دسته‌بندی نشده

بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج 【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

رگ ها مسیرهای حرکت جریان خون در سراسر بدن می باشند. اکسیژن رسانی به اعضای بدن به خصوص مغز و قلب از وظایف عروق می باشد. در صورت قرارگیری مانعی در مسیر، این عملکرد با اختلال مواجه می شود و اگر خونرسانی به طور طبیعی انجام نشود، ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. روشی که می توان از طریق آن از وجود چنین عارضه ای مطلع شد، آنژیوگرافی می باشد. ما در این مقاله 10 تا از بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج را برای افراد درگیر با این بیماری معرفی می کنیم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

منظور از آنژیوگرافی چیست؟

می دانیم که وظیفه خون رسانی و جریانات آن در بدن بر عهده رگ ها می باشد. در این میان رگ هایی که به قلب و مغز منتهی می شوند از حساسیت بالاتری برخوردارند. اگر در میان راه مانعی برای جریان خون وجود داشته باشد، خطرات ناشی از این انسداد آسیب هایی را به بدن وارد می کند. از این رو آنژیوگرافی قلب و مغز می تواند برای پیشگیری از بروز سکته های قلبی و مغزی به کار گرفته شود.

آنژیوگرافی نوعی روش علمی است که با استفاده از آن می توان جریانات خونی موجود در رگ ها را مورد بررسی قرار داد. عروق کرونری رگ هایی هستند که مقصد نهایی حرکت آن ها قلب می باشد. این عروق موظفند خون شامل اکسیژن را به قلب برسانند و سپس از قلب به کل بدن پمپاژ کنند.

در واقع این عروق مسئولیت اکسیژن رسانی در کل بدن را برعهده دارند. گاهی اوقات ممکن است برای عروق کرونری اختلالاتی به وجود بیاید که در نهایت منجر به حملات قلبی شود. علت این اختلالات، انباشت چربی ها و یا وجود پلاک هایی است که دارای چربی یا برخی عوامل دیگر موجود در خون هستند و در عروق کرونری تجمع می کنند و باعث اختلال در خونرسانی می شوند.

آن دسته از افرادی که در محدوده کرج ساکن هستند و علائم و مشکلاتی را که مربوط به قلب می باشد احساس می کنند، باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج مراجعه کنند. در صورتی که مشاهده اولیه پزشک وجود پلاک در رگ ها باشد و با تست ها و آزمایشات اولیه احتمال وجود این عارضه قوی‌ تر شود، بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج، آنژیوگرافی را برای نتیجه گیری دقیق تجویز می کند.

با استفاده از این روش، بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج از درون رگ ها با استفاده از ماده ای رنگی با کنتراست بالا و اشعه ایکس عکس برداری می کند و وضعیت عروق کرونری را مورد بررسی می دهد. آنژیوگرافی از دو مسیر دست و پا صورت می گیرد که هر کدام روش مخصوص خود را دارند.

به تصاویر به دست آمده حاصل از تصویر برداری با اشعه ایکس، آنژیوگرام گفته می شود. این روش تشخیصی ممکن است علاوه بر قلب، برای مغز و شکم نیز مورد استفاده قرار بگیرد. آنژیوگرافی از رایج ترین روش های تشخیصی بیماری های قلبی، مغزی و عروقی است که در عین سادگی بسیار اثر بخش است و نتایج دقیقی را به بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج می دهد.

منظور از آنژیوگرافی چیست؟

مراحل انجام کار توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج

بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج لوله ای به نام کاتتر را از مسیر کشاله ران یا جریان رگ های دست وارد بدن می کند. علت این که این مسیرها برای ورود لوله انتخاب می شود، وجود سرخرگ هایی است که در کشاله ران و مچ دست وجود دارد و مثل شاهراه می باشد. بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج با استفاده از برش ظریفی که در آن ناحیه ایجاد می کند این لوله را به بدن وارد می نماید.

حال بر اساس تصویری که با استفاده از ماده حاجب یا همان کنتراست و اشعه ایکس دیده می شود، مسیر کاتتر را به سمت قلب و یا مغز و یا هر جای دیگری که قرار است آنژیوگرافی انجام شود، حرکت می دهد. پزشکان با استفاده از این روش می توانند به طور قطعی خبر از وجود رسوبات و انسداد در رگ ها را به بیمار دهند.

پس از مشاهده مسدودی رگ ها با استفاده از چربی ها یا مواد دیگر، بیمار می تواند به سراغ بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران و یا کرج برود و از طریق بالن یا استنت موانع را برطرف نماید. روش درمانی با استفاده از بالن مثل همان آنژیوگرافی است که از همان مسیری که کاتتر وارد شده است قطعه انعطاف پذیری به نام بالن وارد سرخرگ ها می شود و در این مسیر با باز و بسته کردن خود باعث فشرده سازی این مواد شده و آن ها را از عروق خارج می کند.

اگر با استفاده از بالن این موانع برطرف نشوند، پزشک از استنت که قطعه ای توری و ظریف است، استفاده می کند. استنت، از مسیر کشاله ران یا مچ دست که بالن آن را باز نموده است وارد می شود و نهایتا باعث نگه داری دیواره عروق شده و مانع از ایجاد انسداد مجدد می گردد.

در بسیاری از موارد با استفاده از این دو روش انسداد عروق کرونری برطرف می شود، اما اگر این عارضه حادتر باشد، می توان با مراجعه به بهترین دکتر قلب در ایران با انجام جراحی باز این گرفتگی را برطرف نمود.

مراحل انجام کار توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج

علت تجویز آنژیوگرافی

در صورتی که فردی احساس درد شدید در قفسه سینه داشته باشد، می تواند در ابتدا به بیمارستان های دولتی و یا خصوصی مراجعه کند. بخش اورژانس بیمارستان فرد را به قسمت آنژیوگرافی بیمارستان انتقال می دهد تا در صورت احتمال انسداد وریدی، عروق بسته شده باز شوند. بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج که در بیمارستان فعالیت می کند با مشاهده علائم زیر این روش را به بیمار تجویز می کند:

 • اگر بیمار احساس درد در قفسه سینه یا همان آنژین که از علائم بیماری در عروق کرونری می باشد، داشته باشد.
 • احساس درد بیمار در فک، گردن یا بازو علاوه بر قفسه سینه. در صورتی که این دردها در آزمایش ها و روش های دیگر انجام شده نتایج خاصی را نشان نداده باشد، باید آنژیوگرافی انجام شود.
 • وجود دردهای جدید و یا بیش تر شدن درد در همان قفسه سینه که عارضه آنژین بی ثبات می باشد.
 • در صورتی که فردی با بیماری مادرزادی و نقص قلبی به دنیا آمده باشد.
 • اگر نتیجه انجام تست استرس قلبی که نوعی روش غیر تهاجمی است نرمال نباشد.
 • وجود اختلالات در رگ های دیگر و یا آسیبی که به قفسه سینه وارد شده باشد.
 • اگر اختلالی در دریچه قلبی وجود داشته باشد و نیاز به انجام جراحی باشد.

در صورت وجود علائم اولیه در بیمار، بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج در ابتدا آزمایشات غیر تهاجمی مثل الکتروکاردیوگرام، اکوکاردیوگرام و یا تست استرس را تجویز می کند و در صورت مشاهده نتایج اولیه غیر طبیعی در این تست ها، شک خود را با انجام آنژیوگرافی برطرف می نماید.

10 تا از بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج را بشناسید!

توصیه های بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج

بهتر است بیمار بعد از انجام آنژیوگرافی ساعاتی را در محل انجام آن به استراحت بپردازد تا از بروز خونریزی در محل برش خورده جلوگیری کند. بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج اغلب در همان روز بیمار را مرخص می کند، اما گاهی ممکن است برای یک شب دستور بستری بیمار در بیمارستان را صادر کند. در اغلب موارد ممکن است اعلام نتایج برای بررسی دقیق و جزئی تا چندین هفته زمان ببرد، اما گاهی نیز در همان روز نتیجه به بیمار اعلام می شود.

 • هنگام ترخیص از بیمارستان، توصیه بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج این است که حداقل تا 24 ساعت بیمار به استراحت بپردازد و در طول این مدت تنها نباشد و فردی به عنوان مراقب کنار او باشد.
 • حتماً باید بعد از احساس آمادگی برای خوردن و نوشیدن، مایعات و آب به مقدار زیادی نوشیده شود تا رنگ کنتراست از بدن دفع شود.
 • احتمال کبودی و سوزش در محل برش ها در روزهای ابتدایی وجود دارد، پس توصیه می شود از بلند کردن اجسام سنگین و ورزش حرفه ای تا چندین روز خودداری شود.
 • در صورت بروز علائمی مثل خونریزی و کبودی و ایجاد تورم در محل برش، افزایش درد در قسمت کاتتر، وجود عفونت و قرمزی و تب، تغییر دما یا رنگ در دست یا پای برش خورده، احساس ضعف و بی حالی در دست و پایی که آنژیوگرافی از آن انجام شده است، احساس درد در قفسه سینه و سخت نفس کشیدن حتما باید با بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج تماس گرفته شود.
توصیه های بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج

فرق بین آنژیوگرافی و سی تی آنژیو قلب چیست؟

تصور بسیاری از افراد این است که هر دوی این روش ها یکی هستند. اما باید بگوییم که این دو کاملا روش های تشخیصی جدا از هم می باشند. سیتی آنژیو نوعی روش تصویربرداری است که در آن لوله ای وارد بدن بیمار نمی شود و تصویربرداری بدون برش و خارج از بدن صورت می گیرد. اما آنژیوگرافی نوعی روش تهاجمی است که با ایجاد برش و ورود کاتتر انجام می گیرد. تصویربرداری در مراکز تصویربرداری صورت می گیرد و در صورتی تجویز می شود که پزشک معالج احتمال گرفتگی عروق را ضعیف بداند.

مزایا و معایب آنژیوگرافی

قطعا هر گونه روش درمانی و تشخیصی برای بیماری ها مزایای زیادی دارد، ولی ممکن است در کنار تمام مزایا، معایبی نیز به همراه داشته باشد که بهتر است از قبل از آن ها مطلع بود. آنژیوگرافی نیز مزایا و معایبی دارد، البته در صورتی که توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج انجام شود، عوارض آن به حداقل می رسد .

مزایای انجام آنژیوگرافی

 • نسبت به انجام جراحی باز قلب و عروق خطر بسیار کم تری دارد و در عین حال با احتمال بسیار بالا تشخیص درست و درمان بیماری را ممکن می سازد.
 • با توجه به ورود کاتتر از محل برش و استفاده از کنتراست رنگی تصاویر بسیار دقیق نمایش داده می شوند و احتمال خطا در نتیجه نهایی بسیار کم است.
 • پس از انجام آنژیوگرافی، نیازی به استراحت طولانی مدت نیست و می توان به راحتی به انجام فعالیت های روزمره پرداخت.
 • اکثر بیمارستان های دولتی و خصوصی و حتی بعضی از کلینیک ها، تجهیزات مورد نیاز برای انجام آن را دارند و نیازی به پرداخت هزینه بالا نمی باشد.

معایب انجام آنژیوگرافی

 • احتمال به وجود آمدن عفونت و ترشحات چرکی در محل برش خورده در مچ دست یا پا
 • امکان بروز سکته قلبی یا مغزی هنگام انجام آنژیوگرافی، البته احتمال این مورد بسیار پایین می باشد.
 • احتمال آلرژی زا بودن اشعه ایکس و ماده کنتراست و قرمزی و خارش در محل ورود کاتتر
 • نامنظم شدن ریتم قلب هنگام ورود کاتتر، که البته این مورد بلافاصله توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج کنترل می شود.
 • احتمال ایجاد نارسایی کلیوی برای افرادی که فشارخون، دیابت و مشکل کلیوی داشته باشند. بیمار باید از قبل تمامی مشکلات خود را با پزشک معالج در میان بگذارد.
 • احتمال حالت تهوع داشتن و ضعف و بیحالی، در برخی موارد حالت تهوع منجر به استفراغ نیز می شود.

کلام آخر

در این مقاله، ما سعی کردیم به طور کامل شما را با نحوه انجام آنژیوگرافی آشنا کنیم. این روش، راهی مطمئن و کم خطر برای تشخیص گرفتگی عروق کرونری می باشد. رفع به موقع این عوامل مسدود کننده، احتمال بروز خطراتی مثل سکته قلبی و مغزی را به حداقل می رساند. لازمه تشخیص و درمان این عارضه، مراجعه به موقع به بهترین دکتر آنژیوگرافی می باشد. برای کمک به بیماران مبتلا به انسداد عروق ساکن کرج، ما 10 تا از بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج را به شما معرفی کردیم.

از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، از شما سپاس گزاریم. لطفا هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را از طریق سایت پزشکا و ثبت کامنت در انتهای مقالات با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا