زیبایی

چطور چسب لیفت بینی بزنیم ؟【سال1403】❤️

بسیاری از افراد علاقه بسیار زیادی به لیفت بینی با چسب دارند و از این رو در این مقاله سوال چطور چسب لیفت بینی بزنیم را به شما پاسخ خواهیم داد؛ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در رابطه با لیفت بینی و چگونگی انجام آن، مطالبی را بررسی کنیم.

لیفت بینی

لیفت بینی از جمله روش‌های بدون جراحی برای بینی محسوب می شود که از آن برای برطرف کردن مشکلات و نواقصی مثل قوز بینی استفاده می شود؛ امروز عمل زیبایی از جمله متدهای پیشرفته‌ای می باشد که در چند سال اخیر دچار تحولی چشمگیر شده و این تحول در صنعت زیبایی تاثیر گذاشته است؛ لازم به ذکر است که برخی از بیماری‌های جسمی و نه تنها زیبایی با این روش، نتیجه بهتری داشته اند.

لیفت بینی نیز مثل روش های دیگر، دارای عوارض و آثاری می باشد و پس از انجام عمل جراحی، به طور معمول بینی از حالت طبیعی اش خارج می شود و علاوه بر این موارد، عوارض دیگری پس از عمل که به مراقبت‌ها نیاز دارند و موارد دیگر، همیشه با انسان همراه خواهند بود.

لیفت بینی

لیفت بینی روشی می باشد که دقیقا از قسمت زیر بینی چند نخ مخصوص قابل جذب، در زیر پوست بینی انسان جاگذاری می‌شود و این کار موجب حفظ ساختار طبیعی بینی می شود و در این روش بیمار با برش و شکستن استخوان مواجه نمی شود و آسیب نمی‌بیند؛ پس از گذشت چند دقیقه از بی‌حسی موضعی، نخ کار گذاری می شود و می تواند که با بالا کشیدن بینی و جلو کشیدن پوست قسمت قوز بینی فرد، موجب زیبایی ظاهر بینی شود و فرد هیچ نیازی به مراقبت‌های پس از جراحی نخواهد داشت.

در واقع لیفت بینی برای این طراحی شده است که تغییرات گسترده ای در بینی ایجاد کند؛ به گونه ای که این کار موجب می‌شود که فرد جوان‌تر به نظر بیاید، از این رو افراد بسیاری در حال حاضر در جهان از این تکنیک استفاده می‌کنند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیفت بینی هستند ؟

به طور معمول انجام دادن لیفت بینی هیچ گونه محدودیت خاصی ندارد و هر فردی که حس می‌کند که بینی او به اصلاحات زیادی نیاز دارد، می‌تواند که از نتایجی که از این روش می گیرد لذت‌ ببرد؛ باید به این نکته توجه کنید که لیفت بینی قابل اجرا برای نواحی مختلف بینی نظیر تیغه، نوک، قوز، پره و پوست آن می باشد؛ در ضمن برای ترمیم کردن یا بهبود نتایج جراحی نیز می توان که از روش های مختلف لیفت بینی استفاده کرد.
ممکن است که در برخی مواقع، جراح مورد نظرتان جراحی بینی را به شما توصیه کند و این موضوع معمولا در مواردی که بینی شما انحراف یا مشکلات شدیدتری دارد به شما توصیه می‌شود.

طبق توضیحاتی که داده شد لازم به ذکر است که تصمیم‌گیری در رابطه با این که آیا شما کاندیدای مناسبی برای لیفت بینی هستید یا نه، بر عهده جراح مورد نظر شما است؛ ایشان با توجه کردن به موارد مطرح‌شده در جلسه های مشاوره، مشخص می‌کند که کدام یک از روش ها برای شما بهتر می باشد و کدام یک روش نامناسبی برای شما است؛ پس باید شرکت کردن در جلسات مشاوره قبل از انجام عمل را جدی بگیرید.

چه روش هایی برای لیفت بینی وجود دارد ؟

دو روش برای لیفت بینی بدون جراحی وجود دارد که هر کدام از روش ها به نوعی صورت می گیرد؛ این دو روش به شرح زیر می باشند :

لیفت بینی با نخ :

لیفت بینی با نخ از جمله روش های بدون جراحی برای بینی محسوب می شود که به طور معمول مدت زمان ماندگاری آن 1 الی 2 سال می باشد و بعد ‌از آن نیاز به ترمیم می باشد؛ در روش لیفت بینی با نخ، جراح می تواند که با قرار دادن نخ‌های کوچک در داخل بینی تان، آن را به حالتی که شما دوست دارید دربیاورد؛ در حقیقت جراح متناسب با اشکالاتی که در بینی موجود است و محل درمان، نخ‌ها را در قسمت مناسب قرار می دهد و فرم بینی را با کشیدن و ثابت کردن آن‌ها اصلاح می‌کند.

نخ‌هایی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند؛ از انواع نخ بخیه می باشند که ضخامت آن‌ها 0.12 میلی‌متر است؛ پس از گذشت مدتی این نخ‌ها، جذب بدن فرد می شوند و دقیقا به همین دلیل نتایجی که حاصل می شود، دائمی نخواهند بود.

چه روش هایی برای لیفت بینی وجود دارد ؟در این روش، جراحان از نخ‌های پیدواو، گاگ، پلیکولید یا هوریکان استفاده می‌نمایند؛ از این رو در این بین، لیفت بینی با نخ پیدواو جزو جدیدترین روش ها محسوب می شود و در برخی موارد، نتایج آن با جراحی تفاوت بسیار زیادی ندارد؛ استفاده کردن از نخ‌های دیگر، به طور کامل به تشخیص دادن جراح و محل درمان بستگی دارد.

باید به این توجه کنید که لیفت بینی با نخ عمل بدون درد به حساب می آید چون جراح از بی‌حسی موضعی برای این جراحی استفاده می کند و به طور تقریبی مدت زمان انجام این عمل با این روش 15 دقیقه است و به بستری شدن در بیمارستان یا خانه هیچ گونه نیازی ندارد؛ شما می‌توانید که پس از اتمام لیفت بینی با نخ بلافاصله فعالیت‌های روزانه تان را انجام دهید؛ اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که تا چند روز پس از عمل، از انجام فعالیت‌های سنگین و ماساژ محکم بینی خودداری نمایید.

بینی با نخ برای از بین بردن انواع ایرادات بینی استفاده می شود و تاثیرگذار است؛ از این رو این روش درصد موفقیت بالایی دارد؛ البته در مواردی که بینی دچار آسیب مربوط به شکستگی شده باشد یا بینی دارای انحراف استخوان باشد، نمی‌توان که از این روش استفاده کرد؛ بی شک نتیجه هایی که از این روش حاصل می شود، خیلی زودتر از جراحی قابل مشاهده است و دوره نقاهت آن تقریبا کوتاه‌تر است؛ ضمن اینکه هزینه‌های آن نیز نسبت به جراحی بسیار کمتر است.

لیفت بینی با ژل :

روش لیفت بینی با نخ برای افرادی مناسب می باشد که قصد دارند افتادگی بینی خود را از بین ببرند یا این که آن ها بر روی بینی شان زخم دارند؛ در ضمن اگر که غضروف‌های بینی تان مقداری بیرون زده است می‌توانید که از این روش استفاده کنید تا بیرون‌ زدگی‌ها را برطرف کنید و بینی را یکدست کنید؛ همان گونه که از نام آن پیداست، لیفت بینی با ژل به وسیله تزریق کردن ژل یا فیلر های پوستی به نواحی مختلف بینی صورت می گیرد؛ با توجه به نوع ژلی که استفاده می شود، سن بیمار و بافت پوست ایشان، نتایج این روش تقریبا بین 1 تا 1/5 سال ماندگار است.

توجه نمایید که نمی توان از لیفت بینی با ژل برای از بین بردن اشکالات اساسی و مهم بینی استفاده کرد؛ در حقیقت تنها با این روش می‌توانید که برخی انحرافات یا قوزهای ظاهری بینی خود را از بین ببرید؛ نکته دیگر این است که ژل‌هایی که در این روش استفاده می شوند حاوی هیالورونیک اسید می باشند که این ماده می‌تواند موجب افزایش یافتن خاصیت ارتجاعی پوست بینی شما و جوانی و شادابی اش شود؛ هزینه انجام لیفت بینی با ژل نیز طبق نوع و مقدار ژل مورد استفاده، قابل تعیین است.

در لیفت بینی با نخ، از چه نخ هایی استفاده می شود ؟

در لیفت بینی با نخ، از چه نخ هایی استفاده می شود ؟

در قسمت قبلی ذکر کردیم که در لیفت بینی از چه نخ هایی استفاده می شود اما در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با جنس این نخ ها و تاثیرات آن ها در اختیارتان قرار خواهیم داد :

PDO-COG : نخ کاگ، نخ تک رشته‌ای می باشد که خارهای بسیار ظریفی دارد و این گونه برجستگی‌ها در نخ موجب افزایش یافتن سطح تماس می‌شود که التهاب و کلاژن سازی بیشتری را در بینی ایجاد می کند؛ این نخ نسبت به بقیه نخ ها، گرانتر و موثرتر است.

Polyglycolide : این نخ با دو مزیت همراه است که اولین مزیت این است که چند رشته‌ای می باشد و موجب افزایش یافتن التهاب در پوست می‌شود؛ مزیت دوم این است که، این نخ گلیکولیک اسید را به همراه دارد که این مسئله در نتیجه موجب افزایش یافتن التهاب و کلاژن سازی می‌شود.

Hurricane : در این سیستم نخی که استفاده می شود به شکل مارپیچ قرار می گیرد که در واقع به همین دلیل، نخ با طول بیشتری داخل بافت قرار می گردد که موجب افزایش یافتن التهاب و کلاژن سازی می‌شود؛ این نخ‌ها تاثیرات بسیار بیشتری در لیفت بینی دارند و همراه با نخ‌های کاگ بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

لیفت بینی چه مزایایی به همراه دارد ؟

لیفت بینی نیز مانند روش های دیگر با فواید و مزایایی همراه است که شامل موارد زیر می باشد :

 • قیمت مناسب : افراد بسیاری دقیقا به خاطر هزینه‌های سرسام آور جراحی اقدام به این کار نمی‌کنند؛ لیفت بینی روشی مناسب و به‌ صرفه می باشد که با نتایج طولانی همراه است.
 • بدون نیاز به جراحی و بیهوشی : در صورتی که شما از جراحی یا بیهوشی می‌ترسید، به شما توصیه می‌شود که از روش‌های لیفت بینی بدون جراحی استفاده کنید؛ به طور معمول این روش‌ها، با درد بسیار کمی همراه است و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه می باشد.
 • بدون محدودیت سنی : برای این که شما روش‌های مختلف لیفت بینی را انجام دهید، هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد و از این رو، شما با هر سن و سالی که باشید می‌توانید از این روش استفاده نمایید و از نتایجی که حاصل می شود لذت ببرید؛ اما قبل از این که این عمل را انجام دهید، حتما با جراح متخصص و باتجربه ای مشورت کنید تا از لیفت بینی خود نتیجه خوبی بگیرید.
 • عوارض جانبی کم : به طور معمول انجام جراحی بینی و استفاده کردن از داروهای بیهوشی با عوارض جانبی بسیار زیادی همراه است؛ این موضوع درحالی‌ می باشد که روش‌های بدون جراحی لیفت بینی مشکلات و عوارض جزئی به‌ جز بروز تورم یا التهاب چند روزه برای شما به وجود نخواهد آورد؛ گاهی اوقات ممکن است که جای زخم بسیار کوچکی نیز از خود به جای بگذارد؛ عوارض جانبی لیفت بینی با جراحی از جراحی های عادی بینی بسیار کمتر می باشد چون این روش به طور معمول با بی‌حسی موضعی صورت می گیرد.

لیفت بینی با چه عوارضی همراه است ؟

روش‌های مختلف لیفت بینی با تفاوت های بسیار کمی در عوارضشان دارند؛ به طور معمول در لیفت بینی با جراحی بعد از انجام عمل در صورتتان مخصوصا در قسمت های اطراف چشمان شما کمی تورم و کبودی مشاهده می‌شود که بعد از گذشت یک الی دو روز، به مرور بهبود پیدا می‌کنند.

در ضمن بعد از برطرف شدن تاثیرات داروهای بی‌حسی، این امکان وجود دارد که احساس درد یا فشار در بینی خود داشته باشید که این مسئله امری کاملا طبیعی می باشد و پس از مدت کوتاهی از انجام عمل، کاملا  برطرف می‌شود و این امکان وجود دارد که بینی تان تا چند ماه بعد از انجام عمل هنوز تورم جزئی داشته باشد که این گونه تورم خیلی ملموس نمی باشد و حداکثر تا 6 ماه بعد از انجام عمل برطرف می‌شود.

لیفت بینی با چه عوارضی همراه است ؟برخی مواقع این امکان وجود دارد که نتایج حاصل شده از عمل لیفت بینی چندان رضایت‌بخش نباشد یا بینی شما به صورت نامتقارن در آید که این مسئله به طور معمول زمانی اتفاق می افتد که شما عمل لیفت بینی را در مراکز نامعتبر انجام دهید اما نباید نگران باشید چون حتی اگر این مشکل برای شما رخ دهد نیز، جراح می‌تواند که با استفاده کردن از برخی جراحی‌های اصلاحی سبک، آن مشکل را از بین ببرد؛ به طور کلی رایج‌ترین و متداول ترین عوارضی که این عمل به همراه دارد شامل احساس درد، بی‌حسی، کبودی، تورم و جای زخم بر روی بینی است.

قبل از لیفت بینی باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

قبل از انجام لیفت بینی باید به برخی نکات توجه کنید تا مشکلات و عوارض کمتری برای شما رخ دهد؛ این نکات مهم شامل موارد زیر می باشند :

 • تقریبا از 2 هفته پیش از انجام لیفت بینی، از مصرف سیگار و قلیان خودداری کنید چون استفاده کردن از دخانیات موجب بروز اختلال در فرایند اکسیژن‌رسانی به شما می شوند شده و این مسئله می‌تواند موجب طولانی تر شدن دوره درمان و نقاهت شما شود.
 • در صورتی که از داروی خاصی مصرف می کنید یا مبتلا به بیماری خاصی هستید، باید این مسئله را با جراح خود در میان بگذارید.
 • باید از مصرف مواد غذایی و داروهایی که رقیق‌کننده خون، اجتناب کنید؛ در صورتی که نتوانید مصرف این داروها را قطع کنید؛ باید حتما آن را به جراح خود اطلاع دهید تا دستورالعمل‌های موردنیاز را به شما بدهد.
 • در صورتی که در جلسات مشاوره، دارویی دریافت کردید، باید آن ها را به‌ صورت منظم مصرف نمایید.

پس از لیفت بینی باید چه نکاتی را در نظر گرفت ؟

نکات قبلی مربوط به پیش از لیفت بود و در ادامه نکاتی را ذکر خواهیم که مربوط به پس از لیفت بینی می باشد که شما باید پس از اتمام لیفت بینی خود به آن ها توجه کنید :

 • در صورتی که لیفت بینی را به صورت جراحی انجام داده‌ باشید، باید تقریبا به مدت یک هفته اسپلینت را بر روی بینی خود نگه دارید.
 • می توانید که از کمپرس سرد برای روی بینی تان استفاده نمایید و باید این کار را حتما 6 الی 8 بار روزانه و هر سری به مدت 15 دقیقه انجام دهید.
 • باید تا مدت چند روز بعد از لیفت بینی، هنگام خوابیدن سرتان را از حد معمول خود بالاتر قرار دهید.
 • داروهایی که رقیق‌کننده خون هستند از جمله آسپیرین مصرف نکنید و البته در برخی مواقع ممکن است که جراحتان این کار را برایتان توصیه کند.
 • تا مدت زمانی پس از لیفت بینی از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و شنا خودداری کنید.
 • تا حد ممکن از انجام ورزش‌هایی مثل فوتبال، والیبال و بسکتبال که این احتمال وجود دارد که توپ به صورت شما برخورد کند و به بینی شما آسیب وارد شود، اجتناب کنید.
 • طبق توصیه جراحتان، رژیم غذایی تان را متعادل نگه دارید تا روند بهبود تسریع‌ یابد.
 • سعی کنید که تا چند روز پس از لیفت بینی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و خود را از محیط‌هایی که پر از گرد و غبارند دور کنید.
 • از مصرف دخانیات از جمله سیگار و قلیان اجتناب کنید و به دور از دود باشید.
 • حتما بعد از انجام دادن عمل، برای بررسی کردن نتیجه کار و وضعیت خود به جراح مورد نظر خود مراجعه کنید.

چسب لیفت بینی چیست ؟

برخی مواقع می توان که از چسب لیفت بینی که سریع ترین و آسان ترین راه لیفت بینی می باشد استفاده کرد و این نوع چسب موجب می شود که بینی شما به صورت موقت بالا بماند و اگر که شما به صورت طولانی مدت از آن استفاده کنید، باعث ایجاد ظاهر بهتری برای بینی تان می شود.

به طور معمول این چسب ها بدون رنگ می باشند و می توانید که بر روی آن ها آرایش کنید؛ به این صورت است که اصلا این چسب قابل مشاهده نمی باشد و برای هر سری استفاده کردن، 3 الی 4 سانتی متر از این چسب کافی می باشد و در واقع این چسب ضد آب و ضد حساسیت می باشد و هیچ گونه خطری برای سلامتی شما به وجود نخواهد آورد.

باید به این نکته توجه کنید که این چسب ها با چسب هایی که در داروخانه بفروش می رسد، کاملا متفاوت است و آن چسب ها برای کسانی مناسب است که بینی هایشان را عمل کرده اند اما این چسب مخصوص لیفت بینی می باشد.

چسب لیفت بینی چیست ؟

زمانی که شما رول را بر روی بینی خود می زنید و به بالا می کشید، بینی شما دقیقا به همون حالت باقی می ماند و به دلیل نامرئی بودن چسب، فرد دیگری به سختی می تواند آن را بر روی بینی شما می تواند تشخیص دهد.

حتی در مواردی که صورت شما عرق گند، چسب کنده نمی شود و در ضمن چسبندگی خود را از دست نمی دهد و در صورتی که به مدت چند ماه به طور مداوم از این چسب استفاده کنید، ۴۰% تاثیر خود را بر روی بینی شما می گذارد و پس از چسب نزن حالت بینی شما اصلا به حالت اولیه و قبلی خود بر نمی گردد.

تا چه مدت می توان از چسب لیفت بینی استفاده کرد ؟

هر رول از چسب لیفت بینی به طور تقریبی برای مدت زمان چهار تا شش ماه استفاده، مناسب می باشد و روزانه یک بار چسب زدن به بینی کافی است و مدت زمانی که باید چسب بر روی بینی شما بماند و دوام داشته باشد 8 ساعت است و برای این که در ادامه روز نتیجه گیری بهتری داشته باشید می توانید که از ژل بینی استفاده نمایید تا زودتر بینی تان فرم دلخواه را بگیرد؛ هنگامی که شما از این محصول استفاده می کنید، حجم ظاهری بینی شما کاهش می یابد اما ساختمان درونی آن دست نخورده باقی خواهد ماند.

طرز استفاده از چسب لیفت بینی به چه صورت است ؟

این سوال به ذهن برخی از افراد می رسد که چطور چسب لیفت بینی بزنیم؛ چگونگی استفاده کردن از چسب لیفت بینی کاملا ساده و راحت است و به صورتی که باید در ابتدا صورت خود را با آب و صابون شستشو دهید تا پوستتان چرب نباشد و پس از شستشوی کامل صورت خود، آن را خشک کنید تا خیس نباشد و تقریبا به اندازه 6 الی 7 سانتی متر از این نوار چسب لیفت بینی را انتخاب می کنید و در ادامه یک لایه از چسب را با قیچی جدا می کنید.

سپس وسط این چسب شفاف که جدا شده است را بر روی زیر نوک بینی تان قرار دهید و با اندکی فشار، نوک بینی تان را رو به بالا فشار دهید و هر دو سمت چسب را بر روی بینی تان به طور محکم با ماساژ بچسبانید.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با روش های مختلف لیفت بینی و این که چطور چسب لیفت بینی بزنیم را برای شما ذکر کنیم تا اطلاعات کافی در این زمینه بیابید؛ امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید که راحتی چسب لیفت بینی بزنید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با این که چطور چسب لیفت بینی بزنیم دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

 

4.3/5 - (3 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....
دکمه بازگشت به بالا