زیبایینبض بازار

لینک خرید مژه مصنوعی های زیر 30 هزار تومان【سال1403】❤️

پرپشت کردن و بلند نشان دادن مژه ها یکی از مشکلاتی هستند که خانم ها راهکار های بسیاری را برای این کار انجام داده اند تا بتوانند به درستی زیبایی بسیاری را به چشم هایشان ببخشند. برخی از خانم ها سعی دارند به روش های طبیعی مانند استفاده از ریمل و یا وازلین و دیگر مواد طبیعی این کار را انجام دهند که علاوه بر این ها می توان از مژه مصنوعی هم استفاده کرد که ما در ادامه این مقاله شما را با انوع مژه مصنوعی ها و نحوه صحیح استفاده از آن آشنا خواهیم کرد.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5709e633-ed52-4f36-843e-5ff541ea69b6″ ]

انواع مژه مصنوعی ها را بشناسیم

همانطور که می دانیم از مژه مصنوعی ها برای پرحجم و بلند کردن مژه ها استفاده می شود که انواع مختلفی دارند که ما در ادامه آنها را با هم بررسی خواهیم کرد :

مژه مصنوعی کامل : این مژه ها از جمله مژه هایی هستند که به صورت یک نوار در بازار موجود بوده و استفاده از این نوع مژه ها به مصنوعی بودن مژه و زیباتر نشدن چشم ها نیز منجر می شود.

مژه مصنوعی نیمه : مژه مصنوعی نیمه بر خلاف مژه مصنوعی کامل بر روی یک نوار کوتاه تری قرار می گیرد و فقط بر روی نیمه بیرونی از پلک قرار می گیرد و به چشم ها یک نمای زیبا می دهد و برخلاف مژه مصنوعی کامل چشم ها حالت طبیعی بودن خود را از دست نمی دهند. این نوع مژه برای چشم های افتاده ای و یا گربه ای بسیار مناسب است و از ویژگی هایی این مژه می توان به کشیده کردن چشم ها اشاره کرد.

مژه مصنوعی دانه ای : از مدل های دیگر مژه مصنوعی می توان به خوشه ای یا دانه ای بودن آن اشاره کرد که استفاده از این مدل برای گروهی آسان و برای گروه دیگر بسیار سخت بوده است و همچنین بیشتر آرایشگران و گریمورها از مژه مصنوعی دانه ای استفاده می کنند.چرا که استفاده از مژه مصنوعی خوشه ای به آن ها آزادی عمل بیشتری می دهد و چهره را نیز جذاب تر می کند.

مژه مصنوعی نواری : این نوع مژه‌ ها دو نوع در بازار موجود می باشد. نوع اول و معمول آن مژه ‌ها روی نوار های مشکی و نسبتا ضخیم قرار گرفته ‌اند که مناسب افرادی می باشد که برای آرایش از خط چشم استفاده می کنند و آرایش چشم غلیظ ‌تری دارند. نوع دوم مژه ها بر روی نوار های نامرئی قرار گرفته‌ اند. این مژه ‌ها بر روی چشم بسیار طبیعی دیده می شود و می ‌توان حتی بدون داشتن آرایش چشم از آن‌ ها استفاده نمود.

مژه مصنوعی شاخه ای یا دانه ای : این نوع مژه ها به صورت دانه ای هم یا به صورت تکی است یا به صورت دسته ای که به آن خوشه ای می گویند. این مدل طبیعی ترین نوع مژه مصنوعی است اما کار گذاشتن آن ها زمان زیادی می برد. مژه مصنوعی دانه ای آزادی عمل بیشتری به شما داده و میکاپ آرتیست های حرفه ای بیشتر از این نوع مژه ها استفاده می کنند.

نکات هنگام استفاده از مژه مصنوعی

 •  هرگز از مژه استفاده شده دیگران استفاده نکنید.
 • همیشه سطح چسبنده مژه رو کاملا تمیز کنید و بعد از آن استفاده کنید
 • هیچ وقت موقع خواب مژه مصنوعی به چشم نداشته باشید
 • اگر چسب مژه خیلی محکم است و از روی پلک کنده نمی شود با کمی روغن گوشه های پلک رو ماساژ دهید و خیلی آرام آن را جدا کنید.

نکات هنگام استفاده از مژه مصنوعی

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5709e633-ed52-4f36-843e-5ff541ea69b6″ ]

چه نوع مژه ای مناسب چشم های ما است؟

مژه برای چشم های درشت : افرادی که چشم های درشتی دارند می‌ توانند با استفاده از مژه‌ های بلند گیرایی چشم ‌های خود را بیشتر می کنند اگر چشم های درشت و گرد دارید و قسمت سفیدی چشم هم از بالای عنبیه و هم از پایین عنبیه دیده می شود بهتر است که از مژه هایی استفاده کنید که طول بیشتری دارند و همچنین قسمت مرکزی مژه ها دارای قوس و تراکم زادی باشد. این مدل از مژه ها در عین حفظ زیبایی و درشتی چشمان شما آن ‌را کشیده تر و خوش فرم ‌تر نشان می ‌دهند.

مژه برای چشم های ریز : افرادی که چشم‌ های ریز و کوچکی دارند بهتر است مژه هایی را انتخاب کنند که زیاد جلب توجه نکند این مژه‌ ها که خیلی پر و بلند بوده و مشکی بودنشان بیشتر نمایان است باعث کوچک ‌تر دیده شدن و فرم نا مناسب چشم‌ هایتان می ‌شود و مصنوعی بودن مژه ها کاملا مشخص می‌ شود.

چشم های پف دار : برای چشم‌ های پف کرده و یا پلک افتاده بهتر است مژه مصنوعی را انتخاب کنید که قسمت مرکزی مژه پرتر و طولانی ‌تر باشد و قابلیت پوشاندن پلک شما را داشته باشد.

چگونه از مژه مصنوعی استفاده کنیم؟

 • دو انتهای هر مژه مصنوعی را آرام با نوک انگشتان نگه دارید تا کمی بیشتر به انحنای آنها کمک کنید.
 • مژه انتخاب شده را روی چشم گذاشته و آن را از داخل چشم‌ها به بيرون اندازه بگيريد و مقدار اضافی آن را كوتاه كنيد.
 • سر یک خلال دندان را به چسب آغشته کنید.
 • چسب را به سراسر خط مژه مصنوعی بمالید البته یک لایه بسیار نازک. به 2 سر انتهایی و ابتدایی کمی بیشتر چسب بزنید و حدود 10 الی 15 ثانیه صبر کنید تا چسب کمی خود را بگیرد و باعث کثیف کاری روی پلکتان نشود.
 • مژه مصنوعی‌ ها را با موچین برداريد حواستان باشد که نوک موچین به قسمت چسبناک نخورد.
 • مژه را از داخل چشم به بيرون گذاشته و با موچین گوشه مژه‌ های داخلی و خارجی چشم را کاملا میزان کنید و تا حد ممکن مژه‌ های  مصنوعی را به مژه های واقعی خودتان نزدیک کنید و اگر احتياج بود با ته موچين و با چشم بسته آن را محکم کنید.

دلایل استفاده نکردن طولانی مدت از مژه مصنوعی

زمانی که از مژه مصنوعی استفاده می کنید اگر به صورت طولانی مدت روی پلک ما باشد باع می شود که جریان هوایی بیشتری وارد چشمان ما شده و باعث خشکی چشممان می شوند همچنین این مژه ها نمی توانند جلوی ذرات معلق در هوا و ورود آن ها به چشممان را بگیرند و باعث مشکلاتی برای چشمانمان مانند قرمزی و خشکی می شوند.

استفاده از مژه های مصنوعی برای یک مهمونی خاص مشکلی ندارد اما به طور دائم از این مژه ها استفاده نکنید. چرا که با استفاده از این محصول ، مژه ها از تنه قطع می شوند اما چون رشد مژه ها نسبت به سایر مو های بدن به مراتب کندتر است مژه ها طی ۳ تا ۶ ماه آینده دوباره رشد خواهند کرد. مژه های مصنوعی بسیار در معرض آلودگی بوده و میکروب ها را به خود جذب می کنند و همین امر باعث می شود که چشم های شما عفونت کند . علاوه بر این ها مژه های مصنوعی حاوی فلزات سمی و مواد نگهدارنده شیمیایی هستند که خود دلیلی محکم برای خط کشیدن دور استفاده از آنها است.

توصیه می شود اگر به لاتکس حساسیت دارید اول مطمئن شوید چسب مژه مورد استفاده حاوی این ماده حساسیت زا نیست. البته این تقریبا غیرممکن است چرا که این چسب ها بدون وجود لاتکس نمی توانند مژه را روی پلک نگه دارند. اگر نگرانید که آیا شما هم به مواد موجود در چسب مژه حساسیت دارید یا خیر باید به کلینیک های آلرژی مراجعه کنید.

مژه مصنوعی ها چه عوارضی دارند؟

همانطور که می دانیم چشم ها نقش بسزایی در چهره و زیبایی خانم ها دارند که استفاده از مژه مصنوعی این زیبایی را دو چندان می کند اما استفاده از این مژه ها عوارض هایی هم دارد که در ادامه این ها را با هم بررسی خواهیم کرد :

آسیب رسیدن به مژه ها : یکی دیگر از عوارض های مژه مصنوعی آسیب رسیدن به مژه ها است. اگر مژه های مصنوعی به نادرستی و با استفاده از چسب های نامرغوب به مژه ها چسبانده شود می تواند به راحتی به مژه ها آسیب وارد کند. از سوی دیگر استفاده طولانی مدت از مژه های مصنوعی می تواند سبب ریزش مژه ها شود. به گونه ای که پس از برداشتن و جداسازی آن ها شاهد خالی شدن و تراکم کم مژه های خود خواهید بود.

حساسیت چشمی : یکی از بزرگ ترین مضرات مژه پدید آمدن حساسیت چشمی است. هنگامی که شما از مژه های مصنوعی استفاده می کنید می بایست آن ها را به کمک چسب به مژه های خود بچسبانید. گاهی اوقات چسب هایی که به مژه ها می چسبانید سبب متورم شدن پلک و قرمز شدن آن ها می شود. از این رو می توانیم حساسیت چشمی را از بزرگ ترین مضرات استفاده از مژه مصنوعی بنامیم.

عفونت چشم : عفونت چشم نیز از آسیب های جدی است که استفاده از مژه های مصنوعی به چشم وارد می کند. هنگامی که مژه های مصنوعی به چشم های خود می چسبانید احتمال آلوده شدن مژه ها نیز وجود دارد. به این صورت که شما راه را برای ورود آلودگی به چشم ها افزایش میابد و در نتیجه ممکن است چشم دچار عفونت شود. همچنین خوب است بدانید که عفونت های چشمی در پی استفاده طولانی مدت از مژه های مصنوعی می تواند از دست دادن بینایی را برای شما به همراه داشته باشد. از سوی دیگر باید بگوییم که چسب های مژه حاوی فلزات سمی و مواد شیمیایی هستند چرا که بهترین کار برای جلوگیری از بروز این مشکلات عدم استفاده از آن ها است.

مژه مصنوعی ها چه عوارضی دارند؟

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5709e633-ed52-4f36-843e-5ff541ea69b6″ ]

اکستنشن مژه چیست؟

معمولا تمامی افراد به دنبال مژه های پرپشت و بلند هستند که اما در برخی مواقع به دلیل مشکلات ژنتیکی و یا بر اثر عوامل محیطی فرد مژه های بسیار کم پشت و نازکی دارد که یکی از راه های که بسیاری از افراد به دنبال انجام آن هستند اکستنشن مژه ها هستند که اگر بخواهیم نگاه کلی به این موضوع بندازیم باید گفت که اکستنشن تار‌هایی از ترکیبات مصنوعی از جنس مو هستند که در میان مژه‌ ها قرار می‌ گیرند که در این روش مژه اضافه تک به تک لابه لای مژه‌ های پلک بالا با چسب اضافه می ‌شود .

به این ترتیب دیگر نیازی به استفاده از مژه مصنوعی یا آرایش زیاد چشم‌ ها نیست. اما بهتر است که اکستنشن و مژه مصنوعی را با هم اشتباه نگیرید زیرا زمانی که از مژه‌ های مصنوعی که استفاده می ‌شود با یک نگاه ساده کاملا قابل تشخیص است اما هنگامی که شما اکستنشن برای مژه انجام می ‌دهید به سادگی مشخص نمی ‌شود و با مژه های خودتان تفاوت بسیاری دارد.

چگونه اکستنشن مژه انجام می شود : معمولا زمانی که اکستنشن مژه انجام می شود زیر مژه ‌های پلک بالا دستمالی تمیز قرار می‌ گیرد. با کمک گرفتن از موچین مژه‌ ها را برداشته و نوک آن‌ ها را به اندازه یک میلی متر به چسب آغشته کنید و سپس روی قسمتی که مورد نظر هست معمولا در گوشه خارجی چشم باید مژه‌ها متراکم‌تر و بلندتر باشند قرار دهید و برای پیوستن کمی صبر کنید. پس از اتمام کار و چک کردن یک نواختی مژه‌ ها با استفاده از برس مژه ، مژه‌ ها را شانه کنید و در آخر نیز با کمک لوسیون پاک کننده آرایش و پنبه روی پلک و مژه‌ ها را بشورید و به آرامی چسب ‌ها را نیز بکنید.

اکستنشن مژه چه عوارض هایی دارد؟

 • ورود چسب به چشم می ‌تواند باعث آلرژی و عفونت چشم شود.
 • چسب مژه مصنوعی می ‌تواند باعث التهاب پوست پلک و زمینه ساز اگزما و حساسیت شود. البته ممکن است این عوارض در اولین نوبت بروز نکند ولی فرد بعد از چند بار استفاده از مژه ممکن است دچار مشکل شود. ضمن اینکه این چسب‌ ها حاوی ماده سرطان زا نیز هستند.
 • ممکن است افرادی به چسب ‌های مخصوص کاشت مژه حساسیت داشته باشند و دچارعفونت لایه نازک بالای چشم شوند.
 • بعد از چندین بار استفاده از مژه و اکستنشن مژه چون فشار زیادی به پیاز مژه وارد می ‌شود ممکن است فرد مژه‌ های طبیعی خود را نیز از دست بدهد.
 • روی مژه نباید ریمل بزنید چون احتمال ابتلا به عفونت و التهاب شدید چشم بالا می‌ رود. اگر در اثر استفاده از مژه یا مواردی مانند پر خونی در چشم خارش در پلک ترشح از لبه پلک درد در چشم و قرمزی در لبه پلک مواجه شدید باید هرچه سریع‌ تر مژه را بردارید.
 • معمولا کاشت مژه یا چسباندن مژه ها به وسیله چسب ‌های مخصوصی که بسیار قوی هستند ، انجام می ‌شود که به راحتی هم قابل کندن نیستند که این کار احتمال دارد عوارضی مانند تغییر رنگ پلک در ناحیه و اطراف چشم به خصوص تیره رنگ شدن پوست در حاشیه پلک اشاره کرد.
 • اگر مژه ها وارد چشم شود باعث تحریک بسیار شدید خواهد شد.

کلام آخر 

ما در این مقاله شما را با نحوه صحیح استفاده از این محصول و چگونگی ساخت شدن آن و علاوه بر این ها شما را با انواع آنها آشنا کرده ایم تا شما بتوانید با استفاده از این نکات آرایشی زیبا و مناسب داشته باشید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5709e633-ed52-4f36-843e-5ff541ea69b6″ ]

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا