نبض بازار

خرید اینترنتی انواع یاد آور دارو【سال1403】❤️+ لینک خرید

ما در این مقاله قصد داریم شما را با خرید یاد آور دارو آشنا کنیم. با خرید یاد آور دارو کار را برای خود آسان تر کنید. رژیم های دارویی نقش به سزایی در تداوم زندگی سالم و افزایش طول عمر مفید افراد دارد و رعایت آن با توجه به پیچیدگی ها و مشغله های زندگی به سبک امروزی بسیار مشکل است. همگی از اهمیت مصرف به موقع دارو ها آگاه هستیم و با مشکلاتی همچون فراموش کردن یک وعده دارویی و تردید در اینکه آیا وعده دارویی را مصرف کرده ایم یا خیر؟ مواجه هستیم.

شما با مصرف مجدد دارو و یا تاخیر در زمان مصرف آن ها آشنا هستید و تجربه آن را در زندگی خود نیز داشته اید. خبر خوب این است که دستگاه های یادآور دارو توانسته است بسیاری از استرس های ناشی از زمان صحیح مصرف داروها را کاهش دهد و همچنین مکان نگهداری مناسب و با امنیت بالاتری را برای انواع داروها فراهم آورد. در ادامه با خرید یاد آور دارو بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

یاد آور دارو چیست؟

طی دهه گذشته، پیشرفت های علم پزشکی باعث شده اند که طول عمر افراد بالاتر رود. اگر چه در نگاه اول این افزایش، خوشایند به نظر می رسد اما از طرف دیگر باعث بالا رفتن تعداد افراد مسن و سالخورده در جامعه می شود. این سال خوردگی با بروز بسیاری از بیماری های مزمن نظیر بیماری های قلب و عروق، دیابت، فشار خون، مشکلات پروستات در مردها، سرطان های مختلف و حتی افسردگی همراه است که هر کدام از آنها برای درمان به مصرف یک یا تعداد بیشتری قرص و داروی مختلف نیازمندند.

حالا اگر فردی به چند نوع مختلف از این بیماری ها دچار باشد که چندان شایع نمی باشد، ممکن است مجبور شود روزی چند نوبت و هر بار چند عدد داروی مختلف مصرف کند. به طور مثال، یک بیمار دیابتی را در نظر بگیرید که این بیمار مجبور است چند داروی مختلف برای کنترل قند خون خود مصرف کند و در نهایت، این دیابت فرد را مستعد ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، زخم های پا، مشکلات چشمی و یا درگیری کلیوی هم می کند که برای درمان هر یک از آن ها هم به مصرف و اضافه شدن تعداد دیگری دارو به فهرست دارو های قبلی نیاز می شود.

بیمار با این حجم و تعداد بالای دارو های مصرفی باعث می شود که از نظر زمان مصرف دارو ها، تعداد مصرف آن ها و نحوه استفاده دچار سردرگمی شود. این سردرگمی گاهی به شدت برای بیمار گران تمام می شود چرا که کم یا زیاد از نیاز مصرف کردن داروها گاهی حتی جان بیمار را نیز در معرض خطر قرار می دهد. به طور مثال: مصرف نکردن داروهای دیابت باعث بالا رفتن شدید قند خون و یا مصرف بیش از حد آن باعث کاهش مرگ آور قند خون می شود. داروهایی که توسط افراد تهیه می شود در منزل یا محل کار جایگاه مشخصی نداشته و اکثرا در مکان های نا‌ مربوط و در معرض و دسترس کودکان و البته در معرض نور خورشید و دیگر نور های مضر و گاهی در دمای بالای محیط قرار می گیرد.

کاربرد یادآور دارو

در ادامه به کاربرد یادآور دارو اشاره خواهیم کرد:

 • استقرار انواع دارو مانند: قرص، کپسول، شربت و … به صورت منظم و با جایگاه مشخص و به صورت جداگانه
 • محدود کردن دسترسی کودکان به داروها
 • جلوگیری از برخورد نور مستقیم خورشید با داروها و محدود کردن آن
 • جلوگیری از ماندن دارو ها در دمای زیاد
 • ایجاد فضای مناسب مجزا برای داروهای مصرفی در یخچال

کاربرد یادآور دارو 

نحوه استفاده از دستگاه یادآور دارو

 1. در ابتدا داروهای مورد نظر را به تفکیک زمان مصرف در کشو های تعیین شده دستگاه یا محفظه های یخچال قرار داده می شوند و بعد از بسته شدن کامل هر کشو قفل کودک مکانیکی آن فعال می شود و برای خروج هر دارو نیاز به تحریک شاستی مربوطه و باز کردن درب کشوی مورد نظر به صورت همزمان است.
 2. بعد از تنظیم داروها، با فشردن دو کلید از پنل کاربری به مدت دو ثانیه قفل کودک الکترونیکی نیز فعال شده و فشردن هر کدام از آنها بی اثر می‌ شود.
 3. با فرا رسیدن زمان مصرف هر کدام از داروها، دستگاه شروع به ایجاد آلارم صوتی و نوری می کند و هم زمان شماره داروی مورد بر روی نمایشگر ظاهر می شود. آلارم های صوتی که در حافظه دستگاه به صورت پیش فرض موجود است و یا صدای ضبط شده اعضاء خانواده (که به عنوان آلارم صوتی جهت جلوگیری از استرس افراد کهنسال در نظر گرفته شده است، جزء آلارم های صوتی این محصول محسوب می شوند.
 4. آلارم نوری نیز که با توجه به شفافیت کشوها و عبور نور از آن مشخص کننده داروی مورد مصرف است کاربر را مطلع می کند. لازم به ذکر است دستگاه دارای صدای کم تا زیاد بوده و نسبت به محیط مورد استفاده قابل تنظیم می باشد.

مزایا و کاربردهای استفاده از یادآور دارو

این دستگاه جهت رعایت هرچه بهتر رژیم دارویی طراحی شده و تنظیمات دستگاه می بایست مطابق تجویز پزشک و یا داروخانه صورت گیرد. لذا ابتدا دستور کار و نکات ذکر شده در دفترچه راهنما را با دقت و شکیبایی بالا و به صورت کامل مطالعه نموده، دستگاه را تنظیم کرده و از آن استفاده نمایید. لذا کلیه مسئولیت های استفاده از آن بر عهده کاربر و استفاده کننده آن می باشد. در ادامه به مزایا و کاربردهای استفاده از یادآور دارو می پردازیم:

 1. مصرف به موقع داروها
 2. تاثیر مثبت و صحیح داروها در نتایج
 3. کاهش طول دوره درمان (چرا که عدم رعایت زمان صحیح مصرف داروها طول دوره درمان را افزایش می دهد)
 4. عدم افزایش دوز مصرفی در مراجعات بعدی به پزشک (چرا که عدم رعایت زمان صحیح مصرف داروها تاثیر دارو ها را کاهش می دهد)
 5. پیشگیری از مصرف خارج از دوز داروها و یا فراموشی آنها
 6. طراحی زیبا و کاربردی آن
 7. تنظیم کردن دارو ها در کشو ها به صورت کاملا ساده و مرحله به مرحله همراه با سخن گوی فارسی
 8. دارای هشدار صوتی و نوری مجزا
 9. کاهش نور آفتاب بر داروها به زبان ساده تر: اکثر داروها در مجاورت نور خورشید تاثیرات خود را از دست داده و یا حتی ترکیبات شیمیایی آنها تغییر کرده و مسمومیت دارویی را به همراه دارد.
 10. ساماندهی و مرتب سازی داروها در مکان مناسب و مشخص
 11. جلوگیری از پراکندگی دارو ها در مکان های نامناسب مثل کابینت ها، کشوها و …
 12. پیشگیری از آسیب دیدگی محفظه استریل داروها
 13. کاهش دسترسی کودکان و خردسالان با توجه به قابلیت نصب دستگاه روی دیوار
 14. دمای مناسب نگهداری داروها
 15. مجهز بودن به دماسنج دیجیتال
 16. نمایش همیشگی دمای محیط بر روی نمایشگر دستگاه (دمایی که داروها در آن نگهداری می شوند)
 17. هشدار صوتی برای زمانی که دمای محیط برای نگهداری دارو ها مناسب نباشد. (برای انتخاب مکانی مناسب تر برای نگهداری دارو)
 18. پیشگیری از فاسد شدن دارو ها در دمای بالا
 19. مناسب جهت هدیه به عزیزانی همچون پدربزرگ و مادربزرگ ها

خرید یاد آور دارو به صورت اینترنتی

برای خرید یاد آور دارو می توانید به صورت اینترنتی این کار را انجام دهید و برای خرید یاد آور با استفاده از لینک خرید، خریدی مطمئن داشته باشید. برخی برای خرید یاد آور دارو به مکان های شلوغ و مراکز خرید های مختلفی می روند در این روز ها این کار معمولا درست نمی باشد.

خرید یاد آور دارو به صورت اینترنتی

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید یاد آور دارو آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا