جراحی زیباییپزشکان

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز【سال1403】❤️ + لیست 10 تایی

چاقی و اضافه وزن یکی از مهم‌ ترین مواردی می ‌باشد که موجب کاهش اعتماد به نفس افراد خواهد شد. بسیاری از افراد به دلایل گوناگون قادر به انجام ورزش ‌های سنگین یا گرفتن رژیم ‌های سخت غذایی نیستند و به دنبال راهی مناسب جهت حذف چربی‌ ‌های نواحی گوناگون خود در کوتاه ‌ترین زمان ممکن هستند. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم که با نام تامی تاک نیز شناخته می ‌شود، از انواع جراحی‌ ‌های زیبایی اندام محسوب می ‌شود که با برش‌ هایی که روی شکم ایجاد می ‌کند، پوست و چربی اضافی آن را بر می‌دارد. این جراحی طی مدت زمان کوتاهی توانست محبوبیت بسیاری در بین مراجعان پیدا کند و در حال حاضر از اصلی ‌ترین جراحی ‌های زیبایی اندام به شمار می ‌رود. پس همراه ما باشید تا در ادامه 10 مورد از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز را به شما ساکنان این شهر معرفی نماییم.

ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی اندام محسوب می ‌شود که با برداشتن پوست و چربی اضافه، ظاهری زیبا به شکم شما می ‌بخشد. در این عمل جراحی عضلات دیواره شکم را سفت کرده و تمامی برامدگی ‌ها و چین خوردگی‌ های آن را با برش‌ های مناسبی از بین می ‌برند. پس از انجام این جراحی ناحیه شکم شما کاملاً صاف خواهد شد و تمامی چربی‌ های اضافی که موجب چاق دیده شدن اندام شما می ‌شود از بین خواهند رفت.

جراحی ابدومینوپلاستی که با نام تامی تاک نیز شناخته می ‌شود، با لیبوساکشن تفاوت دارد. لیپوساکشن تنها چربی ‌های شکم را از بین می ‌برد؛ اما ابدومینوپلاستی علاوه بر این کار، پوست شل را از بین برده و عضلات شکمی را نیز سفت می ‌کند. با انجام جراحی ابدومینوپلاستی شکل ظاهری شکم شما تغییر می ‌کند و باریک‌ تر و زیباتر از گذشته می ‌شود. افرادی که به دلایل گوناگون قادر به گرفتن رژیم‌ های سنگین یا انجام ورزش ‌های سخت برای از بین بردن چربی ‌های شکم نیستند می ‌توانند از این جراحی استفاده کنند.

با انجام جراحی ابدومینوپلاستی پوست شل شکم که به دلایل گوناگون همچون تغییر وزن و بارداری ایجاد شده است از بین می ‌رود و فرم اولیه شکم بازیابی می ‌شود. در این فرایند چربی ‌های سرسخت توسط روش ‌های درمانی مناسب از بدن خارج شده و در نتیجه زیبایی اندام برای فرد به وجود می ‌آید. جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی با هدف از بین بردن چربی ‌های اضافی ناحیه تحتانی معده، پهلوها، زیر شکم و ناحیه کمر انجام می ‌شود و اندام ساعت شنی به شما عزیزان هدیه می ‌دهد.

پس اگر شما عزیزان نیز به دنبال راهی مناسب جهت دستیابی به زیبایی اندام در کوتاه ‌ترین زمان هستید، می ‌توانید به بهترین جراحان ابدومینوپلاستی در اهواز مراجعه کنید. همچنین با مراجعه به بهترین دکتر لیپوماتیک در اهواز می ‌توانید توسط روش‌ های اصولی و در بالاترین سطح کیفی به اندام ایده ‌آل خود دست یابید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ویژگی بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز

در حال حاضر جراحان بسیاری در شهر اهواز مشغول فعالیت در حوزه زیبایی اندام هستند. جراحی ابدومینوپلاستی نیازمند دقت و حساسیت بسیاری می ‌باشد تا سطح عوارض جانبی آن به صفر برسد. تمامی شما عزیزان پیش از مراجعه به مطب پزشک مورد نظر خود می ‌بایست تحقیقات لازم را بر روی او انجام دهید و از دارا بودن برخی ویژگی‌ ‌ها اطمینان حاصل کنید. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی ‌های بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد:

 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی می ‌بایست مدارک فوق تخصصی جراحی پلاستیک را از برترین دانشکده ‌های کشور و یا خارج از کشور کسب کرده باشد.
 • جراح ابدومینوپلاستی در اهواز می‌ بایست دارای مهارت بالایی در این حوزه باشد و سطح عوارض خدمات خود را به صفر برساند.
 • بهترین جراحی ابدومینوپلاستی در اهواز می ‌بایست اطلاعات کامل از نحوه جراحی در اختیار مراجعان قرار دهد و به آن ها حس اطمینان دهد.
 • جراح منتخب شما می‌ بایست از نمونه جراحی ‌های پیشین تصاویری در اختیار شما عزیزان قرار دهد و به شما قدرت تصمیم گیری دهد.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در شهر اهواز می ‌بایست در برترین کلینیک ‌های زیبایی اندام مشغول به فعالیت باشد و خدمات خود را با قیمت ‌های مناسبی به مراجعان ارائه دهد.
 • جراح ابدومینوپلاستی منتخب شما در اهواز می ‌بایست از برترین متد های درمانی برای انجام جراحی زیبایی شکم استفاده کند و نتایج درخشانی به ارمغان آورد.

هم اکنون تمامی شما عزیزانی که نیازمند جراحی ‌های زیبایی و انواع جراحی ‌های عمومی برای رسیدن و اندام ایده ‌آل خود هستید می ‌توانید به بهترین جراح عمومی در اهواز مراجعه کنید.

جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

به طور کلی جراحی ابدومینوپلاستی به دو شکل کامل یا مینی انجام می ‌شود که هر یک از آن ها نیاز به بیهوشی کامل بیمار خواهد داشت. در روش مینی ابدومینوپلاستی ابتدا برش بزرگی سرتاسر زیر شکم ایجاد می ‌کنند تا بتوانند پوست را از دیواره شکمی زیر ناف جدا نمایند. در ادامه تمامی چربی‌ ‌ها و پوست ‌های اضافی را بریده و با روش‌ های مخصوص از درون شکم خارج می ‌سازند. در پایان جراحی پوست دو طرف شکم را به هم رسانده و با بخیه زدن جراحی را به پایان می ‌رسانند.

اما در روش ابدومینوپلاستی کامل، ابتدا برشی بزرگ در سرتاسر زیر شکم به موازات پهلوهای راست و چپ ایجاد می ‌کنند. سپس برای آزاد کردن ناف از بافت‌ ‌های اطراف خود، چند برش دیگر نیز ایجاد خواهند کرد تا بتوانند پوست را از دیواره شکمی جدا کنند. در این مرحله عضلات شکمی را صاف و همتراز کرده و موجب سفت شدن آن می ‌شوند. در مرحله بعد تمامی چربی‌ ‌ها و پوست ‌های اضافی شکم را درآورده و سوراخ جدیدی برای ناف و قرار دادن آن سر جای خود تعبیه می ‌نمایند. در پایان مانند جراحی مینی، پوست دو طرف شکم را به هم رسانده و بخیه می ‌زنند تا فرد به اندام ایده آل خود دست یابد.

جراحی‌ های ذکر شده ممکن است بین ۲ الی ۵ ساعت طول بکشد و تحت بیهوشی کامل انجام می ‌شود. بیمارانی که قصد انجام این جراحی را دارند ممکن است تا چند شب پس از جراحی در بیمارستان بستری شوند تا مراقبت‌ ‌های ویژه بر روی آن ها صورت بگیرد. هنگامی که بیمار در حال ترخیص باشد، گن بسیار تنگی خواهد پوشید تا شکم او سفت بماند و هیچ گونه عوارضی پس از جراحی بروز ندهد. توجه داشته باشید که این گن ‌ها را ممکن است تا ماه ‌ها پس از جراحی نیز استفاده کنید. برای انجام این جراحی می ‌بایست ۲۴ ساعت پس از مرخص شدن، شخصی از بیمار به طور دائم مراقبت نماید.

10 تا از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز را بشناسید!

دکتر اسماعیل مشهدی زاده

دکتر اسماعیل مشهدی زاده

دکتر اسماعیل مشهدی زاده متخصص جراحی ‌و زیبایی عضو هیئت علمی دانشگاه  با بیش از بیست سال سابقه.

روزهای زوج عصر ها ساعت 17 تا 21

خدمات:

 • جراحی زیبایی ماموپلاستی
 • ابدومینوپلاستی
 • لیپولیز
 • براکی پلاستی ‌
 • بلفاروپلاستی  
 • لیپوساکشن
 • ساکشن غبغب
 • لیزر
 • آنکوپلاستی

آدرس: خوزستان اهواز کیانپارس خیابان اسفند شرقی ساختمان تخصصی ‌فوق تخصصی اسفند

شماره تماس:

06133330280

دکتر سید صاحب حسینی نژاد

دکتر سید صاحب حسینی نژاد

دکتر سید صاحب حسینی نژاد دارای برد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و برد تخصصی جراحی عمومی می ‌باشد. ایشان هم اکنون عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و سازمان نظام پزشکی کشور هستند. دکتر حسینی نژاد نفر برتر دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و استادیار دانشگاه جندی شاپور اهواز نیز است. وی دانشجویان بسیاری در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک تربیت کرده و دارای رتبه دو رقمی امتحان کنکور سراسری می ‌باشد. دکتر حسینی ‌نژاد بیش از ۱۰ سال سابقه جراحی در نقاط مختلف اهواز را دارا است و چندین مقاله در مجلات معتبر خارجی و داخلی به انتشار رسانده است.

خدمات دکتر سید صاحب حسینی نژاد:

 • جراحی زیبایی شکم و ابدومینوپلاستی
 • جراحی زیبایی بینی و انواع ایمپلنت‌ های سینه
 • پیکر تراشی و لیپوساکشن
 • لیفتینگ صورت و بازسازی و تغییر بدن
 • پروتز سینه، پروتز باسن و لیفت سینه
 • جراحی کوچک کردن سینه آقایان و حذف چربی‌ ‌های پهلو

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان پانزدهم غربی، مجتمع ایرانپارس، طبقه دوم

دکتر همایون زهتاب

دکتر همایون زهتاب

دکتر همایون زهتاب یکی دیگر از بهترین جراح ابدومینوپلاستی می ‌باشد که مدرک فوق تخصص خود را در رشته جراحی پلاستیک و زیبایی و لیزر دریافت کرده است. ایشان هم اکنون عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران هستند و انواع خدمات زیبایی اندام را در بالاترین سطح کیفی به شما عزیزان ارائه خواهند داد. پس وقت را از دست ندهید و جهت حذف چربی‌ ‌های شکم به صورت دائمی با خیالی آسوده به دکتر زهتاب مراجعه کنید.

خدمات دکتر همایون زهتاب:

 • جراحی زیبایی شکم، پروتز و لیفت سینه
 • جراحی کوچک کردن سینه، ماموپلاستی و لیپوماتیک
 • پروتز باسن، لیپولیز و لیپوساکشن
 • لاغری اندام بدون جراحی با کرایولیپولیز و کربوکسی تراپی
 • جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی پلک و لیفت صورت
 • پروتز گونه، چال گونه، پروتز چانه، لیفت ابرو و تزریق بوتاکس
 • سابسیژن هایفوتراپی، مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ و تزریق ژل
 • تزریق چربی، لیزر فرکشنال، لیزر موهای زائد بدن و لیزر کیوسوئیچ

آدرس: اهواز، کیانپارس، نبش ششم شرقی

دکتر عبدالرضا خورشيدی ‌فر

دکتر عبدالرضا خورشيدی ‌فر

دکتر عبدالرضا خورشيدی ‌فر متولد شهر اندیمشک می ‌باشد و در سال ۱۳۷۲ با کسب رتبه ۱۲ وارد دانشگاه علوم پزشکی اهواز شده است. ایشان فارغ التحصیل در سال ۱۳۸۰ با درجه علمی بالایی هستند و چندین سال خدمت در مناطق محروم کشور داشته ‌اند. دکتر خورشيدی ‌فر دوره جراحی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده و موفق به کسب رتبه اول کشوری در آزمون برد تخصصی جراحی عمومی نیز شده است. وی در همان سال در آزمون فوق تخصصی جراحی پلاستیک پذیرفته شد و دوره دستیاری خود را سپری نمود. دکتر خورشيدی ‌فر تاکنون صد ها عمل جراحی پلاستیک و زیبایی را با موفقیت انجام داده و از برترین ‌های این حوزه در اهواز می ‌باشد.

خدمات دکتر عبدالرضا خورشيدی ‌فر:

 • جراحی زیبایی شکم و بینی
 • جراحی انواع بينی ‌های گوشتی به روش طبیعی و فانتزی
 • جراحی کوچک کردن سینه، جراحی زیبایی بازو و لیفت پیشانی
 • پیکر تراشی لاغری با دستگاه پال و لیپوماتیک
 • لیپوساکشن، حذف چربی‌ ‌های پهلو، جراحی زیبایی چانه و پلک
 • تزریق چربی به صورت جراحی لیفت صورت و لیفت آندوسکوپیک

آدرس: اهواز، خیابان پنجم شرقی، ساختمان ایران مهر، پلاک ۵۷، طبقه ششم

دکتر شروین شالباف

دکتر شروین شالباف

دکتر شروین شالباف دارای فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و ترمیمی می ‌باشد. ایشان از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در شهر اهواز هستند که انواع خدمات زیبایی اندام را در بالاترین سطح کیفی به شما عزیزان ارائه خواهند داد. دکتر شالباف با قیمت‌ های مناسبی که برای خدمات زیبایی در نظر گرفته است موفق به کسب رضایت بالایی از مراجعان نیز شده است.

خدمات دکتر شروین شالباف:

 • جراحی ابدومینوپلاستی و جراحی زیبایی بینی
 • پروتز سینه و تزریق چربی به بدن
 • لیپوماتیک و انواع جراحی‌ های ترمیمی
 • جراحی زیبایی پلک و فرم دهی لب
 • لیفت باسن، جراحی زیبایی سینه و جوانسازی صورت

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان دوازدهم غربی، پلاک چهارم

دکتر جواد پی سپار

دکتر جواد پی سپار

دکتر جواد پی سپار فارغ التحصیل از دانشگاه ‌های علوم پزشکی تهران و جندی شاپور اهواز می ‌باشد. ایشان از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز هستند که سابقه جراحی در بیمارستان ‌های گلستان اهواز، اروند، طالقانی و مرکز خوزستان را دارا می ‌باشند. وی هم اکنون در بیمارستان مهر اهواز و مرکز لیزر خوزستان فعالیت می ‌کند و موارد درمانی بسیار موفقی را در کارنامه پزشکی خود ثبت نموده است.

خدمات دکتر جواد پی سپار:

 • جراحی زیبایی شکم و لیفت صورت
 • جراحی زیبایی پلک و لیپوساکشن
 • ساکشن غبغب و تزریق چربی به صورت و بدن
 • جراحی زیبایی بینی و لیزر جای بخیه
 • جراحی لیپوماتیک، تزریق ژل لب، رینوپلاستی و از بین بردن چربی‌ های پهلو

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان دوم شرقی، برج تشریفات، طبقه یازدهم، واحد یکم

دکتر پروین محمدی

دکتر پروین محمدی

دکتر پروین محمدی دارای برد تخصصی جراحی عمومی با درجه علمی بالایی می ‌باشد. ایشان هم اکنون انواع خدمات جراحی زیبایی اندام را در بالاترین سطح کیفی و با قیمت ‌های مناسبی به مراجعان ارائه می ‌دهند. دکتر محمدی با کیفیت بالای خدمات موفق به کسب رضایت بالایی از مراجعان شده و گزینه ‌ای مناسب برای ساکنان اهواز محسوب می ‌شود.

خدمات دکتر پروین محمدی:

 • جراحی زیبایی شکم
 • تزریق ژل لب و گونه
 • لیفت سینه و جراحی پروتز سینه
 • پروتز باسن و کوچک کردن سینه

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان سوم غربی، مجتمع سینوهه، طبقه چهارم

دکتر سید فرید موسوی

دکتر سید فرید موسوی

دکتر سید فرید موسوی در سال ۱۳۸۸ برد تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه بقیه الله دریافت کرده است. ایشان تاکنون بیش از ۹ هزار عمل جراحی لاپاراسکوپی چاقی و زیبایی اندام را با موفقیت به انجام رساندند و از مهارت بالایی در این حوزه برخوردار هستند. دکتر موسوی در بیمارستان ‌های مهر اهواز، نیاکی و آپادانا فعالیت داشته است و گزینه ای مناسب برای شما عزیزان به شمار می ‌رود.

خدمات دکتر سید فرید موسوی:

 • جراحی زیبایی شکم و عمل کیسه صفرا
 • عمل اسلیو و بای پس معده کلاسیک
 • جراحی ساسی بای پس معده و فتق شکمی
 • جراحی بای پس مینی و لاپاراسکوپی
 • ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی، پروتز سینه و لیپوماتیک
 • ارائه رژیم غذایی، درمان چاقی و انواع روش ‌های نوین جراحی چاقی

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان نهم شرقی، پس از آزمایشگاه کیانپارس، پلاک ۶۷

دکتر مهدی نظری مقدم

دکتر مهدی نظری مقدم

دکتر مهدی نظری مقدم متخصص جراحی عمومی و از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در شهر اهواز می ‌باشد. ایشان هم اکنون انواع خدمات زیبایی اندام را در بالاترین سطح کیفی به شما عزیزان ارائه می ‌دهند و گزینه ‌ای مناسب برای شما محسوب می ‌شوند.

خدمات دکتر مهدی نظری مقدم:

 • جراحی پلاستیک شکم و جراحی زیبایی سینه
 • ابیدومینوپلاستی، ماموپلاستی و کاهش حجم سینه آقایان
 • جراحی لاپاراسکوپیک کیسه صفرا و جراحی سرطان سینه
 • جراحی گواتر، جراحی سرطان تیروئید و بررسی مشکلات سینه
 • جراحی‌ های سرطان دستگاه گوارش، معده، روده بزرگ و کوچک
 • جراحی فتق ‌های شکمی، هموروئید، سینوس و انواع جراحی‌ های سرپایی

آدرس: اهواز، پادادشهر، بلوار جوادالائمه، بین خیابان نهم و دهم، مجتمع پزشکی رسول الله، طبقه چهارم، واحد هشتم

دکتر امیر اشرفی

دکتر امیر اشرفی

دکتر امیر اشرفی برد تخصصی خود را در رشته جراحی عمومی با درجه علمی بالایی دریافت کرده است. ایشان دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته هستند و استادیار دانشگاه جندی شاپور اهواز نیز بودند. دکتر اشرفی هم اکنون خدمات جراحی چاقی و متابولیک را در سطح کیفی بالایی به شما عزیزان ارائه خواهد داد.

خدمات دکتر امیر اشرفی:

 • جراحی زیبایی شکم و عمل بای پس معده
 • عمل اسلیو معده و جراحی برداشتن کیسه صفرا
 • جراحی تیروئید و لاپاراسکوپی چاقی
 • جراحی توده‌ های بدخیم سرطانی و درمان پارگی فتق
 • درمان چاقی، عمل مینی بای پس معده و درمان چسبندگی روده

آدرس: اهواز، کیانپارس، چهارراه پهلوان، پهلوان شرقی، ساختمان جام جم، طبقه چهاردهم، واحد سوم

خدمات بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز

جراحی زیبایی شکم دارای تکنیک‌ ‌های مختلفی می ‌باشد که هر یک از آن ها توسط جراح ابدومینوپلاستی در اهواز انجام خواهد شد. در ادامه برخی از شایع ‌ترین روش ‌های انجام عمل ابدومینوپلاستی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد:

جراحی ابدومینوپلاستی کامل: این تکنیک در واقع همان جراحی ابدومینوپلاستی کلاسیک می ‌باشد که بر روی قسمت بالا و پایینی شکم انجام خواهد شد. توسط این جراحی ماهیچه‌ ‌های شکم را سفت می ‌کنند و تمامی پوست و چربی ‌های اضافی آن را با روش ‌های مناسبی بر می‌دارند. ابدومینوپلاستی کامل برای افرادی مناسب می ‌باشد که وزن زیادی از دست داده و ماهیچه‌ های شکم آن ها ضعیف است. همچنین بانوان بارداری که دارای چربی اضافی به دلیل زایمان هستند نیز می ‌توانند از این جراحی استفاده کنند.

مینی ابدومینوپلاستی: جراحی مینی ابدومینوپلاستی تنها قسمت پایینی شکم را مورد هدف خود قرار خواهد داد‌. در این جراحی برشی کوچک در خط پایینی شکم ایجاد می ‌کنند تا پوست و چربی اضافی برداشته شود. به طور کلی جراحی مینی ابدومینوپلاستی برای افرادی که در آینده قصد بارداری دارند گزینه مناسب ‌تری می ‌باشد.

جراحی ابدومینوپلاستی آندوسکوپی: برای انجام این نوع جراحی چندین برش کوچک در اطراف خط ناحیه تناسلی و پایین ناف ایجاد خواهند کرد. سپس یک دوربین کوچک به نام آندوسکوپ همراه با ابزار متصل به آن را وارد شکم می ‌کنند. این روش کم تهاجمی ‌ترین نوع جراحی محسوب می ‌شود که بهترین گزینه برای برداشتن پوست اضافی و سفت شدن عضلات می ‌باشد.

جراحی ابدومینوپلاستی فلور دی لیس: در این نوع جراحی سه برش در اطراف ناف، سرتاسر خط بیکینی و وسط معده ایجاد می ‌کنند. جراحی فلور دی لیس برای افرادی مناسب می ‌باشد که وزن زیادی از دست داده و پوست اضافی زیادی دارند. این نوع جراحی زخم زیادی ایجاد خواهد کرد اما تاثیر فوق العاده ‌ای بر روی افتادگی پوست و چربی ‌های شکم خواهد داشت.

خدمات بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز

مزایا و معایب جراحی ابدومینوپلاستی

مزایا: جراحی ابدومینوپلاستی یکی از بهترین راه ‌ها برای برداشتن چربی اضافه و باریک نمودن کمر می ‌باشد. این جراحی به عنوان یک عمل جراحی اصلاحی شناخته می ‌شود که دارای مزایای بی‌ ‌شماری از جمله موارد زیر می ‌باشد:

 • کاهش بی ‌اختیاری ادراری: با انجام جراحی ابدومینوپلاستی فشار بیش از حد بر روی مثانه برداشته خواهد شد و انواع بی‌ اختیاری ‌های ادراری از بین خواهند رفت.
 • درمان کمردرد: همان گونه که ذکر کردیم، جراحی ابدومینوپلاستی به ویژه جراحی کامل آن موجب سفت شدن ماهیچه‌ ‌های شکم خواهد شد. این مورد درد های کمر را تسکین داده و وضعیت آن را بهبود خواهد بخشید.
 • اصلاح فتق شکم: فتق شکمی به دلیل کاهش وزن زیاد یا سزارین ایجاد خواهد شد. با انجام جراحی زیبایی شکم می ‌توانید ضعف عضلات شکم را برطرف نمایید و با کاهش فشار بر روی پوست، موجب درمان فتق شکمی شوید.

معایب: جراحی ابدومینوپلاستی نیز مانند سایر جراحی‌ های زیبایی اندام معایب مخصوص به خود را دارد. برای آن که فرد بتواند آگاهانه تصمیم بگیرد تا این جراحی را انجام دهد، می ‌بایست تمامی مزایا و معایاب آن را به خوبی بشناسد. به همین دلیل ما برای شما عزیزان در ادامه برخی از معایب این جراحی را نیز بازگو خواهیم کرد:

 • پس از انجام جراحی ابدومینوپلاستی ممکن است خونریزی و عفونت به سراغ شما بیاید.
 • با انجام این جراحی تا هفته‌ ها درد و التهاب خواهید داشت.
 • اگر بدن شما از قدرت کافی و سلامت برخوردار نباشد و یا گردش خون به خوبی در بدنتان انجام نشود، ممکن است عوارض شدید تری را تجربه کنید.
 • جراحی ابدومینوپلاستی ممکن است بر روی بدنتان جای زخم باقی بگذارد و یا در موارد نادر دچار لخته خون شوید.
 • در صورت تجمع مایع در بدنتان ممکن است عفونت کنید و یا حس ‌های محیطی شما کاهش یابد.

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی

پیش از انجام این جراحی می ‌بایست در رابطه با بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز تحقیقات لازم را انجام دهید تا احتمال به وجود آمدن عوارض را به کم ترین میزان ممکن برسانید. در ادامه برخی از عوارض شایع جراحی ابدومینوپلاستی را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد:

 • ایجاد لخته خون: یکی از عوارض نادری که ممکن است پس از جراحی ابدومینوپلاستی رخ دهد، ایجاد لخته خون می ‌باشد. این مورد به دلیل عفونت و خونریزی زیر پوست ایجاد خواهد شد و از طریق جریان خون به ریه می ‌رسد و در نتیجه تنفس فرد را نیز دچار اختلال می ‌کند. افرادی که به بیماری ‌های گوناگون همچون دیابت مبتلا هستند، گردش خون آن ها ضعیف بوده و احتمال لخته شدن خون در آن ها افزایش خواهد یافت.
 • تورم و کبودی: پس از عمل ابدومینوپلاستی وجود درد و تورم کاملاً طبیعی می‌ ‌باشد. در این شرایط بهترین جراح ابدومینوپلاستی برای بیمار مسکن‌ ‌های لازم را تجویز می ‌کند تا موجب تسکین درد او شود. این درد ممکن است تا چندین هفته و یا چند ماه نیز طول بکشد و در این مدت کبودی و خستگی کل بدن را نیز تجربه کنید.
 • جای بخیه و زخم: جای اسکار و بخیه پس از جراحی ابدومینوپلاستی هیچ وقت کاملاً ناپدید نخواهد شد. این اسکارها نسبتا برجسته هستند و با پماد و کرم ‌های لازم ممکن است محو تر شوند.

کلام آخر

جراحی ابدومینوپلاستی یکی از انواع جراحی‌ ‌های زیبایی شکم می ‌باشد که به اشکال گوناگون انجام خواهد شد. این جراحی برای افرادی مناسب است که به دلایل گوناگون قادر به گرفتن رژیم و یا انجام ورزش ‌های سنگین نیستند. جراحی ابدومینوپلاستی علاوه بر جنبه زیبایی ممکن است فتق شکمی و بی ‌اختیاری ادراری را نیز درمان کند. این جراحی به دو صورت کامل و یا مینی ابدومینوپلاستی انجام می ‌شود و نیاز به بیهوشی کامل بیمار نیز دارد.

در این مقاله 10 مورد از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز را به شما معرفی نمودیم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات درمانی مورد نیاز خود در بالاترین سطح کیفی برخوردار شوید. سپاسگزاریم که تا انتها این مقاله را مطالعه نمودید. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

فاطمه عرب

سلام من فاطمه عرب هستم، 5 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا