درمان ریزش موریزش مومزوتراپی

مزوتراپی و درمان ریزش مو【سال1402】❤️

مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی و درمان ریزش مو مزوتراپی مو روش است که با استفاده از آن گروهی از مواد فعال بیولوژیک شامل انواع ویتامین ها و عوامل رشد توسط سوزن های بسیار ریز به داخل پوست تزریق می شود.این روش جز روش های غیر دائمی است و نیاز به تکرار جلسات درمان دارد. و بخاطر استفاده از سوزن های دستی یا دستگاه ، مزوتراپی کمی دردناک است.

البته با تکرار این درمان می تواند برای فرد نتیجه ای اثر بخش داشته باشد.بهتر است بدانید که تاثیر این روش برای هر فردی متفاوت است. ممکن است درمان لک ها با روش مزوتراپی برای یک فرد به خوبی تاثیرگذار باشد و دیگری نه.

مزوتراپی برای درمان ریزش مو

مزوتراپی برای درمان ریزش مو

همه ی ما شاهد تاثیر فوق العاده روش مزوتراپی برای درمان ریزش مو هستیم. این روش تاثیر مثبتی برای رفع مشکل کم پشتی موها و روش دوباره آنها در مراحل اول ریزش و طاسی سکه ای می گذارد.این روش تمام مشکلات ریزش مو ناشی از کمبود مواد مغذی موها ، کاهش جریان خون و برهم ریختگی هورمون ها و تولید بیش از اندازه آندروژن ریزش موی DHT را در نظر دارد.

محلول مزوتراپی شامل مواد شیمیایی ، مواد معدنی ، آمینو اسیدها ، ویتامین ها ، اسیدهای هسته ای و کوآنزیم ها می باشد که با دز مناسب برای شخص مشخص می شود. با تزریق این محلول ، سطح هورمون ها به حالت تعادل می رسند که این کار موجب تداوم رشد موها خواهد شد.

چگونگی تقویت موها با مزوتراپی

در مزوتراپی با توجه به میزان مورد نیاز ، دوزهای کوچکی از داروهای مختلف به ناحیه مورد نظر سر تزریق می شود. این درمان با ترکیب چند ماده شیمیایی محرک مانند دارو عمل می کند ، با این تفاوت که مستقیما به ناحیه هدف تزریق می شود.بد نیست بدانید که می توان ترکیبات مورد استفاده را با توجه به میزان نیاز و ترجیحات بیمار استفاده کرد.

مثلا اگر گردش خون ضعیف باشد ، از یک ماده گشاد کننده عروق استفاده می شود. و اگر التهاب بیش از اندازه وجود داشته باشد از یک دارو ضدالتهاب استفاده می شود.برای احساس راحتی فرد قبل از درمان ابتدا از یک پماد بی حسی روی پوست سر استفاده می شود. و بعد از ۴۵ دقیقه مقدار کمی از دارو توسط سرنگ انسولین در ناحیه هدف تزریق می شود.

برای بدست آمدن نتیجه درمان حداقل به ۴ الی ۵ جلسه نیاز است و برای رسیدن به نتایج دائمی به ۶ الی ۸ جلسه نیاز است.روش مزوتراپی یک روش کاملا بی خطر و بدون درد است. و نیازی به تزریق بی حسی نخواهد داشت.

رشد دوباره موهای از دست رفته

در واقع درمان ریزش مو با این روش ، همان دارویی است  باید بیمار به صورت خوراکی مصرف کند ، با این تفاوت که در محل مورد نظر به فولیکول های مو تزریق می شود. در موارد که علت ریزش مو هورمونی است و چون علت ریزش مو همچنان باقی می ماند. از این روش در کنار روش های درمانی دیگر می توان استفاده کرد.

همچنین در شرایطی که فرد رژیم غذایی طولانی مدت دارد یا  جراحی خاصی انجام می دهد ، اثر دارو از بین می رود. بخاطر همین فرد بعد از مدتی با مشکل کمبود ویتامین مواجه می شود و از راه خوراکی جبران نخواهد شد. مزوتراپی در چنین شرایطی می تواند کمک بسیار بزرگی برای جلوگیری از ریزش مو داشته باشد. چون دلیل ریزش مو قابل جبران است.

این روش مناسب چه کسانی است

کسانی که مشکل ریزش مو در تمام نواحی سرشان وجود دارد. یعنی با کم پشت بودن موهای سر مواجه هستند. این مشکل بیشتر در بین خانم ها مشاهده می شود. البته مردان با الگو طاسی سرشان نیز می تواند از این روش استفاده کنند ، در صورتی در مراحل اولیه ریزش مو قرار داشته باشند.

روش مزوتراپی برای کمک به رشد موهای از دست رفته به صورت سکه ای نیز کاربرد دارد.به طور کلی کسانی که می خواهند از این روش استفاده کنند باید درک کاملی از روش مزوتراپی و انتظارات درست و بجایی از توانایی آن داشته باشند.

تاثیر مزوتراپی مو

تاثیر مزوتراپی مو

نتایج درمان ریزش مو با مزوتراپی مو در صورتی پدیدار می شود که در کنار درمان ، تغذیه مناسب و ورزش و درمان اصلاحی نیز داشته باشید. رسیدن به نتیجه درمان بستگی به خود فرد دارد.

بسیاری از بیماران بوده اند که با انجام یک جلسه نتیجه قابل توجهی را بدست آوردند. اما به طور کلی هر فردی نیاز به حداقل ۵ جلسه درمان دارد که در یک دوره ۴ الی ۶ ماهه انجام می شود.

فواید این روش

مزیت های این روش به شرح زیر است:

 • یک روش غیر تهاجمی و تقریبا بدون درد است.
 • مشکلاتی از قبیل حساسیت دارویی یا آلرژی به وجود نخواهد آمد.
 • ترمیم موهای آسیب دیده و جلوگیری از پیری زود رس موها
 • برطرف کردن مشکلات پوست سر مانند چرب شدن یا شوره زدن
 • نداشتن محدودیت سنی
 • درمان ریزش موهای سکه ای
 • باعث متوقف شدن ریزش مو می شود.
 • نسبت به دیگر روش ها به زمان کمتری نیاز دارد.
 • به سرعت می توانید از شر طاسی جزئی خلاص شوید.
 • نسبت به روش های دیگر هزینه مناسب تری دارد.
 • نسبت به چند روش دیگر درمان قطعی ریزش مو بی خطرتر است.
 • بعد از هر جلسه درمان می توانید به راحتی به کارهای روزانه خود برسید و نیازی به استراحت کردن ندارید.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

اگرچه مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی و بدون درد است ، اما ممکن است بعد از درمان احساس درد داشته باشید. معمولا وجود این عوارض بخاطر ورود سوزن به پوست است. اثرات ناشی از این درمان شامل:

 • درد
 • ورم
 • التهاب
 • کبودی
 • عفونت

کلام آخر

ریزش مو این روزها یکی از دغدغه های مهم و نگران کننده بسیاری از افراد است. همانطور که خواندیم مزوتراپی یکی از راه حل های مشکل ریزش مو است. میزام و الگوی ریزش مو در خانم و آقایان متفاوت است. این مشکل دلایل مختلفی دارد که هر دلیل کوچکی می تواند بر روی سلامتی موها تاثیر منفی بگذارد.

برخی از این عوامل به کاهش گردش خون پوست سر ، کمبود مواد مغذی موها و اختلالات هورمونی مربوط می شود.خوشبختانه مزوتراپی مو می تواند بر همه این عوامل غلبه کند و نه تنها از ریزش مو جلوگیری می کند ، بلکه باعث رشد دوباره موها نیز خواهد شد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا