تزریق ژل لب

تزریق چربی به گونه ها و ماندگاری آن【سال 1403】❤️

در این مقاله ما تلاش داریم تا اطلاعات کامل و مفیدی را درباره تزریق چربی به گونه ها و ماندگاری آن را در اختیارتان قرار دهیم که امروزه بیشتر افراد برای برجسته کردن صورت به سراغ این روش می روند و طرفداران زیادی دارد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل تری را در اختیارتان قرار دهیم.

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه  یک راه حل برای داشتن گونه های برجسته است، در حالی که بیشتر خانم ها نمی خواهند برای پر شدن صورت ، تناسب اندامشان بهم بریزد از این روش استفاده می کنند. همانطور که میدانیم در زمان افزایش وزن ، حجم صورت آخرین ناحیه ای است که چاق می شود و در هنگام کاهش وزن ، اولین ناحیه ای است که لاغر می شود.

پس برای داشتن گونه های برجسته ، راه کار افزایش حجم مناسب نیست.گونه بخش مهمی از  ناحیه صورت است که با افزایش سن حالت افتاده به خود می گیرد و حالت برجستگی خود را از دست می دهد . با افتادگی ناحیه گونه ، باعث به وجود آمدن چین و چروک هایی در ناحیه فک و در قسمت لب و بینی می شود، پس مشکلی که در زمان جوانسازی پوست به آن توجه می شود ، انجام عمل گونه گذاری با تزریق چربی برای بر طرف کردن حجم از دست رفته می باشد. در این مقاله به پروتز گونه ها با روش تزریق چربی می پردازیم تا شما را در انتخاب روشی مناسب برای داشتن زیبایی منحصر به فرد کمک کنیم.

نحوه گونه گذاری با تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه ای انجام می شود که ناحیه از بدن که دارای حجم چربی زیادی است برای انتقال انتقال چربی به گونه انتخاب می شود. انتقال سلول های چربی از قسمت هایی از بدن مانند شکم ، پهلو ، ران ، پشت به گونه  ها انجام می شود. تزریق چربی یک عمل سرپایی است که  نیاز به بیهوشی فرد ندارد. در این روش از نسج نرم و مایعی برای شکل گیر گونه ها در صورت استفاده می شود که عامل متقارن بود گونه ها بعد از تزریق است. پس در صورت دقیق نبودن متخصص می تواند مشکل نامتقارن بودن گونه ها را برای فرد ایجاد کند.

نحوه گونه گذاری با تزریق چربی به گونه

میزان ماندگاری تزریق چربی گونه

معمولا بعد از تزریق چربی ، حجم اولیه کاهش می یابد که میزان کاهش ، بستگی به خود فرد دارد و برای هر فرد به یک میزان کاهش می باید و غیرقابل پیش بینی است. اما بر اساس تحقیقات انجام شده ، بعد از ۱۶ ماه ۶۸ درصد از حجم اولیه چربی کم می شود و تنها ۳۲ درصد از چربی تزریق شده باقی می ماند. اما میزان باقی مانده برجستگی گونه برای ۱۰ سال ماندگاری دارد. در صورت نیاز به افزایش حجم چربی گونه 6 تا 12 ماه بعد از تزریق اولیه تزریق دوباره انجام می شود.

 ماندگاری گونه گذاری با تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری تزریق چربی به گونه ها  به چربی استخراج شده از قسمت از بدن و مقدار چربی تزریق شده بستگی دارد. همچنین تکنیکی که جراح برای تزریق چربی انتخاب می‌کند بر روی میزان ماندگاری چربی گونه ها تاثیر گذار است. به طور کلی، تزریق چربی در ناحیه گونه ها حدود یک سال باقی می ماند که در صورت شرایط مناسب گونه گذاری و انجام نکات مراقبتی ممکن است تزریق چربی حدود چند سال تاثیر گذار باشد.

مهم ترین وضعیتی که تزریق چربی نسبت به فیلر دارد این است که چربی از خود بدن خارج شده و هیچ ماده ناسازگاری وارد بدن نمی شود. بنابراین بدن شما هیچ واکنشی نسبت به چربی تزریق شده نشان نمی دهد. این نکته موجب می‌شود ماندگاری تزریق چربی در گونه ها نسبت به تزریق ژل بیشتر باشد.

همچنین از آنجا که بافت چربی شامل سلول های زنده بدن است بدن خیلی سریع نسبت به بافت چربی تزریق شده واکنش نشان می دهد و توسط رگ ها و بافت های بدن جذب می شود. در واقع چربی به بدن جوش می خورد. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد و امکان حرکت و جا به جایی چربی اصلا وجود ندارد و فرم دادن گونه ها با استفاده از این روش نتیجه بهتری خواهد داشت.

اگر چربی از نواحی که نسبت به رژیم غذایی و ورزش مقاومت زیادی دارد، برداشته شود؛ مطمئنا ماندگاری مناسبی خواهد داشت و خیلی زود آب نمی شود و یا مثل روش‌های مانند ژل و فیلر خیلی زود جذب بدن نخواهد شد.

احتمال عفونت هنگام تزریق چربی به صفر است. چرا که بدن نسبت به چربی واکنش نشان نمی دهد و شما به راحتی می توانید روش تزریق چربی به گونه ها را امتحان کنید . بدون این که نگرانی بابت حساسیت و عفونت داشته باشید.

برتری تزریق چربی نسبت به ژل

از آنجا که تزریق چربی یک نوع پیوند اتولوگ است ، یعنی از سلول های  چربی فرد گرفته  و به خود فرد پیوند زده می شود. پس احتمال آلرژی و حساسیت های بعد از تزریق چربی وجود ندارد. هم چنین سلول های چربی شامل سلول های بنیادی می باشد که باعث بهبود ، قوام ، رنگ پوست ناحیه تزریق شده نیز می شود. بنابراین تزریق چربی یک راه حل بدون مشکل و با اطمینان بالا ، هم برای برجستگی و هم برای جوانسازی پوست و لیفتینگ آن می باشد. پس ، اگرچه میزان چربی بعد از تزریق جذب بدن می شود اما ممکن است ماندگاری بعد از تزریق چربی به گونه ها برای یک عمر باشد.

برتری تزریق چربی نسبت به ژل

آمادگی قبل از تزریق چربی

 • آب خوردن به میزان کافی در روزهای قبل از تزریق چربی برای رسیدن به نتایج مثبت بسیار تاثیر گذار است.
 • سیگار نکشیدن برای جلوگیری از احتمال زخم و عفونت بعد از تزریق چربی بسیار موثر است.
 • در انتخاب دکتر خود دقت کافی را به خرج دهید و از متخصص زیبایی برای تزریق چربی خود استفاده کنید.
 • قبل از تزریق استحمام کنید. چرا که بعد از آن برای مدتی نمی توانید حمام کنید.
 • پزشک مربوطه را در مصرف داروهای خاص خود مطلع کنید.
 • پزشک انتخاب شده بایستی در مورد شرایط تزریق چربی و نکات قبل و بعد از آن را برای شما شرح دهد.
 • شما می توانید برای انتخاب پزشک خود در صفحه های اجتماعی آنها نمونه کارهایشان را مشاهده کنید.
  این کار در انتخاب دکتر به شما بسیار کمک می کند.

بعد از تزریق چربی به نکات زیر دقت کنید

 • برای پیشگیری از عفونت ، لازم است زیر نظر متخصص خود برای چند روز آنتی بیوتیک مصرف کنید.
 • بعد از تزریق به گونه ها ، از لمس کردن ناحیه گونه خودداری کنید.
  چون ممکن است چربی تزریق شده جا به جا شود.
 • در مدت ۷ تا ۱۰ روز ، برای جلوگیری از فشار زیاد به ناحیه تزریق از فعالیت های سنگین مانند ورزش ، خم شدن اجتناب کنید.
 • در ۳ هفته اول بعد از تزریق چربی ، زیر نور آفتاب قرار نگیرید
  و رفتن به حمام آب داغ و سونا یا استخر پرهیز کنید.
 • برای برطرف شدن تورم و کبودی بعد از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید.

مزایای تزریق چربی به گونه

 • این روش علاوه بر برجستگی گونه ها باعث بهبود بافت پوست می شود.
 • استفاده از تزریق چربی  در مقایسه با روش های دیگر که هر چند ماه نیاز به تزریق دوباره است ،
  مقرون به صرفه تر است.
 • تزریق چربی می تواند به مدت ۳ تا ۵ سال دوام داشته باشد.
 • انتقال چربی از سایر ناحیه های بدن برای برجسته سازی گونه ایمن ترین راه ممکن است.
 • در این روش ، بدن نیازی ندارد با ماده خارجی دیگری منطبق شود.
 • تزریق چربی علاوه بر گونه ها می تواند به مناطق دیگر تزریق شود.
 • تزریق چربی می تواند برای برطرف شدن بد شکلی ناحیه هایی از بدن مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای تزریق چربی به گونه

میزان تزریق چربی به گونه ها از کجا تامین می شود؟

برای خارج کردن چربی مورد نیاز تزریق گونه ها از روش لیپوماتیک استفاده می‌شود. لیپوماتیک یکی از پیشرفته ترین روش ها برای استخراج چربی از بدن است که جایگزین روش‌های قدیمی تر لیپوساکشن شده. در گذشته برای استخراج چربی ها از افزایش دما استفاده می‌کردند که چربی ها ابتدا آب و سپس از زیر پوست به بیرون کشیده می شد. گاهی اوقات سلول های چربی طی این روند سوزانده می شدند و دیگر قابلیت تزریق در دیگر نواحی را نداشتند. اما امروزه با استفاده از دستگاه لیپوماتیک بافت چربی بدن به صورت هم دما و بدون از بین رفتن خارج می‌شود که تنها یک لوله بلند و باریک به نام کانولا به زیر پوست رفته و بافت متراکم چربی را می شکند و برای انتقال به دیگر نواحی استخراج می کند. شکستن بافت چربی توسط حرکات فیزیکی و چرخش و ضربه ها اتفاق می افتد. در واقع لوله کانولا مانند یک مته کوچک عمل می کند تا چربی اضافه زیر پوست خرد شده و برای انتقال به ناحیه گونه ها از زیر پوست خارج می کند.

معمولا برای تزریق چربی به گونه ها می توان از چربی اضافه در نواحی شکم، پهلو ها و ران پا استفاده کرد. خارج کردن چربی از این قسمت هم می‌توان به کاهش سایز کمک و هم دیگر قسمت ها مانند گونه ها را برجسته می کند. عمل خارج کردن چربی ها توسط بی حسی موضعی انجام می شود که در صورت لزوم متخصص می تواند از بیهوشی عمومی نیز برای انجام آن کمک گیرد.

 چربی ها برای انتقال به ناحیه گونه چگونه آماده می شود؟

چربی ها بعد از استخراج شدن بلافاصله به ناحیه صورت تزریق نمی شود برای این کار باید مراحل آماده‌سازی طی شود. معمولا چربی های خارج شده از بدن با آب خون و دیگر ترشحات بدن همراه است که باید چربی خالص را از دیگر ترشحات جدا نمود و بافت خالص چربی را به ناحیه گونه ها تزریق کرد. حال پزشکان برای انجام این کار از سانتریفیوژ استفاده می کنند تا چربی مورد نیاز آماده سازی شود.

سپس با کمک سرنگ های مخصوص چربی به زیر پوست صورت و ناحیه گونه ها تزریق می شود. میزان تزریق چربی با توجه به زاویه سازی صورت و به دلخواه شخص انجام می شود. البته میزان مهارت و تجربه جراح زیبایی به نتیجه به دست آمده بعد از تزریق بسیار تاثیرگذار است. اگر روند تزریق گونه ها به درستی انجام شود، شخص کمترین میزان درد، کبودی و ورم را مشاهده می ‌کند.

جذب چربی تزریق شده توسط بدن

معمولا حدود ۳۰ الی ۵۰ تزریق چربی تزریق شده توسط بدن جذب می شود. چرا بخشی از چربی های تزریق شده دارای سلول های مرده هستند که بدن آنها را جذب و دفع می کند و بخش دیگر زیر بافت پوست مصرف می شود. در واقع بعد از مدتی شما شاهد کاهش نیمی از چربی تزریق شده خواهید بود. اما چربی باقی مانده ماندگاری بسیار بالایی دارد و شما حدود چند سال از برجستگی گونه ها لذت خواهید بود. گاهی اوقات پزشکان درصد چربی استخراج شده را نگه می دارند و در صورتی که شما از میزان برجستگی گونه ها رضایت کامل را کسب نکنید، دوباره تزریق به گونه ها انجام می شود تا به فرم دلخواه برسید.

جذب چربی تزریق شده توسط بدن

 تزریق چربی به دیگر نواحی

تزریق چربی نه تنها به ناحیه گونه ها بلکه به تمام قسمت های بدن قابل تزریق است و موجب می‌شود، افتادگی پوست برطرف شده و قسمت های مختلف بدن حجم از دست رفته خود را دوباره به دست آورد. حال در ادامه  به نحوه تزریق چربی در قسمت های مختلف بدن می پردازیم.

تزریق چربی به سینه ها یکی از کاربردی ترین روش های زیبایی است:

با استفاده از استخراج چربی از دیگر نواحی بدن می توانید به فرم دهی سینه ها بپردازید. البته تغییر سایز سینه ها با تزریق فیلر نیز انجام می‌شود. اما تزریق چربی فرم طبیعی به سینه ها خواهد داد و از نظر زیبایی نتیجه قابل قبول تری مشاهده می شود. معمولا برای تزریق زیبایی در ناحیه سینه از چربی های کمر و بازو استفاده می شود.

تزریق چربی به باسن به منظور جذابیت ظاهری این قسمت انجام می شود:

برخی ها نسبت به عدم برجستگی باسن شان احساس نا رضایتی می کنند و دوست دارند به فرم دهی باسن بپردازند. برای انجام این جراحی مطمئنا به حجم زیادی از چربی نیاز است و شما باید چربی مورد نیاز برای جابجایی این قسمت را داشته باشید. متخصصین از چربی های شکم و ران برای برجسته سازی باسن استفاده می کنند.

تزریق چربی به کل صورت به منظور رفع اثرات پیری:

همانطور که می دانید، با افزایش سن اثرات پیری بر روی صورت ظاهر می‌شود و پوست حالت شل شدگی به خود پیدا می‌کند و حجم زیادی از چربی خود را از دست می دهد. حال برای رفع چنین مشکلی و  به دست آوردن زیبایی ظاهری پوست باید حجم زیادی از چربی به ناحیه صورت ها تزریق شود. تزریق چربی به راحتی شل شدگی پوست را برطرف کرده و پوست جذابیت ظاهری قبل خود را به دست می‌آورد. معمولا چربی بیشتر در نواحی زیر چشم، گونه ها و لب از دست می‌رود که متخصصین در این نواحی تمرکز بیشتری دارند.

تزریق چربی با چه اهدافی انجام می شود؟

همانطور که متوجه شدید، تزریق چربی علاوه بر ناحیه گونه ها در دیگر نواحی بدن قابل اجرا است و اهداف مختلفی برای این روش زیباسازی در نظر گرفته می‌شود. در واقع با تزریق چربی تمام نواحی آسیب دیده پوست رفع و پوست مجدداً زیبایی ظاهری خود را به دست می آورد. این روش زیباسازی بدون ریسک  انجام می‌شود و خطر آن نسبت به دیگر روش ها کمتر است و به عنوان بهترین روش زیباسازی پوست  شناخته می ‌شود.

به طور کلی، اهداف تزریق چربی به نواحی مختلف بدن شامل موارد زیر می باشد:

 • این روش برای رفع خطوط لبخند بهترین گزینه است. این روش می‌تواند آسیب های پوستی که بر اثر عواملی چون تصادف و ورزش اتفاق افتاده است را برطرف کند.
 • روش تزریق چربی برای برجسته سازی نواحی بدن مانند سینه ها و باسن بهترین گزینه است و نتیجه کاملاً طبیعی بدون هیچ خطری به همراه دارد.
 • از تزریق چربی می توان برای رفع فرو رفتگی های حاصل از مشکلات پوستی، جای آکنه و جوش استفاده کرد. این روش به عنوان بهترین راهکار برای اصلاح فرم فک و زاویه دار کردن آن شناخته می شود.
 • تزریق ژل به عنوان یکی از بهترین روش ها با نتیجه کاملا طبیعی برای برجسته سازی لب ها شناخته شده است.
 • همچنین چین و چروک های حاصل از افزایش سن که بدون هیچ حرکتی بر روی پوست حضور دارند، با انتقال چربی قابل رفع هستند.

عوارض تزریق چربی

 • داشتن درد ، تورم و کبودی در ناحیه تزریق شده و ناحیه برداشت شده چربی طبیعی است
  و جای هیچ نگرانی ندارد و بعد از گذشت چند روز خود به خود برطرف می شود.
 • ممکن است در ناحیه گونه ها بعد از تزریق ، فرد با خارش روبرو شود که چیز غیر معمولی نیست.

همانطور که بیان کردیم ، وجود این عوارض تزریق ژل گونه  احتمالی است و بعد از چند روز یا چند هفته بر طرف می شود. مدت زمان بهبود بستگی به بزرگی ناحیه و میزان تزریق دارد. هرچه میزان مقدار چربی تزریق شده بیشتر باشد ، تورم ناحیه گونه هم بیشتر است و مدت زمان بهبودی بیشتر طول می کشد. شما می توانید برای اطلاع از مدت زمان درمان با دکتر خود مشورت کنید.

هزینه تزریق چربی به گونه ها

هزینه تزریق چربی به گونه ها نسبت به هزینه ژل گران‌ تر است. چرا که برای انجام این روش باید یک مرحله جداگانه برای استخراج چربی ها طی کنید و مرحله استخراج چربی ها موجب می شود هزینه تزریق چربی به گونه ها نسبت به تزریق ژل بالا رود. اما شما نتیجه موثرتر و طبیعی‌ترین مشاهده خواهید کرد. دوره نقاهت و بهبودی پس از گونه گذاری با تزریق چربی بسیار کوتاه است و ممکن است حدود چند روز شما با کبودی و تورم در ناحیه پوست گونه ها مواجه شوید که بعد از مدتی رفع خواهد شد و شما به راحتی می توانید به زندگی روزانه خود بعد از تزریق چربی ادامه دهید.

هزینه تزریق چربی گونه بسیار متفاوت است و به چند عوامل بستگی دارد که در ادامه شرح می دهیم.

 • میزان چربی تزریق شده
 • تخصص و مهارت دکتر
 • ناحیه تزریق

شما می توانید برای اطلاع از روند کاری مراکز زیبایی با مشاورین این مراکز تماس بگیرید و از هزینه و خدمات آنها باخبر شوید.

زمانی که نیاز به تزریق چربی می باشد

زمانی پزشکان متخصص تزریق چربی به نواحی مختلف صورت را پیشنهاد می دهند که میزان چین و چروک زیاد باشد و با روش های دیگر قابل درمان نمی باشد. در ادامه درباره کاربرد کلی تزریق چربی به صورت توضیحاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

 1. جوانسازی پوست
 2. پر کردن و برطرف کردن چین و چروک اطراف دهان و زیر بینی
 3. از بین بردن و بر طرف کردن شل شدگی و افتادگی پوست
 4. پر کردن نواحی فرو رفته در صورت
 5. محو کردن زخم ها و چاله های ناشی از جوش
 6. حجم دهی به گونه، لب و چانه…

زمان شروع ورزش بعد از تزریق چربی

توصیه می شود بعد از تزریق چربی به صورت تا چند هفته استراحت کنید و به سراغ ورزش و فعالیت های سنگین نروید، اما می توانید به پیاده روی ادامه دهید زیرا پیاده روی باعث جلوگیری از لخته شدن خون در پا می شود و باعث سلامت پوست و تورم صورت می شود. بعد از تزریق چربی توصیه می شود زیاد خم و راست نشوید، زیرا باعث تورم می شود و روند درمان طولانی می شود.

کلام آخر

یکی از روش هایی که باعث می شود تا گونه ها حجیم تر شود تزریق چربی به گونه می باشد که با این تزریق صورت زیبا تر می شود و اعتماد به نفس افراد بالا می رود. در این مقاله ما تلاش داشتیم تا اطلاعات کاملی درباره تزریق چربی به گونه ها و ماندگاری آن را برایتان توضیح دهیم. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

3.7/5 - (4 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا