عمومی

میکرونیدلینگ کلید جوانسازی پوست【سال1403】❤️

میکرونیدلینگ چیست

میکرونیدلینگ کلید جوانسازی پوست میکرونیدلینگ پوست روشی جدید برای جوانسازی ، از بین بردن لکه ها و اسکار از روی پوست نواحی مختلف بدن ، مخصوصا پوست صورت است. در این روش با اینکه فرد خونریزی کنترل شده ای را تجربه می کند اما آن را جزء روش های غیر تهاجمی زیباسازی پوست می دانند؛

زیرا در آن به بیهوشی و زدن بخیه نیازی نیست و فرد با کمی مراقبت می تواند فردای روز انجام میکرونیدلینگ در محل کار خود حاضر شود. در این روش از سوزن های بسیار ظریفی استفاده می شود و آنها به لایه زیرین پوست نفوذ داده می شود.

سوزن ها با نفوذ به قسمت های فرورفته به دلیل جوش و یا اسکار ، پوست را از آن قسمت جدا می کند. پوست طی این فرایند بالا آمده و شروع به ترمیم و بازسازی مجدد خواهد کرد. به این شکل در لایه زیرین پوست بافت های همبند شروع به تشکیل شدن نموده و جای اسکار و جوش در پوست محو خواهد شد.

میکرونیدلینگ کلید جوانسازی پوست
علاوه بر اینکه به کمک میکرونیدلینگ می توانید جای جوش و اسکار را به میزان قابل توجهی از بین ببرید ، میکرونیدلینگ به میزان زیادی به جوانسازی پوست نیز کمک می کند. بعد از ایجاد کانال هایی ( زخم های بسیار ظریف) در پوست ، پوست شروع به ساختن رشته های کلاژن و الاستین نموده و همین باعث می شود که پوست جوانی خود را بازیافته و حالت ارتجاعی بهتری پیدا کند.

از این روش درمانی روی پوست تمامی نقاط بدن می توان استفاده نمود و جای جوش ، اسکار ، جای زخم ، ترک های پوستی ، آثار سوختگی ، جای بخیه و لک های پوست را از بین برد.حالب است بدانید در این روش نه تنها بی هوشی انجام نمی گیرد بلکه از داروهای بی حسی نیز می توانید استفاده نکنید. درد در روش میکرونیدلینگ تنها به اندازه کمی سوزش و کاملا قابل تحمل است.

دستگاه های میکرونیدلینگ

امروزه دستگاه هایی متنوعی برای انجام میکرونیدلینگ ابداع شده است. در تمامی دستگاه ها سوزن های ظریفی تعبیه شده است اما روش کار در دستگاه های مختلف تفاوت دارد.

دستگاه های میکرونیدلینگ

 • دستگاه درمارولر

این دستگاه عملکردی کاملا ساده دارد و به صورت دستی طراحی شده است. این دستگاه را چیزی شبیه به غلتک طراحی نموده اند که دستگیره ای کوچک دارد. روی غلتک تعداد 200 عدد سوزن طراحی شده است که پزشک متخصص با علم به میزان آسیب دیدگی شما آن را با فشار مشخصی روی پوست به حرکت در می آورد.

میکرونیدلینگ با این دستگاه مقدار کنترل شده اید خونریزی دارد که نباید نگران آن باشید. از این دستگاه به عنوان دستگاه میکرونیدلینگ خانگی نیز یاد می شود اما پیشنهاد متخصصین این است که میکرونیدلینگ باید تحت نظر پزشک انجام گیرد.

 • دستگاه درماپن

این دستگاه شبیه به یک خودکار است که روی آن سوزن های بسیار ظریف تعبیه شده است. پزشک با وارد کردن فشار مشخصی دستگاه درماپن را روی صورت فشار می دهد. این دستگاه به یک موتور الکتریکی متصل است و عملکرد آن شبیه به مهر زدن است.

با فشار مشخص سوزن ها به لایه های پوست نفوذ کرده و عمل تولید کلاژن در پوست تسریع می شود. در این روش نیز خونریزی وجود دارد که کاملا طبیعی است. متاسفانه از دستگاه میکرونیدلینگ درماپن نیز در خانه استفاده می شود که به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

دستگاه های میکرونیدلینگ

 • درمااستامپ

این دستگاه از لحاظر ظاهر و عملکرد شبیه به دستگاه درماپن است اما تفاوت اصلی آن بزرگ بودن سر آن و تعداد بیشتر سوزن در دستگاه درمااستامپ است.دستگاه درمااستامپ نیز می توانید به صورت الکتریکی استفاده کنید و یا دستگاه را با دست روی پوست استفاده کنید.

 • میکرونیدلینگ با دیود نوری

این روش جزء روش های جدید میکرونیدلینگ به شمار می آید. تا به امروز نتوانسته است رضایتمندی مراجعه کنندگان را تامین نماید.

 • میکرونیدلینگ با امواج رادیوئی

در این روش در زمان وارد کردن سوزن ها به پوست اموج رادیوئی نیز به پوست تابانده می شود. با این کار روند تولید کلاژن سرعت فوق العاده گرفته و نتایج قابل لمس تری مشاهده خواهد شد. همانطور که می دانید امواج رادیویی با گرم کردن پوست می تواند شرایط تولید کلاژن در پوست را فراهم آورد و جوانسازی پوست به کمک آن انجام گیرد.

روش انجام میکرونیدلینگ

قبل از انجام میکرونیدلینگ باید تمام بیماری ها و داروهای مصرفی توسط پزشک بررسی شود تا در صورت وجود مورد خاص از انجام میکرونیدلینگ امتناع شود.باید صورت را به صورت کامل از انواع لوازم آرایشی و بهداشتی پاک نمایید.

بعد از بررسی وضعیت عمومی و شرایط بیمار پزشک بیمار را برای انجام میکرونیدلینگ آماده می کند.قبل از انجام میکرونیدلینگ پزشک پوست فرد را با ژل ، بی حسی می نماید

.بعد از بی حسی موضعی سوزن های دستگاه که به صورت یک بار مصرف هستند در دستگاه قرار داده می شود و توسط پزشک با فشار مشخص روی پوست آسیب دیده فشار داده می شود.

در گذشته دستگاه ها سوزن های یک بار مصرف نداشتند و در زمان کند شدن تعویض می شدند. این مورد از لحاظ بهداشتی ایرادات زیادی داشت. اما امروزه سوزن های میکرونیدلینگ یک بار مصرف شده اند و برای هر فرد سوزن مخصوص به فرد استفاده می شود.در هر جلسه بسته میزان گسترش بیماری روی پوست بین 5 تا 60 دقیقه زمان نیاز است تا پزشک درمان را کامل نماید.بهتر است جلسات میکرونیدلینگ هر شش هفته یکبار انجام گیرد تا پوست زمان کافی برای ترمیم را داشته باشد.

تعداد جلسات میکرونیدلینگ بسته به تشخیص پزشک معالج دارد اما اصولا برای درمان کامل پوست بین 3 تا 4 جلسه میکرونیدلینگ نیاز خواهد بود.برای رفع آثار زخم و سوختگی ممکن است پزشک 5 جلسه را تجویز نماید اما برای چین و چروک های پوستی نهایتا 2 جلسه کفایت می کند.

چه افرادی کاندید میکرونیدلینگ هستند

به کمک میکرونیدلینگ می توانید تغییرات قابل لمسی در پوست نواحی مختلف بدنتان ایجاد کنید. با این کار اعتماد به نفس افراد بیشتر شده و عیوبی که در اثر سانحه و یا تصادف همچنین جای جوش و آکنه دارند را از بین خواهد رفت. در صورتی که مشکلات زیر را در بدنتیان دارید می توانید برای رفع آن روی میکرونیدلینگ حساب باز کنید.

 • افرادی که در پوست صورت دچار پیری زورس و چین و چروک شده اند

پیری زودرس پوست و چین چروک آن بر اثر مشکلاتی چون کاهش وزن ، وراثت و یا عدم رسیدگی به پوست اتفاق می افتد. یکی از بهترین راهکارهای جوانسازی پوست صورت ترغیب پوست به ساختن کلاژن و الاستین بیشتر است. در میکرونیدلینگ پوست را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می نماییم و به همین دلیل این روش را درمان مناسب برای این افراد می دانیم.

 • افرادی که در پوست صورت خود دارای جوش و آکنه هستند

زدن جوش در دورانی از زندگی طبیعی است اما در بعضی افراد به دلایلی جای این جوش ها به شکل فرور فتگی و یا تیرگی در پوست باقی می ماند و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

از این رو درمان آن با میکرونیدلینگ می تواند در چند جلسه مراجعه انجام گیرد. همانطور که قبلا گفتیم میکرونیدلینگ با تحریک پوست و جدا کردن آن از قسمت های آسیب زده می تواند درمان مناسبی برای از بین بردن جای جوش باشد.

 • افرادی که دارای ترک های پوستی در قسمت های مختلف بدن هستند

ترک های پوستی در اثر کم کردن وزن ، بلوغ و حاملگی ایجاد می شود و زیبایی پوست را تحت شعاع قرار می دهد. میکرونیدلینگ را درمان مناسبی برای از بین بردن ترک های پوستی می دانند. در این روش پوست های ترک خورده به واسطه وارد شدن سوزن کلفت شده و رنگ آنها طبیعی می شود.

 • افرادی که روی پوست خود آثار باقی مانده بر اثر سوختگی و زخم دارند

در صورتی که به دلایلی سوختگی پوست و یا داشتن جای بخیه و آثار زخم روی پوستتان اعتماد به نفس خود را از دست داده اید بهتر است با مشورت پزشک از میکرونیدلینگ استفاده نمایید. در این روش پوست وادار به کلاژن سازی می شود و همین باعث جوان شدن و نوسازی پوست خواهد شد. پوست جدید حتما بدون ایراد خواهد بود.

بعد از میکرونیدلینگ منتظر چه نشانه هایی باشیم

در صورتی که میکرونیدلینگ را انجام دادید و نشانه های زیر را مشاهده نمودید نگران نباشید.

 • خونریزی

قبلا هم گفتیم که میکرونیدلینگ با میزان کنترل شده ای خونریزی همراه است و نباید نگران شوید.

بعد از میکرونیدلینگ منتظر چه نشانه هایی باشیم

 • قرمزی در ناحیه پوست

قرمز شدن پوست تا 24 ساعت طبیعی به نظر می رسد اما اگر عمق میکرونیدلینگ در پوست شما بیشتر از حد معمول باشد شاید قرمز بودن پوست تا چند روز نیز دامه داشته باشد. با کمی مرطوب کردن پوست می توانید قرمزی را کاهش دهید.

 • حساس شدن پوست

بعد از میکرونیدلینگ ممکن است پوست حساس شود و نتوانید به پوستتان دست بزنید. نگران نباشید به دلیل وارد کردن سوزن ها این حساسیت ایجاد می شود. مقدار کمی تورم و کبودی نیز طبیعی است اما در صورت بیشتر شدن تورم باید به پزشکتان اطلاع دهید.

 • منافذ ریز پوست

ممکن است جای سوزن های وارد شده کمی مشخص باشد. این مورد نیز جای نگرانی ندارد و با کمی صبر متوجه از بین رفتن آنها خواهید شد.

 • تاول

یکی از عوارض میکرونیدلینگ ایجاد تاول است. در صورتی که سابقه تاول پوستی دارید باید قبل از انجام میکرونیدلینگ به پزشک اطلاع دهید. زیرا در صورتی که باکتری خاصی در صورتتان مشاهده شود سوزن میکرونیدلینگ آن را به تمام پوست منتقل می نماید.

مراقبت های بعد و قبل از میکرونیدلینگ

حال که میکرونیدلینگ را انجام داده اید باید مراقبت های بعد از آن را به شکلی دقیق رعایت کنید تا نتیجه بهتری از این روش به دست بیاورید. از جمله اقدامات و مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • قبل از انجام میکرونیدلینگ باید پرونده پزشکی را به پزشک ارائه دهید؛ زیرا میکرونیدلینگ برای همه افراد مناسب نیست.
 • در صورتی که به فلزات حساسیت دارید به پزشک اطلاع دهید؛ زیرا سوزن های میکرونیدلینگ از نوعی تیتانیوم است و در صورتی که فرد به آن حساسیت داشته باشد ممکن است دچار عوارضی در این زمینه شود.
 • بعد از انجام میکرونیدلینگ باید 24 تا 48 ساعت حمام نکنید.
 • ورزش سنگین و فعالیت هایی که باعث تعریق شما می شود ممنوع است.
 • از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.
 • در صورتی که کبودی و ورم پوستتان زیاد پود نباید به صورت سر خود دارو مصرف نمایید.
 • بهتر است آناناس مصرف کنید تا زخم های ایجاد شده زودتر ترمیم شوند.
 • اگر پوست لایه لایه و یا به اصطلاح پوسته پوسته شد ، به هیچ عنوان آنها را از پوست جدا نکنید و با کمی مرطوب کننده سطح پوست را چرب نمایید.
 • در صورتی که شاغل هستید و یا مجبورید از منزل خارج کنید از کرم ضد آفتاب حاوی زینک استفاده کنید.

 افرادی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند

با اینکه میکرونیدلینگ روش غیر تهاجمی برای درمان پوست است اما برای انجام آن باید شرایطی داشته باشید. در واقع افرادی هستند که درمان به روش میکرونیدلینگ به آنها توصیه نمی شود. این افراد را در زیر نام می بریم.

 • افرادی که در دوران بارداری و شیردهی هستند.
 • افرادی که به فلزات حساسیت دارند.
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند.
 • افرادی که سابقه گوشت اضافه آوردن در محل زخم دارند.
 • افرادی که زخم آنها در طولانی مدت درمان می شود.
 • افرادی که در محل میکرونیدلینگ دارای زخم باز هستند.
 • افراید که دچار عفونت های و بیماری های پوستی هستند.
 • افرادی که به تازگی تحت پرتودرمانی قرار گرفته اند.
 • افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند.

بهتر از قبل از انجام میکرونیدلینگ پیشینه درمانی خود را به پزشک اطلاع دهید تا در صورت وجود مشکل از انجام میکرونیدلینگ جلوگیری شود.

چه افرادی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند

کلام آخر

میکرونیدلینگ به عنوان یکی از درمان های غیر تهاجمی و کم خطر جوانسازی و زیباسازی پوست مطرح است. از این روش می توان روی پوست تمام نقاط بدن که دچار مشکلات و نازیبایی شده اند استفاده نمود. اما شرط گرفتن نتیجه خوب انجام میکرونیدلینگ در بهترین کلینیک های زیباسازی پوست و تحت نظر بهترین پزشکان متخصص پوست است.

امروزه میکرونیدلینگ در بین افراد جایگاه مناسبی یافته است و کلینیک های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. حتی بعضی افراد از این روش در خانه استفاده می کنند که به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اگر در بین تبلیغات بی شمار کلینیک های زیبایی و پزشکان متخصص سردرگم شده اید می توانید از لیست های سایت www.pezeshka.net کمک بگیرید و با تحقیق در کمترین زمان گزینه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا