کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی【سال 1403】❤️

در این مقاله ما تلاش داریم تا اطلاعات کامل و مفیدی را در زمینه کاشت ابرو طبیعی در اختیارتان قرار دهیم. امروزه کاشت طبیعی ابرو طرفداران زیادی دارد زیرا ابرو مرتب در زیبایی چهره افراد نقش بسزایی دارد. امکان دارد، برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی دچار ریزش ابرو می شوند که نیاز می باشد به بهترین متخصص برای کاشت ابرو مراجعه کنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

کاشت ابرو با موی طبیعی

کاشت ابروها جز نکات زیبایی به حساب می آیند. شاید در ابتدا چندان توجه ای به آن نشود ، اما زمانی که نقش ابروها در صورت کم رنگ می شود ، تازه متوجه حضور مهم شان می شویم. در واقع یکی از اعضای مهم صورت ابروها هستند ، چرا که وظیفه مراقبت از چشم ها را بر عهده دارند. وقتی که ابروهای پر و جذابی داشته باشید ، چهره زیبا و متناسبی خواهید داشت.

اما وقتی که ابروهای کم پشت و نازکی داشته باشید ، دست به هر کاری می زنید که جای خالی آن را پر کنید. کم بودن ابروها ناخواسته باعث جلب توجه دیگران می شود و زیبایی صورت را به خطر می اندازد. امروزه روش های زیادی برای پر کردن ابروها وجود دارد.

روش هایی مانند تاتو ، هاشور ابرو ، سایه زدن ، یا حتی استفاده از مداد های آرایشی ، اما بی خطر ترین روش که می توانید نتایج طبیعی از آن بگیرید ، کاشت ابرو طبیعی است. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با روش طبیعی کاشت ابرو آشنا کنیم.

کاشت ابرو طبیعی چیست؟

کاشت ابرو طبیعی یک راهکار موثر برای جایگزین موهای از دست رفته ابروها یا ترمیم نواقص ابرو بخاطر اصلاح بیش از حد ابرو  می باشد. برای انجام این کار تکنیک های مختلف وجود دارد ، اما معمولا از موهای بالا گوش برداشته و در ناحیه ابروها کاشته می شود.کاشت ابرو طبیعی چیست؟

چگونگی کاشت ابرو

موها از قسمت پشت سر به ناحیه ابروها پیوند زده می شود که تا آخر عمر رشد می کنند. برای داشتن ظاهر طبیعی ، موهای پیوند شده گاهی به صورت تکی و گاهی به صورت دوتایی کاشت می شود. کاشت مو طبیعی جز عمل های بسیار ظریف است که باید در عمق ، زاویه و جهت مناسب انجام شود. به طوری که حداقل آسیب به گرافت های مو وارد شود.

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو ، برای کاشت ابرو طبیعی از روش FUE استفاده می شود. ابتدا ناحیه اهدا دهنده مو آماده سازی می شود. و در مرحله برداشت مو ، متخصص با دقت لازم از ناحیه اهدا دهنده که معمولا پشت گوش می باشد ، میزان موهای لازم را برداشت می کند. برای انجام این عمل ، بیمار تحت بی هوشی موضعی می باشد و هیچ گونه دردی احساس نمی کند.

ساختار ابرو

یکی از اجزای صورت به شمار می آید که خصوصیات زیر را داراست:

 • رویش موها در زوایای مختلف می باشد که در تاج بیشتر و در دم ابرو کمتر است.
 • مرحله رشد و ریزش موهای ابرو بسیار کند است. در صورتی که مویی از ابرو کوتاه شود یا بریزد ، برگشت به حالت اولیه بسیار طول می کشد.
 • ابرو جز اعضای بسیار مهم برای بیان احساسات و ارتباط برقرار کردن با دیگران است.
 • کار ابرو حفاظت از چشم ها در برابر آفتاب و عرق و چربی پیشانی

دلایل ریزش ابروها

گاهی اوقات بر اثر مراقبت های نادرست ، ابروها را از دست می دهیم. بدانید که موارد گفته شده در زیر موجب از بین رفتن ابروها می شود.

 • مشکلات مادرزادی
 • تتو
 • بیماری های هورمونی
 • بیماری های پوستی
 • اصلاح بیش از حد ابرو
 • ضربه بر اثر جراحت ، تصادف ، مواد شیمیایی ، برق گرفتگی و…

دلایل ریزش ابروها

کاندیدا مناسب برای کاشت ابرو

قبل از هر کاری باید علت از بین رفتن ابروها را بدانید. چرا که در برخی موارد کاشت ابرو کارساز نیست و بعد از مدتی دوباره ابروهای کاشت شده می ریزند.

شرایط لازم برای اقدامات قبل از کاشت ابرو شامل:

 • قسمتی از ابرو کاملا از بین رفته باشد.
 • فردی که اصلا ابرو نداشته باشد.
 • پوست ناحیه ابرو کشش لازم را داشته باشد.

بیشترین مراجعه کنندگان ، خانم هایی هستند که بخاطر اصلاح بیش از حد و نامناسب ، رویش موهای ابرو برای همیشه قطع شده است.

مراقبت های ضروری

 • قبل از اینکه کاشت ابرو انجام دهید ، باید بدانید که هیچ جای بدن رویش موها همانند ابرو نیست. پس ، بعد از کاشت نباید انتظار داشته باشید ضخامت ، حالت ، میزان و زاویه رشد کاملا شبیه ابرو باشد. البته بعد از مدتی موهای پیوند شده به فرم و حالت ابرو شبیه می شوند.
 • هیچ وقت موهای پیوند شده تراکم موهای طبیعی را ندارند. اگر نسبت به پر پشت بودن ابروها حساسیت خاصی دارید ، باید حداقل ۲ یا ۳ بار عمل کاشت را انجام دهید.
 • خانم هایی که تاتو ابرو انجام داده اند ، به دلیل زمینه رنگی پوست تراکم موها بیشتر بنظر می رسد.
 • بیشترین نارضایتی مراجعه کنندگان در مورد موهای پیوندی ، زاویه رویش آن ها است. البته امروزه با به کارگیری تکنیک های بروز کاشت این مسئله حل شده است.مراقبت های ضروری

بهبودی بعد از کاشت ابرو

پس انجام کاشت دوران بهبودی به سرعت انجام می شود و هیچ گونه دردی توسط فرد احساس نمی شود. ممکن است تورم و کبودی در اطراف چشم مشاهده شود. اما بعد از ۳ الی ۴ روز بر طرف خواهد شد. نتیجه ای که بعد از کاشت ابرو مشاهده می کنید ، دائمی است. اما برای رسیدن به نتیجه نهایی باید کمی صبر کنید.

چرا که بسیاری از موهای پیوند شده بلافاصله پس از جراحی شروع به ریزش می کنند. اما اصلا نگران نباشید. این امر طبیعی است. در حقیقت ریزش موها جز مراحل بهبودی پس از کاشت به حساب می آید. برای مشاهده نتایج حدود یک سال زمان می برد. رویش اولیه موها بسیار کند است ، به همین خاطر سعی کنید حداقل در ماه یک بار اصلاح کنید.

هزینه کاشت ابرو طبیعی

قیمت کاشت ابرو چقدر است؟ این سوال بسیاری از خانم هایی است که قصد دارند، این روش را امتحان کنند. اما به طور کلی هزینه مربوط به روش به معیارهای زیر بستگی دارد:

 • چگونگی انجام عمل و تکنیک هایی که متخصص مو استفاده کرده است.
 • خدمات و شرایط کلینیک
 • تعداد فولیکول های مورد نیاز
 • سابقه پزشک
 • تجهیزات و امکانات به کار رفته

چرا همیشه کاشت ابرو به عنوان بهترین راه شناخته می شود؟

ابروها نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت ایفا می کنند و تاثیر بسیار زیادی بر جلوه ظاهری صورت دارد. حتی از نظر زیباشناسی نسبت به موهای سر مهم تر هستند. چرا که ابروها تقریباً در مرکز صورت قرار گرفته اند و وظیفه دارند چشم ها را در یک قابی به نمایش بگذارند .پس در صورت هرگونه ایراد بر روی ابروها نه‌ تنها در زیبایی صورت تاثیرگذار است، بلکه موجب می شود چشم ها هم جذابیت قبل را نداشته باشند.

دلایل مختلفی موجب کم پشتی و ریزش ابرو می‌شود. اما در صورت طبیعی نبودن فرایند ریزش ابروها به احتمال زیاد دلیل آن بیماری زمینه ای خواهد بود. بیماری هایی مانند تیروئید و بیماری های عمومی ممکن است، بر روی رویش ابروها تاثیرگذار باشد و شما با ریزش ابرو ناگهانی مواجه می شوید.

به طور کلی، کم پشتی و ریزش ابروهای شما به هر دلیلی که باشد بهترین راه برای به دست آوردن ابروهای پرپشت و خوش حالت کاشت ابرو است. روش های زیباسازی مانند هاشور و تاتو ظاهر غیرطبیعی به ابروهای شما می بخشد. اما اگر دوست دارید ابروهایتان بسیار طبیعی پرپشت و خوش حالت باشد و کمتر کسی متوجه طبیعی نبودن ابروهای شما شود، بهترین راه کاشت ابرو است. با کاشت ابرو می توانید به صورت دائمی ابروهای زیبا داشته، بدون این که برای تمدید آن نگران باشید.

 مهمترین ویژگی هایی که باید در کاشت ابرو رعایت شود

ابروها برای کاشت باید به سه قسمت تقسیم شوند که این سه قسمت شامل سر، تنه و دم می‌باشد. موهای هر بخش از ابرو در یک جهت  خاص رشد می کنند. بنابراین کاشت ابروی شما زمانی به بهترین صورت ممکن به اجرا در می‌آید که متخصص کاشت ابرو نسبت به سه بخش واقف باشد و فولیکول‌ های مو را در زاویه درست بکارد. حال در موارد زیر به بررسی ویژگی‌های مهم هر سه بخش از ابرو می پردازیم.

بخش سر شامل داخلی ترین ناحیه ابرو است: قسمت سر  ابرو حدود ۵ الی ۷ میلیمتر است که داخلی ترین ناحیه ابرو را در بر می گیرد. موهای این ناحیه از ابرو  باید به سمت بالا رشد کنند و معمولاً برای کاشت این قسمت از موهای نازک تر و روشن تر استفاده می شود.

تنه یا همان بخش مرکزی ابروها: بخش مرکزی حدود دو و نیم سانتی متر طول دارد که نسبت به دیگر قسمت های ابرو باید متراکم تر و پهن تر باشد. در قسمت هایی که به بخش داخلی نزدیک است موها باید به سمت بالا رشد کنند. اما با حرکت به قسمت داخلی موها در زاویه میانی هم راستا با قوس استخوان ابرو تغییر زاویه می دهند.

بخش دم همان قسمت انتهایی ابرو است: از جایی که دم ابرو آغاز می‌شود تا پایان دم ابرو شامل قسمت دم ابرو خواهد شد. این قسمت نسبت به بخش تنه تراکم کمتری دارد و مانند بخش سر از موهای نازک تری تشکیل می شود. همچنین موها در این قسمت به شکل افقی رشد می کنند. معمولاً این قسمت با افزایش سن رفته رفته تراکم خود را از دست می دهد.

 زاویه رشد موهای ابرو : یکی از ویژگی های مهم در کاشت ابرو این است که زاویه رشد موهای کاشته شده مانند تارهای طبیعی ابرو باشد. اگر به ظاهر ابروهای خود دقت کنید کاملا متوجه زاویه زیاد تارهای مو نسبت به پوست خواهید شد. موهای ابرو به گونه‌ای رشد می‌کنند که به طور کامل بر روی پوست قرار می گیرند. این در حالی است که موهای سر به صورت عمودی رشد می کند و زاویه حدود ۴۵ درجه نسبت به پوست سر دارند. به همین خاطر اکثر متخصصین کاشت ابرو ترجیح می دهند  موهای لازم برای کاشت ابرو را از ناحیه پشت گوش استفاده کنند، موهای این قسمت زاویه ای مشابه با موهای ابرو دارند.

 موهای ابرو به صورت تک فولیکولی رشد می کنند: دیگر تفاوت موهای ابرو با موی سر این است که موهای ابرو به صورت تک واحدی رشد می کنند. اما موهای سر و دیگر قسمت های بدن رشد چند شاخه ای دارند. در واقع هر واحد فولیکولی شامل ۱ الی۴ تار مو می باشد. اکثر واحدهای فولیکولی در موهای سر به شکل چند تار مو هستند. اما فولیکول های ابرو فقط یک تار مو دارد و به صورت تک واحدی رشد می کنند. بنابراین برای کاشت ابرو تنها می‌توان از واحدهای فولیکولی تک تاری استفاده نمود.

 تفاوت چرخه رشد و ریزش موهای ابرو با دیگر موهای بدن: تمام موهای بدن دارای چرخه رشد هستند که چرخه رشد دارای سه مرحله است. مرحله اول رشد و آناژن است. مرحله دوم استراحت یا تلوژن و مرحله آخر ریزش یا کاتاژن. تمام موهای بدن این سه مرحله را طی می کنند. اما ممکن است مدت زمان هر مرحله برای موها متفاوت باشد. موهای سر به مدت ۳ الی ۷ سال در مرحله رشد قرار دارد و همین خاطر است که موهای سر نسبت به دیگر موهای بدن بسیار بلندتر می شوند. اما چرخه رشد موهای ابرو با موهای سر کاملاً متفاوت است و معمولا موهای ابرو بیشتر در مرحله استراحت قرار می گیرند و تنها در چهار ماه در مرحله آناژن قرار دارد. شاید تنها مسئله کاشت ابرو همین باشد. رشد موهای کاشته شده نسبت به موهای ابرو بیشتر است و شما مجبور هستید زود به زود برای مرتب و کوتاه کردن ابرها اقدام کنید .

انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو: برای انجام کاشت ابرو باید به یک کلینیک متخصص و حرفه ای مراجعه کنید. اما چه کلینیک می‌تواند شما را به بهترین نتیجه کاشت ابرو برساند. در ادامه برای انتخاب یک کلینیک خوب و حرفه ای به چند ویژگی مهم می پردازیم.

متخصصین کلینیک باید در زمینه کاشت ابرو تخصص کافی داشته باشد: مطمئنا تا به حال توجه شدید کاشت ابرو تفاوت بسیاری با کاشت موی سر دارد و هر فرد می‌تواند در این زمینه به صورت حرفه‌ای فعالیت داشته باشد. پس در انتخاب کلینیک خود نهایت دقت را داشته باشید و فراموش نکنید که تنها پزشکان و جراحانی می‌توانند در زمینه کاشت ابرو هنرمندانه و خلاقانه فعالیت داشته باشند که تمام ظرافت کاری های مراحل کاشت را رعایت کنند و تلاش خود را برای طراحی مدل ابرو مانند ابروهای طبیعی به کار گیرند.

داشتن مجوز لازم  یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کلینیک کاشت ابرو است: اکثر کلینیک های کاشت ابرو برای انجام این روش باید مجوز لازم را از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دریافت کنند. داشتن این مدرک نشان می‌دهد که تمام خدمات مجموعه زیر نظر وزارت می باشد و کلینیک موظف است تمام تلاش خود را برای نکات بهداشتی و مراقبتی بیماران انجام دهد. هم چنین در صورتی که کلینیک از متخصصین دوره دیده برای کاشت ابرو برخوردار نباشد مطمئنا مجوز لازم و دریافت نخواهد کرد.

انجام کاشت ابرو به روش های مختلف: کاشت ابرو مانند کاشت موی سر با روش های مختلفی قابل انجام است که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب مختلف دارد و با توجه به شرایط فرد انتخاب می شود. بنابراین یک کلینیک باید در زمینه تمام روش‌های مختلف کاشت ابرو فعالیت داشته باشد تا بتواند بهترین روش را برای بیمار اجرا کند. در غیر این صورت اگر کلینیک برای انجام کاشت ابرو تنها از یک روش استفاده کند بهتر است  از انجام کاشت ابرو خودداری کنید.

رعایت اصول بهداشتی و ارائه خدمات در محیط کاملا آرام: یک متخصص حرفه ای برای ارائه بهترین خدمات از محیط کاملا آرام و صمیمی استفاده می کند. هم چنین رعایت اصول بهداشتی در نتیجه عمل بسیار اهمیت دارد. در غیر این صورت به خوبی نمی توان رضایت مراجعین را کسب نمود. مخصوصا این روزها اکثر مراکز درمانی و زیبایی بسیار به روز هستند.

 مهمترین ویژگی هایی که باید در کاشت ابرو رعایت شود

آیا کاشت ابرو طبیعی عوارضی هم دارد؟

کاشت ابرو مانند دیگر اقدامات زیبایی عوارض دارد. اما عوارض آن دارای دسته‌بندی است. برخی عوارض اتفاق افتادن آنها بسیار طبیعی است و بعد از مدتی کاملا برطرف می‌شود و شما هنگام مواجه شدن با چنین عوارضی لازم نیست نگران باشید. اما اتفاق افتادن برخی دیگر به ندرت است و زمانی رخ می دهد که شما برای انجام کاشت ابرو به یک مرکز غیر معتبر مراجعه کنید و متخصصین در این زمینه تجربه و مهارت لازم را نداشته باشد یا به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی شما با عوارض ناگوار کاشت ابرو مانند عفونت یا ایجاد اسکار مواجه شوید. در صورتی که با عدم تقارن رشد نامناسب موها در ناحیه ابرو مواجه شدید بهتر است کمی صبور باشید. اما اگر این عدم تقارن بسیار زیاد باشد، حتما به متخصص مراجعه کنید. چرا که متخصص ظرافت کاری های لازم را برای کاشت ابرو رعایت نکرده است. تکنیک های به کار گرفته شده متخصص در ماندگاری کاشت ابرو بسیار تاثیرگذار است.

ماندگاری کاشت ابرو تا حدود بسیاری به تکنیک های به کار رفته اهمیت دارد. در واقع متخصص شما باید منطقه مناسبی برای اهدای موهای لازم برای کاشت ابرو انتخاب کند و کاشت فولیکول های مو در جهت مناسب تا حدود بسیاری به نظر پزشک و تجربه او بستگی دارد. بنابراین زمانی شما رضایت کامل را از کاشت ابرو به دست می آورید که پزشک شما از تکنیک های به روز و حرفه ای را برای کاشت ابرو استفاده کند. فراموش نکنید که ابروهای کاشته شده نیاز به مراقبت جدی دارد.

فراموش نکنید که بعد از کاشت ابرو طبیعی کار شما تمام نشده است. بلکه باید مراقبت ها و نکات کلیدی را برای رسیدگی به ابرو انجام دهید. روز بعد از کاشت ابرو باید به متخصص مراجعه کنید تا او پانسمان را باز کند و معاینات لازم را انجام دهد. در صورت رعایت نکات مراقبتی دوره بهبودی سریع تر طی می شود و شما به زودتر به نتیجه قطعی خواهید رسید. همچنین استفاده از روش‌های مناسب برای شستشوی ابرو جز نکات مهم مراقبت بعد از کاشت ابرو است که تاثیر بسیاری بر روی ماندگاری فولیکول های کاشته شده خواهد گذاشت. در صورتی که بعد از کاشت ابرو های خود را بیش از حد اصلاح کنید، ممکن است فولیکول های برداشته شده امکان رشد دوباره را نداشته باشند و ناگهان با ریزش ابرو مواجه شوید. پس حتما این نکته را جدی بگیرید.

آیا کاشت ابرو طبیعی عوارضی هم دارد؟

کلام آخر

کاشت ابرو طبیعی به عنوان بهترین روش برای رفع نواقص ابرو شناخته می شود. ابرو بیانگر شکل و قالب صورت شما شناخته می شود. ریزش ابرو مانند ریزش موها برای هر کسی آزاردهنده است ، بخصوص برای بانوان. همانطور که میدانیم ، کاشت ابرو همانند روش های کاشت مو انجام می شود. اگر ابرو دچار نواقصی شود ، زیبایی فرد را تحت تاثیر می گذارد. اما با وجود روش های پیشرفته کاشت مو دیگر جای نگرانی وجود ندارد. و برای رفع نواقص کمک بزرگی به شما می کند. کاشت ابرو یکی از راه حل های موثر بر زیبایی فرد است. اما باید توسط متخصص انجام شود تا نتایج مثبتی شکل گیرد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا