام می دهند. این گونه افراد پزشکان افراد تازه کار هستند که تجربه و مهارت کافی را در انجام این جراحی ندارند. به همین دلیل با جراحی های ارزان می خواهند تبلیغات کنند و داوطلبان این جراحی زیبایی را با این هزینه ها اقدام به جراحی کنند.

بهتر است برای انجام  این جراحی به متخصصان با تجربه و مجرب مراجعه کنید. زیرا بینی تاثیر بسیار زیادی در چهره افراد می گذارد. و در اعتماد به نفس افراد نقش بسیاری دارد. بهتر است برای انجام این جراحی به تخصص پزشک توجه کرده و هزینه آن را در اولویت های بعدی قرار دهید.

کلام آخر

جراحی بینی علاوه بر زیبایی می تواند جنبه های درمان نیز داشته باشد. به همین دلیل بهتر ست اولویت را هزینه جراحی در نظر نگیرید و خود را به درست افراد تازه کار و کم تجربه نسپارید. زیرا این جراحی ها اگر طبق استاندارد ها و بدون مهارت صورت گیرد، عواقب جبران ناپذیری نه تنها در شکل ظاهری بلکه در تنفس نیز پیدا خواهید کرد. اگر علاقه مند به انجام جراحی بینی هستید می توانید مقاله، هزینه عمل بینی چقدر است؟ را مطالعه کنید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است کاربران خود را خشنود سازد.

4/5 - (4 امتیاز)

زهرا اصغری

سلام زهرا اصغری هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا