عمومی

آموزش پاکسازی پوست آقایان【سال 1403】❤️

عواملی وجود دارند که سبب به خطر انداختن سلامت پوست افراد می شوند. عواملی مانند استرس، آلودگی، تنش و موارد دیگری موجب به خطر انداختن سلامت پوست شده و آن را تهدید می کنند به همین دلیل است که پوست افراد خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. پاکسازی پوست از بهترین روش های مراقبت از پوست می باشد که می تواند عوامل آسیب زا از روی پوست را از بین ببرد. ما در این مقاله آموزش پاکسازی پوست آقایان را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

پاکسازی پوست چیست؟

با پاکسازی پوست سلول های مرده پوست از بین می روند و آلودگی هایی که در طول روز روی پوست افراد قرار می گیرد از روی پوست پاک می شوند. با استفاده از پاکسازی پوست خون رسانی به پوست بهتر انجام می شود. سطحی ترین لایه پوست افراد اپیدرم نامیده می شود. آلودگی ها و سلول های مرده روی آن قرار می گیرند. این لایه از پوست بدن در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند.

اگر افراد به طور دائم در معرض آلودگی ها قرار بگیرند سلول های مرده روی پوست جمع می شوند و مانع تنفس پوست می شوند. به همین دلیل افراد باید سعی کند با استفاده از پاکسازی صورت این سلول ها را از بین ببرند. پاکسازی پوست، چربی های اضافی و آلودگی ها را از روی پوست افراد پاک می کند. چربی های طبیعی پوست سبب حفظ رطوبت پوست می شوند ولی اگر این چربی ها بیش از حد شوند سبب بسته شدن منافذ پوستی می شوند و اگر این اتفاق رخ دهد جوش و آکنه به وجود می آید.

با از بین بردن چربی های اضافه از روی پوست با استفاده از پاکسازی صورت افراد می توانند از ایجاد آکنه و جوش روی پوست جلوگیری کنند. پاکسازی پوست می تواند خون رسانی به پوست را بیش تر کند و همچنین سبب فراهم کردن مواد مغذی مورد نیاز پوست می شود. با این کار عوامل ضد التهابی و ضد پیری فعال می شود و پوست افراد را شاداب نگه می دارد. برای انجام پاکسازی پوست می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه نمایید.

پاکسازی پوست چیست؟

آموزش پاکسازی صورت آقایان

پاکسازی پوست: در مرحله اول آقایان باید پوست خود را با استفاده از یک پاک کننده خاص به طور کامل تمیز کنند. باید توجه داشته باشید که از پاک کننده مخصوص نوع پوست خود استفاده کنید.

لایه برداری: بعد از انجام پاکسازی باید پوست خود را لایه برداری کنید. با لایه برداری پوست سلول های مرده از روی پوست پاک می شوند و سلول های جدیدتر در زیر آن نمایان می شوند. لایه برداری سبب روشن تر و جوان تر شدن پوست افراد می شود.

بخار: بعد از انجام لایه برداری نوبت به بخار می رسد در این مرحله صورت باید در معرض بخار قرار گیرد تا منافذ پوستی باز شوند. از این کار به دلیل آماده سازی پوست برای جذب مواد مغذی از طریق ماسک و سرم استفاده می شود.

استخراج: در این مرحله جوش های سرسیاه و سر سفید از بین می روند. افراد باید سعی کنند در این مرحله جوش های سرسیاه و سر سفید را استخراج کنند و انسداد ها را از روی پوست پاک کنند.

ماساژ صورت: بعد از انجام استخراج از سرم خاصی برای درمان شرایط تغذیه رسانی و جوانسازی پوست استفاده می شود. در این مرحله با استفاده از سرم در ناحیه صورت باید ماساژ صورت انجام گیرد.

استفاده از ماسک صورت: باید سعی کنید از ماسکی استفاده کنید که مناسب پوست شما باشد. ماسک از مواد خاصی ساخته شده است که برای مبارزه به مشکلاتی که پوست ایجاد می کند طراحی می شود. ماسک ها از ترکیبات متفاوتی درست شده که افراد باید سعی کنند از ماسک های مناسب پوست خود استفاده کنند.

استفاده از تونر: بعد از استفاده از ماسک نوبت به استفاده از تونر می رسد. باید از یک تونر مناسب روی پوست استفاده شود تا منافذ بسته شوند و ظاهر پوست افراد متعادل شود.

مرطوب کردن: با استفاده از مرطوب کننده می توانید از پوست در برابر آسیب‌های نور خورشید و همچنین آسیب های محیطی جلوگیری کنید. باید سعی کنید از مرطوب کننده ای استفاده کنید که مناسب نوع و وضعیت پوست شما باشد.

فواید پاکسازی پوست صورت مردان

به باز کردن منافذ پوستی و کاهش اندازه منافذ کمک می کند: آقایان دارای منافذ پوستی بزرگ تر و پوستی خشن تر می باشند که این امر سبب بیش تر قرار گرفتن در معرض آلودگی و کثیفی می شود. پوست مردان دارای چربی بیش تری نسبت به پوست زنان نیز می باشد و این چربی ها می توانند سبب مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش های سر سیاه شوند. پاکسازی پوست می تواند منافذ را باز کند و اندازه منافذ را کاهش دهد. این امر سبب جلوگیری از مشکلات پوستی مانند لکه های پوستی، جوش ها، لکه های ناشی از افزایش سن و مشکلات دیگری می شود.

تجربه اصلاح صاف تر: پوست آقایان از عواقب تیغ مانند سوزش، سوختگی با تیغ و التهاب رنج می برد. پاکسازی پوست می تواند این عوارض را کاهش دهد و آقایان می توانند با انجام پاکسازی پوست پوستی صاف تر داشته باشند. هرچه پوست شما صاف تر باشد اصلاح بهتر انجام می شود. بخشی از پاکسازی صورت لایه برداری است که با انجام لایه برداری پوست برای آزاد کردن موهای زائد آماده می شود.

حفظ سطح مناسب رطوبت پوست: با انجام پاکسازی پوست رطوبت پوست شما حفظ می شود. پوستی که رطوبت خود را از دست بدهد بیش تر در معرض خشکی پوست، چین و چروک و اگزما قرار می گیرد. تمیز نگه داشتن پوست، شستشوی آن و استفاده از مرطوب کننده مناسب رطوبت پوست را حفظ خواهد کرد و این امر سبب افزایش جریان خون می شود و باعث می شود که پوست شما را درخشان تر به نظر برسد.

فواید پاکسازی پوست صورت مردان

روش های پاکسازی پوست

روش های خانگی: این روش ها را افراد می توانند در خانه انجام دهند، با جستجو در اینترنت روش های خانگی را می توانید در خانه انجام دهید. استفاده از روش های خانگی سبب پاکسازی سطحی پوست می شود. اگر قصد دارید پاکسازی خانگی را انجام دهید می توانید به مقاله 10 روش برای پاکسازی صورت در خانه مراجعه نمایید.

روش های آرایشگاهی: روش های آرایشگاهی در مراکز سلامت پوست و یا آرایشگاه ها انجام می شوند. در این روش از دستگاه بخور مخصوص ماساژ و کرم های خاصی استفاده می شود. این روش نسبت به روش پاکسازی خانگی قوی تر است ولی به پاکسازی عمیق نمی رسد.

روش های کلینیکی: روش های کلینیکی توسط متخصص پوست یا تکنسین های دارای مدرک بهداشت و درمان انجام می شود. روش های کلینیکی سبب پاکسازی عمیق پوست می شوند و با شیوه های مختلفی انجام می شوند.

تفاوت روش های کلینیکی و غیر کلینیکی: در روش پاکسازی کلینیکی تهیه مواد استفاده شده به نسخه و مدرک پزشکی نیاز دارد ولی در پاکسازی خانگی و آرایشگاهی از مواد طبیعی، گیاهی و مواد شیمیایی ضعیف استفاده می شود. در پاکسازی کلینیکی ابزار های کلینیکی بسیار پیشرفته و گران قیمت هستند و پاکسازی با استفاده از وسایل استریل در محیط استریل انجام می‌شود ولی در روش پاکسازی خانگی و آرایشگاهی ابزارها معمولی و غیر تخصصی هستند و محیط و ابزار معمولاً استریل نیستند و خطر انتقال بیماری وجود دارد.

در روش های پاکسازی کلینیکی فرد انجام دهنده پاکسازی پزشک یا تکنسینی است که دارای مدرک بهداشت و درمان می باشد ولی فرد انجام دهنده پاکسازی در پاکسازی خانگی و آرایشگاهی دوره های کوتاه مدت مراقبت از پوست را گذرانده است و تجربه پزشکی ندارد. در روش پاکسازی کلینیکی اثرات پاکسازی قوی است و دارای ماندگاری بسیار بالایی می باشد ولی در پاکسازی خانگی و آرایشگاهی اثرات پاکسازی ضعیف است و ماندگاری آن بسیار کم می باشند.

هزینه پاکسازی کلینیکی نسبت به هزینه پاکسازی خانگی و آرایشگاهی کمی بالاتر می باشد. پاکسازی خانگی و آرایشگاهی خوب است ولی سعی کنید برای انجام پاکسازی پوست از روش های کلینیکی استفاده نمایید زیرا این روش دارای ماندگاری بالایی می باشد و اثرات آن قوی تر است.

چه کسانی می توانند پاکسازی پوست انجام دهند؟

انجام پاکسازی صورت دارای محدودیت سنی نمی باشد و افراد در هر سنی می توانند از این روش استفاده کنند. برای استفاده از پاکسازی پوست نیاز به شرایط خاصی نیست. پاکسازی پوست برای افرادی که با مشکل منافذ باز پوستی دست و پنجه نرم می کنند، روی پوست جای جوش و لکه دارند، پوست حالت افتادگی پیدا کرده و شل شده است، افرادی که بافت پوست آن ها زبر و خشن است و کسانی که پوستشان به طور دائمی خشک شده و بر روی آن ترک ایجاد می شود روش مناسبی می باشد.

متخصصان پوست توصیه می کنند افرادی که به مواد استفاده شده در پاکسازی پوست آلرژی دارند، کسانی که دچار مشکلات خاص پوستی مانند درماتیت هستند، کسانی که به تازگی جراحی بر روی ناحیه تحت درمان داشته‌اند، افراد مبتلا به دیابت، افرادی که درحال رادیوتراپی گردن هستند و همچنین کسانی که مستعد تبخال زدن هستند بهتر است از روش های پاکسازی پوست استفاده نکنند و یا انجام آن را به تعویق بیندازند.

چه کسانی می توانند پاکسازی پوست انجام دهند؟

اقدامات قبل از انجام پاکسازی صورت

  • قبل از رفتن به کلینیک برای انجام پاکسازی استحمام کنید و پوست خود را به طور کامل تمیز کنید.
  • از مرطوب کننده و ضدآفتاب روی پوست خود استفاده نکنید و اگر استفاده کرده اید باید آن ها را پاک نمایید.
  • توجه داشته باشید که پزشک یا متخصص زیبایی قبل از انجام این کار باید دست های خود را از هرگونه آلودگی پاک کند و ابزار ها را استریل نماید تا آلودگی از طریق آن ها به پوست شما وارد نشود.
  • در روز اول بعد از انجام پاکسازی پوست به پوست خود دست نزنید و جای جوش ها را نکنید. سعی کنید به پوست خود دست نزنید زیرا با این کار آلودگی از دست های شما به پوست وارد می شود.
  • تا 24 ساعت بعد از انجام این کار استحمام نکنید. بعد از گذشت این مدت از شوینده هایی استفاده کنید که مخصوص پوست های حساس می باشند زیرا پوست افراد بعد از انجام پاکسازی بسیار حساس می باشد.
  • تا دو روز بعد از انجام پاکسازی پوست از تونر ها استفاده نکنید، تونر ها می توانند سبب تحریک و خشکی پوست شوند.
  • سعی کنید تمامی توصیه های پزشک خود را به خوبی رعایت نمایید تا بعد از انجام پاکسازی صورت شما دچار آسیب نشود و خطری پوست شما را تهدید نکند.
  • تا چندین روز بعد از انجام پاکسازی صورت از لایه بردار ها و اسکراب ها استفاده نکنید و همچنین با مشورت پزشک خود مصرف داروهای ضد آکنه را قطع کنید. از روش های خانگی برای شستشوی پوست استفاده نکنید.

کلام آخر

با انجام پاکسازی پوست آلودگی هایی که در طول روز روی پوست افراد ایجاد شده‌اند از بین خواهند رفت و همچنین با انجام این روش سلول های مرده از روی پوست پاک می شوند و خون رسانی به پوست بهبود می یابد. چربی های روی پوست برای سالم ماندن پوست نیاز هستند ولی زمانی که این چربی ها بیش از حد شوند سبب بسته شدن منافذ پوستی می شوند و این امر موجب ایجاد جوش و آکنه روی پوست می شود. با انجام پاکسازی پوست چربی های اضافه از روی پوست پاک می شوند. پاکسازی پوست آقایان دارای مراحلی است که مراحل آن عبارتند از پاکسازی پوست، لایه برداری، بخار، استخراج جوش های سرسیاه و سرسفید، ماساژ صورت، استفاده از ماسک صورت، استفاده از تونر و مرطوب کردن. پاکسازی پوست دارای فواید بسیاری می باشد که افراد می‌توانند با مراجعه به کلینیک زیبایی از این روش استفاده کنند.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با آموزش پاکسازی پوست آقایان آشنا کند. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

چرا مردان به پاکسازی پوست نیاز دارند؟

شست‌وشوی درست روزانه پوست صورت و پاکسازی صورت مردانه دوبار در هفته می‌تواند از بروز چین و چروک، سرطان پوست و بیماری رایج پوستی چون خشکی و اگزما جلوگیری کند.

آیا لازم است قبل از فیشیال مردانه ، پوست صورت را اصلاح کرد ؟

داشتن یک صورت مردانه با ریش ایده بسیار خوبی است ، زیرا محصولات استفاده شده می‌ توانند برای موهای صورت شما نیز مفید باشند و آن را سالم‌ تر و نرم‌ تر نشان دهند .

5/5 - (1 امتیاز)

سمیه اسدی

سلام، من سمیه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا