عمومی

آموزش فیشیال پوست【سال 1403】❤️

امروز قصد داریم شما را با آموزش فیشیال پوست آشنا کنیم. فیشیال یا پاکسازی صورت به معنای برداشتن و از بین بردن سلول های مرده، رفع لکه های پوستی و چربی های اضافی می باشد. فیشیال و یا پاکسازی صورت تاثیر بسیاری در سلامت پوست دارد. افرادی که از پاکسازی صورت استفاده می کنند دارای پوست های بسیار جوان تر و پاکیزه تری می باشند. در ادامه درباره فیشیال پوست بیشتر صحبت کرده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

فیشیال صورت چیست؟

فیشیال یک روش درمانی رایج برای داشتن پوستی درخشان می باشد. فیشیال صورت در چند مرحله انجام می شود. فیشیال صورت یکی از روش‌ های جدید جوانسازی پوست است که کاملا غیر تهاجمی می باشد. فیشیال دارای مزایای بسیاری برای پوست صورت است. در طول یک ساعت که فیشیال انجام می شود افراد احساس بسیار خوبی را تجربه می کنند. فیشیال صورت می تواند بهترین راه برای فرار از استرس باشد. این روش می‌تواند پوست مرده، تیره و کدر افراد را به پوستی سالم و جوان تبدیل کند و همچنین سبب شادابی و جوانسازی پوست افراد شود. افراد می توانند برای انجام این روش به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه نمایند.

فیشیال صورت چیست؟

آموزش فیشیال پوست

در مرحله اول فیشیال صورت پاکسازی پوست انجام می شود. افراد باید سعی کنند مواد آرایشی را با پاک کننده های مناسب پوست خود از روی پوست پاک کنند. افراد می توانند در این مرحله از اسکراب نیز استفاده کنند تا مواد آرایشی و همچنین مواد چرب جمع شده در منافذ پوست از بین برود.

در مرحله دوم افراد باید از بخور گرم استفاده کنند. یکی از بهترین گزینه ها برای از بین بردن آلودگی ها و مواد انباشته شده در منافذ پوست بخور آب و بابونه می باشد. اگر افراد دارای دستگاه بخور در منزل باشند می توانند از آن استفاده کنند. در صورتی که دستگاه بخور در منزل ندارید می توانید درون کتری آب جوش بابونه بریزید و صورتتان را با آن بخور دهید. با انجام بخور گرم جوش های سرسیاه و همچنین مواد چربی روی پوست به بیرون حرکت می کنند.

در مرحله سوم لایه برداری پوست انجام می شود با توجه به شرایط پوست در این مرحله باید افراد از روش های مختلف لایه برداری استفاده کنند. افرادی که دارای پوست های سالم تری هستند با مواد مخصوص و شیمیایی می توانند این کار را انجام دهند. اگر افراد دارای لکه های بسیار عمیقی روی پوست خود هستند باید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه نمایند تا این مرحله با کمک دستگاه انجام شود. لایه برداری یکی از مهم ترین مراحل در تکنیک های آموزش فیشیال صورت می باشد. این مرحله باید با دقت بسیار انجام شود زیرا در این مرحله چند لایه از پوست برداشته می شود.

انجام لایه برداری سبب فشار بسیاری به پوست می شود و همچنین با این کار منافذ پوست باز می شود. هر چقدر پوست منقبض تر باشد احتمال افتادگی آن کاهش می یابد. به همین دلیل بعد از انجام لایه برداری به کمک تونر منافذ پوست منقبض می شود.

در مرحله دیگر افراد باید سعی کنند از ماسک مناسب برای پوست خود استفاده کنند. ماسک مناسب پوست خود را تهیه نمایید و روی پوست قرار دهید. اگر پوست خشکی دارید می توانید از ترکیب عسل، خامه، پودر جو دوسر و کاکائو برای این مرحله استفاده کنید. برای پوست های چرب نیز می‌توانید از ترکیب تمشک، عسل و پودر جو دوسر استفاده نمایید. علاوه بر ماسک های خانگی می توانید از ماسک های شیمیایی نیز در این مرحله با مشورت از متخصص پوست استفاده کنید. سازگاری ماسک با جنس و نوع پوست از مهم ترین نکات در این مرحله می باشد که باید با دقت انتخاب شود.

از دیگر مراحل فیشیال، ماساژ صورت با روغن و کرم های مخصوص و سازگار با پوست است. در این مرحله فرد ماساژ دهنده باید روش ها و تکنیک ها را کاملاً بداند تا بتواند از افتادگی پوست جلوگیری کند. روش های ماساژ تاثیر بسیاری بر رفع چین و چروک، خط خنده و اخم و حتی غبغب دارد.

هرچقدر که پوست افراد در معرض گرمای بیش تری قرار بگیرد احتمال افتادگی آن زیاد خواهد شد. در آموزش فیشیال پوست استفاده از بخور سرد یکی از مهم ترین کارها می باشد. بعد از ماساژ با دستگاه های تولید کننده بخور سرد صورت افراد شاداب و جوان می شود.

آخرین گام در آموزش فیشیال صورت آبرسانی می باشد. استفاده از کرم و سرم های آبرسان، طراوت و شادابی پوست افراد را افزایش می دهد و سبب شادابی و جوانی چهره افراد می شود. اگر افراد به اندازه کافی بعد از فیشیال آب بنوشند می تواند ماندگاری این روش را افزایش دهد.

آموزش فیشیال پوست

مزایای فیشیال پوست

فیشیال پوست دارای مزایای بسیاری می باشد. در این قسمت شما را با برخی از مزایای فیشیال پوست آشنا کرده ایم، برخی از مزایای فیشیال پوست عبارتند از:

 • لیفت و سفت شدن پوست
 • درمان گودی، سیاهی و پف زیر چشم
 • صاف و یک دست شدن رنگ پوست
 • کمک به سم زدایی پوست
 • برطرف کردن آسیب های پوستی و بهبود گردش خون
 • رفع جوش های سرسیاه و سرسفید و منافذ باز
 • جوانسازی، کاهش چین و چروک ها، شادابی و درخشان شدن پوست
 • ماساژ صورت موجب ایجاد حس آرامش و رها شدن از استرس می شود.
 • پاکسازی پوست از آلودگی های محیطی و رادیکال های آزاد

با یک جلسه به چند هدف درمانی و مراقبتی پوست خواهید رسید.

تاثیر فیشیال پوست برای رفع جوش های سرسفید و سرسیاه: جوش های سرسیاه و سرسفید که روی پوست افراد قرار دارند سبب انسداد منافذ می شوند و این امر می تواند پوست را تیره تر کند. بنابراین افراد باید از فیشیال پوست استفاده کنند و با ابزار مخصوص جوش ها را کامل تخلیه کنند.

فیشیال صورت برای باز کردن منافذ پوستی: آلودگی ها و کثیفی هایی روی پوست افراد ایجاد می شود که افراد نمی توانند از آن جلوگیری کنند. در اکثر مواقع پوست افراد در معرض پرتو های مضر خورشید و یا مواد سمی دیگری قرار می گیرد. این امر سبب جمع شدن آلودگی ها روی سطح پوست می شود و منافذ پوست را می بندد. با انجام فیشیال این آلودگی ها از بین می روند و تمام سلول های مرده از روی پوست پاک می شوند.

فیشیال صورت برای درمان آکنه و جای آکنه: اگر افراد با ناخن جوش های صورت را تخلیه کنند رد ناخن روی پوست باقی می ماند و این امر می تواند به پوست افراد آسیب بزند. با انجام فیشیال پوست، افراد می توانند آکنه و جای آکنه را از بین ببرند.

فیشیال پوست برای رفع حلقه های تیره زیر چشم: پوست اطراف چشم نسبت به سایر قسمت های صورت بسیار حساس تر می باشد به همین دلیل به مراقبت بیش تری نیاز دارد. افراد می توانند در صورت دچار شدن به تیرگی دور چشم با استفاده از فیشیال پوست این تیرگی را کاهش دهند.

فیشیال صورت برای نرم و درخشان کردن پوست: در طی انجام فیشیال پوست از ماسک های مخصوصی استفاده می شود که این کار سبب آبرسانی به پوست افراد می شود. با فیشیال صورت پوست فرد بسیار نرم و درخشان خواهد شد.

فیشیال صورت برای یک دست شدن رنگ پوست: با افزایش سن تغییراتی در بدن افراد رخ می دهد و تولید ملانین زیاد می شود در نتیجه روی پوست افراد لکه های تیره ایجاد می شود. با فیشیال صورت این لکه ها از بین می روند و پوست روشن و یک دست می شود.

فیشیال پوست برای لایه برداری: یکی از راه های از بین بردن سلول های مرده از روی پوست لایه برداری می باشد که این امر با فیشیال پوست انجام می شود. با جمع شدن سلول های مرده روی پوست، پوست زبر و خشک می شود افراد می توانند با لایه برداری، پوست خود را به پوستی شفاف تبدیل کنند.

مزایای فیشیال پوست

اقدامات قبل و بعد از فیشیال پوست

قبل از انجام فیشیال پوست باید افراد سعی کنند بهترین کلینیک زیبایی را انتخاب نمایند و اگر دارای هرگونه آلرژی هستید باید قبل از انجام این کار با متخصص پوست مشورت کنید.

 • اگر باردار هستید باید حتما قبل از انجام فیشیال پوست با متخصص خود صحبت کنید و ایشان را در جریان بگذارید.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می کنید و همچنین به دارویی و یا ماده ای آلرژی دارید باید حتماً متخصص خود را در جریان بگذارید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.
 • در فیشیال پوست لایه برداری عمیق انجام می شود که این امر سبب قرمزی پوست افراد می شود. برای برطرف کردن این قرمزی افراد نباید از آرایش استفاده کنند و باید به مدت چند روز از آرایش کردن خودداری نمایند.
 • افراد باید سعی کنند بعد از انجام فیشیال پوست عرق نکنند و در محیطی که سبب عرق کردن می شود قرار نگیرند زیرا این کار سبب وارد شدن آلودگی به منافذ باز پوست افراد می شود.
 • بعد از انجام فیشیال، پوست بسیار حساس و آسیب پذیر می شود. افراد باید سعی کنند از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنند و به طور مداوم از ضد آفتاب استفاده کنند.
 • تا چندین روز بعد از انجام فیشیال صورت سعی کنید اصلاح نکنید و از اپیلاسیون صورت خودداری کنید. انجام اصلاح و اپیلاسیون سبب التهاب و تحریک پذیری پوست می شود.

هزینه فیشیال صورت

هزینه فیشیال صورت به عوامل متعددی بستگی دارد. افراد باید سعی کنند برای انجام فیشیال صورت به بهترین کلینیک زیبایی و یا بهترین سالن زیبایی مراجعه نمایند تا به نتایج مطلوبی بعد از انجام فیشیال دست یابند. مرکزی که در آن فیشیال را انجام می دهید بسیار مهم است. اگر به مرکز معتبری مراجعه نمایید هزینه بالاتر می باشد. نوع فیشیالی که انجام می دهید در هزینه تاثیر گذار است و همچنین کیفیت موادی که متخصص برای شما استفاده می کند در هزینه تاثیر گذار می باشد. برای پرداخت هزینه کم تر به مراکز نا معتبر مراجعه نکنید زیرا این امر سبب آسیب رسیدن به پوست شما و همچنین نتایج نامطلوب خواهد شد.

کلام آخر

فیشیال روشی درمانی برای رسیدن به پوستی درخشان می باشد که در چند مرحله انجام می شود. فیشیال یکی از روش‌های جدید جوانسازی پوست است که این روش غیر تهاجمی می باشد. این روش دارای مزایای بسیاری است که از مزایای آن می توان به سفتی پوست، درخشان شدن پوست، رفع جوش و جای جوش و رفع تمامی آلودگی های پوست اشاره کرد. افراد برای انجام فیشیال پوست باید سعی کنند به بهترین مرکز و بهترین دکتر پوست مراجعه نمایند. هزینه فیشیال پوست به عوامل متعددی بستگی دارد که از عوامل آن می‌توان به مرکزی که در آن فیشیال انجام می گیرد، تخصص پزشک و کیفیت موادی که برای فیشیال استفاده می شود اشاره کرد.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با آموزش فیشیال پوست آشنا کند. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

فیشیال صورت چند وقت یک بار باید انجام شود؟

اگر این کار به صورت منظم در هر ماه انجام شود شما شاهد تغییرات چشمگیری در پوستتان خواهید بود. اما اگر نمیتوانید فیشیال صورت را به طور مداوم انجام دهید میتوانید حداقل 4 بار در سال این کار را انجام دهید تا اگر جای جوش و لکی دارید قبل از این که عمیق شود از بین برود.

آیا فیشیال پوست چین وچروک را رفع می کند؟

به طور کلی هیچ درمان قطعی برای از بین بردن چین و چروک های صورت به طور کامل وجود ندارد. اما در صورتی که فیشیال صورت از همان 20 سالگی به صورت منظم انجام شود، از پیری زودرس پوست جلوگیری به عمل آمده و این فرآیند تا حد زیادی به تعویق می افتد.

هزینه فیشیال صورت چقدر است؟

پاسخ به این سوال به صورت مشخص و دقیق ممکن نیست. چرا که همه قیمت فیشیال صورت به عواملی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از مرکزی که برای انجام این درمان به آن مراجعه می کنید، نوع فیشیالی که انجام می دهید، کیفیت موادی که برای این درمان مورد استفاده قرار می گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

سمیه اسدی

سلام، من سمیه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا