درمان ریزش موریزش مومزوتراپیکاشت مو

بهترین روش کاشت مو طبیعی【سال 1403】❤️

یکی از سوالات رایجی که برای هر مراجعه کننده کاشت مو پیش می آید این است که بهترین روش کاشت مو طبیعی چیست؟ شاید با مشاهده انواع روش های کاشت مو این قضیه برایتان گیج کننده است. اما باید بدانید که به طور کلی دو روش بیشتر وجود ندارد. روش FIT در کاشت مو یا SUT و روش کاشت مو FUT.

دیگر روش هایی که در مورد آن می شنوید ، زیر مجموعه ای از این روش به حساب می آید. روش کاشت مو FUT جز روش های قدیمی و پرکاربرد است اما با پیدایش روش FIT کمتر کسی از روش FUT استفاده می کند. فرق بین این روش در نوع برداشت گرافت هاست. برای مثال در روش FUT برداشت گرافت به صورت نوار باریکی از مو در پشت سر است.

در حالی که برداشت گرافت ها با روش FIT به صورت تک تک جدا شده و به نواحی خالی سر منتقل می شود.بعد از پیدایش روش FIT زیر مجموعه های این روش شکل گرفت و در چگونگی برداشت موها پیشرفت کردند. هر چه برداشت موها به گونه ای انجام شود که کمتر آسیب را به مو وارد کنند ، نتیجه بهتری از کاشت مو بدست می آید.به طور کلی برای انجام کاشت مو نمی توان تصمیم قطعی گرفت. چرا که بهترین روش کاشت مو توسط متخصص مو با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شود.

بهترین روش کاشت مو در دنیا

انتخاب یک روش به عنوان بهترین روش کاشت مو در دنیا کاملا غلط است. شاید بعد از انجام تحقیقات لازم نتیجه بگیرید که بهترین روش ، جدیدترین روش کاشت مو یعنی FUE شناخته می شود. اما آیا این روش بهترین روش کاشت مو می باشد؟ اگر فردی شرایط لازم برای انجام این روش را نداشته باشد ، چه می شود؟بهترین روش کاشت مو طبیعی

پس بهترین راه حل را خود فرد مشخص می کند. در انتخاب روش مناسب باید به درستی تصمیم گرفته شود. اگر روش SUT را به عنوان بهترین روش کاشت مو طبیعی خود انتخاب کنیم ، در حالی که تبحر و تجربه کافی از دستگاه ها وجود نداشته باشد ، بیشترین آسیب به گرافت های مو وارد می شود و در نتیجه استفاده از این روش به هیچ نتیجه ای نمی رسد.

بررسی روش کاشت مو FUT

بخاطر خونریزی و جراحتی که این روش به همراه دارد کمتر کسی تمایل به انجام کاشت مو با این روش دارد. اما به عقیده متخصصان مو برداشت یک نوار مو از پشت سر و بررسی دقیق گرافت ها ، کاشت مو به بهترین شکل ممکن انجام شود.

بعد از برداشت نوار گرافت از بانک مو ، گرافت های مو بدون هیچ آسیبی توسط میکروسکوپ های مخصوص با دقت بالا جداسازی می شود. مرحله ی بعد این روش در مقایسه با روش های دیگر زیر مجموعه FIT راحت تر انجام می شود.

مزیت های این روش

 • هزینه این روش کمتر است.
 • مرحله برداشت و پیوند مو در یک روز انجام می شود.
 • به خاطر سرعت بالا انجام این روش ، آسیب کمتری به واحدهای فولیکولی وارد و کمتر دچار خشکی می شود.
 • برای برداشت نوار مو از پشت سر لازم نیست موها را کوتاه کنید ، اما برای راحتی کار بهتر است این کار انجام شود.
 • بخاطر برداشت فولیکول ها توسط میکروسکوپ ، کیفیت آنها بسیار بالاست.

معایب این روش

 • مهم ترین عیب این روش برجایی ماندن اسکار و خونریزی است. بخاطر همین برای دیده نشدن جای زخم لازم است موهای پشت سر همیشه بلند بماند.

آیا کاشت مو به روش FIT می تواند به عنوان بهترین روش انتخاب شود

کاشت مو به روش FIT دارای مزیت های منحصر به فردی است که در مقایسه با روش FUT علاقه مندان خاص خودش را دارد.مهم ترین ویژگی این روش ، برداشت فولیکول های مو بدون انجام جراحی است که به صورت تک تک از نواحی بانک مو جدا شده و در قسمت های خالی مو پیوند می شود. و این امر موجب شده تا مراحل برداشت و کاشت در مدت زمان طولانی تری صورت گیرد.

آیا کاشت مو به روش FIT می تواند به عنوان بهترین روش انتخاب شود؟

مزیت های این روش:

 • بدون نیاز به جراحی گرافت های مو برداشت می شود.
 • خونریزی و درد کمتری نسبت به روش قبلی دارد.
 • جای هیچ گونه اسکاری در ناحیه بانک مو باقی نمی ماند.

معایب این روش:

 • بخاطر برداشت تکی گرافت ها امکان آسیب رسیدن به آن ها بیشتر است.
 • هزینه این روش بیشتر از روش FUT می باشد.
 • در این روش حتما موی سر کوتاه می شود.
 • مدت زمان انجام مراحل برداشت و کاشت بیشتر است.

زمانی که فرد از بانک مو قوی برخوردار باشد و پوست سر کشش کافی برای برداشت مو به روش FUT را نداشته باشد ، متخصص مو این روش را مناسب بیمار می داند. چرا که با این روش با توجه به شرایط آن بهترین نتیجه را به همراه دارد.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT همان روش FIT است ، با این تفاوت که برداشت موها توسط دستگاه انجام می شود نه با دست. بخاطر همین ، حداقل آسیب به گرافت های موارد می شود. این روش می تواند جز بهترین روش کاشت مو طبیعی دانست.اما باید توجه کافی به بهداشتی بودن لوله های انتقال فولیکول مو انجام شود که این مسئله در صورت استفاده از لوله های یکبار مصرف حل می شود.

کاشت مو به روش SUT

هر چقدر دقت برداشت گرافت های مو بیشتر شود ، نتیجه بهتری از کاشت مو به همراه داریم . پس با پیشرفت هر کدام از روش های تعریف شده و کاهش زمان انجام مراحل کاشت مو می توان آن جز بهترین روش نام برد.

نتیجه

به صورت کلی هیچ کدام از روش های کاشت مو را نمی توان جز بهترین روش کاشت مو دانست. و به طور قطع نمی توان گفت این روش به عنوان بهترین روش کاشت مو طبیعی انتخاب شده است.شما زمانی به کلینیک تخصصی کاشت مو مراجعه می کنید ، متخصص کاشت ابتدا مرحله درمان تمام شرایط شما را چه از نظر بانک مو و چه از نظر جنس پوست و غیره بررسی می کند.

و تمام تلاش خود را می کند تا بهترین روش مناسب با شرایط شما انتخاب کند.اگر به انتخاب متخصص ایمان داشته باشید ، بهترین نتیجه را از کاشت مو می بینید. فقط زمانی می توانید که روش کاشت را انتخاب کنید که تمام شرایط لازم برای هر کدام از راه ها داشته باشید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا