رپورتاژ پزشکی

رینوپلاستی در بیمارستان های دولتی مشهد به چه صورت است؟【سال 1403】❤️

عمل بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی بین خانم ها و آقایان محسوب می شود. از آنجایی که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد، انجام این جراحی می تواند در چهره فرد تغییرات مثبت بسیاری را ایجاد کند و باعث افزایش اعتماد به نفس وی شود. علاوه بر تاثیرات ظاهری این جراحی، می توان از آن برای درمان مشکلات تنفسی و بهبود وضعیت سلامتی بیمار نیز استفاده کرد.
وجود دکترهای با سابقه و مهارت بالا در مشهد باعث شده است تا این شهر تبدیل به منطقه ای محبوب برای انجام جراحی های زیبایی بینی شود. افراد بسیاری هستند که از خارج و داخل کشور برای انجام جراحی بینی به آنجا مراجعه می کنند.
ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد عمل بینی در مشهد و بیمارستان های دولتی که این عمل را انجام می دهند بیشتر توضیح دهیم.

یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی عمل بینی، انتخاب جراح است که تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه جراحی می گذارد. از این رو انتخاب بهترین جراح بینی در مشهد یکی از مهم ترین فاکتورها در عمل بینی است.
در واقع می توان گفت، یک جراح بینی خوب کسی است که تجربه و سابقه بالایی در این زمینه دارد و همچنین اخلاق حرفه ای و دلسوزانه ای نسبت به بیمار خود دارد.

برخی از متقاضیان جراحی بینی به دنبال ارزان ترین روش برای انجام عمل بینی هستند، به همین دلیل انجام جراحی در بیمارستان های دولتی را انتخاب می کنند. برخی از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه عمل را می توان به صورت زیر بیان کرد:

  • تجربه و سابقه جراح (زیرا هرچه مهارت و تبحر یک پزشک در این زمینه بیشتر باشد قطعا می تواند به نتایج بهتری از جراحی دست یابد)
  • نوع بینی بیمار (فرم بینی بیمار که استخوانی و یا گوشتی است و همچنین عمل ترمیمی و یا اولیه است، می تواند بر روی قیمت جراحی تاثیر بگذارد)
  • منطقه جغرافیایی (قطعا هزینه عمل زیبایی در کلان شهرها بیشتر از شهر ها و مناطق کوچک تر است زیرا معمولا امکانات و تجهیزات در این مناطق بیشتر می باشد)
  • هزینه های قبل و بعد از جراحی (این هزینه ها می تواند شامل هزینه آزمایشات قبل از عمل، هزینه داروهای تجویز شده توسط پزشک و یا هزینه های ویزیت بعد از جراحی باشد)

بیمارستان های دولتی مشهد که در آن عمل زیبایی انجام می شود

معمولا عمل های زیبایی هزینه بر هستند و خیلی از افراد توان پرداخت آن را ندارند. به همین علت بسیاری از متقاضیان عمل بینی سعی در انجام جراحی در بیمارستان های دولتی دارند تا بتوانند هزینه جراحی را کمی کاهش دهند. معمولا هزینه جراحی در بیمارستان های دولتی نسبت به مراکز و کلینیک های خصوصی کمتر است اما باید بدانید که پزشک مورد نظر شما در آن بیمارستان عمل زیبایی انجام می دهد یا خیر؟
علاوه بر این بیمه تکمیلی به هیچ عنوان هزینه های جراحی زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی دهد، مگر اینکه جراحی به منظور درمان انجام شده باشد.

بیمارستان امام رضا مشهد

یکی از قدیمی ترین بیمارستان های دولتی در مشهد بیمارستان امام رضا است که در سال 1313 به بهره برداری رسید. این بیمارستان دارای بخش ها و واحدهای مختلفی است و نیز درمانگاه های درمانی متفاوتی در این بخش وجود دارد. بسیاری از افراد در مشهد تمایل به جراحی بینی در بیمارستان دولتی امام رضا را دارند. هزینه جراحی بینی در این بیمارستان به دلیل پایین بودن هزینه های پرسنل اتاق عمل، دستمزد متخصصان بیهوشی و …. معمولا کمتر از کلینیک ها و مراکز خصوصی است. هزینه جراح معمولا با سایر مراکز تفاوت چندانی ندارد و در صورتی که بخواهید با هزینه کمتر اقدام به جراحی کنید باید توسط رزیدنت ها اینکار را انجام دهید.

بیمارستان امام رضا مشهد

بیمارستان قائم مشهد

بیمارستان قائم در سال 1346 در شهر مشهد افتتاح شد و پس از آن در سال 1350 بخش های مختلف آن به بهره برداری رسید. در حال حاضر این بیمارستان با بخش های مختلف و درمانگاه ها ی بزرگ شامل 848 تخت بستری می باشد.
عمل بینی نیز در این بیمارستان توسط جراحان مجرب و با تجربه انجام می شود. هزینه جراحی بینی در بیمارستان قائم نسبت به سایر مراکز و کلینیک ها کمتر است زیرا دستمزد پرسنل بیمارستان و اتاق عمل نسبت به سایر بیمارستان های خصوصی کمتر می باشد و همچنین جراحی توسط رزیدنت ها انجام می شود. هزینه جراحی توسط خود پزشک معمولا تفاوت چندانی با سایر مراکز ندارد.

رینوپلاستی در بیمارستان های دولتی مشهد

ممکن است در برخی تبلیغات مطلبی با عنوان عمل بینی با قیمت 2 تا 3 میلیون تومان دیده باشید اما باید این را در نظر بگیرید که این عمل توسط چه جراحی انجام می شود؟ عمل بینی با قیمت های پایین معمولا توسط رزیدنت ها و یا جراحانی که سابقه کافی ندارند و می خواهند با انجام این جراحی ها به تجربه کافی دست یابند انجام می شود.

4.2/5 - (5 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا