زیبایینبض بازار

لینک خرید مداد چشم های زیر 29 هزار تومان【سال1403】❤️

همانطور که می دانیم سیاه کردن داخل و بیرون چشم ها از زمان های گذشته به جا مانده است که قدیم ها این کار را به عنوان دوری و رهایی از شر ارواح های خبیث انجام می دادند. ک استفاده از این محصول از همان زمان قدیم به جای مانده است تنها با این تفاوت که امروزه از مداد چشم به عنوان یک لوازم آرایش مهم در کیف آرایشی ها استفاده می شود.

همانطور که می دانیم استفاده از مداد چشم بسیار راحت بوده و به آسانی هم قابل پاک شدن است که علاوه بر این بعضی از مداد چشم ها هم هستند که ضد آب هستند و برای مواقعی که قصد شنا و یا شست و شوی صورت را دارید به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد. ما در ادامه این مقاله شما را با انواع مداد چشم ها و نحوه صحیح آن آشنا خواهیم کرد ، با ما همراه باشید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/b03924e0-f842-4cd7-a99d-42129c72c0f2″ ]

چند نوع مداد چشم وجود دارد ؟

همانطور که می دانیم مداد چشم ها انواع مختلفی دارند که ممکن است برخی از آفراد با آنها آشنایی کامل نداشته باشند به همین دلیل ، در ادامه این مقاله به مهم ترین آنها اشاره می شود که آنها را با هم بررسی خواهیم کرد :

مداد چشم هایی که پایه واکسی دارند : مداد هایی که واکسی هستند دارای نوک نرم بوده و قادر هستند که روان تر و بهتر پشت پلک شما حرکت کنند و خط را بر روی پلک چشم بکشند. برای استفاده از این محصول باید افرادی که مهارت بالایی در آرایش کردن دارند استفاده کنند چرا که استفاده از این مداد کار چندان آسانی نیست.

مداد چشم هایی که پایه پودری دارند : مداد هایی که پودری هستند دارای نوک سفت بوده و کشیدن خط بر روی پلک چشم طبیعی تر و صاف تر خواهد بود. بخاطر راحتی کار ، افراد تازه کار هم می توانند به راحتی از این نوع مداد ها استفاده کنند.

مداد چشم هایی که پایه سرمه دارند : مداد های که  سرمه ای هستند نیاز به تراشیده شدن ندارد و بسیار نرم تر از مداد های گفته شده می باشد و دارای ماندگاری بسیاری هستند. این نوع از مداد های چشم از نمونه های سنتی خود بهتر بوده و راحت تر پاک می شوند.

مداد چشم هایی که به صورت مکانیکی هستند : مداد هایی که مکانیکی هستند دقیقا شبیه مداد های سرمه ای هستند با این تفاوت که قابل تراشیده شدن هستند. البته نکته مهم این محصول این  است که این مداد های مکانیکی به اندازه مداد سرمه ای ، چرب و روان نیست.

چه نوع مدادی مناسب چشم هایمان است؟

اگر پوست و موی روشنی دارید : اگر شما پوستی سفید و روشن دارید و یا مو هایتان رنگ روشنی دارد ، بهتر است که در این شرایط از مداد قهوه ای برای خط چشم استفاده کنید. اگر تمایلی زیادی به این کار ندارید و یا علاقه ای به مداد قهوه ای ندارید می توانید برای پلک بالا از مداد مشکی و برای پلک پایین از مداد قهوه ای استفاده کنید.

مداد کشیدن به روش خط چین برای چشم های صاف : در این روش باید گوشه خارجی پلک چشم را با انگشت بکشید. با مداد چشم از گوشه داخلی شروع به کشیدن خط های کوتاه به صورت خط چین کنید. در پایان خط ها را به هم وصل کنید. این روش باعث می شود خطی بسیار دقیق و صاف روی چشم ایجاد کنید.

اگر می خواهید چشمانی درشت داشته باشید : برخی از افراد علاقه بسیاری دارند تا چشم هایشان بزرگتر دیده شود به همین دلیل این افراد بهتر است مداد را به طور کامل دور چشم نکشند و خط چشم را از نیمه پلک ها شروع کنند و تا قسمت خارجی پلک ادامه دهند و به در آخر آنها را به هم متصل کنید.

چه نوع مدادی مناسب چشم هایمان است؟

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/b03924e0-f842-4cd7-a99d-42129c72c0f2″ ]

مزایا و معایب استفاده از مداد چشم

مزایا : 

 • تنوع رنگی بالا
 • امکان استفاده داخل چشم
 • به خط چشم حالت دودی می دهد
 • به راحتی استفاده می شود
 • نرم و روان
 • ضد آب
 • مناسب برای خط چشم های نازک
 • مات هستند
 • به راحتی پاک می شوند
 • ماندگاری فوق العاده

معایب :

 • سیاه شدن اطراف چشم
 • ماندگاری کوتاه مدت
 • روی پلک پخش می شود
 • دقت و زمان بسیاری را صرف می کند
 • ممکن است نوک آن خشک و شکننده شود
 • زود کمرنگ می شود
 • باید چند لایه پشت هم بزنید
 • ممکن است به سختی پاک شود
 • امکان کثیف شدن اطراف چشم هنگام پاک کردن

مداد چشم ها از چه چیز هایی ساخته شده اند؟

اگر بخواهیم از دید کلی به این محصول نگاه کنیم باید گفت که آن ها انواع مختلفی دارند که خوشبختانه امروزه از مواد سمی مثل سرب در ترکیب در این محصولات استفاده نمی ‌شود اما مثل همه لوازم آرایشی ها می‌ تواند فرمول و ترکیب متفاوت و متنوعی داشته باشد اما از هر نوع و مارکی که استفاده کنید سه فاکتور اصلی در ترکیب آن ثابت و ضروری خواهد بود این سه ترکیب عبارتند از ماده ورقه کننده ، ماده غلیظ کننده و رنگدانه.

ماده ورقه کننده این وظیفه را دارد که ترکیبات آن را به صورت یک ورقه نازک روی پوست شما شکل دهد و کشیدن آن را آسان‌ تر کند. ترکیب بعدی که غلیظ کننده نام دارد شامل موادی است که بافت و حجم خط چشم را شکل می‌ دهند و آن را از یک جوهر رنگی معمولی متمایز می ‌کند. این مواد شامل موم ، صمغ و ژل‌ های مختلفی است که از منابع طبیعی به دست می ‌آیند که بهترین آنها ‌حاوی موم ژاپنی هستند که از نوع درخت به نام درخت موم که در ژاپن می‌ روید به دست می ‌آیند. آخرین گزینه رنگدانه است که رنگ خط چشم را شکل می ‌دهد و برای رنگ مشکی و قهوه ‌ای معمولا از اکسید های آهن و برای رنگ ‌های روشن ‌تر مثل سفید از دی اکسید تیتانیوم استفاده می ‌شود.

هنگام خرید مداد چشم به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

زمانی که شما قصد خرید لوازمی را خریداری کنید حتما به چند نکته توجه بسیاری دارید که این محصول از چه جنسی است ؟ چطور می توان از این محصول استفاده کرد ؟ و بسیاری سوال های دیگر که در ذهن ما شکل میگیرد ، اما ما در ادامه تمامی این سوال ها را با هم بررسی خواهیم کرد. زمانی که قصد خرید مداد آرایشی را دارید اول از همه بهتر است به این نکته توجه کنید که چه رنگ مداد چشمی مد نظر شما است و یا اینکه شما چگونه می توانید به راحتی از تمامی رنگ های مداد چشم استفاده کنید .

چرا که ممکن است برخی از افراد پوستی تیره و یا سفید داشته باشند و برخی از رنگ ها برای این افراد مناسب نباشد. علاوه بر این هنگامی که قصد خرید مداد چشم را دارید حتما به نوک آن توجه کنید تا ببینید که مغز آن چرب و روان است و یا اینکه خشک و به سختی می توان از آن بر روی پلکتان استفاده کنید. اما این را از یاد نبرید که استفاده از مداد های بسیار چرب مناسب نیست چرا که به راحتی اطراف چشمانتان پخش می شود و برای افراد که پوست چرب دارند اصلا مناسب نیست.

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/b03924e0-f842-4cd7-a99d-42129c72c0f2″ ]

هنگام خرید مداد چشم به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

چطور داخل چشمانمان را مداد بکشیم؟

زمانی که قصد دارید داخل چشم هایتان را مداد چشم بکشید بهتر است پلکتان را بالا بگیرید و سپس مداد را گوشه داخلی چشم بگذارید و آن را به سمت بیرون بکشید. زمانی که به میانه راه رسیدید مداد چشم را کمی خم کنید که خط ضخیم ‌تر کشیده شود. این کار باعث می شود چشم ‌های شما جذاب ‌تر شود.

اگر پوست شما سفید و بلوند است بهتر است از مداد چشم ‌های رنگی استفاده کنید. در صورتی که پوست شما کمی تیره است می ‌توانید هنگام خرید مداد چشم رنگ تیره آن را انتخاب کنید. اگر مو های تیره دارید از خط مشکی در خط چشم فوقانی و خط چشم قهوه ‌ای در خط پایینی استفاده کنید. اگر چشم شما درشت است از رنگ ‌های تیره و اگر ریز است از رنگ ‌های روشن ‌تر استفاده کنید.

چگونه از پخش شدن مداد چشم جلوگیری کنیم؟

زمانی که از مداد چشم استفاده می کنید ممکن است که بعد از گذشت مدتی زمان یا در همان حین آرایش کرد روی صورتتان پخش شود اما برای اینکه بتوانیم از این اتفاق جلوگیری کنیم باید چند نکته را وجه کنیم که این نکات شامل :

 • برای روز های گرم تابستانی دور چشم را با کمی یخ قبل از کشیدن مداد چشم ماساژ دهید تا از پخش شدن مداد جلوگیری شود.
 • نوک مداد را قبل از استفاده روی دستمال تمیزی بکشید تا آلودگی‌های قبلی پاک شود.
 • برای مهمانی ‌های طولانی و گرم از فیکساتور استفاده کنید.
 • یکی از دلایل اصلی پخش شدن مداد چشم چربی پوست شما است. پس پوست خود را کاملا با شوینده مخصوص بشویید و آن را پاک کنید.

ویژگی های یک مداد چشم خوب چیست؟

به طور کلی بیشتر خانم ها از مداد چشم مشکی یا قهوه ای برای آرایش چشمان خود استفاده می کنند. یک مداد خوب باید فرمولاسیونی ایده آل و رنگدانه هایی غنی و یکدست ویژگی مقاومت در برابر آب و تماس فیزیکی همچنین مقاومت هنگام ریزش اشک داشته باشد. در ضمن یک مداد چشم خوب این امکان را دارد که قبل از خشک شد زمان کافی برای تصحیح اشتباه های احتمالی در کشیدن خط چشم را داشته باشید.

از سوی دیگر وجود مواد مرطوب کننده مانند روغن جوجوبا در فرمولاسیون یک مداد چشم خوب و همچنین ویتامین E از مزایای این محصول آرایشی به شمار می رود. همان طور که در طول روز ممکن است سایه چشم از بین برود با گذشت زمان خط چشم به ویژه خط چشم پلک های پایین نیز از بین خواهد رفت یا روی پوست پخش خواهد شد. برای جلوگیری از این مسئله باید از یک مداد چشم خوب با قدرت ماندگاری بالا روی پوست استفاده کنی که هیچ وقت روی پوست پخش نشود یا نریزد.

معمولا ترسیم خط چشم های پهن با مداد راحت تر است در عین این که مداد خوب لرزش دست ها هنگام آرایش چشم ها را نیز آشکار نمی کند. برای این که آرایش چشم ماندگاری داشته باشی ، توصیه ما این است که ابتدا از پرایمر سایه چشم روی پلک های خود استفاده کنی و بعد سراغ سایه زدن و کشیدن خط چشم بروی. برای پاک کردن آرایش چشم ها هم از پاک کننده ای با کیفیت استفاده کنید چرا که وقتی خط چشم خود را با رنگدانه های غنی انتخاب می کنید پاک کردن آن از روی پلک ها کمی سخت می شود که این مسئله نیز با استفاده از پاک کننده های آرایش چشم مناسب حل خواهد شد.

تاریخچه پیدایش مداد چشم ها را بدانیم

مداد چشم ها برای اولین بار در مصر باستان و بین النهرین برای سیاه کردن اطراف چشم استفاده می شدند که آن مداد ها امروزه به عنوان خط چشم ها شناخته شده است. در اوایل دهه 80 میلادی مصریان و بین النهرینی ها از لوازم آرایش مانند مداد چشم نه تنها برای زیبایی استفاده می کردند بلکه هدف اصلی آن ها پوشانندگی پوست صورت در مقابل نور خورشید در محیط های کویری و بیابانی بوده است.

آن ها اعتقاد داشتند که سیاه کردن دور چشم آن ها را از چشم بد دور می کند. آن ها برای ساخت خط چشم از موادی مانند سنگ معدن مس و سنگ سرمه استفاده می کردند. در دهه 1960 این مداد چشم ها گسترش پیدا کردند و به شکل خط چشم های امروزی در آمدند که در آن زمان طراح معروف ماری کوانت از خط چشم مایع جهت کشیدن خط ضخیم به رنگ سفید و سیاه برای اطراف چشم استفاده کرد که در آن زمان کاری جدید و جذاب محسوب می شد.

تاریخچه پیدایش مداد چشم ها را بدانیم

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/b03924e0-f842-4cd7-a99d-42129c72c0f2″ ]

از مداد چرب استفاده کنیم یا مداد خشک؟

استفاده از مداد های چرب یا خشک بستگی به نوع پوست شما دارد که شما چه نوع پوستی دارید تا بتوانید با توجه به آن بهترین محصول را انتخاب کنید اگر شما پوستی چرب دارید بهتر است چربی پشت چشمتان را با یک پد آرایشی گرفته شود سپس با زدن پنکیک ، دور چشم را برای آرایش آماده کنید تا آرایش بهتر و ماندگار تری داشته باشید.

اما در انتخاب خط چشم هم دقت داشته باشید که برند آن معتبر باشد و همچنین ضد آب بودن محصول هم می ‌تواند برای برخی افراد به‌خصوص کسانی که تعرق زیادی دارند مناسب باشد. به همین دلیل بهتر است این نوع افراد از مداد های چرب استفاده نکنند و سعی کنند که از مداد هایی که چربی کمتری دارند استفاده کنند اما کسانی که پوستی خشک دارند و مدام باید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنند بهتر است که از مداد هایی استفاده کنند که چربی مناسبی داشته باشد تا بتواند به راحتی روی پوست شما حرکت کند و مجبور نشوید برای استفاده از آن ، آن را روی پلکتان فشار دهید.

کلام آخر 

ما در این مقاله شما را با نحوه صحیح استفاده از این محصول و چگونگی ساخت شدن آن و علاوه بر این ها شما را با انواع آنها آشنا کرده ایم تا شما بتوانید با استفاده از این نکات آرایشی زیبا و مناسب داشته باشید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا