نبض بازار

دانستنی های کالای خواب و استراحت طبی【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم شما را با خرید کالای خواب و استراحت طبی آشنا کنیم. بی خوابی را حتما جدی بگیرید! خیلی از افراد از نعمت زود خوابیدن بی بهره هستند. شما با خرید کالای خواب و استراحت طبی می توانید خوابی راحت داشته باشید. بستر و محل استراحت انسان قدمتی چند هزار ساله دارد و به دوره ای که انسان به روی زمین آمده است بر می گردد. خواب راحت یکی از نیاز های موجودات زنده است از گذشته به سطوح نرم برای خواب جهت جلوگیری از آسیب های فیزیکی به انسان توسط الیاف طبیعی رفع می شد، حال باید دید که چگونه می توان از مدت زمان استراحت فردی نهایت بهره را کسب نمود. در ادامه با خرید کالای خواب و استراحت طبی بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کالای خواب و استراحت طبی چیست؟

این کالا های خواب محصولاتی برای رفع خواسته های انسان ها است که با توجه عادات، فرهنگ و جوانب اقتصادی دارای انواع مختلفی است. این نوع کالا ها در درجه های مختلفی از سفتی و نرمی بنا به سلیقه مشتریان و خصوصیات فیزیکی افراد ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد.

این که تشک یا کالای خواب بتواند درد های مفصلی و استخوانی بیماران را در این حوزه درمان نماید. فکر ما را به این مشغول می سازد که جایگاه علوم پزشکی مرتبط کجاست؟ لذا بهترین نوع تشک برقی و کالای خواب ایده آل می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نماید و در نهایت از پیشرفت بیماری های به وجود آمده در این زمینه جلوگیری نماید. در این جا با انواع کالای خواب و استراحت طبی آشنا می شوید تا هنگام خرید کالای خواب و استراحت طبی دچار مشکل نشوید.

کالای خواب و استراحت طبی چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/80d4a487-5457-4ec8-9e02-a2c7defa45af” ]

انواع بالش

 1. ارگانومیک فرم دار
 2. فوم هوشمند با ژل خنک کننده
 3. فوم هوشمند پر شده با ذغال چوب معدنی و ژل خنک کننده
 4. بالش کمری
 5. بالش زانو
 6. بالش بدنی
 7. محافظ ستون فقرات

بالش مموری فوم

بالش طبی یک نوع بالش درمانی است که برای بهبود کیفیت خواب و محافظت از سر و گردن طراحی شده است. این دسته از بالش ها از فومی تشکیل شده است که ویژگی حفاظتی از سر و گردن، هنگام خواب را دارد. بالش های طبی برای درمان بسیاری از دردهای جسمی مانند آرتروز و برای جلوگیری از خروپف ساخته شده اند. بالش های طبی از بالش های پلیمری به نام پلی اورتان ساخته می شوند که اغلب در ساخت تشک، مبلمان و صندلی های ماشین این نوع پلیمر مورد استفاده قرار می گیرد.

مموری فوم برای تولید بالش های طبی ساخته می شود و همچنین مورد تایید پزشکان ارتوپد نیز قرار گرفته است. فوم، اعضای بدن مانند سر و گردن، شانه‌ ها و ستون فقرات را در وضعیت ایده ‌آل قرار می ‌دهد و باعث کاهش فشار، روی اعضای بدن می‌شود. بالش های طبی مموری فوم یکی از کارآمدترین و بهترین موادی هستند که برای ساخت کالا های طبی به کار می روند.

این ماده می تواند با توجه به فرم بدن شما تغییر شکل دهد برای مثال هنگامی که این بالش را زیر سر خود قرار می دهید با توجه به شکل سر شما حالت می گیرد. این ویژگی ها باعث می شود که تاثیر زیادی بر روی خواب شما داشته باشد. استفاده از بالشت های هوشمند مموری فوم، فضای پشت گردن را به صورت کامل می پوشاند و باعث می‌شوند سر و گردن در بهترین وضعیت خود قرار بگیرند.

این بالشت های هوشمند سردرد، کوفتگی بدن، خرخره کردن هنگام خواب، بی خوابی، سیاتیک، بازگشت اسید معده به مری و مشکلات تنفسی را از بین می‌برند و از بروز آرتروز گردن جلوگیری می‌کنند. عکس‌العمل بالشت مموری فوم به این صورت است که متناسب با وزن و گرمای بدن شکل می‌گیرد، در نتیجه بدن در یک راستا قرار گرفته و فشاری به مهره‌های گردن و ستون فقرات وارد نخواهد شد. همچنین سبب می‌شود فرد خواب ایده‌آل را تجربه کند.

بالش پر

بالش پر از پر کیان به ویژه غاز و مرغ می باشد. بالش پر به انتخاب پزشکان بهترین انتخاب است، به دلیل این که بالش پر به راحتی زیر سر و گردن حرکت می کند که در نتیجه دردهای عضلانی و گردن درد را تا حد امکان کاهش می دهد. به طور کلی یک بالش مناسب باید فشار روی عضلات گردن را کاهش دهد و موجب بروز دیسک گردن و فشار به مهره ها و ستون فقرات نشود. ما به شما پیشنهاد می کنیم و اگر نوع دیگری از بالش استفاده می کنید به شما پیشنهاد می کنیم که نیمی از بالش خود را با پر ترکیب کنید.

قابل به ذکر است که بالش های پر از دیگر بالش ها گران قیمت تر است و همچنین در مقابل دیگر بالش ها نرم تر و راحت تر می باشد. افرادی که به شکم می خوابند؛ استفاده از بالش پر به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای آن ها نخواهد بود به دلیل این که نوک تیز پر به صورتشان فرو می رود. به شما پیشنهاد می کنیم از پرهای کوچک تر و در هم تنیده استفاده کنید تا تیزی پرها را روی بالش های خود احساس نکنید.

بالش لاتکس 

این نوع از بالش ها از صمغ درخت لاتکس ساخته می شود که کاملا طبی بوده و مثل بالش های فوم؛ شکل گردن و سر را حفظ خواهد کرد. استفاده از این نوع بالش ها موجب کاهش درد و افزایش جریان خون هنگام خواب می شود.

بالش میکروژل

این دسته از بالش ها بسیار گران می باشند و از ابریشم نرم و ضد حساسیت پر شده اند که موجب می شود بالش های میکروژل بسیار نرم و انعطاف پذیر باشند. قابل به ذکر است که این نوع بالش ها با گذشت زمان شکل ظاهری خود را از دست می دهند.

انواع بالش

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/80d4a487-5457-4ec8-9e02-a2c7defa45af” ]

مزایای استفاده از بالش طبی

 1. جلوگیری از گردن درد و تسکین درد ممکن است فرد در هنگام خواب وضعیت نا صحیحی داشته باشد و همین عامل باعث بروز گردن درد شود. علاوه بر بالش، تشک هم می‌تواند سبب درد گردن شود، پس باید از تشکی استفاده شود که مقداری سفت باشد تا بتواند گردن را در وضعیت مناسبی نگه دارد.
 2. برای جلوگیری از پف چشم، هنگام خواب، مقداری از مایعات بدن ممکن است اطراف چشم جمع شده و سبب پف کردن چشم‌ها شوند. بنابراین باید سر را بالاتر از سطح بدن قرار دهید تا مایعات از اطراف چشم‌ها دور شوند.
 3. یکی دیگر از مزایای استفاده از بالش طبی این می باشد که باعث تنظیم ستون فقرات می شود و همچنین موقعیت خنثی سبب می‌شود که فشار غیر ضروری روی دیسک‌ها، عضلات و اعصاب وارد نشود؛ همچنین مانع از بروز هرگونه مشکل در شکل ستون فقرات، مثل گودی کمر و یا خم شدن ستون فقرات می‌شوند. این نوع بالش‌ها برای سلامتی ستون فقرات و کیفیت خواب مخصوصا در شب مهم هستند.
 4. بالش طبی از ایجاد خر و پف جلوگیری کرده و یا آن را کاهش می‌دهد. حفظ وضعیت صحیح سر و گردن سبب باز نگه داشته شدن مجاری تنفسی و دریافت بهتر اکسیژن می‌شود . بالش آنتی رفلاکس بزرگسال یکی از بالش‌هایی است که برای این منظور استفاده می‌شود.
 5. از فواید بالشت‌های طبی این است که با ایجاد آرامش، خوابی همراه با حس خوب را برای فرد به ارمغان می‌آورد تا پس از بیدار شدن احساس خستگی، کسالت یا درد نداشته باشد.
 6.  باعث تهویه هوا شده و از تعرق بیش از حد در حین خواب جلوگیری می‌کند.

انواع بالش 

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/80d4a487-5457-4ec8-9e02-a2c7defa45af” ]

نکات مهم هنگام خرید کالای خواب و استراحت طبی

یک کالای خواب طبی توسط مواد اولیه با کیفیت ساخته می شوند. مواد اولیه با کیفیت توسط تامین کنندگان صاحب نام که عمدتا با کارخانجات بزرگ فعالیت می نمایند، تولید می شود. پس هنگام خرید کالای خواب و استراحت طبی حتما درباره مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید تا دچار مشکل نشوید.

نکته بعدی آن این است که کالا دارای اطلاعات فنی درست و دقیق، گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی و معتبر باشد. لذا قبل از خرید تشک با واحد گارانتی و فروش هر کارخانه تماس حاصل نمایید و به تعاریف بی استدلال دلالان و فروشندگان ناآگاه اکتفا نکنید زیرا هدف هر فروشنده ای نخست ارائه کالایی است که تحت اختیار فروش وی است و متاسفانه صلاح مصرف کننده در اولویت آخر قرار می گیرد.

نکته ای که بیش تر از همه باید به آن توجه داشته یاشید که خرید این کالا ها  تنها به صرف تایید فروشنده، موجب انتخاب اشتباه خریداران می گردد و ضرر و زیان مالی و جسمی به همراه خواهد داشت. انتخاب کالای خواب می بایست با داشتن اطلاعات فوق و در نهایت توسط خود خریدار صورت گیرد. لذا خرید این کالاها فقط از طریق دست زدن به کالا و فشار به وسیله دست امری غیر علمی و غیر منطقی است. در حالتی که فروشنده موظف است فضایی را جهت تست کالا به صورت درازکش بر روی آن ها به مصرف کننده ارائه دهد.

توصیه‌هایی برای نگه داری بالش

 1. همیشه نباید از یک طرف بالش استفاده شود، بلکه باید از هر دو سمت آن استفاده کنید.
 2. باید از بالش درست نگهداری شود. از بالش فقط برای خواب استفاده کنید، نه برای تماشای تلویزیون یا تکیه دادن به آن.
 3. هر از گاهی باید بالش‌ها شسته شوند؛ زمانی که بالش بعد از مدتی استفاده صاف شد، باید آن را تعویض کنید.
 4. همچنین باید از خوابیدن روی چندین بالش روی هم، خودداری کرد.
 5. خوابیدن با بالش طبی بهترین روش خوابیدن است، اما اگر از بالش طبی استفاده نمی‌کنید بهتر است بدون بالش بخوابید.

نکات مهم هنگام خرید کالای خواب و استراحت طبی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/80d4a487-5457-4ec8-9e02-a2c7defa45af” ]

پشتی طبی چیست؟

به جرات می توان گفت پشتی طبی هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت خوب است. پشتی طبی از آن دسته از لوازمی است که این روز ها جایش بر روی صندلی کار بسیاری از ما جا خوش کرده است اما شاید بسیاری از ما این سوال را داشته باشیم که آیا پشتی طبی هوشمند و محصولاتی از این قبیل برای ما مفید هستند و استفاده از پشتی طبی به کاهش مشکلات ستون فقرات ما  کمک می کند یا خیر؟ در ادامه به سوال شما پاسخ داده ایم:

در اکثر افراد، نشستن یا باعث ایجاد درد در ناحیه کمر یا سبب تشدید آن می‌گردد. در طولانی مدت همان طور که بدن خسته می‌ شود، ماهیچه‌های در برگیرنده ستون فقرات ضعیف می‌شوند و بخش بالایی کمر و سر برای جبران ضعف ماهیچه‌های ستون فقرات کمری به جلو، انحنا می‌یابند که نهایتا به قوز کردن و خمیده شدن به جلو می‌انجامد.

یک پشتی طبی مانند یک حمایت کننده برای ستون فقرات شما عمل می کند. ماهیچه‌های اطراف ستون فقرات از مسئولیت اضافی، حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات خلاص می‌شوند و این حمایت به خصوص در نشستن های طولانی مدت کاملا حیاتی و ضروری است.

فواید پشتی طبی

 • جلوگیری از کمردرد های ناشی از نشستن های طولانی مدت، پشتی های طبی با پر کردن گودی کمر و حمایت از ستون فقرات کمری از ایجاد خستگی و درد در هنگام نشستن جلوگیری می کند.
 • باعث بهبود فرآیند تنفس و اکسیژن رسانی به مغز می شود، پشتی های طبی با جلوگیری از فشار وارده بر شش ها در هنگام نشستن سبب بهبود تنفس و در نتیجه افزایش انرژی و فعالیت فکری می گردد .
 • پشتی های طبی، جلوگیری از قوز و خم شدن روی میز کار از فشرده شدن حفره شکمی و محدود کردن هضم غذا می شود.
 • طرز نشستن شما می تواند ذهنیت روحی افراد را نسبت به شما تغییر دهد و با پشتی طبی درست و با ظاهری مناسب بنشینید.  
 • عمده دردهای کمر ناشی از نادرست نشستن بر روی صندلی اداری، مبل های راحتی منزل و همچنین صندلی خودرو می باشد. پشتی طبی به شما یاری می دهد که ضمن درست نشستن، فشارهای وارده به مهره های ستون فقرات خود را نیز کاهش دهید.

 • هزینه های درمان کمر با هزینه درمان سرطان تقریبا برابری می کند، پس واضح است که جلوگیری از کمر درد به کاهش هزینه های درمانی می انجامد.

پشتی طبی چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/80d4a487-5457-4ec8-9e02-a2c7defa45af” ]

چگونه در شب خوابی راحت داشته باشیم؟

در ادامه به چند توصیه برای خواب آرام در شب می پردازیم:

 1. قبل از خواب زمانی را به آرامش ذهنی خود اختصاص دهید و از انجام کارهای هیجان انگیز بپرهیزید. نیم ساعت قبل از آن که به تخت خواب به روید خود را با کتاب خواندن و گوش دادن به موسیقی مشغول کنید.
 2. از مصرف مواد غذایی که دارای کافئین هستند، خودداری کنید. به طور کلی کافئین به مدت 8 ساعت در خون فرد مصرف کننده باقی می ماند، پس به شما توصیه می کنیم بعد از 4 ظهر از مصرف کافئین و خوردن قهوه پرهیز کنید.
 3. به شما پیشنهاد می کنیم که در محیط کاملا آرامی بخوابید. سعی کنید از چراغ خواب استفاده نکنید و محیط خواب خود را کاملا تاریک نگه دارید و از چشم بند هنگام خواب استفاده کنید.
 4. سعی کنید ساعت مشخصی را برای خوابیدن خود تعیین کنید تا بدن شما به تایم مشخصی عادت به خوابیدن، کند.
 5. در طول روز از چرت زدن پرهیز کنید به دلیل این که هرچه در طول روز بخوابید در طول شب سخت تر خوابتان می رود. اگر در طول ظهر احساس خستگی می کنید می توانید به مدت 30 دقیقه چرت کوتاه بزنید.
 6. در طول روز تحرک داشته باشید. ورزش کردن در طول روز می تواند باعث خواب آرام در شب شود. اگر زمانی که در شب خوابتان نمی رود به دلیل این است که فعالیت روزانه کمی داشته اید.
 7. شما می توانید از ترکیبات طبیعی برای کمک به خواب بهره بگیرید. روغن شاه دانه به بی خوابی کمک می کند. مصرف روغن شاه دانه باعث آرامش ذهن و جسم می شود. به شما توصیه می کنیم که یک ساعت قبل از خواب از روغن شاه دانه استفاده کنید.
 8. برای خوابی آرام در شب می توانید کالای خواب و استراحت طبی را خریداری کنید.

چگونه در شب خوابی راحت داشته باشیم؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/80d4a487-5457-4ec8-9e02-a2c7defa45af” ]

انواع تشک

تشک یکی از مهم ترین و اصلی ترین کالای خواب می باشد که با ارتفاع بیست تا پنجاه سانتی متر با سایزهای تک نفره و دو نفره در سرویس های خواب موجود است. امروزه کیفیت و نوع تشک ها مورد توجه مردم برای خوابی راحت قرار گرفته است. در ادامه به انواع تشک ها اشاره خواهیم کرد:

 • تشک بادی

در ابتدای ساخت این دسته از تشک ها، بسیار ساده بودند. تشک های بادی کم حجم و قابل حمل بوده و با هوا پر می شوند. همچنین برای گردشگری و برای تفریح در استخرها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. میزان نرمی و سفتی این دسته از تشک ها را با کاهش و افزایش هوا تغییر داد که منجر به خوابیدن به بهترین حالت می شود.

 • تشک آبی

بیش تر افراد برای کاهش درد پا از کیسه های آب گرم استفاده می کنند. تشک های آبی به دلیل وجود الیاف ها و فوم ها از آب نیز استفاده می شود که می توانید دمای آب را به صورت دلخواه و متناسب با فصل تغییر دهید، که این امر منجر به کاهش درد عضلانی فرد می شود.

 •  تشک لاتکس

داخل این نوع تشک ها از لاتکس استفاده شده است که موجب انعطاف زیاد، ضخامت و وزن کم تر تشک لاتکس می شود. تشک های لاتکس از تمامی اعضای بدن شما هنگام خواب محافظت می کند و همچنین موجب کاهش فشار بر شانه ها، کمر و مفاصل می شود.

 • تشک فنری

تشک های فنری از نوع قدیمی تشک ها محسوب می شود. فنر موجود در تشک ها موجب تنفس بهتر لایه های زیرین تشک شده و خاصیت طبی، آنتی باکتریال و ضد حساسیت را به تشک ها اضافه می کند. امکان دارد که فنر ها در سر تا سر تخت کاملا به هم متصل شوند که این امر موجب نرمی و راحتی تخت می شود. قابل به ذکر است که به دلیل انحراف فنرها و اصطکاک میان آن ها احتمال تولید صدا بسیار زیاد است. در برخی از تشک های فنری ممکن است فنرها، منفصل باشند به زبان ساده تر یعنی سیم پیچ ها درون پاکت ها در کنار هم قرار گرفته اند. این چینش موجب می شود که هر یک از فنرها به صورت جداگانه عمل می کنند و روی یک دیگر تاثیر نمی گذارند تا از سر و صدای ناشی از اصطکاک فنرها نیز جلوگیری شود.

 • تشک اسفنجی

این دسته از تشک ها از اسفنج ها پر شده اند و هیچ فنری در تشک های اسفنجی مورد استفاده قرار نمی گیرد، در نتیجه با غلت خوردن و هر گونه حرکتی روی تشک موجب لرزش و تکان خوردن تشک نمی شود که می توان به ویژگی این دسته از تشک ها اشاره کرد.

انواع پتو

یکی از مهم ترین کالای خواب به نام پتو مورد توجه قرار گرفته است و همچنین انواع مختلفی دارد از جمله: مسافرتی، الیاف ارگانیک و پنبه ای. یکی از نکاتی که باید هنگام خرید به آن توجه کنید باید پتو نرم، لطیف و عایق گرما باشد. در ادامه به انواع پتو اشاره خواهیم کرد:

 • پتوی پشمی

پتوی پشمی یکی از ظریف ترین و سبک ترین پتو می باشد که می توانید در طول سال استفاده کنید. پتوی پشمی نهایت گرما و راحتی را برای شما فراهم می کند.

 • پتوی دو لایه

این دسته از پتوها برای فصل زمستان مناسب است که نسبت به پتوهای پشمی سبک تر می باشند.

 • پتوی پنبه ای 

این دسته از پتوها نسبت به پتوهای پشمی، پرز کم تر و وزن کم تری نیز دارند که این مزیت موجب شده شما بتوانید در تمام فصل از این دسته از پتو استفاده کنید. پتوهای پنبه ای ترکیبی از نخ، پنبه و الیاف مصنوعی می باشد.

 • پتوی مسافرتی

پتوهای مسافرتی به دلیل کم حجم بودن و سبکی بهترین انتخاب برای سفر هستند.

 • پتوی الیاف ارگانیک

این نوع پتوها از الیاف گیاهی و ارگانیک از جمله پنبه و بامبو بافته شده است که وجود این دسته از الیاف ارگانیک خاصیت آنتی باکتریال و ضد حساسیت را به پتو افزوده و مناسب افرادی می باشد که پوست حساسی دارند.

خرید اینترنتی کالای خواب و استراحت طبی

متخصصان معتقدند که کالا خواب با کیفیت، موجب خوابی راحت تر و خوشایند تر خواهد بود. بنابراین در هنگام خرید کالا خواب باید به جنس و کیفیت آن توجه زیادی داشته باشیم. بر اساس گزارش‌های منتشر شده به صورت میانگین هر فرد یک سوم از عمر خود را در خواب می‌گذراند. عدم توجه به نحوه خواب و انتخاب کالای خواب نامناسب می‌تواند بر تجربه شما از تمام زندگی تأثیر منفی بگذارد. یکی از عوامل خرید کالای خواب و استراحت طبی به صورت اینترنتی راحت بودن شما است. شما با استفاده از لینک زیر می توانید خرید خود را در زمان کم و اطمینان کامل انجام دهید.

خرید اینترنتی کالای خواب و استراحت طبی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/80d4a487-5457-4ec8-9e02-a2c7defa45af” ]

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید کالای خواب و استراحت طبی آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا