نبض بازار

بهترین پنکیک زیر 69 هزار تومان【سال1403】❤️+لینک خرید

پنکیک

امروزه بیشتر خانم ها دچار مشکلات پوستی زیادی مانند جوش ، آکنه و لک هستند و سمت راه هایی برای پوشاندن آن ها رفتن که یکی از این کار ها خرید پنکیک است . شما با استفاده از یک لوازم آرایشی درست می توانید بسیاری از مشکلات پوستی خود را بپوشانید و ظاهری زیبا داشته باشید . در این مطلب ما قصد داریم شما را با پنکیک و انواع و کاربرد آن آشنا کنیم تا هنگام خرید دچار مشکل نشوید .

پنکیک چیست ؟

پنکیک پودری خشک و فشرده است که به دلیل پودری بودنش پوشش مناسبی را برای تکمیل آرایش فراهم می‌ کند . پنکک ها ناهمواری‌ های پوست را می پوشانند و برای افرادی که پوست چربی دارند و همیشه از چربی اضافه پوستشان ناراضی هستند ، مناسب است . خانم هایی که دارای پوستی چرب هستند ، ترجیح می دهند از پنکک یا همان کرم پودر خشک فشرده استفاده نمایند تا با استفاده از آن ، تمامی ناهمواری هایی که بر روی پوست صورت است را از بین ببرند و به صورت خودشان یک جلوه ای زیبا و هموار بدهند . استفاده از پنکیک آرایشی بر روی صورت ، به خاطر خشک و فشرده بودن باعث ریزش و یا گوله شدن نمی شود و چهره را زیباتر از قبل نمایش می دهد البته باید یادآوری کرد ، که در صورت مصرف بیش از اندازه از پنکک آرایشی ، نه تنها زیبا نمی شوید ، بلکه یک چهره مصنوعی را برای خود به ارمغان می آورید .

پنکیک چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ddba84dc-efb2-4419-98f6-01841e079fa5″ ]

پنکک ها دارای انواع مختلفی هستند و برای پوست های متفاوت از نظر خشک و چرب یا معمولی و حتی با توجه به رنگ پوست ها ی مختلف ، سفید ، گندمی ، سبزه و..  انواع مختلفی می باشند . البته به افرادی که دارای پوست چرب هستند ، بیشتراز سایر افراد ، استفاده از پنکک توصیه شده ، چرا که باعث می شود ، برقی که روی صورت دارند را از بین ببرد و به هنگام رطوبت و گرما و تعریق زیاد ، ریزش کمتری داشته باشد .

انواع پنکیک

همان طور که حرفش را در بالای مطلب گفتیم پنکیک ها دارای انواع مختلفی هستند و قدرت پوشانندگی آن ها با توجه به نوع پوست و رنگ پوستی که دارید متفاوت است . البته این موضوع را باید به یاد داشته باشید که استفاده از برند های معتبر برای خرید پنکیک نیز بسیار مهم است . پنکیک ها معمولا به صورت چرب و یا خشک موجود هستند و هنگام استفاده باید از یک اسفنجی که معمولا در هر پنکیک موجود است استفاده نمایید .

شما با استفاده از پنکک های آرایشی می توانید پوست خود را صاف  و یک دست نشان دهید . زمان استفاده از پنکیک معمولا بعد از اتمام آرایش شما است تا اگر چربی و یا پودری از لوازم ارایش باقی مانده است با استفاده از پنکک مناسب آن را از بین ببرید و آرایشی زیبا و تمیز داشته باشید .

پنکک‌ ها با توجه به نوع پوست به سه دسته پنکیک‌ های مناسب پوست خشک ، معمولی و چرب تقسیم می‌ شود. به افرادی که دارای پوست خشک هستند توصیه می‌شود که حتما از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنند . زیرا پنکک رطوبت پوست را جذب می‌ کند و عدم رعایت این نکته باعث می‌ شود که پنکک به خوبی بر روی صورت ننشیند . اگر پوست شما چرب است حتما از پنکیک استفاده کنید چون رطوبت و چربی اضافی پوست را از بین می‌ برد و در نتیجه صورت شما جلوه بهتری خواهد داشت .

انواع پنکیک

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ddba84dc-efb2-4419-98f6-01841e079fa5″ ]

استفاده از پنکیک و ضد آفتاب

بیشتر خانم ها قبل از خروج از خانه ابتدا از کرم های ضد آفتاب به عنوان یک زیر ساز برای پنکک استفاده می کنند و سپس پنکیک آرایشی را بر روی ضد افتاب خود می زنند . با استفاده از پنکک بر روی ضد آفتاب اثر بخشی و تاثیر پذیری ضد آفتاب را کم کرده و حتی باعث باز شدن منافذ پوست شما می شود . ا جایی که امکان دارد از ضدآفتاب هایی استفاده نمایید که خاصیت کرم پودری را در خود داشته باشند تا نیاز نباشد، هم از پنکک(کرم پودر فشرده) و هم از ضدآفتاب استفاده نمایید. البته اگر پوستی بسیار خشک دارید، حتما از یک کرم مرطوب کننده قبل از پنکک استفاده نمایید .

انتخاب پنکیک بر اساس نوع پوست

بسیار مهم است که پنکک مناسبی را برای پوست خودتان انتخاب کنید که خواب بسیار مناسبی روی پوستتان داشته باشد . هر چه خواب پنکک روی پوستتان بهتر باشد به زیباتر و طبیعی تر بنظر رسیدن پوست شما کمک خواهد کرد . البته انتخاب رنگ و یا درجه پوشانندگی هم از مسائلی است که باید با توجه به نوع پوست خودتان آن را انتخاب کنید .

اگر پوست خشک دارید حتما قبل از استفاده از پنکک ، از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید . چون ساختار پودری پنکیک آرایشی باعث جذب رطوبت و چربی پوست می شود و ممکن است پوست صورت شما را خشک تر کند . وقتی از مرطوب کننده استفاده می کنید ، کمی صبر کنید تا مرطوب کننده کاملا جذب پوست شود تا پنکک به طور یکنواخت روی پوست پخش شود .

انتخاب پنکیک بر اساس نوع پوست

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ddba84dc-efb2-4419-98f6-01841e079fa5″ ]

پنکیک آرایشی به دلیل نوع بافت و پوششی که روی سطح پوست ایجاد می کند برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار ایده آل است . چون پنکیک به ساختار پودری خود باعث کنترل چربی و تعرق پوست می شود . یکی از موضوعات آزار دهنده برای افزادی که پوست چرب یا حتی پوست مختلط دارند براق شدن پوست بر اثر ترشح چربی روی سطح پوست است . پنکک توانایی برطرف کردن این مورد را نیز دارد . با پوشش بالایی که پنکیک روی پوست ایجاد می کند باعث می شود براق بودن پوست به ویژه در پوست های چرب به خوبی پوشش داده شود و حالت مات و طبیعی پوست حفظ شود . پنکک در پوشاندن منافذ باز پوست نیز می تواند بسیار موثر باشد . درست است که منافذ پوست نباید به طور کامل بسته شوند اما گاهی در بضعی از انواع پوست ها منافذ پوست بیش از حد باز هستند و به صورت حفره های ریز نمایان می شوند . این منافذ باز تاثیر منفی روی چهره و آرایش صورت خواهند داشت . کرم پودر به تنهایی می تواند منافذ پوست را پوشش دهد اما استفاده از پنکک روی کرم پودر به عنوان یک تثبیت کننده، منافذ پوست را به طور کامل می پوشاند .

کاربرد پنکیک

کاربرد پنکیک آرایشی تنها در زیبایی و رفع نواقص صورت نیست بلکه این وسیله آرایشی کاربردهای متفاوتی دارد که آشنایی و استفاده از آن‌ها به شما کمک خواهد کرد که میکاپ زیبا و جذاب تری داشته باشید.

 • زیرسازی آرایش شما می‌ توانید برای زیرسازی صورت از پنکیک استفاده کنید . برای اینکار اسفنج آرایشی خود را کمی مرطوب کنید و پس از آغشته کردن اسفنج به پنکک آرایشی ، زیرسازی صورت را شروع کنید .
 • به عنوان ضد آفتاب : برخی از پنکیک‌ ها علاوه بر کاربرد اصلی خود به دلیل داشتن spf به عنوان ضد آفتاب نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرند . اگر به سلامت پوست تان اهمیت می‌ دهید ، می‌ توانید از پنکک‌ های spf دار استفاده کنید .
 • پرپشت شدن مژه ها : یکی دیگر از کاربرد های پنکک آرایشی حجیم تر کردن مژه‌ هاست . اگر می‌ خواهید مژه‌ هایی حجیم و زیبا داشته باشید پیش از زدن ریمل ، مژه‌ هایتان را با کمک یک برس آرایشی به مقدار کمی پنکیک آغشته کنید و سپس دو تا سه لایه ریمل بزنید .
 • مات کردن رژ لب : اگر دوست دارید لب های شما ظاهری مات داشته باشد از پنکک کمک بگیرید . مقداری از پنکیک را روی رژ براق خود بزنید تا برق اضافی آن گرفته شود .

کاربرد پنکیک

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ddba84dc-efb2-4419-98f6-01841e079fa5″ ]

انتخاب پنکیک بر اساس رنگ پوست

مهم ترین معیار انتخاب پنکیک ، انتخاب رنگ آن است . پنکک هم مانند کرم پودر در رنگ و تن های رنگ مختلفی عرضه می شود . رنگ پنکیک را باید با توجه به رنگ پوست خود انتخاب کنید . معمولا رنگ پنکیک باید یک درجه از رنگ پوست روشن تر باشد . اما این نکته رابطه مستقیم با نوع آرایش دارد و ممکن است نوع آرایش مشخص کننده رنگ پنکک باشد .

مضرات پنکیک برای صورت

 • بروز یا تشدید خشکی پوست : پنکیک های پودری ترکیبات بسیار خشکی دارند و مالیدن این ترکیبات روی پوست صورت، احتمال خشکی پوست را افزایش می‌ دهد . از طرف دیگر این پنکک ها همه‌ی چربی طبیعی پوست را جذب می‌ کنند . قرار گرفتن لایه‌ ای از پنکیک پودری روی صورت ، جلوی تنفس پوست را می‌ گیرد . دردسر های پنکیک بی کیفیت به همین‌ جا ختم نمی‌ شود . ترکیبات این پنکک ها ، فرایند ترمیم سلول‌های پوستی را مختل می‌کنند و استفاده مداوم از آن‌ ها جلوی تولید کلاژن را می‌ گیرد . به این ترتیب برای جلوگیری از چنین عارضه‌ای، پیشنهاد می‌کنیم با انتخاب بهترین مارک پنکیک و استفاده از بهترین ماسک صورت و کرم مرطوب کننده، آبرسانی پوست را تما‌م‌ و‌کمال انجام دهید .
 • بروز جوش و التهاب پوستی : پنکک های پودری دارای ترکیبات بسیار ظریفی هستند و این ترکیبات به‌راحتی وارد منافذ پوست می‌ شوند . در نتیجه بسته‌ شدن منافذ پوست ، موقعیت را برای ایجاد جوش مهیا می‌ کند . از طرف دیگر افرادی که ظهر‌ ها بدون شستن صورت ، پنکک می‌ زنند ، آلودگی‌ هایی که از صبح روی صورت آن‌ ها باقی‌ مانده با ترکیبات پنکک روی پوست باقی می‌ ماند و احتمال ایجاد عفونت‌ و جوش‌ های پوستی را افزایش می‌ دهد . به این ترتیب پیشنهاد می‌ کنیم در خرید پنکیک پودری وسواس بیشتری داشته باشید و به جای پنکیک های معمولی ، حتماً بهترین مارک پنکیک را خریداری نمایید . این پنکک نباید دارای ترکیبات برنج یا ذرت باشد ؛ چراکه باکتری‌ های آکنه‌زا در مجاورت مواد غذایی مانند برنج و ذرت ، رشد بهتری دارند .
 • احتمال افزایش حساسیت : پنکک‌ های پودری بی کیفیت ترکیباتی نگه‌دارنده و معطر دارند . این ترکیبات احتمال ایجاد حساسیت را در بعضی از افراد افزایش می‌ دهد . بعضی از پنکک‌ های پودری نیز دارای ترکیبات شیمیایی هستند که این ترکیبات در درازمدت ، آسیب‌ های مختلفی به پوست می‌ رسانند .
 • احتمال آسیب به ریه : هرچقدر هم که برای خرید بهترین مارک پنکیک وسواس به خرج داده باشید و این پنکیک را با ملاحظه روی صورت بمالید ، باز هم ترکیبات پنکیک وارد ریه می‌ شود و در درازمدت ، عارضه‌ هایی مانند برونشیت ، آسم و آسیب‌ های ریه‌ ای را به دنبال دارد . ناگفته نماند این قضیه برای همه‌ ی پنکک ها وجود ندارد و بسته به ترکیبات پنکیک پودری که استفاده می‌ کنید ، این پنکیک ممکن است آسیب‌ های تنفسی به دنبال نداشته باشد . اینجاست که یک‌ بار دیگر خرید بهترین مارک پنکیک اهمیت پیدا می‌ کند .

مضرات پنکیک برای صورت

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ddba84dc-efb2-4419-98f6-01841e079fa5″ ]

طرز صحیح استفاده از پنکیک

 • پیش از هر چیز صورت تان را به خوبی بشویید و مرطوب کنید( اگر پوست خشکی دارید) سپس از یک پرایمر مناسب استفاده کنید . پرایمر باعث دوام و ماندگاری آرایش می‌ شود .
 • در این مرحله از یک کرم پودر مناسب استفاده کنید . توجه داشته باشید که پنکیک باید بعد از کرم پودر استفاده شود اما اگر قصد استفاده از کرم پودر را ندارید از این مرحله چشم پوشی کنید .
 • یکی از روش‌ های پنکیک زدن استفاده از اسفنج آرایشی خیس است . اینکار از ماسیدن پنکک روی صورت جلوگیری کرده و باعث پخش شدن یکنواخت آن می‌ شود .
 • اسفنج را کمی مرطوب کنید . به این نکته توجه داشته باشید که اسفنج یا پد آرایشی را بیش از اندازه خیس نکنید چون باعث می‌ شود پنکیک به طور نامرتب بر روی صورت پخش شود .
 • اسفنج آرایشی را به پنکیک آغشته کنید . در این مرحله نیز دقت داشته باشید که از پنکک بیش از اندازه استفاده نکنید .
 • پنکیک را در تمام نواحی صورت به طور یکنواخت پخش کنید . اسفنج را به صورت ضربه ای بر روی صورت حرکت دهید .
 • پس از پنکیک زدن اجازه دهید که کاملا ترکیبات آن بر روی صورت خشک شود . اگر پس از خشک شدن احساس کردید که پنکیک تراکم زیادی دارد می‌توانید با کمک یک دستمال مرطوب پنکک اضافی را پاک کنید.
 • برای یکدست شدن رنگ گردن با صورت از پنکیک بر روی گردن نیز استفاده کنید .

طرز صحیح استفاده از پنکیک

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ddba84dc-efb2-4419-98f6-01841e079fa5″ ]

خرید اینترنتی پنکیک

در انتخاب یک پنکیک باید به کیفیت ساخت و استاندارد بودن آن توجه ویژه داشته باشید . چون هرچه کیفیت پنکیک بالاتر باشد تثبیت آرایش شما بیشتر تضمین می شود . محصولی را انتخاب کنید که مجوز بهداشتی داشته باشد و خرید خود را حتما از مراکز یا سایت های اینترنتی معتبر که نماد اعتماد الکترونیکی دارند انجام دهید . برای این کار می توانید از طریق لینک زیر این اقدام را انجام دهید تا خریدی مطمئن و راحتی را داشته باشید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ddba84dc-efb2-4419-98f6-01841e079fa5″ ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما درمیان بگذارید .

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا